2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Sağolasın canım.Demekki doktorlar genelde böyle yapıyor.Bugün kan vermeye gittiğimde aynı doktora giden birine sordum.Kafasına göre veriyor bazen vermiyor dedi.Bende kafaya takmamaya karar verdim.Kızım her anne gibi Rabbimin bir hediyesi bana.2 hafta önce annemi kaybettiğimden bu yana acısına dayanabilmemi sağlayan tek şey kızım.Şimdiden yoldaş oldu bana.(Onu bana veren Rabbime şükürler olsun):KK16:

Allahım kızını yoldaşını sana bağışlasın hepimizin yavrularını korusun Allahım...Sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin...

benim de kızım olucak ama ben çok önceden hissetmeye başlamıştım ultrasonda da 10. hafta çok hareketliydi ama çoğu kişi hissetmiyo henüz erkenmiş hissetmek için..hatta benim hissettiğimin de yanlış olduğunu söylüyolar ama ben eminim o benim kızım:KK23:

10. hafta da çok erkenmiş kuzum yaaa :KK53: Ama bence o farklı bir şey ve yaşayan biziz sonuçta. Daha önce böyle bir şey yaşamadığımıza göre, o hissettiğimiz bence de bebişimiz :KK16:

Ben düzenli süt de içmiyorum, yoğurt da yemiyorum. Daha doğrusu tüketemiyorum. İğrenç geliyor :KK53:

Adını verme bence isteyene özelden yaz. Ben sana özelden yazıyorum yağın adını aktar da öyle dedi içindeki yağlar baya etkiliymiş. Hepsini duydumda nar çekirdeği yağını senden ilkez duyuyorum ilgin. Aslına bakarsan pahalı markaların kremlerinin içindede özündede bu yağlardan var

Bi ara krem üretimi yaptığımdan, yağların kremlerden daha etkili olduğunu söyleyebilirim.. kremlerin içindeki yağlar zaten kremlerin etkisi veren.. artı olarak da kremlerin o kıvamını tutturuncaya kadar bir sürü kimyasal kullanılıyor ama yağlar daha safi, tabi o da üreticisinden üreticisine değişiyor. Eşim yağ fabrikasında müdür. kendisi piyasayı daha iyi biliyor ama bir çok firma ayçiçek ya da pamuk yağının içerisinde aroma katıp satıyor. hoş ayçiçek yapı cilt için çok yararlı bir yağdır ama pamuk için aynı şeyi söyleyemeyeceğim..

nar çekirdeği de cilt için yara iyileştirici ve nem dengesini sağlayıcı bir etkisi var e vitamini zaten bilindiği üzre.. eşim de tam onun üretimini yapıyormuş bana öyle getirmişti :KK52::KK52::KK52:

İsteyen olursa markasını iletebilirim. Hem aktarlarda hem de eczanelerde bulabilirler.. :KK52::KK52:

sağol çilekcim dinlenmeye çalışıyorum evet birkaç haftadır giremedim ben de sizleri çok özledim o kadar alışmışım ki sizlere çocuklar hasta oldu defalarca doktora götürdüm çok inatçı bu hastalık oğluma antibiyotik şurub kullandım bana mısın demedi sonra başka bir doktora götürdüm iğne verdi çocuk ondan sonra kendine geldi

imrendim valla..ben işten şikayetçi oluyorum yoruluyorum diye sen birde hem hamile hem çocuklarla uğraşıyorsun..Allah sağlık sıhhat sabır versin sana :) yeğenimde öyle hastaneye yatırdılar serum iğne ancak kendine geldi..bitsin gitsin şu grip artık..

Ben düzenli süt de içmiyorum, yoğurt da yemiyorum. Daha doğrusu tüketemiyorum. İğrenç geliyor :KK53:

canım ya..ben süt hastasıydım ama hamile kaldığımdan beri süt içemiyorum ..vicdan azabı çekiyorum haftada 1lt süt içiyorum..onuda bakıyorum günlük içmedim 1 lt alıyorum işyerinde doldurup doldurup içiyorum..ah keşke düzenli içebilsek..içine meyve koymayı dene öyle içmeye çalış..gerçi peynirinde kalsiyum oranı yüksekmiş ama ben peynirde çok tüketemiyorum..

