2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Araba kullanan arkadaşlarım dün doktorumla konuştuğumda en fazla 28 haftaya kadar araba kullanabıleceği soyledı:KK14: napıcaz bılmyorum

Allah yardımcın olsun canım. otobüsle gidip gelmek zor vallahi. o kadar çok anlayışsız insan var ki.. hele gelen yeni nesil o kadar vurdumduymaz o kadar berbat ki :KK4::KK4::KK4::KK4:
aman dikkat et canım bebişe de kendine de..

halbuki o koltuklar öncelikle sakat hamile ve yaşlılar için.canım nbe kendını ne de bebeğini tehlikeye atma.git birinin yanına ve söyle :nazar:ben hamileyim lütfen yer verir misiniz de bence :) utanırlar belki.geçen metrobusteydik.ben değil de eşim birini öyle uyardı ve oturdum

Aynen dikkat etmeye calisiyorum o yuzden o kargasada hep onlardan sonra biniyorum . Annemin klu askidaydi bir kere otobuse binmek zorunda kaldi hic kimse orali olmadi.ama benbher gun kullsndigim icin onlar olmada bile baskalari yet veriyo.tabi bu bahsettigim konu aksam cikislar icin gecerli sabahlari allahtan lik duraga yakin oldugumdan oturuyorum.burda anlatip desifre etmek istedim .bu kadar duygusuz umursamaz insanlar korkutuyor beni.neyse yazdim birqz rahatladim

Seninki analog telsiz sanırım bütün anolog telsizlerde o cizirti oluyor benide kraftin kini almisdim iade ettim imkanın varsa dijital al bence wewell dijital telsizi var

çok ilginçtir ki mağazada herşey normaldi o garip cızırtı uğultular yoktu.. Ama ben yinede aynı model ve markanın başka bi kutusunu aldım,ilk aldığımı değiştirdim yani.. Ama kadın söyledi,eğer aynı sorun olursa digitalle değiştiririz dedi :KK34: son öare öyle yapıcam artık...

heeeyyy kızlar geldim işten dolayı yazamadım herşey normalmiş çok şükür tekrar kan ve idrar tahlili istedi sonuçları almya afidemedim henüz umarım onlarla iyi çıkar..ama bana hızlı kilo alıyosun dedi son 1 ayda 3 kilo almışsın çok dedi :18: 55 ile hamiş kaldım 62,2 çıktım bugün:KK17: iştahımda çok iyi ama hee napiim acıkıyorum :KK53:

süper canım :KK34: harika.. Maşallah :KK69:

Araba kullanan arkadaşlarım dün doktorumla konuştuğumda en fazla 28 haftaya kadar araba kullanabıleceği soyledı:KK14: napıcaz bılmyorum

bende çok özledim araba kullanmayı..ama bırak doktorun ne dediğini,eşim nolur nolmaz diye izin vermiyor

heeeyyy kızlar geldim işten dolayı yazamadım herşey normalmiş çok şükür tekrar kan ve idrar tahlili istedi sonuçları almya afidemedim henüz umarım onlarla iyi çıkar..ama bana hızlı kilo alıyosun dedi son 1 ayda 3 kilo almışsın çok dedi :18: 55 ile hamiş kaldım 62,2 çıktım bugün:KK17: iştahımda çok iyi ama hee napiim acıkıyorum :KK53:

Gözün aydın canım herşeyin normal olmasına sevindim :KK16:

Kizlar otobusteyim su an benumle birlikte surekli ayni duraktan binen 5kadin bir erkekten olusan bir grup var zabıta olduklarini dusunuyorum boylari 175 180 cm civari kil9lari da en az 75 80 vardir izbandut diye tanimlanabilir.bunlar her aksam 5 te ilkokul cocuklarinin servise binisleri gibi otobuse biniyorlar kendilerinden baska kimsenin de binmesine izin vermiyorlar. Her seferinde de yer buluyorlar .tabi ben hep son biniyorum cunku karnima carpacaklar diye korkuyorum.iclerinden erkek olani bile bir kez olsun otobuste birak yer vermeyi biniste oncelik bile tanimadi.yine ayaktaydim bugun ama baska biri yer verdi .ayakta kalmak problem degil ama 1 saat yol ve cok kalabalik birinin dirsegi carpacak ya da frenle dusucem diye aklim cikiyor.ben biraz minyon tipliyim ama sivri uzun bir gobegim var dikine duran buyuk bir karpuz gibi gozukuyor yani farkediliyor. Ama bu bahsettigim insanlar nasil insanlar ben anlayamadim sanki vucutlari buyumus de kendileri kucuk kalmis gibi.hayatta cok tuhaf insanlar var gercekten.

