2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Gunaydin kizlarrrrr ♥♥♥
Hayirli cumalar :KK16:
Bebegimin 40 i icin tecvidli kuran ogreniyorum ins. Bugun Kuran' a gececegim :KK16:
Yasin imin 40 inda annesi olan ben Yasin Suresini okuyacagim makamli ve tecvidli ins. :21:(Rabb'im nasip ederse ins. )
Cok mutluyummmmm :KK16:

Canim ne mutlu sana yaa masallah bn de cok istiyorum tecvidli okumak bambaska bi duygu allah kabul etsin smdiden darisi basimiza☆☆

valla kizlar gecmisisi okuyayaim dedim ama bas edemedim.. kusura bakmayin lutfen.. iyi dilekleriniz icin heeeeeepinize cok tesekkur ediyorum ve kucak dolusu sevgiler yolluyoru.
kiz kardesimin tatlisi cok guzel gecti aile arasinda dedik ama masallah eve sigmadik :KK1:
benim kontrolumde cok guzel gecti hersey yolunda dedi dr. ayrintiliyi kendim yapiyorum dedi ama yapti mi yapmadi mi anlamadim.. o sirada bebegimi gordugum icin leylaaa oldugumdan sormayi unutmusum..
ha bu arada kasinti ve kuruluk icin dermatologun yazdigi kremi sordum. konu catlak kremine geldi.. kesinlikle gereksiz dedi kreme verdigin parayla baska seyler yap catlayacagi varsa onlem alamazsin dedi:KK53::KK53: bende lierac konusunda kocisi ikna etmistim ama artik imkani yok dr dediklerinden sonra 100 lira vermez bi kreme her ay :KK1::KK43::KK52: aglasammi gulsemmi bilemedim..
yalniz benim kizimda gittigim prof ta ayni seyi soylemisti. sanirim bundan sonea sadece nemlendirme amacli saf zeytinyagi kullanacagim:KK53::KK53:

her şeyin yolunda olmasına sevindim canım.. çatlaklar evet tamamen senin bünyenle alakalı yapacağı varsa müthiş bir krem kullansa da çatlıyor.
kaç gündür soracağım soramadım hazır tekrar yazmışken sorayım dedim kardeşinin tatlısı ne demek acaba? söz nişan filan mı bilemedim:26::KK53::26::KK53:

Merhaba kizlar hepinizin msjini okudum telden giriyorum tek tek alinti yapamadim kusura bakmayin. Sizleri cok seviyorum bana oyle guzel moral oldunuz ki size yazinca gercekten rahatladim hepinizden Allah razi olsun destekleriniz icin msjlarimizi aglayarak okudum rabbim kimseyi kotu olan seylerle sinamasin. Lekeleemde kesilmeye basladi doktor cikartmayacakmis tam kesildiginden emin olana kadar. Benimle ayni sorunu olan arkasalarim varmis insallah biran once duzeliriz cuma gunu rahmetine 28.haftaya kadar normal yerine gecer insallah ilkkez duydugum birseyle karsilastim sebeb ne onuda bilmiyorum once ondeydi sonra yavas yavas asagiya dogru indi benimkisi dua edyorum boyle kaya kaya insallah yukari tekrar cikar rabbim sabir versin tum sorunu olanlara zor bi durum kizlar durumlarimizi paylasalim hep birbirimize destek amacli yukari cikan oldumu ne diye... Kizlar tek tek hepinize yazacam insallah hastaneden cikinca yazacagim cunku size okadar minnettarimki yalniz olmadigimi hissettirdiniz hepiniz moral oldunuz haziranin en guzel anneleri sizleri opuyorumrabbim tum guzellikleri nasip etsin sizlere gorusmek uzere insallah

saol cnm çok teşekkür ederim.bende güzel olduğunu duydum ama bazı kişilerde hiç iyi olmuyormuş deyincde iki arada kaldım..ne zormuş bilmediğin bir konuda alışveriş yapmak.....

cnm ikea ya git ordan bak görevlilerle konuş ahşap olan ürünleri çok güzel
bende ordaki 2 katlı beşiği alacaktım ama ablam yatak verince sadece dolabını aldım ayrıca satılan bir çok parçası var alt açma ünitesi vs...
ama gözünle gör dokun öyle al

Gözünaydın canım ne güzel sağlıklıymış bebişin sen sadece güzel habere odaklar gerisini boşver hem zaten radyologda demiş ilerleyen zamanlarda yukarı çıkabilir diye demekki geçici bi durum olabilir o yüzden canını sıktığına değmeyecektir boşuna bebişinide üzme annesi :)

Sağolasın canım.Yok üzmüyorum kendimi bebişimde beni üzmez teyzesi. inşallah vaktinde gelsin yavrum.

