2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Günaydın canlarr :KK16: ben birkaç gündür çok kötü kabuslar görüyorum yaa, bebeğimi kaybettiğimi görüyorum uyandığımda kendime gelemiyorum uzun süre :KK50: Hatta bu gece çok korktum uyandım bir daha uyuyamadım bebeğimi dinledim sabaha kadar,geceleri hiç durmayan oğlum bu gece hiç kımıldamadı korkuttu annesini birazcık :emir_bebek: Neyseki sabah kahvaltıda çokokremi dayayınca birkaç tekme yedim ve rahatladım :KK16: Bu arada kızlar hepinize hayırlı cumalar..

Son düzenleme:
Günaydıııınnnn.. Güzel bebişlerin güzel anneleri nasılsınız bakalım...

Ve haftanın osn iş günü olmaısndan dolayı çok mutluyum :KK52:

İyi akşamlar kızlar biz ayrıntılıdan geldik.Çok şükür bebiş sağlıklıymış.Rahim ağzı ölçümümde iyiymiş ama plesenta servikse yakınmış.İlerleyen haftalarda yukarı çıkabilir dedi radyolog.Nedeni ise bir önceki hamileliğimde yaşadığım düşük ve düşük sonrası yapılan kürtajmış.Salı günü rapor doktoruma gidecek ondan daha ayrıntılı öğrenicem.Küçük sinek mide bulandırır misali biraz canım sıkıldı hem mutlu hemde buruk oldum.İnşallah bu durum zamanla düzelir.Bebeğim sağlıklı olduğu için şükürler olsun tabi.

Gözünaydın canım ne güzel sağlıklıymış bebişin sen sadece güzel habere odaklar gerisini boşver hem zaten radyologda demiş ilerleyen zamanlarda yukarı çıkabilir diye demekki geçici bi durum olabilir o yüzden canını sıktığına değmeyecektir boşuna bebişinide üzme annesi :)

Kızlar aranızda kefir içen varmı?Ben geçen gün marketten aldım televizyonda bir uzman özellikle hamileler için çok faydalı diyordu.Ama netten araştırınca pek bişey bulamadım.

bende içmeyi düşündüm ama cesaret edemedim. internette hamileler içmesi hakkında detaylı çalışma bulunmamaktadır gibi bişi yazıyodu. bir de içinde çok çok az oranda alkol mü var? aklımda kalmış böyle bi bilgi ama doğru mu araştırmak gerek.
ben probiyotik yoğurt yiyorum bu arada. onun hiç bi zararı yok. kefiri de doktoruna sor istersen canım?

umarım öyledir ya. öyleyse ben de alırım muhtemelen. sen bana haber edersin :)

ama o ürün kampanyalı ürün diye geçiyorsa hediye çeki vermezler.:nazar: haberini bekliyorum canım.

şimdide kraftın twist modeline kafam çok takıldı :) babymall'de varmıydı hatırlayamıyorum ama muhtemelen vardır hafta sonu bi gidip alıcı gözle bütün arabaları incelemek istiyorum çünkü bi yandanda o indirim çekini kaçırmak istemiyorum :)

yok yooooook ben o ağda olayını geçtim kıııııız:KK1::KK1:valla ben zehir gibi acı istemıyorum artıkın.heleki başıma gelenlerden sonra :KK53::KK53:
ne geldi kız başına..korkma bir iki kerede alıştır kendini emin ol en rahatı ağda 20 gün rahatsız :KK42:
İyi akşamlar kızlar biz ayrıntılıdan geldik.Çok şükür bebiş sağlıklıymış.Rahim ağzı ölçümümde iyiymiş ama plesenta servikse yakınmış.İlerleyen haftalarda yukarı çıkabilir dedi radyolog.Nedeni ise bir önceki hamileliğimde yaşadığım düşük ve düşük sonrası yapılan kürtajmış.Salı günü rapor doktoruma gidecek ondan daha ayrıntılı öğrenicem.Küçük sinek mide bulandırır misali biraz canım sıkıldı hem mutlu hemde buruk oldum.İnşallah bu durum zamanla düzelir.Bebeğim sağlıklı olduğu için şükürler olsun tabi.
cnm böyle şeylere takılıpta bebeişide kendinide üzme bak bebeğin sağlıklıymış ne güzel darısı bizlerin başına

