2014 Aralık Anneleri

Günaydın kızlar isim konusu baya bir gündem olmuş bizim erkek olursa Ebubekir kız olursa Ayşe erkek benim kararım kız eşimin evlenmeden önce öyle sözleşmiştik ama Ayşe ismi hiç sıcak gelmiyor bana malesef vazgeçiremiyorum...koyamayacağım isimleri sizlere tavsiye edeyim bari

Kız isimleri: Elif,Vuslat, Adin (en sevdiğim ve anlamı cennet demek),Bahar...
Erkek: Eymen,Kayra...

Ohhhh valla her kaynana gelmez ama rahatı bozup başka şehirden..kıymetini bil sen yine de :)) Ben eski sütyenlerimi kullanıyorum canım oluyorlar daha.. Hızlı büyümüş senin sütün bol mu olacak yoksa :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

O da mırın kırın etti ama annemi çok kıskanıyor o gelince rahat bırakmıyor gidip anneme kızında kaldın diyip duruyormuş ben de bilinçli onu çağırdım azcık eziyet edeyim annem gelince sesi çıkmasın heheh
ben de dün gece gördüm göğüslerimi şok oldum nolmuş size dedim ben 75 kullanırdım büyük yok maalesef mecbur alıcam nerden alsam ki

Ya Settar

Sezeryanla doğan çocuklarda akciğer normal doğan kadar gelişmiyor ,bağışıklık sistemleri zayıf olur diyorlar doğru mu acaba yoksa sadece efsane mi...bunların aslı yoksa kesinlikle sezeryan taraftarıyım o acıyı çekmekten korkuyorum çünkü...ama aslı varsa normal mi yapsam diyorum...daha 10.ncu haftadayım doğumu düşünmeye başladım :) 40 haftada işim var benim:))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende kesinlikle normal doğum taraftarıydım ama benim kızım ters geldi mecburen sezeryana aldılar ve çok üzülmüştüm. Senin dediğin sebeblerden ve birde yok göbeğin kalır sarkar falan fişman gel gelelim şükür ne göbeğim kaldı, nede kızımın bağışıklık sisteminde sorun var koca kış sadece 1 kere hasta oldu normal doğum yapan ve kızını iki yıl emziren arkadaşım var ikinin bağışıklığı 0 yani o yüzden korkmayın bence böyle şeylerden :KK66:

Evde bi ufaklık var, çalışıyorum akşam 6dan önce eve giremiyorum, annemin gelme durumu yok, bnm kaynananın umrunda değil...Kadın bulanacak tabi , ben de çok kusardım bi de çocuklarım ve kaynanam vardı diyo. Vicdan yoksa ne desen boş

Benim kaynanam sürekli kendinden örnek verir ben de diyorum sizin zamanınız öyleymiş yok artık onlar deyip kapatıyorum torun en çok o istedi iki tarafın da ilk torunu olacak ondan bakcan artık bak sen istedin diye yaptık diyorum :-)

Ya Settar

İnşallah biter cuma günü geleceklermiş en çok kayınvalidem istiyordu hususi onu çağırdım biraz baksın :-)

Ya Settar

kayınvalidelerden bahsetmişsiniz, hemmen ilgimi çekti :) biz de ayrı şehirlerdeyiz. ben de istiyorum kayınvalidem gelsin, birazcık yükümü azaltsın ama gelmiyor. bu ayın sonunda memlekete gideceklermiş ve geçen gün konuştuğumuzda kurbanı da orada geçirip geliriz dedi. kurbandan sonra benim doğumuma ne kalıyor ki, hazırlıklarımı sadece annem mi yapacak yani :KK50: zaten kadın her haftasonu geliyor, temizliğimi, yemeğimi yapıyor, bir de kendi evi var sonuçta büyük ev, misafirleri çok, yükü ağır. düğünde de hep annem koşturdu, çok üzülüyorum. ağlamaktan helak oldum, torun torun diye başımın etini yedi eşimin ailesi şimdi de resmen sadece doğumuna gelirize getirdiler işi. Ya kayınvalidem her gün arıyor nasılsın, bulantıların geçti mi, yorma kendini vs diye, kötü biri değil yani kesinlikle ama ilk torun olduğu için ne yapması gerektiğini mi bilmiyor acaba diyorum. Düşünmeleri gerekmez mi bunları :KK43:

O da mırın kırın etti ama annemi çok kıskanıyor o gelince rahat bırakmıyor gidip anneme kızında kaldın diyip duruyormuş ben de bilinçli onu çağırdım azcık eziyet edeyim annem gelince sesi çıkmasın heheh
ben de dün gece gördüm göğüslerimi şok oldum nolmuş size dedim ben 75 kullanırdım büyük yok maalesef mecbur alıcam nerden alsam ki

Ya Settar

ahahaha iyi fikirmiş valllaaa korkulur bizden :KK1: ama benim kaynana gelmez mesela bana güvenmeyin der annem bakacak bebeğime artık doğum iznimden sonra inşallah :KK16: hadi yaaa iyi ama bence göğüs damarlarından oksijen gidiyormuş bebeğe nette okumuştum ben 85-90 giyiyorum ne kadar geç büyürse o kadar makbule geçecek bana kesin sarkacak çünkü:KK50: ama değer mi değer yaaaa :KK49: sütyeni de bi beden ddaha büyük al madem hamilelik boyu idare etsin canım mantıksız mı? şimdi alsan 5. ayda fln bir daha alman gerekecek en iyisi bir beden büyük al doğuma kadar götürsün:44:

Bende kesinlikle normal doğum taraftarıydım ama benim kızım ters geldi mecburen sezeryana aldılar ve çok üzülmüştüm. Senin dediğin sebeblerden ve birde yok göbeğin kalır sarkar falan fişman gel gelelim şükür ne göbeğim kaldı, nede kızımın bağışıklık sisteminde sorun var koca kış sadece 1 kere hasta oldu normal doğum yapan ve kızını iki yıl emziren arkadaşım var ikinin bağışıklığı 0 yani o yüzden korkmayın bence böyle şeylerden :KK66:

o zaman hiç riske etmem kendimi yaaa sezeryan yaparım altta atılan dikiş düşüncesi bile içimi bi hoş yapıyor:44:

kayınvalidelerden bahsetmişsiniz, hemmen ilgimi çekti :) biz de ayrı şehirlerdeyiz. ben de istiyorum kayınvalidem gelsin, birazcık yükümü azaltsın ama gelmiyor. bu ayın sonunda memlekete gideceklermiş ve geçen gün konuştuğumuzda kurbanı da orada geçirip geliriz dedi. kurbandan sonra benim doğumuma ne kalıyor ki, hazırlıklarımı sadece annem mi yapacak yani :KK50: zaten kadın her haftasonu geliyor, temizliğimi, yemeğimi yapıyor, bir de kendi evi var sonuçta büyük ev, misafirleri çok, yükü ağır. düğünde de hep annem koşturdu, çok üzülüyorum. ağlamaktan helak oldum, torun torun diye başımın etini yedi eşimin ailesi şimdi de resmen sadece doğumuna gelirize getirdiler işi. Ya kayınvalidem her gün arıyor nasılsın, bulantıların geçti mi, yorma kendini vs diye, kötü biri değil yani kesinlikle ama ilk torun olduğu için ne yapması gerektiğini mi bilmiyor acaba diyorum. Düşünmeleri gerekmez mi bunları :KK43:

Yok canım düşünmüyorlar kaynanam hiç bir iişimde bulunmadı ama çocukları olmazsa boşanırlar gibi saçmalıklar ortaya attığı için daha çok ona yüklenme taraftarıyım alanyadayım tatil yapıyoruz niyetiyle yeni evli olmama rağmen gelip kaldılar şimdi de ben çağırdım öyle ekmek elden su gölden olmuyor azcık çaba görmek istedim :-)

Ya Settar

kızlar isim konusuna geçmisiniz maş, dikkatimi çekti yazayım dedim. bizimkide ilk torun olacak. benim gönlümden ismi eşimle karar verip koymak gecior ama ilk torun olacak die. eşimin ailesi beklenti icinde sanırım onlardan birirnin ismini koyarız diye. hiç anlamıyorum bu insanları. tasıyan onca eziyeti çeken benim ama isim koyma lüksünü onlar secsin. hem aileye farklı isimde insan girsin.neden sürekli aynı isim etrafında dönülsünki anlamış değilim

ahahaha iyi fikirmiş valllaaa korkulur bizden :KK1: ama benim kaynana gelmez mesela bana güvenmeyin der annem bakacak bebeğime artık doğum iznimden sonra inşallah :KK16: hadi yaaa iyi ama bence göğüs damarlarından oksijen gidiyormuş bebeğe nette okumuştum ben 85-90 giyiyorum ne kadar geç büyürse o kadar makbule geçecek bana kesin sarkacak çünkü:KK50: ama değer mi değer yaaaa :KK49: sütyeni de bi beden ddaha büyük al madem hamilelik boyu idare etsin canım mantıksız mı? şimdi alsan 5. ayda fln bir daha alman gerekecek en iyisi bir beden büyük al doğuma kadar götürsün:44:

Benim ki annemi kıskandığı için o gideceğine ben giderim der gelir :-) sütyen hep destekli taktım yumuşacık Bir şey bulursam o kadar sevineceğim ki alan arkadaşım hiç yok mu?

Ya Settar

Dışarı da çıkamıyorum ki canım ya hep evdeyim kompedan gibi yerlerde güzel bir şeyler bulur muyum aceba büyük almam gerekli çünkü sütlü gibiyim şimdiden bebek ordan hava alıyorsa iyiymiş ki:p

Ya Settar

kızzllllaaarrrr günaydıııınnnnn.....

ben akşam hiç uyuyamadım kasıldım , daraldım çok kötüydüm sizde durmlar nasıl ???? :KK5::KK5::KK5:

ben akşam hiç uyuyamadım kasıldım , daraldım çok kötüydüm sizde durmlar nasıl ???? :KK5::KK5::KK5:

Uyuyana kadar bayaağı sıkıntı çekiyorum canım sonra iyiyim şükür

Ya Settar

Yok canım düşünmüyorlar kaynanam hiç bir iişimde bulunmadı ama çocukları olmazsa boşanırlar gibi saçmalıklar ortaya attığı için daha çok ona yüklenme taraftarıyım alanyadayım tatil yapıyoruz niyetiyle yeni evli olmama rağmen gelip kaldılar şimdi de ben çağırdım öyle ekmek elden su gölden olmuyor azcık çaba görmek istedim :-)

Ya Settar

eşim de çağıralım dedi ama ben kendi düşünsün istiyorum, sonuçta anlatıyorum yani halsizim iş yapamıyorum vs diye. şimdiye kadar da hoşlanmadığım şeyler olmuştu ama ufak tefek şeyler dert etmeye değmez, herkes yaşar vs diyip kendimi rahatlatmıştım ama bu sefer patladım :KK45: ah ahh ele karışmak zormuş derlerdi de inanmazdımmm :KK9:

Dışarı da çıkamıyorum ki canım ya hep evdeyim kompedan gibi yerlerde güzel bir şeyler bulur muyum aceba büyük almam gerekli çünkü sütlü gibiyim şimdiden bebek ordan hava alıyorsa iyiymiş ki:p

Ya Settar

valla canım nette okumutum göğüsler şişer ve damarlar belirginleşir 8.haftada bu da bebeğinize oksijen gitmesi içindir yazıyordu rahat ol yani :)) kompedanda kesin bulursun bence canım loya kompedan tarzı yerlerde her şey oluyor zaten

eşim de çağıralım dedi ama ben kendi düşünsün istiyorum, sonuçta anlatıyorum yani halsizim iş yapamıyorum vs diye. şimdiye kadar da hoşlanmadığım şeyler olmuştu ama ufak tefek şeyler dert etmeye değmez, herkes yaşar vs diyip kendimi rahatlatmıştım ama bu sefer patladım :KK45: ah ahh ele karışmak zormuş derlerdi de inanmazdımmm :KK9:

Açıkcası kendi annem bile düşünmedi onlar böyle ilgi görmedikleri için gösterme özürlüler anne tüm gün yemek yemedim diyorum yat yat geçer diyor bizimkiler söylemekle yapar bildiğim için aradım artık

Ya Settar

şimdiden başladı uyku sıkıntıları, son aylarda halimiz ne olur acaba :44: ben uyuyorum canım ama uykum inanılmaz hafif ve çok sık uyanıyorum. bir de o kadar çok rüya görüyorum ki, anlamsız anlamsız rüyalar :)
papatya çayı içmeyi dene istersen, ya da uyumadan önce bir kase yoğurt veya bir bardak süt iç. ben çok faydasını görüyorum uykumu getiriyor.

X