2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Selam kizlar bnde bugun hastaneye gidip tarama icin kan verdm sonuclarini persembe alicam insaallah bakalim BPD degerimiz 34 mm cikti doktor iyi dedi insallah kan sonucuda boyle olur..bu arada 15+5i de gorduk allahin izniyle..

Allah'ım daha ikiliyi yeni atlattık sayılır..
şimdi bide belki üçlü,sonra dörtlü var sırada..
doktorum gerek duymasa bari de, strese girmesem :KK1:

o değilde, ikilide nerde ne çıkıyo ne yazıyo ne yazmalı falan herşeyi ince detayına dek öğrenmiştim.. şimdi üçlü,dörtlüyle ilgili hiçbi bilgim yok..

bu kez neye bakılıcak kızlar? var mı yaptıran? yine kanda mı bakıcaklar?

Son düzenleme:
biz geldikk :) çok şükür güzel haberlerle geldim 15+4 olmuşuz biz teyzeleri..123 grda ağırlığımız olmuş..bana el saallıyordu :) hatta alkış yapıyordu doktor hemen bir poz yakalamaya çalıştı göndericem onuda size..ve %99 kızım olacak :) başta %80dedi sonra %99a çıktı..heryerini gördük meleğimin...başını elleri ayakları :) çok sağolun iyiki varsınız çok mutluyum..Allah hepinize güzel haberler versin..
alıntı yapamadım bugün müfettişler geziyormuş o yüzden hemen işimin başına dönmem lazım :) ve ben bebeğime bakmaktan akıntımı ve arkadaşın vitamin hapını sormayı unuttum....:KK43:(

Eki Görüntüle 905381

Canım çok sevindim. Pozda verirmis anasına :) Allah sağlicakla kucağına almayı nasip etsin inşallah.

herkeslere iyi haftalar diliyorum haziran anneleri. Çok yoğun bir haftasonundan sonra sabahtan okuyayım dedim ama yetişemedim hızınıza. Umarım herkeslerde her şeyler yolundadır. ben yoğun bir haftasonu geçirince yoğun ağrılar da çekmeye başladım. bel ağrısı ve kasık ağrısı başladı :KK43::KK43::KK43:
özellikle bel ağrısı ayağa kaldırmıyodu seke seke gezmeye başlamıştım. çok şükür bugün biraz daha az ama bugün de mide yanması ve kasık ağrısı var.

Sizde de kasığa giren sancılar var mı?? normal mi bu ağrılarım..:26::26::26:

canım bel ağrısı bendede var özellikle kuyruk sokumum çok agrıyo .ayakta fazla kaldığımda artıyor tabiki.her fırsat yakaladığında uzanmaya çalış nolmalmiş bu ağrılar :KK43:

gece yatınca koyuyorum ellerimi karnıma, dinlemeye çalışıyorum var mı bi kıpırtı diye ama cıııxxs yok :KK50:

Allah'ım daha ikiliyi yeni atlattık sayılır..
şimdi bide belki üçlü,sonra dörtlü var sırada..
doktorum gerek duymasa bari de, strese girmesem :KK1:

o değilde, ikilide nerde ne çıkıyo ne yazıyo ne yazmalı falan herşeyi ince detayına dek öğrenmiştim.. şimdi üçlü,dörtlüyle ilgili hiçbi bilgim yok..

bu kez neye bakılıcak kızlar? var mı yaptıran? yine kanda mı bakıcaklar?

bende gece yatağa yattığımda özellikle yoğunlaşıyorum ama bağırsak hareketlerinden farklı bişey hissetmiyorum.biraz daha sabretmemiz gerekecek anlaşılan :KK43:

selam kızlar

Kızım olacak. Az önce öğrendim. Hastanede çalıştığım için öğrenene kadar her gün doktora gittim. Bugün doktorumda hırs yaptı ve sonunda söyledi. Kız annesi olacağım...

canıımmmm tebrik ederim.. ne güzelllll kızın olucakmış süper :KK9:

biz geldikk :) çok şükür güzel haberlerle geldim 15+4 olmuşuz biz teyzeleri..123 grda ağırlığımız olmuş..bana el saallıyordu :) hatta alkış yapıyordu doktor hemen bir poz yakalamaya çalıştı göndericem onuda size..ve %99 kızım olacak :) başta %80dedi sonra %99a çıktı..heryerini gördük meleğimin...başını elleri ayakları :) çok sağolun iyiki varsınız çok mutluyum..Allah hepinize güzel haberler versin..
alıntı yapamadım bugün müfettişler geziyormuş o yüzden hemen işimin başına dönmem lazım :) ve ben bebeğime bakmaktan akıntımı ve arkadaşın vitamin hapını sormayı unuttum....:KK43:(

Eki Görüntüle 905381

Çok sevindim arkadaşım. Darısı başımıza inş. Bebişinin fotosunu görünce çok heyecanlandım. Maşaallah her şey yolunda herhalde.