ne krem ne yağ hiçbişey sürmüyor kullanmıyorum .. Genetik çünkü bu iş + benim hiç kaşınma falanda yok olmadı şükür.. Doktor bile diyo genetik diye bazen naparsan yap olacağı varsa oluyo.. Bide pek önemsemiyorum aslında sorun yok şimdilik.. Benim asıl korkum göğüs!! Yani yara olması yada bebek emerken acıması.. Dayanamayabilirim bile yani,canım tatlı olduğu için.. Bunun için doktora danışıp bişey yapcam ben,bakalım..
bende hiç çatlakları takmıyorum..göbeğime bakmıyorum bile çatlamışmı diye:KK52: ama dediğin gibi şu göğüs olayı benide çok düşündürüyo çok yara oluyo kanıyo diyolar korkutuolar :18:
slm kizlar size hastane odasindan yaziyorum malessef. 4gundur yatiyorum plasentam ssagidaydi rahim agzini tam kapatmiyordu sorun olmaz demisti doktor ama sabah uykudayken bi anda biseyler akti ne geldi diye uyku sersemi elimle bi baktim elim kan olmustu ayaga kalktim panikle ic camasirim kan icindeydi sok gecirdim acil esimi uyandidim hastane yolu tuttuk doktor ultrasyona aldi ve plasentam tamamen total duruma gelmis asagiya kaymis rahim agzini kapatmis hastane yatisi verdi kanamam suan kesildi kahve leke geliyor ve doktor tamamen lekelerin kesilene dek cikis yok tekrar baslayabilir kanama dedi. Ama kizlar bu durumda erken dogum riskim varmis ve bebegimi kaybedebilirmisim cok kotuyum psikolojim tamamen alt ust oldu uyku uyamiyorum kabusla uyaniyorum gozlerim aglamaktan sisti ruhum daraliyor rabbime sigindim bir bebegim gitti bunu bana bagislasin rabbim doktor yatacaksin ama heran olabilir tekrar kanama cok siddetli olmazsa kontrol altina alabiliriz allah bilir dedi kizlar ne olur benim icin dua edermisiniz cok ihtiyacim var cok kotuyum dunya basima yikilmis gibi gercekten psikolojim mahvoldu ben zaten bastan beri kanama ne yuzunden hep yattim bebegim dogsun saglikla ben 4ay daha yatmaya raziyim. Allah im cumlemizi korusun tum belalardan saglikla gelsin yavrularimiz.
cnm benm çok ama çok geçmiş olsun kimbilir nasıl korkmuşsundur bol bol dua et bu mübarek cuma günüde Allah'a sığın inşallah sağlıkla çıakrsınız hastaneden
Kızlar yazamadım iki gündür detaylıya girecekler vardı inşallah herkes musmutlu dönmüştür. Bizde gaz problemivar çok fena ne yesem karnım davul oluyor. Ve sağ göğsümün altına ağrı giriyor özellikle akşamları şuanda ağrıyor. Yattım uyurum die sola bile yatamıyorum. İnşallah geçer. Herkesi merak ediyorum yarın iyi olursam geçmişi okucam. Hepinizi öpüyorum.

o gaz problemi arada bendede oulyo soda içiyorum rahatlıyo azıcık dene istersen cnm

şimdide kraftın twist modeline kafam çok takıldı :) babymall'de varmıydı hatırlayamıyorum ama muhtemelen vardır hafta sonu bi gidip alıcı gözle bütün arabaları incelemek istiyorum çünkü bi yandanda o indirim çekini kaçırmak istemiyorum :)

aynen bende gidip hepsini inceleyeceğim canım. mantıklı oluyo mu fiyatları o indirim çekiyle diye...
bu arada kraft twist vardı diye hatırlıyorum. yanlış hatırlamıyorsam da 1150 gibi bi rakamdı oradaki fiyatı. ama botti mağazasında da sorduk o modeli, orada da 950 filan dediler.
ayrıca kullananlara sordum twisti. arabada çok yer kaplıyo, arabanız küçükse düşünmeyin dediler. bazıları memnun, bazıları değil işte... o yüzden tam karar veremedik modele. bakalım hayırlısı :)
haberleşiriz... :KK34:

