2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
canım benimde diş etlerim hem şişti hemde ağrıyordu. eşim saraçoğlundan kekik suyunun diş etlerine iyi geldiğini okumuş ve kekik kaynatıp suyuyla ağzında gargara yapıyorsun bana çok iyi geldi inşallah denersen sana da iyi gelir.

Allah razı olsun:KK16: hemen yapıyorum şimdi, kekik suyunu soğutup mu gargara yaptın canım ılık mı kullandın...

Kızlar doktordan geliyorum ben hem özele hem devlete gidiyorum malum çalıştığım için özelde 3 hafta önce kız demişti bugün 20+2 yim ve yüzde bi milyon erkek dedi ve gösterdi pipiyi :KK1: Heralde aranızda ilk yanılan benim 1 oğlum var 9 yaşında allah ikisinede uzun ömür versin hayırlısı yapcak bişey yok bugün şeker yüklemesi bende yaptırdım 1 ay erken ama ailede var deyince yaptı doktor 3 kere kan verdin bakalım sonuçlar yarın....:44:

Merhaba kizlar ben 21 haftalik hamileyim ama hic kilo almadim :KK43: hatta ilk ay 4 kilo vermistim öyle kaldim. Gerci bebegim gunu ile bir gidiyor.. ama yinede uzuluyorum. Sizde durum nasil
Ayy ne güzel bebgin gelişiminde sıkıntı yoksa dert etcegini bisey değil,bende 3 kilo almıştım gecen ay rahatsizlandim 4-5 gün ne yediysem çıkardım aldığım 3 kiloyu geri verdim şimdi 1 kilo aldım asıl kilolar son aylarda alınıyor, ben önceki gebeliğimi 13 kiloyla bitirdim ama kendime hiç kilo almadım 8 doğumda gitti 5de memeden kesilince,ama lohusalikta cok kilo alınıyor ayrıca lohusalik deprosyonundan da cok korkuyorum

Dediğin gibi canım önce şekerli suyu içmeden aldılar sonra içtim bir saat ve iki saat sonra aldılar ben de iki defa alınacak sanıyordum ama şekerin bir ve iki saat sonrası durumuna bakcaklar demekki bana da tetanoz aşısıyla beraber yüklemeyi önümüzdeki hafta yapacaklardı ama doktorum şeker yüklemesinin bu hafta yapılması gerektiğini söyledi o yüzden yaptırdım pazartesi günü sonuçlarımı almaya gittiğimde de tetanoz yapılacak aynı gün yapılmasının bir etkisi olcağını sanmam canım

tşk ederim canım cevabın için. İçimi rahatlattın. sen kaçıncı haftadasın 24-28 arasında yapılabiliyor şeker

Ayy ne güzel bebgin gelişiminde sıkıntı yoksa dert etcegini bisey değil,bende 3 kilo almıştım gecen ay rahatsizlandim 4-5 gün ne yediysem çıkardım aldığım 3 kiloyu geri verdim şimdi 1 kilo aldım asıl kilolar son aylarda alınıyor, ben önceki gebeliğimi 13 kiloyla bitirdim ama kendime hiç kilo almadım 8 doğumda gitti 5de memeden kesilince,ama lohusalikta cok kilo alınıyor ayrıca lohusalik deprosyonundan da cok korkuyorum

Bende lohusalik depresyonundan cok korkuyorum :KK43: çünkü panik atak hastasiyim o zaman daha kötü olurum bebegime bakamam onu sevemem diye aklim gidiyor. Sen ilk dogumunda nasil gecirdin lohusalik dönemini

Bende lohusalik depresyonundan cok korkuyorum :KK43: çünkü panik atak hastasiyim o zaman daha kötü olurum bebegime bakamam onu sevemem diye aklim gidiyor. Sen ilk dogumunda nasil gecirdin lohusalik dönemini
Aslında hamileyken lohusalik bunalıma gircegmi hiç düşünmedim ama doğumda sonra oğlum 5. Gün sarılık oldu ayrıca 500 gr kaybetti gece gündüz emzirdigim halde,1 gece hastanede kaldık foto terapi aldı aslında ciddi bisey değil her bebek sarılık olabilir,ama ben cok kötü etkilendim bakamiyacam diye cok korktum ayrıca mama verdigim icin cok eleştirildim bunlarda cok etken oldu,kilolu hamile kalmıştım üstüne birde 6 kilo aldım giydiğim hiç bisey yakistiramiyirdum kendimi beğenmiyordum,evde patlamaya hazır bomba gibiydim Gül gibi geçindiğim kocamla bile tartışmalarımız başladı ama bunların hepsi 5 ay sürdü ilk 3 ayı ağır gecti 5. Ay oğlum memeden kesilince kuş gibi hafifledim emzirmeyi cok istediğim halde demek ki nasıl baskı yaptilarsa üzerimde cok kasmisim kendimi,sonra kocamlada eskisi gibi olduk,rejim yaptım kilolarimdan kurtuluyordum ki hamile kaldım şimdi bunları yeniden sil bastan yasiyacagmi bildigim icin korkuyorum aslında doğumdan sonra issiz bı adaya gitsem ne güzel olur kimse karışmasa

