2014 Aralık Anneleri

Anladım canım teşekkür ederim baya aydınlatıcı oldun:KK66: peki eşimin şimdi bi daha baktırmasına gerek var mı ki:what:
İkimizin de kan grubu pozitifti, nikah işlemleri için de baktırmıştık aslında ama sonradan değişmez herhalde ya da yanlış bakılmamışdır herhalde.. gereksiz vesveseye kapıldım sanırım...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kan grubunda belki yanılma payı olabilir ama rh durumunda çok değişiklik olacağını sanmıyorum senin grubun pozitifse zaten sorun olmaz

Kizlarr napiosunuzz nasilsiniz? Bi haftadir annemler bendeydi..bugun gittiler alismisim onlarin varligina..gittiklerinden beri agliorum :KK43: esim kizio bebek de etkilenio bole yaptigin icin dio ama dayanamiorum sanki her kapidan annem babam cikicak gibi..ki o kadar da uzak sayilmam onlara..ben denizlideyim onlar izmirde ama gurbet iste napim.. :KK43:

Kizlarr napiosunuzz nasilsiniz? Bi haftadir annemler bendeydi..bugun gittiler alismisim onlarin varligina..gittiklerinden beri agliorum :KK43: esim kizio bebek de etkilenio bole yaptigin icin dio ama dayanamiorum sanki her kapidan annem babam cikicak gibi..ki o kadar da uzak sayilmam onlara..ben denizlideyim onlar izmirde ama gurbet iste napim.. :KK43:

Bi de iyi yönünden bak en azından orda olduklarını biliyosun allah kavuştursun şimdiden

Saol yagmurcum tesekkur ederim..Allaha sukurler olsun..

Ben ne yapayim canim ic anadolu-karadeniz :KK43:

ne güzel dmeiş araba çarpma ihtimalide aynı diye, herşey Allahtan. hayırlı olsun arkadaşım oğluşun.. ben de izinden geliyorum erkeğe benzeyen bebemin pipisini hala göremedi dr ama ben eminim erkek benimki de..

canım hangi koruya gidiyorsun?

ankarada gatada 1 haftada çıktı sonuç, Batıkent bilgi hastanesinde 5 günde çıktı. sen hangi hastaneye gittin merak ettim, bir günde sonuç vermeleri süper. aklımızda bulunsun bir daha bizde oraya gidelim tahlillere.

ben ilk bebeğimi medicana da doğurdum. faturalara baktı eşim. 2500 ödemişiz 2011 31 aralıkta. muayenelerde 157idi. paket maket yoktu. kadınlar klübünde bu paket uygulamalarını okuyunca şaşırdık ve bilgi almak için medicanaya gittik ctesi. böyle bir uygulama olmadığını söylediler. mapfre sigorta ile ilgili duyumlarımdan bahsettim, 1 mayıs itibariyle sonlandı dedi.
medicana da normal doğum 3500. epidural sezaryan mesai saatlerinde +500. eğer mesai dışında olursa +800. bu arada muayene ücreti de 187 lira.
bayındıra sorduk. 5000 dediler.
TOBB a da sormadık hepsi aynı üç aşağı beş yukarı diye.
canım ben 30unda yani cuma öğleden sonra ikili teste gitmiştim sami ulus ve pazartesi aldım sonuçları derken salı asıl özel dr ma gittim eğer sıkıntı olsaydı özelde tekrar yaptırcaktım ikiliyi ve yaklaşık 13. hafta olmasına rağmen özel deki drum cinsiyetimizi bile söyledi bir oğlumuz olacakmış ne diyim KIZI çok istiyordum hayırlısı diyorummm bakalım herkeslere hayırlısı diyorum:nazar:

Haklisin bitterim..ama gurbet her sekilde gurbet..Ama sag olsunlar da baska bisi istemem..ama cok agladim hala da gozlerim doluo bebis de sulugoz olcak benim yuzumden..

Annenin kan grubu negatif babanın kan grubu pozitif olduğunda kan uyuşmazlığı riski olur bebek babanın kan grubunu alırsa doğumda anne ve bebeğin kanı karışır bu durumda bebekde kan hücresi yıkımı olur ve kansızlık olur ilk gebelikte genellikle bi sorun yaşanmaz fakat iki ve daha sonraki gebelikler için anneye ilk 72 saat içinde anti-D ignesi yapılarak daha sonraki gebeliklerin bu durumdan etkilenmesinin önüne geçilir korkulacak bi durum yok yani

mrb yagmur evet senin dedigin gibi
benim kan gurubum a rh negatif
esimin ki a rh pozitif

birsey soracagim benim kuzenim ilk bebegini dogum yaptigi zaman hemen igne vurmuslar
ben ilk bebegimde 9 ay hic aksatmadan kontrollerimi oldugum halde doktorum hic boyle birsey sormadi

yani ben ikinci bebegimi bilncsiz börü sekilde gebe kalsam ve doktora gitmemis olsam bunu ogrenemiyecekmiydim

sizde korkulacak birsey yok demissiniz ama ben bu durumu cok kafaya takiyorum
oyleki bebegin ultrasyon resminde ayaklari deniz kizi gibi ciimis.acaba sakatmi diyorum kendi kendime...rabbim kimseye vermesin

Kızlar biz evlenmeden nikah işlemleri için kan verdik orda bişi demediler...kan uyuşmazlığını ordan mı biliyorsunuz???? Yoksa gebelikten sonra eşinizle tekrar mı baktırdınız şüphe düştü???

