2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
size bu bebekelrin boyunu kilosunu doktor mu söylüyor nasıl anlıyor unu. bnm doktor hiç boy kilo söylemedi. sadece gelişimi iyi dedi

Doktoruna sorarsan söyler canım. Ama devlette söylemiyorlar gıcıklar bu hafta gittim sordum özellikle bierşey demedi. Kendi doktorum söyliyor. Ama en son ultrason resmi veriyorlarya orada boyu ve kilosu yazıyor mesela benim bebiş 255 gr 15 cm

Ben de her defasında süt alıyorum içeceğim diye unutuyorum. ama gün içinde 2 kase yoğurdumu yerim e sabahlarıda peynir yiyorum. ama yumurta yiyemiyorum işe geç kalıyorum onu beklerken ancak hafta sonları yumurta yiyebiliyorum

ben iki akşamdır akşamları saat 10 buçuk gibi deli gibi acıkıyorum dolabın etrafında dönüp duruyorum ne yesem diye en son yoğurt yemeye karar verdim içine de ekmek doğradım yedim bi güzel de doyurdu ki ayrıca inanılmaz uyku problemim vardı gece yatamıyordum.. 2 akşamdır sanırım yoğurdun etkisi deliksiz uyuyorum.. bu da benden bir not kızlar uyku sorununuz varsa kesinlikle uyumadan yoğurdu şiddetle tavsiye ediyorum..

size bu bebekelrin boyunu kilosunu doktor mu söylüyor nasıl anlıyor unu. bnm doktor hiç boy kilo söylemedi. sadece gelişimi iyi dedi

canım kilosunu nasıl ölçüyor onu bilmiyorum ama benim doktorum eğer ben söylemeyi unutursam boyunu ultrason kağıdında yazan FL yi 7 ile çarpacaksın dedi boyunu öyle buluyormuş

yorulunca kötü oluyor çok. genelde de tüm gün işteyim. akşam eve gidince koltuğa bi uzanıyorum, kalkmak çok zor oluyor. geçen cts bi evi süpürdüm yine aynı şey oldu. her gün var yani acı. ama en son dedi ki doktor, büyük ihtimalle hamilelikten dolayıdır dedi. sanırım rutin bir kontrol içindi rahim ağzını ölçmesi.

anladım canım teşekkür ederim.İçim rahatladı şimdi.Benim ara ara ağrıyor daha çok ayakta fazla kaldığımda.Demekki hamileliktenmiş.:)

arkadaşlar detaylı ultrasonu nerde yaptıracaksınız ne kadara yaptıracaksınız? benim biraz kafam karıştı da doktoruma sordum onu radyologlar yapıyo dedi bir sonraki kontrolünde yaptırabilirsin dedi.. ama tam olarak neye bakılıyo bilmiyorum sizce gerek varmı siz ne düşünüyosunuz?

kızlarr günaydınn. biz de dün gittik doktora. cinsiyetini öğrendik ve şok şok şok. tüm takvimler kız dedi. mide bulantılarım, tatlı yiyememelerim, deli gibi turşu yemelerim gibi durumlardan dolayı kız olduğundan emindik biz eşimle. o moda girmiştik tam da . kızımız geliyor diyorduk, çok da istiyorduk amaaaaaa :KK70: doktor bebeğimiz erkek demez miii. gayet de belirgindi ultrasonda. fotoğrafını falan çekti doktor bakıyorum evde tam pipi yani :KK70: eşimle ikimiz de donup kaldık :KK70: çok komikti kesin halimiz. ama iyiydi oğlumuz çok şükür. 175 gram 11.8 cm. olmuş.
3 lü tarama testi yaptılar. ultrasonda sorun yoktu. yine toxoplazma yaptılar, o da negatif. ama rahim ağzımı ölçtü doktor. önce 3 çıktı, sonra 3.3 çıktı. en az 3.5 olmalı dedi doktor. haftaya bi daha bakacak, yine az olursa ilaç tedavisine başlayacağız dedi. buna kafam takıldı. umarım bi sorun olmaz. bu konuda fikri olan ya da böyle bir şey yaşamış olan var mı kızlar?

tebrik ederim canım Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin senin oğluşun bütün kuralları bozmuş desene tam bir sürpriz olmuş size rahim ağzı ölçümünde çok belirgin bir fark yok galiba canım üzme kendini

arkadaşlar detaylı ultrasonu nerde yaptıracaksınız ne kadara yaptıracaksınız? benim biraz kafam karıştı da doktoruma sordum onu radyologlar yapıyo dedi bir sonraki kontrolünde yaptırabilirsin dedi.. ama tam olarak neye bakılıyo bilmiyorum sizce gerek varmı siz ne düşünüyosunuz?