Bi ara krem üretimi yaptığımdan, yağların kremlerden daha etkili olduğunu söyleyebilirim.. kremlerin içindeki yağlar zaten kremlerin etkisi veren.. artı olarak da kremlerin o kıvamını tutturuncaya kadar bir sürü kimyasal kullanılıyor ama yağlar daha safi, tabi o da üreticisinden üreticisine değişiyor. Eşim yağ fabrikasında müdür. kendisi piyasayı daha iyi biliyor ama bir çok firma ayçiçek ya da pamuk yağının içerisinde aroma katıp satıyor. hoş ayçiçek yapı cilt için çok yararlı bir yağdır ama pamuk için aynı şeyi söyleyemeyeceğim..

nar çekirdeği de cilt için yara iyileştirici ve nem dengesini sağlayıcı bir etkisi var e vitamini zaten bilindiği üzre.. eşim de tam onun üretimini yapıyormuş bana öyle getirmişti :KK52::KK52::KK52:

İsteyen olursa markasını iletebilirim. Hem aktarlarda hem de eczanelerde bulabilirler.. :KK52::KK52:

rapunzel arkadaşım....sana zahmet olmazsa özelden yazabilirmisin?

bikere ceviz ve süt sevmezdim ben..
ama şimdi öğlenleri meyveyle beraber ceviz yiyorum, akşamları yatmadan öncede 1 bardak süt zoraki..

özeldeki dr randevum 20sinde...benim ilk aylar sıkıntı yaşadım lekelenmelerim oldu..o yüzden hep dinlenme yatma halindeydim..harketlerimi kısıtlamamı istemişti doktorum...işyerinde merdiven in çık bile dikkat ediyorudm..bana yürüyüş önermedi son gittiğimde ama belki bu sefer der..gerçi ben yürümeye çalışıyorum ama evde bisiklet var yürüme bandım yok..eskişehirde soğuk dışarıya işe gidip gelirken çıkıyorum..bisiklete binmekte sadece bacaklarımı çalıştırıyor..oyüzden binmiyorum..haklısın kış sebzeleri yapıyor olabilir..

birde birşey soracağım düzenli süt içiyormusunuz?

ben günde 1 bardak süt mutlaka içiyorum 2 kase de yoğurt mutlaka yiyorum. bir tek yumurta yiyemiyorum haftada 3 gün yemeye dikkat ediyorum ama şirkette herkes kızıyor evde yiyip gelmiyorum diye :KK25::KK25::KK25: napiiim uyanamıyorum kalkamıyorum pişirip yersem de servise yetişemiyorum :KK43::KK43::KK43:

canım hayırlı uğurlu olsun.. :nazar::nazar::nazar::nazar: Allah nazarlardan saklasın inşallah..

resim konusunda da en son gittiğimde sadece kafa çapı ölçülürken ki resmi var.:KK53::KK53::KK53: Allah'tan bi öncekinde bir resmi var yüzü belii parmakları fln ona bakıp bakıp seviyorum..:KK52::KK52::KK52:

Aminnn...
Teşekkür ediyorum canım.

ben günde 1 bardak süt mutlaka içiyorum 2 kase de yoğurt mutlaka yiyorum. bir tek yumurta yiyemiyorum haftada 3 gün yemeye dikkat ediyorum ama şirkette herkes kızıyor evde yiyip gelmiyorum diye :KK25::KK25::KK25: napiiim uyanamıyorum kalkamıyorum pişirip yersem de servise yetişemiyorum :KK43::KK43::KK43:

nasıl özendim sana..bende yumurta haftada 3-4 yemeye çalışıyorum ama süt ve yoğurt maalesef düzenli değil...baktım 2-3 gün yememişim içmemişim ancak ozaman içiyorum ..ay ay çok kızıyorum kendime...eskiden hergün içerdim işyeridne bile çay kahve vs içmesini sevmediğim için süt alırdım..şimdi zorla.. :KK43:

imrendim valla..ben işten şikayetçi oluyorum yoruluyorum diye sen birde hem hamile hem çocuklarla uğraşıyorsun..Allah sağlık sıhhat sabır versin sana :) yeğenimde öyle hastaneye yatırdılar serum iğne ancak kendine geldi..bitsin gitsin şu grip artık..