Hergün aynı eziyeti çekmek ne zordur Allah yardımcın olsun canım.Bundan sonra duyarlı insanlarla karşılaşırsın inşallah.

biz bugün temizlik yaptık kızlar çok yoruldum belim kopuyor ağrıdan iki gün kendime gelemem artık

çok sevindim canım herşeyin iyi olmasına maalesef ben de geçen ay gittiğimde üç kilo almıştım ama doktor bu haftalarda kilo artışı hızlı olur çok kötü değil ama sen yinede dikkat et dedi

Aynen dikkat etmeye calisiyorum o yuzden o kargasada hep onlardan sonra biniyorum . Annemin klu askidaydi bir kere otobuse binmek zorunda kaldi hic kimse orali olmadi.ama benbher gun kullsndigim icin onlar olmada bile baskalari yet veriyo.tabi bu bahsettigim konu aksam cikislar icin gecerli sabahlari allahtan lik duraga yakin oldugumdan oturuyorum.burda anlatip desifre etmek istedim .bu kadar duygusuz umursamaz insanlar korkutuyor beni.neyse yazdim birqz rahatladim
allah seni ve bebeğini korusun cnım inşaalah .:KK16::KK16::KK16:

Ne zamandır yazamadım anneleerr bizim moralimiz bozuk birazcık :KK14:
Ayrıntıılda bi problem çıkmadı organlarda falan ama bpd ölçümü 10 gün falan geri çıktı,diğer ölçümler normal
Hep bi hafta önden giderdi kafa ölçüsü şimdi geri çıkınca canım sıkıldı...
Bakalım bi dahaki kontrol ayın 1 inde o zaman inşallah haftasını yakalamış olur korkuyorum çookkk

peki hafta olarak normal mı sızce 21+6 günlük olucam. bazıları 24. haftadan sonra yapılıyo dıye yazmıslarda?

cnm haftayı bilemedim şimdi. yanlış bişi söylemek istemem ama ben de 24. haftamda gidecem. 21. hafta sanki birazcık erken. sor istersen doktoruna...

Anladigim kadariyla ac gidenlerin aclik ,kahvaltidan sonra gidenlerin tokluk sekerine bakiyor doktorlar.Bana da ac olmana gerek yok dedi ve11:45 e randevu verdi.zaten paylastigim linktede benzer seyler yaziyordu.Forumdaki diger kizlarin aclik bizim sanirim tokluga bakilacak.Gerekli olursa aclik istenecek.yani ben kesin eminim doktoruma sordum siz de sorun kizlar isterseniz.Sagol babygel bizim adimiza endiselendigin icin.Burda yanlis yapmamak icin herkes ysrdimci olmaya calisiyor bu cok güzel bir sey

haklısın cnm...sanırım öyle. bi karışıklık var gibi. açlık bakmayacağı kesin.

Kızlar bugün kontrolümüz vardı.

Bebeğimin baş ölçüsü 22+5, (15.06.2014)

Gövde ölçüsü 22+4, (16.06.2014)

Bacak ölçüsü 23+0 (13.06.2014) çıktı.

Rahim ağzı ölçüsü 37 mm çıktı. Doktor bu değerin normal olduğunu söyledi. Bir ay önceki kontrolde 42 mm çıkmıştı.

Şuanda erken doğum riski yok dedi. Ayaklarımın ve ellerimin şişmesi erken doğum riskini mi gösterir diye sordum,

hayır dedi erken doğum riskini rahim ağzı ölçüsü gösterir dedi. Tansiyonum 10/8 çıktı. Buna da çok sevindim,

çünkü yüksek çıkması demek gebelik zehirlenme riskinin yüksek olması demek. Ellerimin ve ayaklarımın şişmesi

üzerinde fazla durmadı.

Gelecek ay şeker yüklemeni yapacağız dedi. Geç olmaz mı dedim, genellikle 24. haftada yaptırıyorlar dedim,

24 ile 28. hafta arasında şeker testi yapılır dedi. beni de 26. haftada çağırdı. Sabah aç karınla gel dedi ve

3 saat boyunca hastanede test vereceğimi söyledi.

Bana ayrıntılı ultrasona girmek istersen .... doktora gidebilirsin demişti. Bugün bana bunu sordu, ben de gitmediğimi söyledim.