Günaydın canlarr :KK16: ben birkaç gündür çok kötü kabuslar görüyorum yaa, bebeğimi kaybettiğimi görüyorum uyandığımda kendime gelemiyorum uzun süre :KK50: Hatta bu gece çok korktum uyandım bir daha uyuyamadım bebeğimi dinledim sabaha kadar,geceleri hiç durmayan oğlum bu gece hiç kımıldamadı korkuttu annesini birazcık :emir_bebek: Neyseki sabah kahvaltıda çokokremi dayayınca birkaç tekme yedim ve rahatladım :KK16: Bu arada kızlar hepinize hayırlı cumalar..

bende ne rüyalar görüyorum..dün gece mesela bir yasa gelmiş ve tüm 10 yaş altındaki çocukları evden topluyorlardı :)))) herkes çocuğunu kaçırıyordu bende yardım etmeye çalışıyordum..melih gökçeki gördüm rüyamda kızıyordum yazık değilmi annelere diye :)))) ama nasıl üzülüyorum sokak sokak dolanıyorum saklananları görüyorum bebeğim tekmeyle uyandırdı kalktım birdahada kesikkesik uyuyabildim..sonra dedim sanırım açıkta kalan biryerlerim oldu :) ama genelde bende hep kabuslarla uyanıyorum babamın öldüğünü gördüm (Allahım sağlıklı uzun ömürler versin ömrü uzasın)
günlükhayattaki streslerimiz rüyalarımızda..
bebeğinin ömrü uzamış annesi :)

Günaydıııınnnn.. Güzel bebişlerin güzel anneleri nasılsınız bakalım...Ve haftanın osn iş günü olmaısndan dolayı çok mutluyum :KK52:

günaydın günaydın da ne o nispet yapar gibi :KK36:..benim son işgünüm pazar :)))) şaka yapıyorum arkadaşım iyi dinlenmeler olsun :) güzel hsonları olsun :):KK54:

slm kizlar size hastane odasindan yaziyorum malessef. 4gundur yatiyorum plasentam ssagidaydi rahim agzini tam kapatmiyordu sorun olmaz demisti doktor ama sabah uykudayken bi anda biseyler akti ne geldi diye uyku sersemi elimle bi baktim elim kan olmustu ayaga kalktim panikle ic camasirim kan icindeydi sok gecirdim acil esimi uyandidim hastane yolu tuttuk doktor ultrasyona aldi ve plasentam tamamen total duruma gelmis asagiya kaymis rahim agzini kapatmis hastane yatisi verdi kanamam suan kesildi kahve leke geliyor ve doktor tamamen lekelerin kesilene dek cikis yok tekrar baslayabilir kanama dedi. Ama kizlar bu durumda erken dogum riskim varmis ve bebegimi kaybedebilirmisim cok kotuyum psikolojim tamamen alt ust oldu uyku uyamiyorum kabusla uyaniyorum gozlerim aglamaktan sisti ruhum daraliyor rabbime sigindim bir bebegim gitti bunu bana bagislasin rabbim doktor yatacaksin ama heran olabilir tekrar kanama cok siddetli olmazsa kontrol altina alabiliriz allah bilir dedi kizlar ne olur benim icin dua edermisiniz cok ihtiyacim var cok kotuyum dunya basima yikilmis gibi gercekten psikolojim mahvoldu ben zaten bastan beri kanama ne yuzunden hep yattim bebegim dogsun saglikla ben 4ay daha yatmaya raziyim. Allah im cumlemizi korusun tum belalardan saglikla gelsin yavrularimiz.

Canımm çok geçmiş olsun, korkunu,endişeni,herşeyini paylaşıyoruz emin ol.Zor olsada güçlü olmaya çalış bebeğin için.Bizide habersiz bırakma Allah'ın izniyle bunu da atlatıcaz hep birlikte..

bende ne rüyalar görüyorum..dün gece mesela bir yasa gelmiş ve tüm 10 yaş altındaki çocukları evden topluyorlardı :)))) herkes çocuğunu kaçırıyordu bende yardım etmeye çalışıyordum..melih gökçeki gördüm rüyamda kızıyordum yazık değilmi annelere diye :)))) ama nasıl üzülüyorum sokak sokak dolanıyorum saklananları görüyorum bebeğim tekmeyle uyandırdı kalktım birdahada kesikkesik uyuyabildim..sonra dedim sanırım açıkta kalan biryerlerim oldu :) ama genelde bende hep kabuslarla uyanıyorum babamın öldüğünü gördüm (Allahım sağlıklı uzun ömürler versin ömrü uzasın)
günlükhayattaki streslerimiz rüyalarımızda..
bebeğinin ömrü uzamış annesi :)