canım ya..ben süt hastasıydım ama hamile kaldığımdan beri süt içemiyorum ..vicdan azabı çekiyorum haftada 1lt süt içiyorum..onuda bakıyorum günlük içmedim 1 lt alıyorum işyerinde doldurup doldurup içiyorum..ah keşke düzenli içebilsek..içine meyve koymayı dene öyle içmeye çalış..gerçi peynirinde kalsiyum oranı yüksekmiş ama ben peynirde çok tüketemiyorum..

Offf bu durum çok problem yaa. Diş etlerim de kanıyor :KK43: Bir ara sırf süt tüketebileyim diye mısır gevreği yiyordum sütle. Şimdi o da iğrenç geliyor. En azından her gün 1 yumurta ve oldukça fazla peynir tüketiyorum ben. Ama doktorun tavsiyesi özellikle gece yatmadan önce yoğurt-süt tüketmemdi. O da gerekirse içine meyve katıp tüket dedi ama yine iğrenç yine iğrenç... :KK19: Sen hazır süt mü içiyorsun öyle canım? Aman yaa onların da faydası yok diyorlar. Ben anlamadım ne yapacağımızı...

Bir de doktorum bana bol yeşil yapraklı sebze; özellikle soğan ve sivribiber tüket dedi. Ben 4 aydır soğan ve biber tüketemiyorum, özellikle sivri bibere bayılırdım ama tiksindim işte. Soğan da midemi alt üst ediyor... Salata yapıp tüketeceksin dedi doktor. Ben de bugün pazardan yeşil soğan ve biber aldım, umarım yiyebilirim.

Son düzenleme:
Ozel mesaj atmanin baska bir yilu var mi arkadaslar yoksa 50 sinirimi doldurmam gerekiyormus sanirim

kızlarr günaydınn. biz de dün gittik doktora. cinsiyetini öğrendik ve şok şok şok. tüm takvimler kız dedi. mide bulantılarım, tatlı yiyememelerim, deli gibi turşu yemelerim gibi durumlardan dolayı kız olduğundan emindik biz eşimle. o moda girmiştik tam da . kızımız geliyor diyorduk, çok da istiyorduk amaaaaaa :KK70: doktor bebeğimiz erkek demez miii. gayet de belirgindi ultrasonda. fotoğrafını falan çekti doktor bakıyorum evde tam pipi yani :KK70: eşimle ikimiz de donup kaldık :KK70: çok komikti kesin halimiz. ama iyiydi oğlumuz çok şükür. 175 gram 11.8 cm. olmuş.
3 lü tarama testi yaptılar. ultrasonda sorun yoktu. yine toxoplazma yaptılar, o da negatif. ama rahim ağzımı ölçtü doktor. önce 3 çıktı, sonra 3.3 çıktı. en az 3.5 olmalı dedi doktor. haftaya bi daha bakacak, yine az olursa ilaç tedavisine başlayacağız dedi. buna kafam takıldı. umarım bi sorun olmaz. bu konuda fikri olan ya da böyle bir şey yaşamış olan var mı kızlar?

Oğlun hayırlı olsun canım.Benimde bütün takvimlerde erkek diyordu.Dün öğrendik kızımız olacakmış.Rahim ağzı ölçümü mü yapılıyormuş.Benim doktorum yapmadı hiç.Bak şimdi kafama takıldı.