Merhaba kizlar hepinizin msjini okudum telden giriyorum tek tek alinti yapamadim kusura bakmayin. Sizleri cok seviyorum bana oyle guzel moral oldunuz ki size yazinca gercekten rahatladim hepinizden Allah razi olsun destekleriniz icin msjlarimizi aglayarak okudum rabbim kimseyi kotu olan seylerle sinamasin. Lekeleemde kesilmeye basladi doktor cikartmayacakmis tam kesildiginden emin olana kadar. Benimle ayni sorunu olan arkasalarim varmis insallah biran once duzeliriz cuma gunu rahmetine 28.haftaya kadar normal yerine gecer insallah ilkkez duydugum birseyle karsilastim sebeb ne onuda bilmiyorum once ondeydi sonra yavas yavas asagiya dogru indi benimkisi dua edyorum boyle kaya kaya insallah yukari tekrar cikar rabbim sabir versin tum sorunu olanlara zor bi durum kizlar durumlarimizi paylasalim hep birbirimize destek amacli yukari cikan oldumu ne diye... Kizlar tek tek hepinize yazacam insallah hastaneden cikinca yazacagim cunku size okadar minnettarimki yalniz olmadigimi hissettirdiniz hepiniz moral oldunuz haziranin en guzel anneleri sizleri opuyorumrabbim tum guzellikleri nasip etsin sizlere gorusmek uzere insallah

Dualarımız seninle canım inşallah en kısa sürede her şey yoluna girer. Bebişlerimizi zamanı gelince inşallah sağlıcakla kucağımıza aldığımız günleri görürüz canım..

valla kizlar gecmisisi okuyayaim dedim ama bas edemedim.. kusura bakmayin lutfen.. iyi dilekleriniz icin heeeeeepinize cok tesekkur ediyorum ve kucak dolusu sevgiler yolluyoru.
kiz kardesimin tatlisi cok guzel gecti aile arasinda dedik ama masallah eve sigmadik :KK1:
benim kontrolumde cok guzel gecti hersey yolunda dedi dr. ayrintiliyi kendim yapiyorum dedi ama yapti mi yapmadi mi anlamadim.. o sirada bebegimi gordugum icin leylaaa oldugumdan sormayi unutmusum..
ha bu arada kasinti ve kuruluk icin dermatologun yazdigi kremi sordum. konu catlak kremine geldi.. kesinlikle gereksiz dedi kreme verdigin parayla baska seyler yap catlayacagi varsa onlem alamazsin dedi:KK53::KK53: bende lierac konusunda kocisi ikna etmistim ama artik imkani yok dr dediklerinden sonra 100 lira vermez bi kreme her ay :KK1::KK43::KK52: aglasammi gulsemmi bilemedim..
yalniz benim kizimda gittigim prof ta ayni seyi soylemisti. sanirim bundan sonea sadece nemlendirme amacli saf zeytinyagi kullanacagim:KK53::KK53:

cnm bende zeytinyağı sürüyorumm...

bende içmeyi düşündüm ama cesaret edemedim. internette hamileler içmesi hakkında detaylı çalışma bulunmamaktadır gibi bişi yazıyodu. bir de içinde çok çok az oranda alkol mü var? aklımda kalmış böyle bi bilgi ama doğru mu araştırmak gerek.
ben probiyotik yoğurt yiyorum bu arada. onun hiç bi zararı yok. kefiri de doktoruna sor istersen canım?

Birşeyden şüphe ediyorsan uzak durmak lazım.İçmeyeyim en iyisi.

canım plasenta ile ilgili mi sorun vardı senin kanaman mı var.bende de aynı sorun var ama dışa kanamam olmadı hiç

pufpuff um kız ben dün gece rüyamda bebeğimi emziriyodum ama inan sanki gerçekti ay o aldıya agzına göğsumu aman Allah ım böyle bir duygu olamaz içim bi tuhaf oldu yaa çok güzel ve özel bi duygu valla doğurmadan emzirdim çocugumu mevlam kucagımda görmeyıde nasıp eder inşallah benim ve cümlemizin AMİNNN

amin cnm yaaaa hepimize nasip olsun inş..
ama ben şimdi böyle düşününce garipsiyorum nasıl olcak nasıl emcek,huylanırmıyım acırmı falan diye..

