2014 Aralık Anneleri

valla canım nette okumutum göğüsler şişer ve damarlar belirginleşir 8.haftada bu da bebeğinize oksijen gitmesi içindir yazıyordu rahat ol yani :)) kompedanda kesin bulursun bence canım loya kompedan tarzı yerlerde her şey oluyor zaten

Bugün bir gayret gideyim bari yoksa teyzeler gibi kocaman olacaklar :-)

Ya Settar

şimdiden başladı uyku sıkıntıları, son aylarda halimiz ne olur acaba :44: Ben uyuyorum canım ama uykum inanılmaz hafif ve çok sık uyanıyorum. Bir de o kadar çok rüya görüyorum ki, anlamsız anlamsız rüyalar :)
papatya çayı içmeyi dene istersen, ya da uyumadan önce bir kase yoğurt veya bir bardak süt iç. Ben çok faydasını görüyorum uykumu getiriyor.

deniycem cnm tşkler :KK5:

şimdiden başladı uyku sıkıntıları, son aylarda halimiz ne olur acaba :44: ben uyuyorum canım ama uykum inanılmaz hafif ve çok sık uyanıyorum. bir de o kadar çok rüya görüyorum ki, anlamsız anlamsız rüyalar :)
papatya çayı içmeyi dene istersen, ya da uyumadan önce bir kase yoğurt veya bir bardak süt iç. ben çok faydasını görüyorum uykumu getiriyor.

Ben süt içemiyorum :-( kusmuyorum ama koku problemim var herşey kokuyor odalara giremiyorum Lavabo mutfak kokusu düşününce bile mahvetti midemi :-(

Ya Settar

Heheh yıkılcam üstlerine :-)
Nasıl sütyen kullanıyorsunuz benim göğüsler almış başını gidiyor şimdiye kadar küçük oldukları için evde kullanmıyordum şimdi kullanmasam sarkacak gibi hissediyorum huzursuzum öneri bekliyorum :-\

Ya Settar

Tatlım ben de öyleyim senin gibi.. Ağrıyor bir de.. Mutlaka alttan destekli sütyen kullanmalısın.. Kullanmazsan daha çok ağrı yapar canım..

Sezeryanla doğan çocuklarda akciğer normal doğan kadar gelişmiyor ,bağışıklık sistemleri zayıf olur diyorlar doğru mu acaba yoksa sadece efsane mi...bunların aslı yoksa kesinlikle sezeryan taraftarıyım o acıyı çekmekten korkuyorum çünkü...ama aslı varsa normal mi yapsam diyorum...daha 10.ncu haftadayım doğumu düşünmeye başladım :) 40 haftada işim var benim:))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Dediğin sıkıntıları sezaryene bağlamak tabii ki efsane.. Vaktinden önce gelen bebeklerde akciğer gelişimi zayıf olur çünkü akciğerler son ayda hızlıca gelişirler.. Dolayısıyla bağışıklıkları da zayıf olur..Dediğin durumlar erken doğumlarda sık rastlanan bir sıkıntı.. Bağışıklık konusunda da , emzirmek bu konuda çok etkili. Yine erken doğan doğan bebeklerde akciğeri yeteri kadar gelişemediğinden hem de gelişimi zayıf olduğundan çoğu bebek annenin memesini emecek güce bile sahip olamaz, dolayısıyla anne sütündeki değerleri besinleri alamadığından bağışıklıkları zayıf olabilir.Ki çevremde buna çok örnek var.. Yani dediğin durumların sezaryenle bir alakası yok canım.

Benim kızım da sezaryen bebeği, 2 sene boyunca emzirdim.. 1 yudum mama vermedim, 4. aya kadar yalnız anne sütü aldı, mama yerine tarhana çorbası verdim hep.. Çok şükür 5 yaşına girecek daha antibiyotik nedir bilmeyiz, çok ağır bir hastalığı da olmadı. :nazar:
Vaktinde doğsun, emzir, güzel besle.. :nazar:

Yapabilene tabii ki normal doğum.. Herşeyin doğalı sağlıklı.. Ama korkan, ürken bir anne adayı için de bu durumu kabusa çevirmenin manası yok diye düşünüyorum.

