2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar kaçıncı haftanızdasınız ve kaç kilo aldınız??:KK49:

20. Haftadayım, 3 kilo aldım, ama asıl 6. Aydan sonra dikkat et diyorlar, hızlı alınıyormuş.

Kizlr kc gunde bi ultrosona giriyorsunuz

Doktorumuz ayda bir çağırıyor ama bazen 3 hafta oluyor.

kızlar yaa bu isim olayı delirtiyor artık beni.. eşimle her gün bunun kavgasını ediyoruz. inada bindirdi şuan işteyiz hala msj atıyor bana baskı yapıyor. çok mu yanlış bişi istiyorum ben ya, ikimizin ortak kararı olsun diyorum. birimizin beğenmedi bişi koymayalım ve sadece çocuğu düşünerek verelim bu kararı istiyorum. o ise annesinin ismini koymaya çalışıyor, alış diyor bide bana! :KK25:

İki isim koyarak çözüme ulaştırabilisiniz. O istediğini koyar sen istediğini koyarsın.

Hava süper evde temizlik var ohhhhhh misssssssss

Ooohhhh iyi günlerde kirlen canım....bizde hava güzel diye gezdik vallaha bütün gün, bebek arabalarına baktık, Kıyafet ve oda takımı baktık, nerdeyse 3-4 km yürümüşümdür. Artık havalar böyle giderse iş yerinde öğlen araları da yürürüm. Çok kilo almam umarım :)

Cevaplarınız için teşekkür ederim kızlar..
Merak etmeyin aranızda en kilolu ben hamile kalmışım :)
1.72boy 92 kilo ile hamile kaldım hiç mide bulantım kusmam falan olmadı dolayısıyla kilom hiç düşmedi ilk 3 ay kilo almamaya dikkat ettim 4.ay 1 kilo almışım..
Şuan 18. Hafta bitiyo toplamda 1,5 - 2 kilo aldım iyi gidiyorum diye düşünüyorum ama bakalım devamı nasıl gelicek..
Zaten son iki ay istemesemde bol bol alıcam bakalım.. Hayırlısı..

gözün aydın cnm değerleriniz gzl çıkmış... bsy sormak istiyorum... rahim ağzı ölçümüünü nasıl yapıyor cnm alttan mı bakıyor yoksa detaylıda belli oluyor mu o da?? bir de detaylı ultrasonu kaça yaptırdın??[/QUOT

Teşekkür ederim canım :KK9:

Rahim ağzı ölçümünü karından bakarak yapıyor.

Karından bakarken bak bu başı, bu ayağı, bu karnı felan derken

bak bu da rahim ağzı kalınlığı dedi ve ölçtü 42 cm çıktı.

önce başı ölçtü 18+5 günlük dedi

Karnını ölçtü 18+6 günlük dedi

Bu da rahim ağzı kalınlığı dedi ve hatta resmini çekti verdi.

Rahim ağzı kalınlığı için ayrıntılı ultrasona gerek yok canım,

doktor kendi cihazıyla ölçüyü, bebeğe bakarken ona da bakıyor.

Bana ayrıntılı ultrasona girmek istersen gelecek ay ...doktora git istersen dedi.

Kendi cihazı gelişmiş olmadığı için özel muayenehanesi olan bir doktoru tavsiye etti.

Yalnız ben daha bu doktoru aramadım. Arayıp bir fiyat öğreneceğim bakalım.

Fiyatı öğrenirsem sizinle paylaşırım arkadaşlar.

Bu arada bana bu doktoru tavsiye eden EMA ve MYMHABMAB (adını yanlış yazmış olabilirim)

arkadaşlara çok teşekkür ederim. Sorularıma çok güzel ve açıklayıcı cevaplar veriyor.

Ben sormadan bana herşeyi çok güzel anlatıyor.

Canım yanlış hatırlıyorsundur, rahim ağzı kalınlığı 4,2 cm dir. 42 cm rahmin ciğerlerine kadar çıkmış olur :KK52:

20. Haftadayım, 3 kilo aldım, ama asıl 6. Aydan sonra dikkat et diyorlar, hızlı alınıyormuş.

İki isim koyarak çözüme ulaştırabilisiniz. O istediğini koyar sen istediğini koyarsın.

Ooohhhh iyi günlerde kirlen canım....bizde hava güzel diye gezdik vallaha bütün gün, bebek arabalarına baktık, Kıyafet ve oda takımı baktık, nerdeyse 3-4 km yürümüşümdür. Artık havalar böyle giderse iş yerinde öğlen araları da yürürüm. Çok kilo almam umarım :)

Canım yanlış hatırlıyorsundur, rahim ağzı kalınlığı 4,2 cm dir. 42 cm rahmin ciğerlerine kadar çıkmış olur :KK52:
Hehehehe guldurdun beni aksam aksam..alemsin:KK52::KK52:

Birde bazı arkadaşlar ayrıntılıyı kime yaptırayım diye sormuşlar. Kendi doktorumuz kadın doğumcu, eğer radyolog değilse onun yaptığı ölçüm ayrıntılı olmuyor resmiyette. Bu bazı hastanelerce suistimal ediliyor. Kadın doğumcu normal ölçümlerini yapar, radyaloglar daha detaylı inceleyebiliyor. Hatta o kadar tecrübelileri varki çocuğun tiroidi var diye teşhis bile koyabiliyormuş. Benim kendi kadın doğumcum istersen yaptır istersen yaptırma dedi senin bileceğin iş dedi. Ama yaptıracağın dr. Radyolog olsun dedi. Ankarada Eyüp hoca var bir de Kemal hoca ikiside çok iyi radyolog. Tavsiye ederim. Merak eden olursa özelden mesaj atsın, soyadlarını ve telefonlarını veririm.