Çileğim sanırım hamilelerde olurmuş bu kötü rüyalar ama ben ço etkileniyorum sanırım:KK37: Bu arada Melih Gökçek olayına koptumm evet kesin onun suçudur mario kılıklı :))))

canım endişe etmiyoruz dimi artık...doktor ne derse onu dinliyoruz önlemimizi alıyoruz internetten okumuyoruz ve Allaha dua ediyoruz..herşey çok güzel olsun hepimiz için..ama okadar çok kişi böyle bir durumla karşı karşıya ki..bakalım bende gittiğimde sorucam bana ne dicek doktor...dünde konuştuk gerçi ama böyle bir durumda mutlak dinlenmek stresten uzak durmak şart..bu durumu olmayan biri için bile stres fazla yorulmak erken doğum getiriyor madem bizim ufak sıkıntılarımız var dinlenicez bol bol..dualarım iyi dileklerim hep sizinle...

günaydın cicimi cici annecik :) güzel endişesiz iyi haberler alacağımız bir gün olsun :)

amin güzel bacım hepimiz işlh dua ile :KK16:

kızlar bende 20 haftada batuhan beye gitmiştim. detaylı ultrason yazmıştı. ankara üni de yaptırdım, 2 gün sonra çıkacak dediler. çıkacağı zaman doktor 10 gün hastanede olmayacaktı o yüzden sonucu gösteremedim. şimdi detaylı sonucunu cd ile filan vermediklerinden başka doktora da alıp götüremem. muayenemin üzerinden nerdeyse 1 ay geçecek. batuhan hocaya da gösteremem heralde artık. göstermek için yeni muayene kaydı isterler dimi? sinir oldum. bir daha ank. üni ye gitmek istemiyordum zaten muayene 133 tl olmuş... bizim eve çok ters ve tahlilleri filan çok zaman alıyor. detaylı ultrason sonucu bile 2 gün sonra çıkan bi yer yani... detaylım boşa gitti şimdi başka bi yerde daha mı yaptıracam başka doktora gösterebilmek için yaw :KK53::KK53:

detaylıyı gidip gösterdim batuhan beye. boşa gitmemiş oldu. bir de yeni muayene ücretleri 133 değil 122 tl olmuş. yanlış hatırlamışım. bilginize. :KK3:

ne geldi kız başına..korkma bir iki kerede alıştır kendini emin ol en rahatı ağda 20 gün rahatsız :KK42:

cnm böyle şeylere takılıpta bebeişide kendinide üzme bak bebeğin sağlıklıymış ne güzel darısı bizlerin başına

bende hiç çatlakları takmıyorum..göbeğime bakmıyorum bile çatlamışmı diye:KK52: ama dediğin gibi şu göğüs olayı benide çok düşündürüyo çok yara oluyo kanıyo diyolar korkutuolar :18:

cnm benm çok ama çok geçmiş olsun kimbilir nasıl korkmuşsundur bol bol dua et bu mübarek cuma günüde Allah'a sığın inşallah sağlıkla çıakrsınız hastaneden

o gaz problemi arada bendede oulyo soda içiyorum rahatlıyo azıcık dene istersen cnm

günaydın canım evet göğüs ucu tabii kişiden kişiye değişiyor. ablamın göğüsleri kanamıştı. benim göğsümde çok az yara oldu. şimdi göğüs ucları var ama tak çıkart yıka derken bi de dezenfekte zor oluyor. bunu da kardeşimden biliyorum çünkü hiç göğüs ucu yoktu. deneyen arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla kuru soğan ve ayva çekirdeği sürmek iyi geliyormuş. doğuma giderken çantalarımızda kuru soğan ve ayva çekirdeği bulundurursak Allah'ın izni ile inşallah en küçük acıyla atlatırız. kuru soğan ve ayva çekirdeğini sende araştır istersen. ben yediğim ayvaların çekirdeklerini saklıyorum buzlukta...