insan 3. kez bu duyguları tatsa da sanki ilk defa yaşıyormuş gibi heyecanlanıyor ve yıllar geçse de o ilk hareketlerini zaman zaman anabiliyor kadın olmanın en özel en farklı yanı da bence anne olabilmek ayrıca canım bir oğlun olsun istiyorsun seni anlıyorum kızı olan bir oğlu olsun istiyor oğlu olan bir kızı olsun istiyor Rabbim önce hakkımızda hayırlısını versin sonra da gönlümüzün muradını

evet canim aynen oyle heycan dorukta ne kadar da bildigin seyler olsa yinede cok heycanlaniyo insan.amin canim insallah zaten dualarim da bu var.en basi hayirli ve saglikli evlatlar vermesi

kızlaaaaaarrrrr yemin ederim hissettim vallahi hissettim dün akşam yatağa girdim içimde bir kıpırtı inanılmazdı. Ya eşime söylüyorum dokun diye o hissedemiyor ama ben hissettim mükemmel bir duygu ya. Ağladım mutluluktan. Ya çok heyecanlıyım yarın doktora gideceğim cinsiyetini öğreneyim artık ya göstersin. Kız ama biliyorum ben o benim minik masum prensesim... :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

kızlar allah kısmet ederde bebeklerimizi sağlıkla kucaklarımıza alırız.
bebeğine tek başına bakacak olan var mı aranızda? yani ne anne ne kv olmayacak. yardımsız çocuğuna bakmayo düşünen?
ben tek bakmak zorundayım o yüzden zorluklarını öğrenmek istiyorum. ve tabii bu konuda yalnız mıyım aranızda merak ettim?

Kışın bu kasvetli karanlığını zaten hiç sevmezdim şimdi bir de hamilelik depresyonuyla birleşti elimi kolumu oynatasım yok. Bir damla güneş olsun diye cama bakıp duruyorum. Evler karanlık sokaklar gri herkes siyah giyiniyor allahım delircem valla :KK53:

Siz ne kadar keyifli görünüyorsunuz böyle... Ben de keyiften eser yok:KK43:

bebeğine tek başına bakacak olan var mı aranızda? yani ne anne ne kv olmayacak. yardımsız çocuğuna bakmayo düşünen?
ben tek bakmak zorundayım o yüzden zorluklarını öğrenmek istiyorum. ve tabii bu konuda yalnız mıyım aranızda merak ettim?

kayınvalidemler görümcem eltim hepsi Mersin'de oturuyorlar iş dolayısıyla..
gerçi kayınvalidemlerin İst'a dönme olasılığı var,emeklilik falan diye ama zamanı belli değil..

kendi annem babam teyze vs herkes yanımda benim,yakınlar..
çoğunlukta bebişimle tek olucam ama yardımcım olucak ihtiyacım olduğunda..

kışlar biz geldik ne güzel cinsiyetler belli oluyor biz hala beklemedeyiz

en son 2 hafta önceydi ikili test için gittiğimde gördüm köftemi..
kontrolüm 4 ocakta..
yani bende beklemedeyim cnm, sen gibi :26::KK25:

gece yatınca koyuyorum ellerimi karnıma, dinlemeye çalışıyorum var mı bi kıpırtı diye ama cıııxxs yok :KK50:
damar atmasI gibi birsey hissedersin bazen gazda boyle oluo ama daha bizim bebisler karnin asagisinda oldugu icin gobegin alt tarafinda sanki bisey kanat cirpiyomus gibi hissedersin.ha ilk gebelikte bunun bayaa gec farkina varirsin ben tam 19 20.haftada yeni yeni farketmistim fakat simdi 9 haftadan itibaren hissediyorum sanki.ben kizimda 1 saat hissetmezem panik yapardim oturur aglardim karnima surekli vururdum hareket etsin die hareketlendikten sonra bi de bunlari dusnuyosun onun icin merak etme canim yakinda duyacaksin hatta ayagi bi yerde kolu baska biyerden yiticek gobusunu:-)

canım akıntı bende de bazen beyaz bazen de sarı olabiliyor akıntının artması normalmiş hamilelikte kokulu olması ve rengi önemliymiş ama doktorun sana bakmış ve fitil vermiş elbette doktorun bildiği birşey vardır ama fitil yanma yaptıysa doktoruna danış derim normal mi diye ama doktorun zararlı olabilecek birşeyi vereceğini sanmam

sağol cnm şimdi doktorumla konuştum yanma yapması normal değilmiş hiç böyle şikayet duymadım dedi.kullanma batikona karşı alerjin olabilir dedi başka bi fitil ismi söyledi onu alıcam:KK43: ama her halükarda kullanmam gerekiyormuş:KK43:(( rabbim bebişimi korusun