Bizim kacaklar nerede yaw :KK1::KK19: pufpuf huzeyfe cilek azeri deterjan aysenaz oetgsl ve diger fistiklar... icimden bi ses buralarda oldugunuzu soyluyor :KK33::KK33:

Hehehehe guldurdun beni aksam aksam..alemsin:KK52::KK52:

:KK52::KK52:bende güldüm okuyunca sizde gülün istedim

Kızlar size bir soru; siz bebeginizin haftasında, ultrasonda çıkan haftayı mı takip ediyorsunuz yoksa son adet tarihinize göre olan haftayı mı?Benim bebiş 4 gün önde gidiyor tabiki haftası da degisiyor.Kafam çok karısıyor.Hangi haftadayım bilemiyorum:-(

canlarım tatlı annişerimm :KK16: Kontrolümüz çok iyi geçti çok şükür herşey yolunda dedi... 21 cm 280 gram olmuşuz yüzünü falan pek net gösterdi kızım..:nazar: Bebeğin kafasında küçük kistler var bu ayrıntılı ultrasonda çıkar sakın korkma bunlar kayboluyo dedi :26: Bi o kafama takıldı ama korkma dediği için rahatım 10 şubatta renkli ultrasonum var 14 şuabattada kontrolüm var..bidahaki gelişinde şeker yüklemesi yaparız dedi yada sağlık ocağı yapar dedi..siz nerde yaptırcaksınız kızlar :26: özelde ücretlimi oluyo şeker yüklemesi

özelde ücretli canım.açıkcası ben uyanıklık edp bütün bu tahlillleri falan devlette yapıyorum şeker yüklemesini de öyle yapıcam inşaallah :KK34: Bu arada güzel haberlerine çok sevindim pazartesi de benim güzel haberlerim olur inşaallah :KK16:

aaa detaylıya kendi doktorumuz bakacak sanıyordum bn:) çok aydınlattın cnm çok sağol... Senin özeldeki doktor şunları istiyorum dediğinde devlette yaptıracam diyorsun heralde sn anladığım kadarıyla... Bnm doktor bu zamna kadar 2li ve dörtlü istediı bn de o hastanede yaptırdım... Detaylı diyince de fiyatların bu kadar yüksek olduğunu bilmediğim için seslenmedim açıkçası :)

ben doktorun her istediğini yaptırmadım guatr sarılık ttesti istedigereksiz yere.sırf hastane para kazansın diye bunlar.saglık ocagında detaylı kan testi yaptırdım onda gutr da bakıyolar sarılıga da herşeyede.ayrıca bedava yaptırdım.doktor ikinci gittiğimde önceki istediği tesleri sormadı ble..:) maalesef özeller böyle bende uyanıklık ediyorum tahlillere masraf etmiyorum... Benim aamcım özel hastane de dogum yapmak yoksa devletteki deneyimli doktorların ebelerin yerini özel tutmaz.ama işte daha temiz ve rahat oluyor özel hastaneler:KK34:

Kızlar size bir soru; siz bebeginizin haftasında, ultrasonda çıkan haftayı mı takip ediyorsunuz yoksa son adet tarihinize göre olan haftayı mı?Benim bebiş 4 gün önde gidiyor tabiki haftası da degisiyor.Kafam çok karısıyor.Hangi haftadayım bilemiyorum:-(

Sonuçların iyi çıkmış sevindim canım, diğer sayfada baktım ama yoktun, dedim daha dönmedi heralde eve, ben buradaki takvimi sat a göre işledim, ona göre takip ediyorum. Ultrason sonuçları belli haftalardan sonra sat la eşitleniyormuş. Yani son aylara doğru daha sık her hafta kontrollerle takip ediliyormuş. 3-4 gün önden gitmesi veya geriden gelmesi çok fark etmez dedi doktor. 1 hafta önde veya geride gitmesi biraz önemli, onları zaten 15 de takip ediyoruz dedi.

İste bu 3 bilnmnli denklm gibi bnde cozmdm

Masaallah canim ne guzel haberlerle gelmissiniz.....
A.s. bakalim bebisin selamini almamak olmaz :KK9:
Cicileride hayirli olsun.....
Guzel gunlerde giyindirmeyi nasip etsin Rabb'im :KK16:

Sagol canım.Hepimizin bebisleri güzel güzel büyüsün, annişlerinin aldıgı güzel kıyafetlerle

X