Offf bu durum çok problem yaa. Diş etlerim de kanıyor :KK43: Bir ara sırf süt tüketebileyim diye mısır gevreği yiyordum sütle. Şimdi o da iğrenç geliyor. En azından her gün 1 yumurta ve oldukça fazla peynir tüketiyorum ben. Ama doktorun tavsiyesi özellikle gece yatmadan önce yoğurt-süt tüketmemdi. O da gerekirse içine meyve katıp tüket dedi ama yine iğrenç yine iğrenç... :KK19: Sen hazır süt mü içiyorsun öyle canım? Aman yaa onların da faydası yok diyorlar. Ben anlamadım ne yapacağımızı...

canım dışarıdan süt almaya zaten vaktim yok..işyerinde olduğum içinde mecbur pastorize yada günlük süt alıyorum..doktorum içte nasıl içersen iç dedi..aslında keçi peyniri ye dedi..keçi peynirinde kalsiyum yüksekmiş ama ben de ne koyun ne keçi peyniri hayatta yiyemem..

Bir de doktorum bana bol yeşil yapraklı sebze; özellikle soğan ve sivribiber tüket dedi. Ben 4 aydır soğan ve biber tüketemiyor, özellikle sivri bibere bayılırdım ama tiksindim işte. Soğan da midemi alt üst ediyor... Salata yapıp tüketeceksin dedi doktor. Ben de bugün pazardan yeşil soğan ve biber aldım, umarım yiyebilirim.
Brokoli ve ispanagi da unutma bunlar cok faydali eger salata yiyemiyirsan tavsiyemdir.marul ye roka tere nane de olabilir

nasıl özendim sana..bende yumurta haftada 3-4 yemeye çalışıyorum ama süt ve yoğurt maalesef düzenli değil...baktım 2-3 gün yememişim içmemişim ancak ozaman içiyorum ..ay ay çok kızıyorum kendime...eskiden hergün içerdim işyeridne bile çay kahve vs içmesini sevmediğim için süt alırdım..şimdi zorla.. :KK43:

bende de tam tersi asla süt içemezdim.. yoğurt peynir OK ama sütü ağzıma koyamazdım. bebişle birlikte süt sever oldum. ama yumurta işi bozuyor işte. bu arada hakikaten hazır süt mü yoksa bilindik bir kaynaktan taze süt mü. Çoğu doktor pastorize edilmiş süt yani paket süt öneriyor hayvansal hastalıkların bulaşması ihtimalini indirgemek için.. ondan ben paket süt içiyorum. köyden getirileni içemiyorum..:KK19::KK19::KK19::KK19:

özeldeki dr randevum 20sinde...benim ilk aylar sıkıntı yaşadım lekelenmelerim oldu..o yüzden hep dinlenme yatma halindeydim..harketlerimi kısıtlamamı istemişti doktorum...işyerinde merdiven in çık bile dikkat ediyorudm..bana yürüyüş önermedi son gittiğimde ama belki bu sefer der..gerçi ben yürümeye çalışıyorum ama evde bisiklet var yürüme bandım yok..eskişehirde soğuk dışarıya işe gidip gelirken çıkıyorum..bisiklete binmekte sadece bacaklarımı çalıştırıyor..oyüzden binmiyorum..haklısın kış sebzeleri yapıyor olabilir..

birde birşey soracağım düzenli süt içiyormusunuz?

benim sütle aram pek yok canım ama hergün olmasa da arada içmeye çalışıyorum ama ben peyniri çok seviyorum yoğurt yiyiyorum

ben geldim şekerlerimmm:KK16: kızımı gördümm geldim doktoro cinsiyetini sordum bilmiyomuş gibi kızz dedi güldükkk:KK9: herşey yolunda :nazar:dedi oturuyodu yine boyunu ölçemedi uğraşmadıda kapıda bi ordu var çnünkü:KK9: :KK9: kilosu 247 gr olmuş:nazar: az daha olsa çeyrek kilo diyorum ben eşime:KK9: vee doktordan geldiğimden beri kasıklarımın biraz üstünde bişeyler hissediyorum balon patlar gibi :KK53: yoksa tekmemi diyorum:KK53: gaz değil çünkü o kadar aşağıda gaz olmaz ama belki benim kuruntumdur çok değişik bişey içim hopluyo böyle bi hoş oluyrum...:KK9: yoksaaa:KK53: hissetmeye mi başladımm :KK53: inşallahhhhhhhh:KK16:

Hoşgeldin canım.Maşallah kızına:nazar:

X