canım benim doktorum 2'li testten sonra 3'lü ve 4'lü öenmli değil ne de olsa detaylı ultrasonda bütün organlarına bakılacak dedi. Organ taraması yapılıyormuş yani o şekilde söyleyeyim. tüm organları var mı yok mu daha detaylı kontrolmüş anladığım kadarıyla. yaptırmak senin tercihin ama ben mutlaka yaptıracağım.. benim şubatta olacak..:KK52::KK52:

kızlar dün işyerinde yere bişey almak için eğildim kaburgam battı:KK50: ne yapcamı bilmiyorum öksürünce bile şimdi acıyo tam göğüs altım dün gece yatakta dönerken bile ağrıdığını hissedip uyandım zeytinyağla ovdursam iyi gelirmi acaba ...:KK43:

benim doktorum ayrıntılı usg yi kendisi yapıyor araştırdım kadın doğumcularda yapabiliyormuş normal muayene ücreti alıyor benim kardeşimi hamileyken doktoru radyologa yönlendirdi orada yaptırdı ve geçen seneydi 250 lira ödedi yaptırma konusu ise bana sağlık ocağındaki hemşire kesinlikle yaptır dedi bazı doktorlar gerek görmüyor ama sen yaptır dedi

ben pendikte bir hastanede randevumu aldım fiyat olarak 190 tl verdik. bebeğin organlarına kemiklerine kalbine bakıyorlarmış herşey yolunda mı diye. benimde bildiğim bu kadar :)

ben geldim şekerlerimmm:KK16: kızımı gördümm geldim doktoro cinsiyetini sordum bilmiyomuş gibi kızz dedi güldükkk:KK9: herşey yolunda :nazar:dedi oturuyodu yine boyunu ölçemedi uğraşmadıda kapıda bi ordu var çnünkü:KK9: :KK9: kilosu 247 gr olmuş:nazar: az daha olsa çeyrek kilo diyorum ben eşime:KK9: vee doktordan geldiğimden beri kasıklarımın biraz üstünde bişeyler hissediyorum balon patlar gibi :KK53: yoksa tekmemi diyorum:KK53: gaz değil çünkü o kadar aşağıda gaz olmaz ama belki benim kuruntumdur çok değişik bişey içim hopluyo böyle bi hoş oluyrum...:KK9: yoksaaa:KK53: hissetmeye mi başladımm :KK53: inşallahhhhhhhh:KK16:
hadi gözün aydın bebişini görmişsin bende perşembe görücem.:KK16:
ya ben 14.haftalarda pıt pıt hissediyordum bebeğimi 16. haftadan beri tık yok :KK50:doktorda 20. haftada hissedersin dedi sanırım çok kilo aldım o yuzden hissedemiyorum hergün bekliyorum tekme atsın istiyorum artık doktor boyu epey uzun sağlam bi tekme yersin dedi ama yok daha.:26::26:

kızlar uyku tulumu almak lazımmı bi tane begendimde size de bir sorayım dedim :)
yaz ayında çok gerekli olmaz sanırım ben sadece araba koltuğu için almayı düşünüyorum derli toplu oluyor içinde bırakıcam çıtçıtlı olanlardan alayım diyorum ama evde kullanmak için almam yaa yaşadığın şehire bağlı eskişehir çok sıcak oluyor hele benim ev tropikal bölge mübarek o yüzden sadece araba koltuğu için uygun bişey alıcam inşallah.:KK34:
kızlar çok hastayım boğazım göğsüm çok kötü yanıyor gece hiç uyuyamadım hiç halim yok sabah öksürük krizine girdim arkasından sürekli kustum kış hamileliğinde böyle şeyler oluyor mutlaka aman dikkat edin arkadaşlar bizim evde herkes hasta oldu kaçamadım hastalıktan
geçmiş olsun canım ıhlamur dene bu seneki grip çok fena ,zor geçiyor :KK50:
günaydın tünaydın kızlar......doktora gidecek olan arkadaşlar inşallah güzel haberlerle dönersiniz.....ve cinsiyetini yeni öğrenen annelerede hayırlı uğurlu olsun..anket eşit gidiyor bakalım...okudum ama tektek alıntılayamadım..işler yoğun giremiyorum fazla..benimde dün izin günümdü..devletteki doktoruma gittim..meleğim gayet iyimiş...maşallah maşallah....

ben ilk aylarda böyle değildim ama şimdi acayip uykusuz geliyorum işe yetmiyor uyku..gün içinde de uyumamak için zor tutuyorum kendimi...ve gaz acayip bir gaz olayım var...işyerindede sıksık wcye gitmek zorunda kalıyorum..