Evlenmeden once ogrenmistik cnm yeni degil.

Kizlar ben iki hafta once doktora gittim 12. Haftadaydim. % 99 erkek dedi ama ben hep eksi tuzlu yiyorum. Tursu yesil elma filan. Eksi yiyenin kizi olurmus. Kisiden kisiye degisiyor mu,?

Ben hala çok çıkarıyorum, çok bulanıyorum ne olur bitsin Allah'ım dayanamıyorum :'( :'(
Eşim yemek yaptı yiyemedim adam kendi de yemeden sofradan kalktı çorba yaptı zor zor içtim o da geri çıktı...çok yoruldum artık bitsin nolur:'( :'( :'( :'( :'(

Son düzenleme:
Kizlar ben iki hafta once doktora gittim 12. Haftadaydim. % 99 erkek dedi ama ben hep eksi tuzlu yiyorum. Tursu yesil elma filan. Eksi yiyenin kizi olurmus. Kisiden kisiye degisiyor mu,?
kesinlikle bende fazlasıyla tuzlu (ki TSH dan dolayı dr da önerdi tuzu)
tuzun haricinde de bol domates yedim vede tüm bu duruma karşıt olarak 4 hafta önce canım acaip un helvası çektiiii :)

Ben hala çok çıkarıyorum, çok bulanıyorum ne olur bitsin Allah'ım dayanamıyorum :'( :'(
Eşim yemek yaptı yiyemedim adam kendi de yemeden sofradan kalktı çorba yaptı zor zor içtim o da geri çıktı...çok yoruldum artık bitsin nolur:'( :'( :'( :'( :'(

Cnm zofran icmismiydin. O ilaci kullan. Etki yapmiyor demisti bir arkadas o senmiydin bilmiyorum ama gene dene istersen. Sabah uyanir uyanmaz erit agzinda tam bulantin baslamadan bida dene isyttersen?

mrb yagmur evet senin dedigin gibi
benim kan gurubum a rh negatif
esimin ki a rh pozitif

birsey soracagim benim kuzenim ilk bebegini dogum yaptigi zaman hemen igne vurmuslar
ben ilk bebegimde 9 ay hic aksatmadan kontrollerimi oldugum halde doktorum hic boyle birsey sormadi

yani ben ikinci bebegimi bilncsiz börü sekilde gebe kalsam ve doktora gitmemis olsam bunu ogrenemiyecekmiydim

sizde korkulacak birsey yok demissiniz ama ben bu durumu cok kafaya takiyorum
oyleki bebegin ultrasyon resminde ayaklari deniz kizi gibi ciimis.acaba sakatmi diyorum kendi kendime...rabbim kimseye vermesin

zaten kan uyuşmazlığı teşhisi ilk gebelikte koyulur ve kan grubundan başka ekstra bir tahlile bile gerek yok.olaki ilk gebelikte bu teşhis koyulmaz ve anti-D iğnesi yapılmazsa ve bebek de babanın kan grubu olan + alırsa o zaman annenin savunma sistemi bebeğin kanını yabancı madde olarak algılar ilk bebekte oluşturduğu atikorlar hızla plesentadan geçer ve bebeğin kan hücrelerine saldırır . Fetusta alyuvarların parçalanması sonucu meydana gelen aneminin (kansızlık) şiddetine bağlı olarak fetusta kalp yetmezliğinden, bu yetmezlik sonucu vücut boşluklarında sıvı birkmesine ve ölüme kadar gidebilen durumlar ortaya çıkar. Fetusa ait alyuvarların parçalanmasıyla açığa çıkan bilirubin adlı madde belli bir seviyenin üstüne çıktığında bebeğin beynine zarar verebilir.eğer bu ilk gebeliğinse sorun olmaz düşük tehdidinde yada doğumdan sonra 72 saat içinde anti-D iğnesi olursan sıkıntı olmaz

biraz karışık gibi ama umarım yeterince açıklayıcı olmuştur

yediklerimizle pek alakasi yok bence.. benimki erkek erkekte tatli yenir derler ben azima almiyorum cikolatayi bile seven ben hersey sekerli gelio canim aci bide acayip tuz yemek istiyom :) tuzuda yedirtmiyolar sislik yapar die azaltiyom yavastan

yediklerimizle pek alakasi yok bence.. benimki erkek erkekte tatli yenir derler ben azima almiyorum cikolatayi bile seven ben hersey sekerli gelio canim aci bide acayip tuz yemek istiyom :) tuzuda yedirtmiyolar sislik yapar die azaltiyom yavastan

Ayh yiyorum benn cok istiyo canim. Bulanti ilacimi icince istahim tavan yapiyor :) hamileligin ilk haftalarinda haslanmis makarna kokusuna bile dayanamiyordum. Simdi yemek bile yapabiliyorum. Sukurler olsun :)

Cnm zofran icmismiydin. O ilaci kullan. Etki yapmiyor demisti bir arkadas o senmiydin bilmiyorum ama gene dene istersen. Sabah uyanir uyanmaz erit agzinda tam bulantin baslamadan bida dene isyttersen?

Denedim canım dediğin dil üstünü de tableti de denedim malesef işe yaramadı:KK43: çok yoruldum gerçekten oturup ağlıyorum çaresizlikten :'(

X