2014 Aralık Anneleri

Anneler çok güzel bi kitap buldum henüz hamileyken bebeğimizle iletişim kurmanın ne kadar önemli olduğunu, onun tüm hayatını etkileyip karakterini nasıl oluşturduğunu vs anlatıyor.

http://www.milliyet.com.tr/irem-erdilek/dogmamis-cocugun-gizli-yasami-bebekvecocuk-1341117/

Kitap tanıtımında mesela 20. haftada konuşmalara tepki verir vs demiş ama rahme düştüğü ilk andan itibaren iletişim kurmamızın önemini ayrıca anlatıyor.

Burada pek çok annenin yavruyla konuştuğunu okumuştum. Bana hep çok uzak geliyodu ama şu an babası da ben de elimizden geldiğince onunla ilgileniyor, şarkılar söylüyoruz. :)

Şimdi de yumoş müzikler dinliycem ofiste. :)

Siz de konuşuyo ya da başka türlü iletişiyo olsanız bile ne etkileri var inceleyebilirsiniz.

çok şükür ki bir haftadır yaşadığım stres ve belirsizlikten kurtuluyorum ikili test sonucu 50/1 çıkınca cvs için profdan randevu almıştım dün hem uzun uzun inceledi ulrtasonda hem cvs yaptı ikl aşama sonuçlar iyi allaha şükür biraz rahatladım :)

Merhaba; öncelikle içinin rahatlamasına çok sevindim.. bende de ikili test sonucu 1/170 risk çıktı.. Ben harmony test yaptırdım. Amerika'ya kanım gönderildi önümüzdeki hafta inşallah sonucu gelicek.. CVS acı veren bir yöntem mi? Uyuşturuyorlar mı öncesinde? Kafam o kadar karışık ki ne yapmak gerektiğini tam kestiremiyorum.. Acaba test sonucunu beklerken bir yandan da detaylı ultrason mu baktırsam.. bu haftalar için çok erken değil miymiş detaylı ultrason acaba? bilgi verirsen çok sevinirim..

dün kocamla gezmeye çıktık yolda salça reklamı yapmışlar canım salçalı ekmek çekti o kadar diyim :KK1::KK1::KK1:

aynı bennnnn:KK9::KK9: gördüğümü canım çekiyor çıkarsam da yiyorum korkudan...dün bişi çekti canım yedim yarım saat sonra geri çıktı :26: kendime bu eziyeti neden yapıyorum billmiyorum ama canım çekiyor işteeee:KK56:

aynı bennnnn:KK9::KK9: gördüğümü canım çekiyor çıkarsam da yiyorum korkudan...dün bişi çekti canım yedim yarım saat sonra geri çıktı :26: kendime bu eziyeti neden yapıyorum billmiyorum ama canım çekiyor işteeee:KK56:

bebeğimle birlikte büyüycem kesin şehir dışına giderken oldu bendede gideceğim yerde neler var neler yiyebilirim hep yolda onu düşündüm :KK1::KK1::KK1:

Denedim canım dediğin dil üstünü de tableti de denedim malesef işe yaramadı:KK43: çok yoruldum gerçekten oturup ağlıyorum çaresizlikten :'(

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Canim ya insallah bi an once gecer seni cok iyi anliyorum.dunde benim esim motorla gezmeye gitti arkadas grubuyla yaylalara falan yalniz kaldim.sabahta kotu olunca bi guzel agladim.esim hic bise yapma dedi bana yemekte getirdi gelince bi guzel evide topladi mutfagida..
Kizlar hepinize meraba bugun aksam yemek yerken karnim kasindi bende acip bi baktim oylesine bir suru catlak gordum ve aglayarak sofradan kalktim:2: esim bi anlam veremedi tabi :) :nazar: sonra oturma odasinin isiginda bi baktim ki bana oyle gelmis :KK52: meger ne cok korkuyomusum bu catlaklardan :KK53::KK53: siz basladiniz mi catlak kremi veya yaglara ? Yarin ilk isim catlak kremi almak olacak :KK52:
Ay bende daha almadim ihmal ediyorum benim doktorumda lierac dedi.karnim ve popom surekli kasiniyo ben fena catliycam bitek bebek yagi kullaniyorum su anda.
günaydın tatlı gebişler
nasılsınız biz iyiyiz ALLAHA ŞÜKÜR 2 GÜNDÜR GİREMEDİM
CUMA KONTROLUMUZ VARDI BAYA UZUN SÜÜRDÜ KUZUNUN BİRİ HİÇ DURMADI MAŞALLAH BAYA UĞRAŞTIRDI ENSE KALINLIKLARI ÇOK İYİ BURUN KEMİKLERİ OLUŞMUŞ ARALARINDAKİ FARK 3 GÜN ŞUANDA CİNSİYET TAHMİNİNDE TAM BULUNAMADI TEK YUMURTA OLDUKLARI İÇİN ZOR TAHMİN DEDİ ORGANLAR TAM OLUŞSUN O ZAMAN SÖYLERİZ DEDİ ÇOK MUTLU OLDUK ÖLE VICIR VICIR GÖRÜNCE MİNNAKLARIIIIIIII

PERİNATOLOGUMUZ 2Lİ TESTTE YAPILSIN DEDİ ONUN İÇİN KANDA VERDİK 35 TL ALDILAR 25 TLDE MUAYENE VERDİM

Bende 15 tl vermistim canim.masallah kuzularina.bende ozledim kuzumu haftaya gorucem insallah hareketli gorurum bu defa gecen defa hep uyudu.ogleden sonra gidicem belki o zaman kadar uyanir :)

benimkide ikiz ama çift yumurta... Aynen biri hiç durmadı ama diğeri fazla oynamıyordu %100 kız dedi... Bizde de ilk zamanlar aralarındaki fark 3 gündü. şimdi 1 güne indi. Inşallah eşitlenir kuzular...hareketli olanları izlemek çok keyifli... Ne güzel yaa ikili test için ve muayene için uygun ücretler almış... Biz ikili test kan için 100 tl verdik çokta indirim yapmışirde muayene o zaten hep sabit sorun değil...

