2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar bebeklerinize isim düşündünüz mü?

Erkek ismi önerisi olan varmı yada yaa isim konsunda açılan topiğe hiç yorum yapılmıyor. Burdan alsak istekleri olmaz mı?

canım eskiden alerjin bir şeyin yoksa günde 1 bardağı geçmicek şekilde ve bol limonlu içebilirsin. ben de hastayım ve sabahları 1 bardak ıhlamur içiyorum akşam da zencefil içiyorum.. doktorum bir şey olmaz dedi ama gene de bir daha doktoruna sor sen de..
Limon daha cok tahris etmez mi ki bogazi:44: bende kendimi zor zaptediyorum yememek icin

zencefilinde çayınımı yapıyonn :KK53:

evet canım 5 dk demliyorum zencefili. bol limon sıkıyorum. doktorum öyle dedi zencefil iç dedi..

bir de ben yurtdışı satın alma sorumlusu olarak çalışıyorum. çin'de bir kaç tedarikçimiz var onlardan da 2 tanesi hamile onlar da hep zencefil önerdi. zencefil çorbası diyo onlar tabi :KK52::KK52::KK52::KK52: ama ben doktorum dediği için zencefili içmeye başladım. normalde ılık suda bal limon yapıyordum..

çocuk sahibi olmak çok güzel bi duydudur eminim.. ben bekarım ama çocuk hasretim çok fazla .. :KK43:

canım bi tek ıhlamur içiliyomuş bende içtim merak etme başkada çaremiz yok zaten içte ilerlemesin gribin...

Canim iciliyor diye biliyorum ki bende baya bir icmistim....
Gecmis olsun canim....:KK19:
Ayrica ihlamur amniyon sivimizida arttiriyor ♥♥♥:
Ooo iyiymis sagolun kizlar baslayayim icmeye o zaman ♡♥♡♥♡♥

inşaallah.. akrabalarım falan benle yaşıt olanların bebişleri var.. çok tatlı hepsi melek gibiler . ama biraz sabırlı olmam lazım galiba

Ayh benim kociste limonu yasakladi limon orda dursun salep bile yasak icinde baharatlar varmis hehe cok bilmisim beniiiimm:KK16::KK16::KK52:

ohooo ona bakarsak dün de acı biber yiyordum ben çok fazla onu yeme bunu yeme yapıca da olmuyor. ben kırmızı biber nane kimyon bunlardan vaz geçemem.. ayrıca sahlep de sadece tarçın var onun da zararı yokkiii tatlılarda yiyoruz .. :KK53::KK53::KK53::KK53:

Ayh benim kociste limonu yasakladi limon orda dursun salep bile yasak icinde baharatlar varmis hehe cok bilmisim beniiiimm:KK16::KK16::KK52:

Canım salep yasak olurmu hiç, geçe n gün tv. De bir uzman çıktı hamilelerin bu kışın içebileceği en güzel içeceğin ıhlamur ve salep dedi. Ben hergün içiyorum, tarçın koyma veya az koy. Birde hazır salep değil aktardan al, sırf sütle yap...off canım çekti şimdi yapıp içecem :)

Günaydın canlar size ve bebişlerinize hayırlı,sağlıklı ve mutlu cumalar diliyorum.
Kızlar hiç uykumu alamıyorum günde 2-3 saat uykuyla işe geliyorum hergün.Nedeni ise kalçamdaki ağrı ve kramplar.Genelde sola ve sağa yatıyorum acaba bu ağrılar ondanmı?aranızda benim gibi geceleri kalça ağrısı çeken varmı?yada magnezyum eksikliğindenmi oluyor?ilaç kullananlar ilaç ismini ve ağrılarınızı giderip gidermediğini yazarmısınız lütfen.Çünkü artık vücudum dermansız kaldı dayanamıyorum.(doktorum decavit yazmak istedi yazdırmadım çünkü vitamin eksikliğim yok beslenmeme dikkat ediyorum.)
kesinlikle magnezyum eksikliğnden canım bende aynı sen gibiydim doktorum hemen yazdı ağrı falan kalmadı çok şükür doktorunu ara söle yazar zaten:KK34:
Canım benimde çok olmadı tekmelere başlayalı.Birde benimki haftasına göre birazcık büyük 2 hafta önce 21 cm.di ki takvimde hala 15 cm yazıo :KK1: o yüzden hissediyor olabilirim :KK34:
bende senin haftandayken 23 cm di bebişim hatta doktorum boyu baya uzun olacak dedi halada uzun gidiyor.kilosuda fazla normalden ama 21. haftaya girdim daha hiç hissetmiyorum.gazım çok.birde plesanta öndeymiş benim o yuzdende geç hissedilirmiş.
Kızlar selam,