Oğluma düşündüğüm isimlerden birisiydi. Ama eşimin tarafı k özürlüdür. Çocuğuma gayra, khayra derler diye direk eledim.

Ay alemsin yaa..:))))))

Son düzenleme:
Tatlım ben de öyleyim senin gibi.. Ağrıyor bir de.. Mutlaka alttan destekli sütyen kullanmalısın.. Kullanmazsan daha çok ağrı yapar canım..

Dediğin sıkıntıları sezaryene bağlamak tabii ki efsane.. Vaktinden önce gelen bebeklerde akciğer gelişimi zayıf olur çünkü akciğerler son ayda hızlıca gelişirler.. Dolayısıyla bağışıklıkları da zayıf olur..Dediğin durumlar erken doğumlarda sık rastlanan bir sıkıntı.. Bağışıklık konusunda da , emzirmek bu konuda çok etkili. Yine erken doğan doğan bebeklerde akciğeri yeteri kadar gelişemediğinden hem de gelişimi zayıf olduğundan çoğu bebek annenin memesini emecek güce bile sahip olamaz, dolayısıyla anne sütündeki değerleri besinleri alamadığından bağışıklıkları zayıf olabilir.Ki çevremde buna çok örnek var.. Yani dediğin durumların sezaryenle bir alakası yok canım.

Benim kızım da sezaryen bebeği, 2 sene boyunca emzirdim.. 1 yudum mama vermedim, 4. aya kadar yalnız anne sütü aldı, mama yerine tarhana çorbası verdim hep.. Çok şükür 5 yaşına girecek daha antibiyotik nedir bilmeyiz, çok ağır bir hastalığı da olmadı. :nazar:
Vaktinde doğsun, emzir, güzel besle.. :nazar:

Bugün gidip alıyorum hemen.. manzara kötüydü hiç mi açıp bakmamışım bilmem dün görünce şok oldum bulunca yazarım kızlar almak isteyen olursa

Ya Settar

Kızlar bu arada bir şey söyleyeceğim size.. Elimde 20 tane Sebamed'in hamilelere özel çatlak önleyici deneme kremlerinden var.. Ben kullanmayacağım için isteyen arkadaşıma yollamak istiyorum..İsteyen olursa özelime mesaj atsın lütfen. PTT kargoyla kargolayayım.

$22052014538.jpg

Son düzenleme:
Ben süt içemiyorum :-( kusmuyorum ama koku problemim var herşey kokuyor odalara giremiyorum Lavabo mutfak kokusu düşününce bile mahvetti midemi :-(

Ya Settar

yoğurt yiyebiliyorsan onu ye canım. ben de normalde içemiyorum, çıkarıyorum hemen ama bazı geceler 1 bardak soğuk sütümü alıp yatağımda içiyorum arkasından hemen yatıyorum yatağa. folik asitimi falan bile öyle yapıyorum, atıyorum ağzıma, 2 yudum suyla yutup hiç beklemeden yatıyorum. öyle yapmasam hemen kusuyorum çünkü. yatağımın başına mini buzdolabı alsam yeridir yani, gebelik sayesinde çok değişik stratejiler geliştirdim :)

yoğurt yiyebiliyorsan onu ye canım. ben de normalde içemiyorum, çıkarıyorum hemen ama bazı geceler 1 bardak soğuk sütümü alıp yatağımda içiyorum arkasından hemen yatıyorum yatağa. folik asitimi falan bile öyle yapıyorum, atıyorum ağzıma, 2 yudum suyla yutup hiç beklemeden yatıyorum. öyle yapmasam hemen kusuyorum çünkü. yatağımın başına mini buzdolabı alsam yeridir yani, gebelik sayesinde çok değişik stratejiler geliştirdim :)

Canım günlük süt alıyorum yoğurt yapıyorum o güzel oluyor hazır yoğurt yiyemiyorum yatmadan önce yiyince midem mahvoluyor yemek yiyince balkonda duruyorum azcık sonra giriyorum içeri yatıyorum

Ya Settar

Yapabilene tabii ki normal doğum.. Herşeyin doğalı sağlıklı.. Ama korkan, ürken bir anne adayı için de bu durumu kabusa çevirmenin manası yok diye düşünüyorum.

