2014 Aralık Anneleri

Uzun zamandır siteyi açamıyordum. Gözden kaçmıştır canım ya. Yoksa kimse kasıtlı cevap vermeme yapmaz :) Daha yeni okuyorum mesajları. Senin ilk bu mesajını gördüm. Ne sormuştun kii.

valla bilmiyorum canım yazdıklarımı ve sorumu hatırlamıyorum ama şöyle diyim
kasıtlı cevap vermeme değilde yeni gelenlere kapalı gibi neyse sorun değil yazmasamda takip ediyordum :KK34: aynı şeyleri yaşayan varmı diye:KK34:

sakin ol canım ya bak bana da dr um coraspirin verdi kanın sulanması için bu bebeğe besinlerin daha rahat gitmesini sağlıyormuş. önceden düşük , kimyasal gebelik geçirenlere genelde veriliyor galiba kan pıhtılaşması varsa düşüncesiyle sanırım. bana drum 37 haftaya kadar kullanacaz dedi bakalım artık. gidince bi sor dr na:KK35::KK35::KK35:

tmm cuma günü gidicem sorayım bari delirmeden :KK43:

canım ne zaman ölçüldü senin? kilo alınca vs. durumda mı ölçülüyor acaba? ben iki hafta önce şu toksoplazma vs. tahlillerden yaptırdım sadece, onların içinde şeker ölçümü de var mıydı bilmiyorum hiç. nasıl bir yöntemle ölçüldüğünü de bilmiyorum aslında :)

kalp atışları için dr.gittiğimde sabah aç karnına yapıldı bir sürü test ilk başlangıçta yapılıyor sanırım..
içinde glukozda vardı kan tahlili ile yapıldı birde idrar tahlili yapıldı..
aslında tsh da biraz yüksek çıktı ama diğer dengeleyen hormonun normal dedi sorun yok dedi ..

valla bilmiyorum canım yazdıklarımı ve sorumu hatırlamıyorum ama şöyle diyim
kasıtlı cevap vermeme değilde yeni gelenlere kapalı gibi neyse sorun değil yazmasamda takip ediyordum :KK34: aynı şeyleri yaşayan varmı diye:KK34:

bende çok yaşadım cnm 2 hafta yazdım yazdım kimse tınlamadı benide :KK1: sonra yavaş yavaş cevap vermeye başladılar :KK52:

canım ne zaman ölçüldü senin? kilo alınca vs. durumda mı ölçülüyor acaba? ben iki hafta önce şu toksoplazma vs. tahlillerden yaptırdım sadece, onların içinde şeker ölçümü de var mıydı bilmiyorum hiç. nasıl bir yöntemle ölçüldüğünü de bilmiyorum aslında :)

İlk yaptırdığın kan tahlilinde açlık kan şekeri yüksek çıkarsa şeker yükleme testini erken yapıyor doktor gebelik diabeti teşhisi koymak için eğer ılk tahlilde şeker normal çıkarsa 24 . Haftadan sonra yapılıyo yükleme

evet minokcum senin o konuda bize yardimci olman gerekiyo isin icinde bulundugun icin biz bilmiyoruz cunku..

arkadaslar gogus ucu emzirme aparatlari cikti onlari kullanin dogumdan sonra cok rahatmis:)

iyice delirme safhasındayım yaaa :KK43: Herkesin drsi farklı şeyler sölüyor farklı ilaçlar veriyor :KK43:

bence de tecrübe edilmiş olandan şaşmamak gerek aslında. Ama işte çok kimseyi tanımayınca mecburen internete yöneliyoruz. Hakkımızda hayırlısı.. :)

sakin ol canım ya bak bana da dr um coraspirin verdi kanın sulanması için bu bebeğe besinlerin daha rahat gitmesini sağlıyormuş. önceden düşük , kimyasal gebelik geçirenlere genelde veriliyor galiba kan pıhtılaşması varsa düşüncesiyle sanırım. Bana drum 37 haftaya kadar kullanacaz dedi bakalım artık. Gidince bi sor dr na:KK35::KK35::KK35:

canım ne zaman ölçüldü senin? Kilo alınca vs. Durumda mı ölçülüyor acaba? Ben iki hafta önce şu toksoplazma vs. Tahlillerden yaptırdım sadece, onların içinde şeker ölçümü de var mıydı bilmiyorum hiç. Nasıl bir yöntemle ölçüldüğünü de bilmiyorum aslında :)

tmm cuma günü gidicem sorayım bari delirmeden :KK43:

valla benim başım fena halde dertte bu bulantılarla. Sevindim gerçekten senin adına :KK3:

ilk yaptırdığın kan tahlilinde açlık kan şekeri yüksek çıkarsa şeker yükleme testini erken yapıyor doktor gebelik diabeti teşhisi koymak için eğer ılk tahlilde şeker normal çıkarsa 24 . Haftadan sonra yapılıyo yükleme

kızlar....ısım dusunenınız var mı? Ben cok dusunuyorum kız olursa nr bırakıyım diye erkek olursa ne olsun diye aklınızda şöyle degısık ısımler var mı??