inşallah canım kapanır aralarındaki fark her hafta kontroldeyiz biz tek plesanta olduğu için sıkı takip lazım diyo perinatolog

çok keyif veriyo onları öle izlemek biri sakin biri tam bi zıpır eşim sakin olan sensim hareketli olan bana benzicek diyorrrr:KK9::KK9::KK9::KK9:

Merhaba; öncelikle içinin rahatlamasına çok sevindim.. bende de ikili test sonucu 1/170 risk çıktı.. Ben harmony test yaptırdım. Amerika'ya kanım gönderildi önümüzdeki hafta inşallah sonucu gelicek.. CVS acı veren bir yöntem mi? Uyuşturuyorlar mı öncesinde? Kafam o kadar karışık ki ne yapmak gerektiğini tam kestiremiyorum.. Acaba test sonucunu beklerken bir yandan da detaylı ultrason mu baktırsam.. bu haftalar için çok erken değil miymiş detaylı ultrason acaba? bilgi verirsen çok sevinirim..

Cvs acı veren bi işlem değil yani uyuşturmaya ihtiyaç yok korkulacak bişey değil benim gittim Prof.atıl Yüksel zaten cvs yapmadan önce tüm ayrıntısıyla inceleyip anlatıyor gerek görmezse cvs önermez zaten

of yaa...ne kötü şey bu bulantı :KK43: olsun, az az ye..insanın canı çekiyo...az kaldı inşallah...en geç 16 da biter diye düşünüyorum..ki o zamana da kalmaz inşallah..ilkinde 15 de bitmişti benim...14 diyen de var...bakalım

of yaa...ne kötü şey bu bulantı :KK43: olsun, az az ye..insanın canı çekiyo...az kaldı inşallah...en geç 16 da biter diye düşünüyorum..ki o zamana da kalmaz inşallah..ilkinde 15 de bitmişti benim...14 diyen de var...bakalım

Gerçekten çok kötü bir de sizde de oluyor mı bilmiyorum ama her çıkarmadan sonra ağlayıp duruyorum:KK43: inşallah biter bir an evvel... inşallah

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canımbebeğinin senin sigaradan vazgeçemediğn için özürlü doğma ihtimalini düşün bi ömür bu zaafın yüzünden bi canın hayatını mahfedebileceğini düşün

allahım esirgesin:18::18: haklısın ama elimde değil eskiye göre çok çok azalttım ve yarım içiyorum ama bu yeterlimi değil.hiç içmemem lazım..

Öncelikle geçmiş olsun, ben 5 tane bebek kaybettim. 6. bebekte bana cvs yapıldı, ikili tarama felan yapılmadan. 3 yılönce yapıldı operasyon.evlatlarımız için herşeye katlanıyoruz mecburen annellik kolay değil. cvs ile ilgili merak ettiğin bişey varsa elimden geldiğince cevaplarım. acı veriyor mu demişsin. acı eşiğine bağlı, aman aman acısı yok ama amniyosentez gibi de değil. eğer yaptıracaksan az da olsa acıyacak diye kendini koşullandır derim. bide dr.un çok önemli.

günaydın tatlı gebişler
nasılsınız biz iyiyiz ALLAHA ŞÜKÜR 2 GÜNDÜR GİREMEDİM
CUMA KONTROLUMUZ VARDI BAYA UZUN SÜÜRDÜ KUZUNUN BİRİ HİÇ DURMADI MAŞALLAH BAYA UĞRAŞTIRDI ENSE KALINLIKLARI ÇOK İYİ BURUN KEMİKLERİ OLUŞMUŞ ARALARINDAKİ FARK 3 GÜN ŞUANDA CİNSİYET TAHMİNİNDE TAM BULUNAMADI TEK YUMURTA OLDUKLARI İÇİN ZOR TAHMİN DEDİ ORGANLAR TAM OLUŞSUN O ZAMAN SÖYLERİZ DEDİ ÇOK MUTLU OLDUK ÖLE VICIR VICIR GÖRÜNCE MİNNAKLARIIIIIIII

PERİNATOLOGUMUZ 2Lİ TESTTE YAPILSIN DEDİ ONUN İÇİN KANDA VERDİK 35 TL ALDILAR 25 TLDE MUAYENE VERDİM

oyyy maşallah kuzularına :nazar::nazar: yaramazlık mı yaptılar annesi ..sağlıcaklada kucağına alırsın,alırız inş
yarın bende ikili test yaptıracağım inş hayırlı hberler alırız

inşallah canım kapanır aralarındaki fark her hafta kontroldeyiz biz tek plesanta olduğu için sıkı takip lazım diyo perinatolog

çok keyif veriyo onları öle izlemek biri sakin biri tam bi zıpır eşim sakin olan sensim hareketli olan bana benzicek diyorrrr:KK9::KK9::KK9::KK9:

ay inşallah bir sorun olmadan sağlığıyla gelirler minnaklar...

evet çok tuhaf geliyor birde birisi öyle yatıyor eli kolu oynuyor diğeri ise dönüp duruyor biz ekranda doğru düzgün seçemedik doktorda çok uğraştı ama pes etti... zaten ufakkende o hareketli olan kesenin tepesine tünemişti doktor inşallah içerde böyle olur dışarda uslu olur diyor :KK1:

X