Cnm bnm o bölge çok problemli. 6 yıllık evliyim hala cnm yanar köşe bucak kaçarım:KK1: Ama olay beyinde bitiyo biraz....

Sezeryan videosu izledim yakın zamanda..Kadının karnını kaç kat kestiler amanınn...Çocuk çıkartılıyo ağzına burnuna bişi sokup ağlatıyolardı...Çok fena oldum

Mesela normal doğurdum ama araba kullanamıyorum bu da bnm kabusum:) Fren yerine gaza basarsam nolcak ama di mi:) Al işte kafada bitirdim olayı.

Bi de eşime de isim konusundaki fikrimi söyledim derler valla dedi:)

Cnm bnm o bölge çok problemli. 6 yıllık evliyim hala cnm yanar köşe bucak kaçarım:KK1: Ama olay beyinde bitiyo biraz....

Sezeryan videosu izledim yakın zamanda..Kadının karnını kaç kat kestiler amanınn...Çocuk çıkartılıyo ağzına burnuna bişi sokup ağlatıyolardı...Çok fena oldum

Mesela normal doğurdum ama araba kullanamıyorum bu da bnm kabusum:) Fren yerine gaza basarsam nolcak ama di mi:) Al işte kafada bitirdim olayı.

Bi de eşime de isim konusundaki fikrimi söyledim derler valla dedi:)

doğum olayına hiç girmeyelim ben kan aldırma fobisi olan insan o günler gelince neler yaşayacağım acaba ? :KK43:

Ya Settar

ayyy bende et ve yumurta kokusuna gelemiyorum işten çıkıp eve giderken kanalizasyonların kokusunu bile duyuyorum yollara kusucam yani :KK1:

merhaba aralık anneleri.aranızdan ayrılıyorum taze annecikler bebişimin 6+6da kalbi durduğu için aldılar benden çok kısa yaşadı :KK43: 13 mayısta ayrılmak zorunda kaldık Rabbim herkesin bebişini anne babasına bağışlasın en kısa sürede banada o güzel duyguyu tatmayı nasip etsin inşallah

merhaba aralık anneleri.aranızdan ayrılıyorum taze annecikler bebişimin 6+6da kalbi durduğu için aldılar benden çok kısa yaşadı :KK43: 13 mayısta ayrılmak zorunda kaldık Rabbim herkesin bebişini anne babasına bağışlasın en kısa sürede banada o güzel duyguyu tatmayı nasip etsin inşallah

Allahım en kısa zamanda en hayırlı şekilde tekrar nasip etsin inşallah...

slm canım naptın doktora gittin mi??

slm, maalesef pazar akşamı evde düşük yaptım. cumartesi akşamından adet sancısı gibi sancım ve hafif kahverengi kırmızı kanamalrım oldu. ama pazar akşam ağrım biraz daha arttı ve evddüşük yaptım. hemen hastaneye acile koştuk. doğumhanede hemşire kontrol etti ve düşmüş dedi. sabah doktor geldi kontrol etti. bişey yok ama temizleyelim dedi. ama ne temizleme. ne bi uyuşturucu iğne yaptı ne bişey. resmen etimi kopardı. kısa sürdü ama beni sonrasında tansiyonumu acıdan düşürme ve bayıltmaya yetti. 2 gece hastanede kaldım. haftaya kontrolüm var. sizlere sağlklı gebelikler ve sağlılı çocuklar dilerim. allah hepinize yavrularınızı bağışlasın. allaha emanet olun.

Çok geçmiş olsun inşallah tez zamanda sağlıklı hayırlı bir hamilelik yaşarsın

X