2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Selam kızlar nasılsınız tatlı bebişleriniz nasıl bayadır giremiyorum topiğe.sizleri merak ettim hazırlıklar nasıl gidiyor.inanın ben daha hiiç mi hiç bi hazırlığa başlamadım :KK52: 7.aya girdikten sonra başlamayı düşünüyorum.hem maddi olarak da daha rahatlayacağım o zaman.aklımda bir sürü güzel fikir var :KK16:

bu arada şeker yüklemesini yaptırdım erkene almış sağlık bakanlığı öyle dedi dr.18-24. haftalar arası mutlaka yapılacakmış.benim sonuçlarım şöyle : açlık kan şekerim 78 - tokluk :124 çıktı.normal görünüyo test ortalamasına göre.ama daha dr değerlendirmedi yarın telefon açıp soracağım.en son kontrolümde her şeyimiz normal çıktı çok şükür :KK16: minik kızım büyüo ama malesef ben 1 ayda 4 kilo almışım dr şok şok şok geçirecekti :KK53::KK53: ne yiyip içtin seeen dedi şaşırdı :KK50: valla ben dikkat etmemişim son ay önüme geleni yemişim kısıtla biraz dedi mecburen kısıtlayacağım artık :26: kızım sağlıklı olsun da inşallah :KK16::KK16: haftaya da 2.tetanoz aşımız var hadi hayırlısı bakalım hepinize mutlu günleeeer:KK49:

Canım benım gıttıgım doktorda perinatolog prof. 1 hafta kullanıcam ilacı perşembe gunu tekrar kontrole çağırdı benim işim çok yogun bıraz dınlen istirahat et ayakta fazla durma falan dedi haftaya gıttıgımde gelişmeleri paylaşırım

İnşallah bebeklerimizi sağlıklı ve vakitli doğururuz. Benim de annem geldi. Bi hafta yanımda kalacak. Çok oturmak ve dizlerini kırarak oturmak iyi gelmez dedi. O nedenle artık ya yürüyorum ya uzanıp yatıyorum, oturarak zamanı az geçiriyorum. Haberlerini bekliyorum. Ben de perinatoloğa göründükten ve doktorumun yorumundan sonra yazacağım. Kendine ve bebeğine iyi bak.

Selam kızlar nasılsınız tatlı bebişleriniz nasıl bayadır giremiyorum topiğe.sizleri merak ettim hazırlıklar nasıl gidiyor.inanın ben daha hiiç mi hiç bi hazırlığa başlamadım :KK52: 7.aya girdikten sonra başlamayı düşünüyorum.hem maddi olarak da daha rahatlayacağım o zaman.aklımda bir sürü güzel fikir var :KK16:

bu arada şeker yüklemesini yaptırdım erkene almış sağlık bakanlığı öyle dedi dr.18-24. haftalar arası mutlaka yapılacakmış.benim sonuçlarım şöyle : açlık kan şekerim 78 - tokluk :124 çıktı.normal görünüyo test ortalamasına göre.ama daha dr değerlendirmedi yarın telefon açıp soracağım.en son kontrolümde her şeyimiz normal çıktı çok şükür :KK16: minik kızım büyüo ama malesef ben 1 ayda 4 kilo almışım dr şok şok şok geçirecekti :KK53::KK53: ne yiyip içtin seeen dedi şaşırdı :KK50: valla ben dikkat etmemişim son ay önüme geleni yemişim kısıtla biraz dedi mecburen kısıtlayacağım artık :26: kızım sağlıklı olsun da inşallah :KK16::KK16: haftaya da 2.tetanoz aşımız var hadi hayırlısı bakalım hepinize mutlu günleeeer:KK49:

ben daha ne tetenoz için çağrıldım nede şeker yüklemesine sıra geldi :KK1: bekliyorum.. Seninde güzel çıkmış herşey,gözünaydın cnm

İnşallah bebeklerimizi sağlıklı ve vakitli doğururuz. Benim de annem geldi. Bi hafta yanımda kalacak. Çok oturmak ve dizlerini kırarak oturmak iyi gelmez dedi. O nedenle artık ya yürüyorum ya uzanıp yatıyorum, oturarak zamanı az geçiriyorum. Haberlerini bekliyorum. Ben de perinatoloğa göründükten ve doktorumun yorumundan sonra yazacağım. Kendine ve bebeğine iyi bak.

