2014 Haziran Anneleri Hastane Çantası Hazırlığında

vala cok sevindim bu listeye benim 1 sayfada yaptıgım liste ile aynı evet canım cok kafamızı karıstırıyolar gecelik ve pijama hakkında ne diyosun

Bu topicler açıldıkça zamanın yaklaştığının farkına varıyorum kızlaar çok heyecanlı :18: benim doktorum şehir dışında,Allah nasip ederse doğumumda şehir dışında olacak ve her ihtimale karşı bol bol ne gerekiyorsa yanıma almayı düşünüyorum.Bizim arabamızın bagajı dolacak gibi geliyor çünkü ben,bebek eşim ve annem için hazırlık yapıcaz

Ben gecelik götürmedim çunku benim sezeryan dogum olucakti pijama cok cok rahat oluyor ama normal dogum yapacak olanlar götürsü dogumda açilma olmuşmu diye kontrol ederken iyi oluyor e tabi dogum sirasinda da

kızlar bende hastane çantası hazırlıkları içn bakınmaya başladım.tabii öncelikle çanta baktım :) büyük içi geniş ve sağlam.sonuçta çok şey koyucaz dayanıklı olması lazım begendiğim çanta bu hem günlük bir çanta.artık diğer şeyleri de hazırladıkça burdan yazarım

arkadaşım merhaba.. 2014 haziran annesi olarak (inşallah) sana bişey sormak istiyorum... Hazır yakalamışken sezeryan olmuşsun.. Bende sezeryan olacağım,kendi isteğim ile.. Ama merak ettiğim bişey var.. Bazen okuyorum yok lağma yapıldı, sonda takıldı falan diye.. Bunlara neden gerek var? Sana yapıldı mı? Yaaaa ben beni bayıltsınlar sonra naparlarsa yapsınlar istiyorım ayıkken hiçbişey yapılmasın.. Sonda falan hiçbirini istemiyorum

Yok bana lagma falan yapilmadi zaten geceden ac gidiyosun gerek yokki normal dogumda arkadasima yapmislardi ıkınırken bisey yapmasinlar diye ama sonda da ameliyathanede uyanikken yapildi ben 2 defa haziran annesi oldum birincide takildi hic hissetmedim bile hadi kalk dedi hemsire inanamadim cunku gozumde buyutmusdum ama ikincide epidural igne yapildiktan sonra takildi hissetmedim rahat ol bunlar bisey diil saniye sürmüyor

bende gözümde büyütüyorum işte canım çok tatlı çünkü o yüzden olsa gerek..takmasalar olmuyor mu yahu sondayıda?amaç ne ki,mesela benim arkadaşım 2013 aralıkta yaptı sezeryan hiçbişey takılmadı ona ne güzel..

cok güzel cok begendim ne kadar canımm

cok güzel cok begendim ne kadar canımm
Yüzde 25 indirimle 223 oluyor canım.bana akraba indirimi de yapılıcak 200 oluyor.50 lira da o alışveriş merkezinde alacağım var 150 tlye gelicek bana :) zaten annem alıcak ben 50 lira vermiş olucam.bu markada pek indirim olmuyor maalesef :)

Walla benim 2 dogumda spinal anestezi ameliyattan ciktiktan 3 saat sonra tamamen uyusukluk gecti e hemende ayaga kalkamiyosunki ben ogle 1 de sezeryandan Ciktim aksam 8 de yurudum ve lavaboya gittim serum takili e o saate kadar kac defa idrar yapiyosun. kiz ameliyata giricen dakikalar sonra bebegin dogacak kapida seni bekleyenler olacak sen daha sonda diyosun hic bisey bu hic o kadar basitki dogumdan sonra hak vereceksin

Pufpuff korkma bacımm ben ameliyatımdan biliyorum banada takıldı sonda.eğer takılmazsa ne yatak kalırdı ne çarşaf ne bişey.öyle bir dolmuşki poşedi ben bile inanamadım bana ameliyata hazırlarken odada takmıştı hemşire ama inan anlık bişey yaa çok az bir sızı oluyor sonrasında birşey hissetmiyorsun zaten senin bir parçan bile oluyor Hatta benimkini ameliyattan 5,6 saat sonra çıkardılar ve o akşam benim için kabus oldu serumlar yüzünden yarım saatte bir tuvalete kalkmak zorunda kaldım ve gerçekten çok zor oldu kolay değil sonuçta dikişlerin çok taze oluyor ve kalkarken çok zorlanıyor insan.Doğumumda ertesi güne kadar çıkarttırmıycam sondamı..

bu topik çok iyi olmuş.hayırlı uğurlu olsun
Her hastane farklı oluyor demekki bana ne sonda ne lavma yapilmadi gece 11hucukda dogurdum sezeryan oldm aksam ustu 7den sonra bisey yeme dediler okadar ben cok kolay ayaga kalktım hic agri sizi abrtilcak gibi değildi sadece cok kanamam olmuştu benim ailemden ckindim cqrsaflar falan kandi kizimi da kolay aldim kucagima eve gkdikten sonrada hersey normaldi 2gun sonra toz aldim yemek yaptim

Canım doğrudur sezeryan biraz daha kolay oluyor sanırım.Benim rahmimin içinden 9 tane miyom çıkardılar biraz sıkıntılı bir ameliyattı,rahmimin içinde birsürü dikişim vardı belki o yüzden hemen kalkamadım ayağa.Umarım bu sefer öyle olmaz

r

Aynen walla bende hemsireye dedim cikarmayalim diye ama yurumen lazim dedi keske kalsaydi dedim iki dogumumda da

r

Aynen walla bende hemsireye dedim cikarmayalim diye ama yurumen lazim dedi keske kalsaydi dedim iki dogumumda da

Sondayla yürünmüomu yaa gece çok zor oluyor,hem kendim için hem yanında kalan için,sonda olsa sal gitsin zaten yeterince çocuğa kalkarız bide tuvalet zor olur yavv..

Sondayla yürünmüomu yaa gece çok zor oluyor,hem kendim için hem yanında kalan için,sonda olsa sal gitsin zaten yeterince çocuğa kalkarız bide tuvalet zor olur yavv..

Zor ama olmaz zaten sezeryanda mantik şu yuruyeceksin ki kan dolasimin hizlansin ve hemen iyilesesin.bu nedenle sonda hemen cekilir hasta yurutulur gaz cıkarincada taburcu edilir ben iki dogumda da 1 gece yattim hastanede

eksikleri var elbet ama
BEBİŞ
Hastane
Battaniye
Tulum
Bebek bezi
Ana kucağı
Islak mendil
Takım Giysiler
Pişik kremi
Biberon
Emzik
Ev
Manikür seti
Burun aspritarü
Kulak pamuğu
Yatak
İç yatak
Nevresim
Yastık
Battaniye
Fırça seti
Havlu
Küvet
Küvet filesi
Maşrapa
Kova
Termometre
Şampuan

ANNE

Gecelik pijama
Sütyen
İç çamaşırı
Ped
Terlik
Diş fırçası macunu
Deo
Kağıt havlu
Islak mendil
Çorap
Kulak pamuğu
Göğüs ucu kremi
Göğüs pedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…