sabah eşim yanlışlıkla arkası dönükken karnıma vurdu, çok da canım yandı.
Doktoruma danıştım 24 saat dinlen, birşey olmazsa korkmana gerek yok dedi.
sizlere de danışmak istedim; daha önce böyle bir şey yaşayan, duyan varsa bana yazabilir mi?

Teşekkür ederim şimdiden, sevgiler :nazar:
burda bi arkadaşın karnına top çarpmıştı.oda çok endişelenmişti ama bişey çıkmadı ama o yanılmıyorsam hemen doktora gitti sende gitmediysen hemen git bence.
Kizlar ihlamurun zarari olur mu bogazim kotu annem ihlamur ic diyo ama icilirmi gebeyken bilmiyorum ki
canım 1 haftadır yatıyorum biliyosunuz gripten demlik bitirdim diyebilirim bol limonlu kociş hazırladı bittikçe tazeledi.çok şükür gribi doğrulttuk kocişe sattık şimdi o içiyor.:KK9:

Kızlar kendinizi hiçbir şekilde kısıtlamayın, canınız ne istiyorsa yiyin, özellikle canınız çekiyorsa mutlaka vücutta eksikliği olan bir vitamin veya element içeriyordur. Abartmadan tadına bakarak yemek lazım. Ben cola bile içiyorum, haftada bir veya 10 günde bir. Yarım bardak koyup içiyorum.

canım benim ne yönden daha yararlı içerisinde pis hayvanın bir parçası var heryanı yarar olsa ne olur. ayrıca o pis parça olduğu müddetçe yararlı görmek ne kadar doğru ben içini dahi okumadım bir tane içmiştim hatta, bi duydum kutuyu hemen çöpe.herşeyden önce bunu bile bile içmek bana ters.bende doktoruma sordum bana ben bilmiyorum kendim arayıp sormadım ama soranlar var sen bilirsin dedi.ben hiç vitamin kullanmıyorum şuan zaten şart değil.sadece kan ilacı alıyorum onada yeni başladım.maşallah bebişim herönden önde gidiyor.biraz içe sinme olayı.sende iyi düşün daha doğmadan ona pis hayvanın parçasını tattırma bence.tabi senin bileceğin iş.:KK34:

anladım canım.. söylediklerin benimde aklımı kurcalıyor zaten öğrendiğimden beri.. bile bile bunu içmek içime sinmiyor benimde,resmen vicdan azabı çekiyorum.. sorucam doktoruma gerekirse değiştiricem,1 hafta kaldı..

Kizlar ihlamurun zarari olur mu bogazim kotu annem ihlamur ic diyo ama icilirmi gebeyken bilmiyorum ki

abartmamak kaydıyla içebiliyosun cnm..
bende hasta olduğumda günde 1 bardak içmiştim..sende öyle yapabilirsin..

bebişimin cinsiyeti belli oldu Allahın izniyle çok tatlı bir kızımız olucak :KK1::KK1:

Selamlar sonunda cınsıyetını ogrenebıldım bır kızım vardı bır kızım daha olucak cok sukur allah olmayanlarada nasip etsin.ısmını asyanur dusunuyorum kısmetse

hayırlı olsun minnaklarınız kızlarrrr :KK34:

Kızlar kendinizi hiçbir şekilde kısıtlamayın, canınız ne istiyorsa yiyin, özellikle canınız çekiyorsa mutlaka vücutta eksikliği olan bir vitamin veya element içeriyordur. Abartmadan tadına bakarak yemek lazım. Ben cola bile içiyorum, haftada bir veya 10 günde bir. Yarım bardak koyup içiyorum.

bu konuda en rahatınız ve takmayanınız benim galiba..
valla aynı dediğin gibi canımın istediği herşeyi istediğim kadar ve istediğim saatte yiyip içiyorum kısıtlamıyorum hiç kendimi..hamur işi,çiğ köfte o bu herşey dahil..

kesinlikle magnezyum eksikliğnden canım bende aynı sen gibiydim doktorum hemen yazdı ağrı falan kalmadı çok şükür doktorunu ara söle yazar zaten:KK34:

bende senin haftandayken 23 cm di bebişim hatta doktorum boyu baya uzun olacak dedi halada uzun gidiyor.kilosuda fazla normalden ama 21. haftaya girdim daha hiç hissetmiyorum.gazım çok.birde plesanta öndeymiş benim o yuzdende geç hissedilirmiş.

burda bi arkadaşın karnına top çarpmıştı.oda çok endişelenmişti ama bişey çıkmadı ama o yanılmıyorsam hemen doktora gitti sende gitmediysen hemen git bence.

canım biz dün ankaraya eşimin ailesine geldik, sabah da uyandık konuşuyorduk sonra eşim arkasını döndü şımarıcaktı kendi çapında poposunu baya bi dışarı doğru ittirdi o da gümm diye vurdu karnıma. Hemen doktoruma mesaj attım o da bu 24 saa dinlen, birşey olmazsa korkma dedi ama insan çok evham yapıyor.... Dua edin...

Canım geriden okuya okuya geliyorum. Hiç bi şey atlamak istemiyorum ama bu sayfanın hızına yetişmek imkansız:) benimki ultrasonda gördüğüm kadarıyla ters C harfi gibiydi. Dr dedi bak aşağı uçtaki kısım rahim ağzına geliyor o kanama yapıyor dedi. Bu iki haftaya kadar yukarı çıkacak kanaman da kesilecek dedi. Çok azaldı ama tam kesilmedi ama hiç moralimi bozmuyorum. Kesildi gibi bişey. Iyiye gittiğimden eminim :) yoksa göbüşüm bu kadar çıkamazdı herhalde. Bir de Dr çok güven verdi açıkçası. Sen ne durumdasın?

canım senin doktorçok emin konuşmuş benim dışa kanamam olması ben öylesine doktora gtmştim. doktor dedi içte kanaman var dıye ama ben de bir leke bile yoktu. sonra başka doktora gttim profa o da kanama felan yok sadece plasenta aşağıda dedi.sonra tekrar kendi doktoruma dedim plasentam aşağıdaymış dıye. o da aktif kanaman yok zaten dedi. ama içte kan birikmesi olmuş dedi.kendi doktorum beni korkuttu. hah iyi bebeğin kalbi atıyor felan dıye yani bebeğe bişey olabilirmiş Allah korusun.bana dediler ki 25. haftaya kadar yolu var çıkadabilir çıkmayadabilir. çıkmazsa ne olacak dedim sezaryen dediler.ama bunu söylemek için erken dediler.inşallah çıkar

Canım şimdi hala ağrıyor mu karnın? Ya da herhangi bir ağrı hissediyor musun? Bence o an oldu ve geçtiyse korkmana gerek yoktur gibime geliyor. Uyku sersemi ancak elinin ağırlığı kadar vurmuştur çok sert vurmamıştır sonuçta. Evham yapma emi

evet biraz var çünkü bir hayli şiddetli vurdu...
dün ankaraya eşimin ailesine geldik, sabah da uyandık konuşuyorduk sonra eşim arkasını döndü şımarıcaktı kendi çapında poposunu baya bi dışarı doğru ittirdi o da gümm diye vurdu karnıma. Hemen doktoruma mesaj attım o da bu 24 saat dinlen, bir şey olmazsa korkma dedi ama insan çok evham yapıyor.... Dua edin...

X