İnşllh canım şu 3.5/4 ayı rahat atlatırız beimde annem yanımda hiçbir iş yapmıyorum yatmaktan belim ağrıdığı için genelde oturuyorum doktorda hiç oturma demedı bana inşllh iyi şeyler duyarız doktorlarımızlar mutlaka haberleşelim

Selamm ben 20 haftalik ikiz anne adayiyim iki hafta once birtanesinin erkek olcani ogrendik
Oburu daha belli degil boyle sizin ikisi nezaman belli oldu oburu acaba kizmidir :))

kızlar doktorumu aradım traozol dıye bı krem vardı bnde onu sur dedı surdum rahatladım kaşıntı neden oldu bılmıyorum ama gectı:KK9:

ben daha ne tetenoz için çağrıldım nede şeker yüklemesine sıra geldi :KK1: bekliyorum.. Seninde güzel çıkmış herşey,gözünaydın cnm

eğer özel hastaneye gidiyorsan tetenozu onlar hiç söyemiyorda takipte etmiyorlar. aile hekimine gittiğinde onlar takip edip söyleyip aşı kartı veriyorlar

eğer özel hastaneye gidiyorsan tetenozu onlar hiç söyemiyorda takipte etmiyorlar. aile hekimine gittiğinde onlar takip edip söyleyip aşı kartı veriyorlar

standart kontrollerim için özel hastaneye gidiyorum evet..
ayrıyettende sağlık ocağına takip için hamilelik başında başvurdum,bildirdim..
20'li haftalarda aşı için çağıracağını söyledi ordaki hemşirem ama onu diyorum arayan soran yok :KK1:

bu arada şeker yüklemesini yaptırdım erkene almış sağlık bakanlığı öyle dedi dr.18-24. haftalar arası mutlaka yapılacakmış.benim sonuçlarım şöyle : açlık kan şekerim 78 - tokluk :124 çıktı.normal görünüyo test ortalamasına göre.ama daha dr değerlendirmedi yarın telefon açıp soracağım.en son kontrolümde her şeyimiz normal çıktı çok şükür :KK16: minik kızım büyüo ama malesef ben 1 ayda 4 kilo almışım dr şok şok şok geçirecekti :KK53::KK53: ne yiyip içtin seeen dedi şaşırdı :KK50: valla ben dikkat etmemişim son ay önüme geleni yemişim kısıtla biraz dedi mecburen kısıtlayacağım artık :26: kızım sağlıklı olsun da inşallah :KK16::KK16: haftaya da 2.tetanoz aşımız var hadi hayırlısı bakalım hepinize mutlu günleeeer:KK49:[/QUOTE]

Açlık tokluk şekerini nasıl yaptılar sana, 50 gr mı 100 gr mı glikoz içirdiler?

Selamm ben 20 haftalik ikiz anne adayiyim iki hafta once birtanesinin erkek olcani ogrendik
Oburu daha belli degil boyle sizin ikisi nezaman belli oldu oburu acaba kizmidir :))

Ayyyy canim ne guzel Allah (c.c.) bagislasin masaallah :nazar:
Kiz olsa ne guzel olur ama bir kiz bir erkek :KK16:

Hep yazdınız ben özendim.. Hep okudum,iç geçirdim.. Bazen taktım kafaya bazen ise zamana bıraktım.. Ama sonuçta sabrettim,bekledim ve inandım..

Evet doğru okuyorsunuz, köftemi artık hissediyorum.. 😁
Hemde az önce o kadar uzun süre oldu ki bu, eminim artık.. Belki 5 dk'ya yakın.. Bilemiyorum, heyecan yaptım çünkü.. Pıtpıttanda fazlasıydı bu sanırım, belkide tekme.. 😁

Aslında size yazmamıştım, 2 hafta oldu galiba pıtpıt olayını damar atması gibi hissediyordum ama kısa süreli olduğu için emin olamıyordum ve o yüzden boşa kafa bulandırmayım dedim.. Ama şimdi eminim 😉 Allah'ıma şükür bunuda yaşadım sonunda..