Eşimle bu konuyu çok araştırıp gitmeme kararı aldığımızı söyledim. Gidenlerin morallerinin bozulduğuyla kaldığını öğrendiğimi

söyledim. anne karnında müdahale de edilemediği için gidipte moralimi bozmak istemediğimi söyledim. Doktorum ben de ayrıntılı

ultrasona girmedim çok da gerek yok zaten bizim gönderme sebebimiz anne-baba adaylarının dava açması dedi. Bazıları dava

açıyormuş, bebeğimin parmağının olmadığını doktor ultrasonda söylemedi söyleseydi aldırırdım diye dava açıyorlarmış.

Doktorum bebeğin her şeyinin normal olduğunu söyledi ama yine de emin olmak için radyoloğa gönderdi, bir de o baktı,

çok şükür o da temiz çıktı.

Rahim ağzı ölçüsü 37 mm çıktı. Doktor bu değerin normal olduğunu söyledi. Bir ay önceki kontrolde 42 mm çıkmıştı.

Şuanda erken doğum riski yok dedi. Ayaklarımın ve ellerimin şişmesi erken doğum riskini mi gösterir diye sordum,

hayır dedi erken doğum riskini rahim ağzı ölçüsü gösterir dedi. Tansiyonum 10/8 çıktı. Buna da çok sevindim,

çünkü yüksek çıkması demek gebelik zehirlenme riskinin yüksek olması demek. Ellerimin ve ayaklarımın şişmesi

üzerinde fazla durmadı.

Gelecek ay şeker yüklemeni yapacağız dedi. Geç olmaz mı dedim, genellikle 24. haftada yaptırıyorlar dedim,

24 ile 28. hafta arasında şeker testi yapılır dedi. beni de 26. haftada çağırdı. Sabah aç karınla gel dedi ve

Bana ayrıntılı ultrasona girmek istersen .... doktora gidebilirsin demişti. Bugün bana bunu sordu, ben de gitmediğimi söyledim.

Eşimle bu konuyu çok araştırıp gitmeme kararı aldığımızı söyledim. Gidenlerin morallerinin bozulduğuyla kaldığını öğrendiğimi

söyledim. anne karnında müdahale de edilemediği için gidipte moralimi bozmak istemediğimi söyledim. Doktorum ben de ayrıntılı

ultrasona girmedim çok da gerek yok zaten bizim gönderme sebebimiz anne-baba adaylarının dava açması dedi. Bazıları dava

açıyormuş, bebeğimin parmağının olmadığını doktor ultrasonda söylemedi söyleseydi aldırırdım diye dava açıyorlarmış.

Doktorum bebeğin her şeyinin normal olduğunu söyledi ama yine de emin olmak için radyoloğa gönderdi, bir de o baktı,

bende ayrıntılıya girerken doktor bebeğe nne karnında hiç bşy yapılamaz dedi

Crınone %8 vajınal jel akşamları uyguluyosun sadece sana neden bısey vermedılerkı peki bişey dedımı degerle ilgili ne yorum yaptı bence mutlaka konuş sonradan sorun yaratmasın sana benım doktorum tıtız bıraz belkı işini daha garantıye almk istiyo olabılır

Geçen hafta perşembe ve cuma iki ayrı doktora gittim. Perşembe gittiğim hiçbişey söylemedi. Cuma günü baştan beri takip eden doktorum 3.1 dedi ama hiçbir yorum yapmadı, hemşirede dosyaya not aldı. Haftaya perinatolog bakana kadar bekleyeceğim, o zaman daha iyi belli olur. İnşallah sıkıntı çıkmaz.
Sana rapor verince ilaç haricinde tavsiyelerde bulundu mu? İlacı ne kadar süre kullanmak gerekiyormuş?

Kizlar otobusteyim su an benumle birlikte surekli ayni duraktan binen 5kadin bir erkekten olusan bir grup var zabıta olduklarini dusunuyorum boylari 175 180 cm civari kil9lari da en az 75 80 vardir izbandut diye tanimlanabilir.bunlar her aksam 5 te ilkokul cocuklarinin servise binisleri gibi otobuse biniyorlar kendilerinden baska kimsenin de binmesine izin vermiyorlar. Her seferinde de yer buluyorlar .tabi ben hep son biniyorum cunku karnima carpacaklar diye korkuyorum.iclerinden erkek olani bile bir kez olsun otobuste birak yer vermeyi biniste oncelik bile tanimadi.yine ayaktaydim bugun ama baska biri yer verdi .ayakta kalmak problem degil ama 1 saat yol ve cok kalabalik birinin dirsegi carpacak ya da frenle dusucem diye aklim cikiyor.ben biraz minyon tipliyim ama sivri uzun bir gobegim var dikine duran buyuk bir karpuz gibi gozukuyor yani farkediliyor. Ama bu bahsettigim insanlar nasil insanlar ben anlayamadim sanki vucutlari buyumus de kendileri kucuk kalmis gibi.hayatta cok tuhaf insanlar var gercekten.

