2014 Haziran Anneleri Hastane Çantası Hazırlığında

ESMERSIRINE

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2012
5.339
396
2014 Haziran anneleri toplaşın hele canlarım nasılsınız tatlı heyecanlar devam ediyor zaman yaklasıyor hazırlıklar tam gaz devam ediyor nisan ayının sonunda elbiseler ütülenir çanta hazırlanır beklenir ne zaman gelceği belli olmaz bu yuzden eksiklerimizi ve olması gerekenler listelemek en mantıklısı gecmiş haziran annelerden ve deneyimli annelerden yardım alalı beraber bir liste olusturulalım liste yapmaya çalışacam herkes tesekkürler hepnizi öpüyoruss

Anne için
*1 takim pijama
*1 gecelik
*3-4 külot (hemn kullanıp atılanlardan varmış )
*4 tane hasta bezi (hastanede veriyormuş ) yada ped (hastanede veriyormuş )
*terlik
*ince bir yelek (fakat biz yaz anneleri olacagımızdan cok sıcak olabilir )
*lohusa tacları veya yemeni
*1 tane el yüz havlusu
* Gögüs kremi
*Tarak- Kolanya - Makyaj malzemesi - Diş fırçası-macun
* Peçete- Bardak- Çatal- Kaşık - Havlu
* Fotoraf makinesi
* Telefon Şarj aleti
eksikleri yazalım ekleyelim

bebege,
*10 lu hastane çıkışı (ağız bezi vs 10 lu sette oldugu icin hic yazmiyorum)
*yedek olarak 5 li zıbın seti
*6 tane bebek bezi
*emzigi,emzik kutusu,her ihtimale karşı biberonu ( tabi kaynatmayı unutmayın)
* göbekbagı
*ıslak mendil(yebidoğan)
*pişik önleyici krem ,
*ana kucağı portbebe
*bataniye kundak

kolonya,peçete, ve misafirlere ikram edilecek mahnet cikolatalarıda unutmayalım

hayırlı olsun yeni topikimiz..... :) ben daha hiç liste yapmadım ama burdan kopya çekerim artık aklıma gelen olursada muhakkak yazarım canım..emeğine sağlık..

hayırlı uğurlu olsun topiğimiz...
ben bir sitenin listesinde süt pompası okumuştum. özellikle yağ oranı yüksek sütelerde mutlaka gerekiyormuş,
ben bir de hastaneye gelenlerden duygu düşüncelerini yazmasını isteyeceğim bir günlük ve kalem ekleyecem. belki sizde istersiniz

Geçmiş haziran annelerindenim bende ama mayista dogum yaptim hayirlisiyla kucaginiza alin bebeislerinizi
6tane bebek bezi yetersiz gibi geldi bana cok kaka yapıyorlar ılk günler sezeryan olunursa 2 gece kaliniyor gunde 5 veya 6bez gidiyor osel hastanede doğum yaparsanzi ped falan veriyorlar dis macunu dis fircasi havlu hepsi var gerek yok goturmeye bebek icinde yaz olmasina ragmen bi kalin battaniye 3 veya 4 adet penye battaniye goturun derim dogduklarinda cok usuyorlar isinmasi icin sarmak gerekiyor

peki ya anneyeee onuda paylaşalım

pardon canım yukarda anneyide yazmıssın şunlarıda paylaşalım ilk yeni doğan ne kadar zıbın olmalı ne kadar tulum olmalı bezi kaç numara alsak daha iyi olur ben prima premum care aldım 4- 9 kg olandan 4 paket kampanyadan bi tanede bi küçüğünü alcam sanırım 2-5 kg olandan yeni doğunca onu kullancam ıslak mendilinide premium care tercih etti yeni doğan 2 paket aldım hazırda dursun diye bide diğer normal primadan 12 li paket halinde aldım şuan için

hayırlı olsun yeni topikimiz..... :) ben daha hiç liste yapmadım ama burdan kopya çekerim artık aklıma gelen olursada muhakkak yazarım canım..emeğine sağlık..

saol çilekçim aklınıza gelen olursa hemen ekleyelim nisan sonu mayıs başı hazırlamış oluruz eksikleri yavaş yavaş almak için acayım bu topiği dedim

saol canım bilemedim süt pompasını kullanan anne varsa bize yardımcı olursa cok sevnrm mama veriyolarmıs hastanede ama günlük olayı cok güzelmiş babygel

]

mrb ebrusen tsk ederim bilgilerin için o zamn 12 bez götürelim yada kucuk paket hangi şehirde yasıyosunuz sıcakmı bide uzun kollu ne kadar giydirdiniz yardımlarınız için tesekkürler

goldcum sen mayıstada dogum yapabilirsin :)10 lu set ve 5 li setler var canım onlar hastanede giyilir zaten pek kullanmıyomuusn cıtctlı kullanılmıyomuş göbeği varya 2-5 1 numara hastanede kullanılıyomuş tabi bebiş şiman olursa 4-9 kg iimiş ohh ne guzel bezlerini stok yapmıssın

evet canım ben muhtemelen mayısta yapcam doğumu oyüzden hazırda kalsın dedim yavaş yavaş 11 li hastane çıkışı aldım 2 tane ayrı zıbın ve alt pijama aldım yedekte dursun diye 2 tane daha çıtçıtlı kısa kol aldım şuan için başka ne götürülür bilmiyorum pek kendimede lohusa geceliği aldım şöyle önden çıtçıtlı olandan bi tane daha almayı düşünüyorum ama

canım gecelik daha gerekli diyolar ama affedersin kan felan oluyomuş 2 gece kalabilirisiniz o yuzden hem gecelik hemde pijama al bence

Ben bursada yasiyorum 1ay uzun kollu giydirdim sonra sadece badiyle durdu kizim bebeklere bez stogu yapmayın derim kizlar poposuna pisik yapabilir elinizde kalırlar sonra ben huggies almistim organik pamuk diye cokta memnun kaldim 1 numara cok kisa bi sure kullanılıyor 1bucuk ay gibi falan sonra 2numaraya gectik 3 numaralar kiz ve erkek olarak uretildi sonra memnun kalmadim prima aktif bebege gctik premium care olanlari begnmedim pisik yapti kizima kullan at külot lar disinda buyuk beden Külotdaha kkullanışlı oluyor sezeryan dikisinize zarar vermiyor hergun bebegimizi zeytin yagiyla yagladik her sabah gülsuyu ile yuzunu sildik göbeği 5 günlük ken düştü sonra mis gibi yikadik sampuani nivea kullandık halada onunla yikiyorum soracaginz şeyleri cevaplarım kizlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…