PUFPUFF UM seninde canın amma azmış be yavrum
valla utanmasam bişiş sorcam da neyse anladın sen onu :KK1::KK1::KK1:

el bebek gül bebek büyüdün heralde bebeişinide öyle yapma sakın biraz dayanıklı olsun acıya erkek adam
bakarsın bizim kıza talip olur yakınlarda oturuyoruz sonuçta ben pısırık damat istemem :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

hahahahahah deli yaaaa :KK1: :KK1: güldürdün beni :KK1:
el bebek falan büyümedim aslında ama buda benim huyum işte,naparsın..
inan naz değil yada şımarıklık falan değil, çok tatlı canım çok korkuyorum böyle şeylerden valla :18:

heeehh işte aynen böyle,tüm doktorlar böyle diyor işte..
bende o yüzden ne krem ne bişey hiiiiiiiiiiiiiiiiiç kullanmıyorum :KK34:
bu arada tüm günün her haberin güzel geçmiş,sevindim canım :KK69:

cnm ikea ya git ordan bak görevlilerle konuş ahşap olan ürünleri çok güzel
bende ordaki 2 katlı beşiği alacaktım ama ablam yatak verince sadece dolabını aldım ayrıca satılan bir çok parçası var alt açma ünitesi vs...
ama gözünle gör dokun öyle al

saol cnm çok teşekkür ederim yardımların için .sanırım gitmeden olmuycak...

detaylıyı gidip gösterdim batuhan beye. boşa gitmemiş oldu. bir de yeni muayene ücretleri 133 değil 122 tl olmuş. yanlış hatırlamışım. bilginize. :KK3:

Canım detaylı sonucun nasıl çıktı.Senin eline kağıtmı verdiler.Benim elimde hiçbişey yok radyolog salı doktorunun ekranına düşer dedi.Sen sonuçları nerden aldın.Çok soru soruyorum ama kağıdında nelere bakılmış zahmet olmazsa özelden atarmısın canım.

slm kizlar size hastane odasindan yaziyorum malessef. 4gundur yatiyorum plasentam ssagidaydi rahim agzini tam kapatmiyordu sorun olmaz demisti doktor ama sabah uykudayken bi anda biseyler akti ne geldi diye uyku sersemi elimle bi baktim elim kan olmustu ayaga kalktim panikle ic camasirim kan icindeydi sok gecirdim acil esimi uyandidim hastane yolu tuttuk doktor ultrasyona aldi ve plasentam tamamen total duruma gelmis asagiya kaymis rahim agzini kapatmis hastane yatisi verdi kanamam suan kesildi kahve leke geliyor ve doktor tamamen lekelerin kesilene dek cikis yok tekrar baslayabilir kanama dedi. Ama kizlar bu durumda erken dogum riskim varmis ve bebegimi kaybedebilirmisim cok kotuyum psikolojim tamamen alt ust oldu uyku uyamiyorum kabusla uyaniyorum gozlerim aglamaktan sisti ruhum daraliyor rabbime sigindim bir bebegim gitti bunu bana bagislasin rabbim doktor yatacaksin ama heran olabilir tekrar kanama cok siddetli olmazsa kontrol altina alabiliriz allah bilir dedi kizlar ne olur benim icin dua edermisiniz cok ihtiyacim var cok kotuyum dunya basima yikilmis gibi gercekten psikolojim mahvoldu ben zaten bastan beri kanama ne yuzunden hep yattim bebegim dogsun saglikla ben 4ay daha yatmaya raziyim. Allah im cumlemizi korusun tum belalardan saglikla gelsin yavrularimiz.