Arkadaslar gogus ucu emzirme aparatlari cikti onlari kullanin dogumdan sonra cok rahatmis:)
Onuda arastirmak lazim ama bebek rahat edebilir mi acaba onunla?
hoş buldum canım...
yazdım canım yazdım da birkere cevap veren olduysa devamı gelmedi..
yanlış anlama ama kutuplaşma gibi bişey olmuş arkadaşlar sanki dışarıdan gelenlere kapalı gibi ...epeydir kk dayım ilk kez böyle olunca alındım bende
kısmet olursa 1 yıl gibi bekleyişin ardından ilk bebeğim olacak..rabbim herkezi tamamına erdirsin sağlıcakla kucağına alsın herkez bebişlerini

Canim kutuplasma diye bisey olur mu hic.kalabalik bi basligiz masallah cok aralik annesi var birde.birini yakalasak birini kaciriyoruz malesef.konular kendiliginden aciliyo herkes biseyler yaziyo bazen bizde cevap alamiyoruz sorularimiza..sen takip et gerektigindede yaz.herkese acik bi topik sonucta.Allah seninde bebegini bagislasin tatlim :)

kalp atışları için dr.gittiğimde sabah aç karnına yapıldı bir sürü test ilk başlangıçta yapılıyor sanırım..
içinde glukozda vardı kan tahlili ile yapıldı birde idrar tahlili yapıldı..
aslında tsh da biraz yüksek çıktı ama diğer dengeleyen hormonun normal dedi sorun yok dedi ..

anladım canım, o zaman bana da yapılmış olmalı. doktor genel değerlendirmişti sonuçları, hepsi normal demişti. herhalde vardır arasında o da. ama şeker önemli. ilerleyen zamanlarda benim için de bir tehdit oluşturur gibi geliyor. çok kilolu değilim ama şekeri tetikleyecek ne varsa tatlı, hamur işi, pirinç, patates... hepsine bayılıyorum :)

o zaman marka konusunda sen bize bilgi ver şekerim :21:

Buradan marka vermem dogru olmaz ama Aysenur Yazıcı'nın güzellik editorlugunu yaptıgı bir siteydi bu. Siteyi ziyaret ederseniz organik ürün kırılımından secebiliyorsunuz. Gerçi firmadan pek iyi ayrılmadım:) ama o sitede çok güzel ayrıntılı gösteriyor organik, bitkisel ürünleri ve içeriğini.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

2 gün sonrada kan sonuçu çıkcak ya doktorlar bizlere ağzını acıp bişey demiyolar insan ister istemez kuşku duyuyo Allah yardımcımız olsun valla zor işimiz doktorlarla :26:
Canım bıktırana kadar sor, ben öyle yapıyorum. :KK52: Doktorum da sağolsun açıklıyor.

kızlar sizde benim gibi huzursuz musunuz? hareketlerini hissetmediğim için hep tedirginim iyimidir? kötümüdür? diye :KK43:
Evet ben de çok huzursuzum :KK43:

Ben ultrason resimlerini ufak bi album aldim sirayla icine koymaya basladim.aslinda gonlumden gecen bi ajanda yapsam her resmin altina o gunku duygularimi yazsam dedim ama yapamadim.cunku acikta kalinca siliniyomus o resimler albumde kalici oluyomus.

aaa ben öyle yapacaktım yazıyodum bebeğime sayfalara yapıştırırım diyodum , sağol bitter hemen minnak bi albüm alacam

Canlar kağıtlara da duygularınızı yazarak onları da albüme koyabilirsiniz. Ben öyle yapacağım. Hem silinmez hem de duygularımız da saklanmış olur :KK34:

İlk yaptırdığın kan tahlilinde açlık kan şekeri yüksek çıkarsa şeker yükleme testini erken yapıyor doktor gebelik diabeti teşhisi koymak için eğer ılk tahlilde şeker normal çıkarsa 24 . Haftadan sonra yapılıyo yükleme

sağol canım, demek ki ilk sınavı atlatmışım ben :)

anladım canım, o zaman bana da yapılmış olmalı. doktor genel değerlendirmişti sonuçları, hepsi normal demişti. herhalde vardır arasında o da. ama şeker önemli. ilerleyen zamanlarda benim için de bir tehdit oluşturur gibi geliyor. çok kilolu değilim ama şekeri tetikleyecek ne varsa tatlı, hamur işi, pirinç, patates... hepsine bayılıyorum :)

mutlaka yapılmıştır canım..
inş çıkmaz hiç öyle düşünme bünye meselesi yinede allah esirgesin...
önemli inş benimde 2.tahlilde hayırlı haber verir dr.bana

Ya henüz çok erken ama ben isim konusuna takmış durumdayım aklinizdaki isimler neler annisler????

vallahi ben cinsiyeti belli olmadan isim konusuna yoğunlaşmamaya çalışıyorum. etrafımdaki herkes sanki oğlum olacakmış gibi davranıyor ve benim de aklıma hiç erkek ismi gelmiyo :) bence sen epey güzel isim düşünmüşsün belli :KK1::KK1::KK1:

Onuda arastirmak lazim ama bebek rahat edebilir mi acaba onunla?

Canim kutuplasma diye bisey olur mu hic.kalabalik bi basligiz masallah cok aralik annesi var birde.birini yakalasak birini kaciriyoruz malesef.konular kendiliginden aciliyo herkes biseyler yaziyo bazen bizde cevap alamiyoruz sorularimiza..sen takip et gerektigindede yaz.herkese acik bi topik sonucta.Allah seninde bebegini bagislasin tatlim :)

var demedim canım gibi hani örnek vermek istedim sadece:KK34::KK34:
evet aralıkta sağlıcakla inş herkez bebişlerini kucaklarına alır inşallah...

X