Biz kaynana ile aynı apartmandayız .. ilk bebek tek başına zor olucak sanırım Allah yardımcın olsun canım.

merhaba arkadaşlar bizde oğluşumla 16. haftamızdayız benim şöyle bi sorunum var sizinde öylemi bilmiyorum ama akıntım hamilelik öncesi gibi beyaz değil sarı renkte ve eskisinden fazla geliyor hamile olan başka arkadaşlarımada sordum onlarında öyleymiş. dr.uma kontrole gittiğimde normal olup olmadığını sordum gel bi bakalım dedi muayene etti ve biraz üşütmüş gibisin dedi bana vajinal fitil olan biokadın verdi bu ilaç değil batikonun fitili dedi.gerçektende öyle ama içim hiç rahat değil kaşıntı veya yanma şikayetim yok kullanmam normal mi kullansam bebeğime bi zararı olurmu evet dr verdi ama direk vajinadan bi ilaç almak beni çok korkutuyor.ynede akşam denedim yatmadan önce kulanmam gerektiğini söyledi fakat fitil okdr çok yanma yaptı ki dayanamadım 2 dak.zor durdum ve hemen çıkartım.hiç böyle bi durumla karşılaşan var mı çok endişeliyim kullanmak mı iyi kullanmamak mı :KK43:( sizinde akıntınız sarı renkte mi

Canım senin dediğin akıntı bende aralık başında vardı. Doktora gittiğimde söyledim muayene etti çok önemli bir şey değil zaten az bu yüzden sadece 3 gün kullanacağım bir fitil verdi. Senin dediğin gibi kaşıntı ya da yanma bende de yoktu. Eşimle ilacı aldık ancak bende senin gibi kararsız kaldım kullanıp kullanmamakta. Eşim prospektüsünü okudu ne kadar bebeğe zararı olmaz dediysede doktor sen yinede kullanma dedi. Bende tereddüt yaşadım ve eşimi dinledim ve kullanmadım o ara bol su içtim ve akıntım 2-3 gün içinde hiç kalmadı yani ben fitili kullanmadan atlattım.

selam kızlar

Kızım olacak. Az önce öğrendim. Hastanede çalıştığım için öğrenene kadar her gün doktora gittim. Bugün doktorumda hırs yaptı ve sonunda söyledi. Kız annesi olacağım...

gözün aydın annesi...:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Kışın bu kasvetli karanlığını zaten hiç sevmezdim şimdi bir de hamilelik depresyonuyla birleşti elimi kolumu oynatasım yok. Bir damla güneş olsun diye cama bakıp duruyorum. Evler karanlık sokaklar gri herkes siyah giyiniyor allahım delircem valla :KK53:

Siz ne kadar keyifli görünüyorsunuz böyle... Ben de keyiften eser yok:KK43:

canım neden karamsarsın ki böyle. Çok şükür herşey yolundaysa sağlıklıysan bebeğinle ilgili bir sorunun yoksa mutsuz olmak için bir sebep yok ki :) bence eşini ara konuş o seni rahatlatır ki ben genelde böyle yapıyorum güzel şeyler söylüyor ben de mutlu oluyorum.:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

damar atmasI gibi birsey hissedersin bazen gazda boyle oluo ama daha bizim bebisler karnin asagisinda oldugu icin gobegin alt tarafinda sanki bisey kanat cirpiyomus gibi hissedersin.ha ilk gebelikte bunun bayaa gec farkina varirsin ben tam 19 20.haftada yeni yeni farketmistim fakat simdi 9 haftadan itibaren hissediyorum sanki.ben kizimda 1 saat hissetmezem panik yapardim oturur aglardim karnima surekli vururdum hareket etsin die hareketlendikten sonra bi de bunlari dusnuyosun onun icin merak etme canim yakinda duyacaksin hatta ayagi bi yerde kolu baska biyerden yiticek gobusunu:-)

bende 9 haftalıkken hissetmeye başladım. doktor damar atması dedi.. şimdi de artık nasıl oluyorsa bazen çok süratli vurup kaçıyor.. dediğin gibi ilk hamilelikte geç anlıyorsun ama 2. hamilelikte her şeyi daha net duyabiliyorsun... ve en güzel dönem bu dönem...

kayınvalidemler görümcem eltim hepsi Mersin'de oturuyorlar iş dolayısıyla..
gerçi kayınvalidemlerin İst'a dönme olasılığı var,emeklilik falan diye ama zamanı belli değil..

kendi annem babam teyze vs herkes yanımda benim,yakınlar..
çoğunlukta bebişimle tek olucam ama yardımcım olucak ihtiyacım olduğunda..

en son 2 hafta önceydi ikili test için gittiğimde gördüm köftemi..
kontrolüm 4 ocakta..
yani bende beklemedeyim cnm, sen gibi :26::KK25:

pufpuf ben dayanamayıp gidecem devlet hastanesine kuzum 7 ocakata drmuza gidecem

X