Aslında hamileyken lohusalik bunalıma gircegmi hiç düşünmedim ama doğumda sonra oğlum 5. Gün sarılık oldu ayrıca 500 gr kaybetti gece gündüz emzirdigim halde,1 gece hastanede kaldık foto terapi aldı aslında ciddi bisey değil her bebek sarılık olabilir,ama ben cok kötü etkilendim bakamiyacam diye cok korktum ayrıca mama verdigim icin cok eleştirildim bunlarda cok etken oldu,kilolu hamile kalmıştım üstüne birde 6 kilo aldım giydiğim hiç bisey yakistiramiyirdum kendimi beğenmiyordum,evde patlamaya hazır bomba gibiydim Gül gibi geçindiğim kocamla bile tartışmalarımız başladı ama bunların hepsi 5 ay sürdü ilk 3 ayı ağır gecti 5. Ay oğlum memeden kesilince kuş gibi hafifledim emzirmeyi cok istediğim halde demek ki nasıl baskı yaptilarsa üzerimde cok kasmisim kendimi,sonra kocamlada eskisi gibi olduk,rejim yaptım kilolarimdan kurtuluyordum ki hamile kaldım şimdi bunları yeniden sil bastan yasiyacagmi bildigim icin korkuyorum aslında doğumdan sonra issiz bı adaya gitsem ne güzel olur kimse karışmasa

Bos ver arkadasim kiloyu falan nasıl olsa verirsin. Görünüş bence hic önemli değil önemli olan saglikli olman

Evet canım oğlum olacak,zaten 2 km.den anlaşılır oğlan olduğu :KK1: bu durumda seninkide kız mı olacak? :KK1: :KK1:

Aynen canım biraz yatınca iyi geldi sanki birazdanda yürüyüşe çıkacağım..

Benim daha kaşınma falan yok ama hangi losyonu kullanıyorsun canım? Doktoruma sorayım bende alayım madem iyi gelio ?

:KK1: evet benim göbüş de kız annesi geliyor çekilin diye bağırıyor uzaktan işte:KK1:

Kızlar doktordan geliyorum ben hem özele hem devlete gidiyorum malum çalıştığım için özelde 3 hafta önce kız demişti bugün 20+2 yim ve yüzde bi milyon erkek dedi ve gösterdi pipiyi :KK1: Heralde aranızda ilk yanılan benim 1 oğlum var 9 yaşında allah ikisinede uzun ömür versin hayırlısı yapcak bişey yok bugün şeker yüklemesi bende yaptırdım 1 ay erken ama ailede var deyince yaptı doktor 3 kere kan verdin bakalım sonuçlar yarın....:44:

hayırlı olsun canım oğlun evet uzun ömür versin Rabbim ikisinede benimde iki oğlum var bu üçüncü kızım olacak inşallah ama ikinci oğluma kız olmasını çok isteyerek hamile kalmıştım erkek dediğinde kısa süreli bir şok oldum ama sonra hiç üzülmedim eşimde bende şimdi iyiki de oğlum olmuş diyoruz onu çok seviyoruz seninde böyle düşünmen çok güzel sağlıkla kucağına alırsın inşallah yavrunu

Bos ver arkadasim kiloyu falan nasıl olsa verirsin. Görünüş bence hic önemli değil önemli olan saglikli olman
O psikolojiyle kilolar batıyor gözüne ayrıca çevremde ki ınsanlarında bunu sürekli yüzüme vurma cabalarını hayret ettim,aslında sorun kilo değil nasılsa vercegmide biliyorum ama anlatamıyorum o psikolojiyi yaaa başka bisey

hayırlı olsun canım oğlun evet uzun ömür versin Rabbim ikisinede benimde iki oğlum var bu üçüncü kızım olacak inşallah ama ikinci oğluma kız olmasını çok isteyerek hamile kalmıştım erkek dediğinde kısa süreli bir şok oldum ama sonra hiç üzülmedim eşimde bende şimdi iyiki de oğlum olmuş diyoruz onu çok seviyoruz seninde böyle düşünmen çok güzel sağlıkla kucağına alırsın inşallah yavrunu
Aynısını bizde yasadık bı oğlum var bunu kız olsun dedik ama erkek bizde kısa süreli sok yasadık,ama alıştım bu fikre hatta daha iyi oldugnu düşünmeye başladım Allah saglık versin Hayri evlatlar olsunlar

kızlarrr bu diş eti ağrısı beni öldürüyor, ne yapmalıyım bir akıl verin lütfen:KK14: günde 5 kez diş fırçalar oldum biraz rahatlatıyor... gece uykumdan uyandırıyor bu ağrı... dişlerim bakımlıdır normalde de çok özen gösteririm ama neden böyle oldu anlamadım... bir yandan nezle bir yandan bu ağrı iyice miskin oldum son günlerde...