devletteki doktorum gebelik eğitimi için gelmem gerektiğini söyledi mutlaka...bende ptesileri izinli olduğumu söyledim..ebenin cep tel verdi konuş dedi ayarlasın ptesi senin için dedi..ama tek izin günümdede oraya bağlanmak istemiyorum..önemli olduğunu vurguladı üstüste...sizin drlar böyle birşeyden bahsettimi?
bende uykumu alamıyorum yaaa ama napalım bebişler uyusun büyüsün:KK16:canım bende bu perşembe devlette randevum var bir ebeyle görüştüm ben. gruplardan birine yazacak benide yeni gruplarda açıyoruz dedi eğitim için.herkes mutlaka git çok faydalı oluyor diyor.senin çalışıyor olman zor tabi birgün iznin var ama bence bi görüş 15 te bir git en azından bakarsın faydası oluyorsa devam edersin denemek lazım diye düşünüyorum:KK34:

canım benim doktorum 2'li testten sonra 3'lü ve 4'lü öenmli değil ne de olsa detaylı ultrasonda bütün organlarına bakılacak dedi. Organ taraması yapılıyormuş yani o şekilde söyleyeyim. tüm organları var mı yok mu daha detaylı kontrolmüş anladığım kadarıyla. yaptırmak senin tercihin ama ben mutlaka yaptıracağım.. benim şubatta olacak..:KK52::KK52:

benim de şubatta canım memorial hastanesine sordum 170 liraymış radyalog ölçümü yapıyomuş ben de yaptırmayı düşünüyorum. bugün doktorum 4 lü testi yaptıracak mısın dedi hayır dedim düşünmüyorum..

bende uykumu alamıyorum yaaa ama napalım bebişler uyusun büyüsün:KK16:canım bende bu perşembe devlette randevum var bir ebeyle görüştüm ben. gruplardan birine yazacak benide yeni gruplarda açıyoruz dedi eğitim için.herkes mutlaka git çok faydalı oluyor diyor.senin çalışıyor olman zor tabi birgün iznin var ama bence bi görüş 15 te bir git en azından bakarsın faydası oluyorsa devam edersin denemek lazım diye düşünüyorum:KK34:

canım ebe benimde numaramı aldı keşke ptesiye denk gelse seninkide beraber giderdik..arkadaş olurduk :) gruplar oluştuğunda arıcam dedi.. ama doktor dedi sen çalışıyorsun ebe başka güne verirse bile selamımı söyle dedi..inşallah ptesiye denk gelirde arada olsa giderdim :)

benim doktorum ayrıntılı usg yi kendisi yapıyor araştırdım kadın doğumcularda yapabiliyormuş normal muayene ücreti alıyor benim kardeşimi hamileyken doktoru radyologa yönlendirdi orada yaptırdı ve geçen seneydi 250 lira ödedi yaptırma konusu ise bana sağlık ocağındaki hemşire kesinlikle yaptır dedi bazı doktorlar gerek görmüyor ama sen yaptır dedi

yaa aslında ikili yi yaptırırken araştırma hastanesinde prof. baktı herşeyine kalbinde sızıntı var mı böbreklerinde problem var mı karaciğerine komple tüm organlarına baktı ama bu detaylı ultrasona giriyor mu bilmiyorum.. ben de hastaneden sonra sağlık ocağına gittim ebe de kesinlikle yaptır gerekli bişey dedi.. inanmıyorum 250 liraa mıı çok fazla yaa bana iyi fiyat vermişler ozaman 170 baya iyi..

benim de şubatta canım memorial hastanesine sordum 170 liraymış radyalog ölçümü yapıyomuş ben de yaptırmayı düşünüyorum. bugün doktorum 4 lü testi yaptıracak mısın dedi hayır dedim düşünmüyorum..

2'li yaptırmışmıydın canım. ben sadece onu yaptırdım gerisini doktor gerek görmedi. detaylı yeterli olur dedi..

ben pendikte bir hastanede randevumu aldım fiyat olarak 190 tl verdik. bebeğin organlarına kemiklerine kalbine bakıyorlarmış herşey yolunda mı diye. benimde bildiğim bu kadar :)

Bende pendik de şifa ya yaptıracağım heralde benim dr. orada. oda radyoloğa yönlendirecekmiş beni zaten kendi yapmıyormuş. 45 dk falan sürüyormuş detaylı ulrtrrson ama devlet hast. de yapıyormuş.

2'li yaptırmışmıydın canım. ben sadece onu yaptırdım gerisini doktor gerek görmedi. detaylı yeterli olur dedi..

evet canım yaptırdım ikiliyi etrafımdakiler kafamı karıştırıyor bi sorun çıksa ne yapacaksın diyo gerek yok felan detaylı ultrasona diyolar ben de en azından erken teşhis konmuş olur dedim allah' ım esirgesin hepimizin yavrularını:emir_bebek::emir_bebek:

X