Eeee ne demişler? Geç olsun güç olmasın..
Sizi seviyore anneler 💛

Hep yazdınız ben özendim.. Hep okudum,iç geçirdim.. Bazen taktım kafaya bazen ise zamana bıraktım.. Ama sonuçta sabrettim,bekledim ve inandım..

Hemde az önce o kadar uzun süre oldu ki bu, eminim artık.. Belki 5 dk'ya yakın.. Bilemiyorum, heyecan yaptım çünkü.. Pıtpıttanda fazlasıydı bu sanırım, belkide tekme.. 😁

Aslında size yazmamıştım, 2 hafta oldu galiba pıtpıt olayını damar atması gibi hissediyordum ama kısa süreli olduğu için emin olamıyordum ve o yüzden boşa kafa bulandırmayım dedim.. Ama şimdi eminim 😉 Allah'ıma şükür bunuda yaşadım sonunda..

Sizi seviyore anneler 💛

Hadi gozun aydin pufpufum :21:
Gercekten tarifi zor ve bir o kadar guzel bir duygu bu :KK16:

Sizi seviyore anneler 💛

çok sevindim senin için :)) hayırlı olsun

herkese günaydın, iyi haftalar...
hafta sonu pek giremiyorum foruma ama genel olarak kaşıntı probleminden bahsetmişsiniz...
bende daha farklı bir sıkıntı var.

Vajina girişindeki kaslarımda ağrı var... özellikle gece ve tuvaletim var mı ?
internette biraz karıştırınca enteresan yorumlar var... kimi vücut doğuma hazırlanıyor diyor kimi bebek aşağıda diyor vs...

sizde böyle bir şey yaşayan var mı ? özellikle daha önce doğum yapmış anneler, yaşadınız mı bu durumu ?

malum doğuma hazırlık yapmak için bu haftalar bana erken geldi :44:

standart kontrollerim için özel hastaneye gidiyorum evet..
ayrıyettende sağlık ocağına takip için hamilelik başında başvurdum,bildirdim..
20'li haftalarda aşı için çağıracağını söyledi ordaki hemşirem ama onu diyorum arayan soran yok :KK1:

canım sen aıle hekımıne mı bıldırdın.benım bıldıgım aıle hekımıe bıldırıyosun hamılelıgın basından berı takıp edıyorlar benı sureklı arayıp kontrole cagırıyordu hemsıre, kızımın asılarında da duzenlı ararıp bıldırdı.

Sizi seviyore anneler 💛

çok sevindim canım senin adına ama ben demiştim sana dimiiii

Sizi seviyore anneler 💛

günaydın hadi gözün aydın pufpufum.. gece gece uyandırmaların da biran önce başlar inşallah.. kızım bu gece beni hiç uyutmadı senin köfte de seni uyutmaz inşallah ( ne güzel dua ediyorum dimi :KK1::KK1: )

sevindim canım güzel haberlerine
yaa keşke ben de 7 kilo ile dr a gidebilseydim:KK43:yarın dr a gidicem bakalım ne dicek... 58 ile hamile kaldım bu ayki inanılmaz artışımla birlikte 68i gördüm:KK43::KK43:

çok sevindim canım herşeyin iyi olmasına maalesef ben de geçen ay gittiğimde üç kilo almıştım ama doktor bu haftalarda kilo artışı hızlı olur çok kötü değil ama sen yinede dikkat et dedi

bnm doktorum çok katı kilo konusunda ya hiç taviz vermiyo moralimi bozdu :KK19:

günaydın annişler
hafta sonu gezmekten giremedim foruma (= sonuçlarımı bugün alıcam umarım kötü bişey çıkmaz bebek odasınıda hemen hemen aldık sayılır beğendk anlaşma yapıldı hafataya pazar alıcaz inşallah..
pufpufum sende hareket varmı okuayamdım geçmişi doktora nezaman gidcksin

X