Benim yarım saat sürdü.15 dak.inceledi,10 dak mola verdik tekrar 5 dak inceledi canım.Ben idrara sıkışık gitmiştim o çok iyi oldu rahmimi net görebildi.Rahim ağzımı ölçtü,plesentanın konumunu inceledi.Kalp,böbrek,beyin vs.tüm organlarını inceledi.Karın,baş çevresi ölçümlerini aldı.Hatırladıklarım bukadar canım.

Rahim ağzını nasıl ölçtü??

canım endişe etmiyoruz dimi artık...doktor ne derse onu dinliyoruz önlemimizi alıyoruz internetten okumuyoruz ve Allaha dua ediyoruz..herşey çok güzel olsun hepimiz için..ama okadar çok kişi böyle bir durumla karşı karşıya ki..bakalım bende gittiğimde sorucam bana ne dicek doktor...dünde konuştuk gerçi ama böyle bir durumda mutlak dinlenmek stresten uzak durmak şart..bu durumu olmayan biri için bile stres fazla yorulmak erken doğum getiriyor madem bizim ufak sıkıntılarımız var dinlenicez bol bol..dualarım iyi dileklerim hep sizinle...

çok geçmişolsun canım..yaşadığın şoku üzüntüyü az çok hepimiz tahmin ediyoruz hayatım...dinlen canım gerekirse yat hastanede 4aysa 4 ay...hiç kolay değil elbette ama bak yukarıda mujjumada yazdım..stres yorgunluk düşük riski olmayanlarda bile biliyorsun risk oluşturuyor demekki annesi nazlı senin meleğin..sen yatarken o büyüyüp gelişecek..Allah hepimize vaktinde sağlıklı doğumlar versin meleklerimize kavuştursun bizi..sıkıldıkça yaz bize :)

benimki birazcık uzun sürdü çünkü kalbinde bir sıkıntı görmüştük 1saate yakın odasındaydık..ama Allaha şükür durumu iyimiş meleğimin..

hoşgeldin hep dal :) kimden saklandın :)

canım meleğin sağlıklı olsunda boşver dış sesleri sen bebeğini dinle...sana hereşyin güzel olacağını söylüyor ama biz dış sesler yüzünden hiç duyamıyoruz onalrı...kendinde yazmışsın saçma sapan insanlar saçma sapan laf ederler can sıkarlar..kimsenin seni üzmesine izin verme kimse onlar gönder bize :)

günaydın ve gözünaydın canım....sen o sineği boşver..ahhh o sinekler yokmu kurtlar yokmu insanın içini kemiriyor kemiriyor sonra fos çıkıyor sağlıcakla bebeğini vaktinde kucağına alacaksın annesi :)

günaydın cicimi cici annecik :) güzel endişesiz iyi haberler alacağımız bir gün olsun :)
mahtuana nin mesajini tam da bugun gorunce moralim bozuldu.onun adina cok uzuldum. Kendimi düşündüm yerine koydum zor bir durum. Insallah o iyi olacak kendi adima da stres yapmiyorum su an dokroeum en azindan net bir sey soylemesi iyi olacak ona gore onlemi alixaz artık yatmak mi gerek ilac mi kullanmal gerek ne gerekirse yapicaz.Kizim bana tutunuyo Allah izin veriese de ben de onu birakmayacagim.

günaydın canım evet göğüs ucu tabii kişiden kişiye değişiyor. ablamın göğüsleri kanamıştı. benim göğsümde çok az yara oldu. şimdi göğüs ucları var ama tak çıkart yıka derken bi de dezenfekte zor oluyor. bunu da kardeşimden biliyorum çünkü hiç göğüs ucu yoktu. deneyen arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla kuru soğan ve ayva çekirdeği sürmek iyi geliyormuş. doğuma giderken çantalarımızda kuru soğan ve ayva çekirdeği bulundurursak Allah'ın izni ile inşallah en küçük acıyla atlatırız. kuru soğan ve ayva çekirdeğini sende araştır istersen. ben yediğim ayvaların çekirdeklerini saklıyorum buzlukta...

ya bide benim göğüs uçlarım yok hee:26: nasıl emziricem napıcam bilmiyorum :26:

X