canım ya çok geçmiş olsun, en kısa zamanda sağlığına kavuşursun canım, allah bebişinede sağlık sıhhat versin, kucağına almayı nasip etsin.. :nazar::nazar::nazar:Kızlar hepimizin bebişi sağlıkla sıhhatle gelsin inşallah...:nazar::nazar::nazar:

kızlar ayrıntılı ultraskonunuz kaç dakika sürdü doktor neler hakkında bilgi verdi

yarım saat sürdü canım, tüm vucut ölçümleri, tüm iç organları,:emir_bebek:fonksiyonları, çene ağız, :emir_bebek:omurilik ölçümleri, kilo, boy arada 4 boyutlu açtı foto cekti, tüm bu ölçümler cd yede çekip verdiler.rahim ağzı açıklığı ve benim kistim vardı, yumurtalıklarımada baktı. gerçekten memnun kaldım.

ben danışmıştım zaten doktoruma canım geçen randevumda aynen o da senin yazdığın gibi anlattı bana durumu olmana gerek yok dedi zaten sağlık ocağındaki hemşire kayıt yaparken demiştiki bana doktorunuz tavsiye etmeyecektir ama ben öneririm ben orda bi çelişkiye düşmüştüm.ama baktım herkes yaptırıyor kendime bi arkadaş aradım yaptırmayacak neyseki sen varmışsın :)

senindemi hassas bünyen var, ateşlenme durumlarımı var canım. zaten bebişmize doğunca vurulacak, bizede eğer sezeryan sırasında gerekli olursa yapılırmış.

odeline kafam çok takıldı :) babymall'de varmıydı hatırlayamıyorum ama muhtemelen vardır hafta sonu bi gidip alıcı gözle bütün arabaları incelemek istiyorum çünkü bi yandanda o indirim çekini kaçırmak istemiyorum :)

bende QUİNNY Zapp Bebek Arabası ve kraft twist arasında kaldım. çok kararsızım QUİNNY Zapp 889 tl civarı 1400 den düşmüş babby mall'da kraft twist de aynı para 889 ama onda 300 tl de hediye çeki var. gönlüm Quinny'den yana. vallaha kendimiz alacak olsak hemen alcaktım ama kayın valide alacam dedi artık onları bekliyecez:KK34:

bende ne rüyalar görüyorum..dün gece mesela bir yasa gelmiş ve tüm 10 yaş altındaki çocukları evden topluyorlardı :)))) herkes çocuğunu kaçırıyordu bende yardım etmeye çalışıyordum..melih gökçeki gördüm rüyamda kızıyordum yazık değilmi annelere diye :)))) ama nasıl üzülüyorum sokak sokak dolanıyorum saklananları görüyorum bebeğim tekmeyle uyandırdı kalktım birdahada kesikkesik uyuyabildim..sonra dedim sanırım açıkta kalan biryerlerim oldu :) ama genelde bende hep kabuslarla uyanıyorum babamın öldüğünü gördüm (Allahım sağlıklı uzun ömürler versin ömrü uzasın)
günlükhayattaki streslerimiz rüyalarımızda..
bebeğinin ömrü uzamış annesi :)

Çileğim sanırım hamilelerde olurmuş bu kötü rüyalar ama ben ço etkileniyorum sanırım:KK37: Bu arada Melih Gökçek olayına koptumm evet kesin onun suçudur mario kılıklı :))))

:KK1::KK1::KK52::KK52:mario kılıklı :KK1::KK52::KK52: çok iyi ya kahkahalarla güldüm, millet başıma toplandı hayırdır canım bebişmi tekmeliyor diye:KK52:

Herkese merhabalar... :KK3: Bizim dün görüş günümüzdü daha doğrusu detaylı için perinatoloğa gittik çok şükür her şey yolunda... :nazar: kıpır kıpırdı böcüğüm ki ben ona tombul dudaklım diyorum artık dudaklarını bükmüş duruyordu :KK9: renkli olarak gösterdi de doktor daha doğrusu ona renklimi deniyor yoksa dört boyutlumu oluyor bilmiyorum ama teknoloji çok güzel bişey bence... :KK52:

Son düzenleme:
saol cnm yinede teşekkür ederim....

Canim ben bebegimin besigini ikeadan aldim 89 tl ye ahsap cilasiz 60×120 olculerinde hemencikte kurduk.doktor bebegin icin en iyisi ahsap boyasiz ve cilasiz urunler tercih etmen dedi yerdeki hali bile halifleks tarzinda olsun icine toz biriktirmesin dedi.eger ikeadan dusunuosan biz aldik gayette saglam duruyo :KK66:

X