Allah (c.c.) yardimcin olsun bacim.....
Ne yazik ki oldukca dusuncesiz bir toplumumuz var....
Su hamilelere ozel bolumde oturan insanlara benim yerime oturmussun deyip sansini dene istersen :KK52:

üzerinde fazla durmadı.

Hadi gozun aydin bacim :KK16:
Radyologun gormesi iyi olmus ama icin daha da rahatlamistir :KK54:

Sonuclarinda tertemiz cikar cikar ins. :KK16:
Sanirim icinizde bir benim aya gore gram artisi alan :KK9:
Doktorumda bebek saglikli dedi sen kendine bakma dedi icimi rahatlatti....:21:
Ye bacim ye yarasin bebisee:KK52:

Ne zamandır yazamadım anneleerr bizim moralimiz bozuk birazcık :KK14:
Ayrıntıılda bi problem çıkmadı organlarda falan ama bpd ölçümü 10 gün falan geri çıktı,diğer ölçümler normal
Hep bi hafta önden giderdi kafa ölçüsü şimdi geri çıkınca canım sıkıldı...
Bakalım bi dahaki kontrol ayın 1 inde o zaman inşallah haftasını yakalamış olur korkuyorum çookkk

üzerinde fazla durmadı.

ikinizinde temiz güzel haberlerini okudum ve maşallah diyorum :nazar:

Kizlar otobusteyim su an benumle birlikte surekli ayni duraktan binen 5kadin bir erkekten olusan bir grup var zabıta olduklarini dusunuyorum boylari 175 180 cm civari kil9lari da en az 75 80 vardir kalcalarini hesapliyamiyorum bile 75 80 i sanirim az soylemis bile olabilirim 90 kilo varlardir.bunlar her aksam 5 te ilkokul cocuklarinin servise binisleri gibi otobuse biniyorlar kendilerinden baska kimsenin de binmesine izin vermiyorlar. Her seferinde de yer buluyorlar .tabi ben hep son biniyorum cunku karnima carpacaklar diye korkuyorum.iclerinden erkek olani bile bir kez olsun otobuste birak yer vermeyi biniste oncelik bile tanimadi.yine ayaktaydim bugun ama baska biri yer verdi .ayakta kalmak problem degil ama 1 saat yol ve cok kalabalik birinin dirsegi carpacak ya da frenle dusucem diye aklim cikiyor.ben biraz minyon tipliyim ama sivri uzun bir gobegim var dikine duran buyuk bir karpuz gibi gozukuyor yani farkediliyor. Ama bu bahsettigim insanlar nasil insanlar ben anlayamadim sanki vucutlari buyumus de kendileri kucuk kalmis gibi.hayatta cok tuhaf insanlar var gercekten.

Yaziklar olsun gercekten bencil bir toplum oluyoruz gittikce Allah yardimcin olsun cnm

burun tikanikligi ve burun kanamasi yasayan arkadaslar bende sizdenim .zor bi durum malesef.kan basincimiz arttigi icin damarlarimiz genisledigi icin hormonlardan kisacasi hamilelikten kaynaklo bir durum.norml bi durum ama kendimizce tedbirler alip rahatlayabiliriz.ben dus aldigimda rahatliyorum.birde kaynar su dolu kaba basimi egip havlu ortup buhari
ri soluyorum.birde burun altima biraz vicks suruyorm.bazi geceler bunalarak uyaniyorum,onun icinse burun bandi aldim.cok rahatlatiyor.daha rahat nefes aliyorum tavsiye ederim.:):KK23:

Her gece hemen hemen nefes almadığım icin uyaniyorum burnum cok tikaniyo bnm de uykusuzlugumun sebebi de bu zaten kalkip yuzume su carpiyorum vicks i de deniim ins ise yarar

üzerinde fazla durmadı.

Doktorun detayliyla ilgili söylemlerine cok şaşırdım bebekler ilgili bı terslik varsa onceden belirlenir tedbir alınır ornek vereyim gecen sene cok yakınımın basına geldi bebeği besleyen damarlar tıkanmış bu detaylida meydana çıktı ve apar topar hastaneye yatırıldı gece gündüz takiple bebgi kurtardılar kaç kere kalp atışları zayıfladı serumlar yedi 1 ay hastanede yattı fark edilmeseydi bebeğini olebilirdi,bu tek bı ornek ayrıca organlariyla ilgili bı sorun olabilir anne karnında yapılmasa bile doğumun hemen pesine müdahale edilebilir,bence atlanmamasi gerekn bisey bu benim fikrim

X