bir de bu cumartesi randevum var ama doktorum şeker ölçümü yapacağız aç gel falan demedi, unutmuş da olabilir... 22+5 olacağız cumartesi günü şeker ölçümü yapılır mı bu hafta....

canım geçmiş olsun. benim de dişetlerim kanıyor. ben de dediğin gibi sağlıklı dişlerim var diye övünenlerdendim. ama araştırdım hamilelikte diş etlerinin kanaması şişmesi vs normalmiş. geçecek bir kaç ay sonra inşallah. bir de nezleymişsin ya acaba o sebeple mi ağrı yaptı? hani bazen grip, nezle olunca dişe falan vurur ya?
bu arada benim dr 23+6 iken şeker ölçümümü yapacak. normalde 24. hafta itibariyle şeker ölçümüne alıyorlar diye biliyorum yani. ama geçenlerde okumuştum bazı arkadaşlar 24ü beklemeden gitti. yani belki dr yapabilir sor istersen?

Aynısını bizde yasadık bı oğlum var bunu kız olsun dedik ama erkek bizde kısa süreli sok yasadık,ama alıştım bu fikre hatta daha iyi oldugnu düşünmeye başladım Allah saglık versin Hayri evlatlar olsunlar

tabiki canım sağlıklı ve hayırlı evlat olsun iki tane erkek çocuk büyütmek biraz zor ama güzel tarafları var benim birisi 13 diğeri de 8 yaşında birbirlerini dışarıda ya da başka insanlara karşı o kadar güzel koruyarlar ki bu benim çok hoşuma gidiyor iki erkek olmak ya da iki kız kardeş olmak aslında çok güzel çocuklar açısından anne baba iki duyguyu da tatmak istiyor ama böyle düşünürsek çocuklar için daha iyi biz de mesela üç kardeşiz kız kardeşimle ben çok bağlıyız bir de abimiz var onunla biraz daha mesafeliyiz kardeşimle dertleşiriz birbirimizi çok düşkünüz

Pufpuff cum bana eklermisin canım erkek isim eymen

kalmadan rüya görmüştüm ismide eymendi ilk kız dendiğinde ilk aklıma rüyam geldi şimdide rüyam çıktı diyorum :KK49:

neden lohusaların psikolojisini bozmak için bu kadar çaba sarfederler anlamıyorum ben herkes bir anda prof. kesiliyor aynı şeyleri ben de yaşadım kız kardeşimde yaşadı yok sütün yetmiyor senin çocuk doymuyor ondan ağlıyor büyük oğlumda sütüm tamamen kesildi çocuğu emzirmeye çalışıyorum emmiyor kafasını çeviriyor ben emzirmek istemiyormuşum bu ne ya hiç kimseyi tınlamayın arkadaşlar ne biliyorsunuz onu yapın doktorunuza danışın ben ikinci oğlumda böyle yaptım ve kilosu normal sağlıklı bir çocuk büyüttüm ilk oğlumda yok gazı var bunun nane kaynatılım verelim geçer her ağızdan ses o bu derken çocuğum emmeyi bıraktı ve sütüm kesildi dört ay emdi sadece ikinci oğlumu bir buçuk yaşına kadar tamamen kendi bildiğim gibi emzirerek büyüttüm kilo konusuna gelince hiç takma canım verirsin kararlı olduktan sonra kimseye bakma sen mutlu olduktan sonra hiçbir şey önemli değil inan bana

tabiki canım sağlıklı ve hayırlı evlat olsun iki tane erkek çocuk büyütmek biraz zor ama güzel tarafları var benim birisi 13 diğeri de 8 yaşında birbirlerini dışarıda ya da başka insanlara karşı o kadar güzel koruyarlar ki bu benim çok hoşuma gidiyor iki erkek olmak ya da iki kız kardeş olmak aslında çok güzel çocuklar açısından anne baba iki duyguyu da tatmak istiyor ama böyle düşünürsek çocuklar için daha iyi biz de mesela üç kardeşiz kız kardeşimle ben çok bağlıyız bir de abimiz var onunla biraz daha mesafeliyiz kardeşimle dertleşiriz birbirimizi çok düşkünüz
Bende böyle düşündüm oglumla araları Allah nasip ederse 1.5 yas olcak arkadas gibi büyürler belki kardes kavgalarımızda fazla olmaz bu yüzden,aslında en güzeli bizden sonra bile oğlumun tutunacagi bı dalı olcayni bilmek cok güzel,kız olsaydı her iki duyguyuda tatcagmiz icin biizm icin güzel olurdu ama eminin iki kardes daha zor anlasirdi çevremde ornegi cok gördüm,demekki biizm icin hayırlısı boyleymis ayrıca erkeklerin anneye daha düşkün olmasından dolayıda hoşuma gitmiyor değil :)

X