2014 Aralık Anneleri

hııım ben o zaman susayım:KK1::KK1::KK1::KK1:
estağfurullah canım susma lütfen:)

benimde çocukluk arkadaşım var ankarada geçen yıl doğum yaptı hrsde. maşallah diyelim o zaman cnm bebişlerine :nazar: benim ilk olduğu için çok tedirginim inş. cuma günü son bulacak bu tedirginliğim allahın izniyle :nazar::emir_bebek:

evham yapma cnaım pozitif düşün inşallah herşey yolunda gidecek.

Mutlaka edinicem canim sagol.o kremi gogus ucuna surunce bebekte emerken agzina gelmiycekmi peki.ilk emzirmede zor oluyomus kizkardesiminde catlamisti gogus uclari cok aci cekmisti.

Anne olmak evhamli olmak demek hatirlasana bizim annelerimiz kizim oyle yapma kizim dikkat et dedikce offf diyoduk ya.ben simdiden anlamaya basliyorum annecigimi :)

o kremi yıkamadan emzirilebiliyor bebek. ben pamukla siliyordum fazlasını. her emzirmeden önce yıkamak mümkün olmuyordu. zaten 10 günde falan geçiyor meme acısı.

o kremi yıkamadan emzirilebiliyor bebek. ben pamukla siliyordum fazlasını. her emzirmeden önce yıkamak mümkün olmuyordu. zaten 10 günde falan geçiyor meme acısı.[/QUOTE]
Tamam canim tesekkurler bunu ogrendigim iyi oldu.biz acemi anneler siz tecrubeli annelerden cok sey ogrenicez :)

Arkadaslar, lutfen kullandiginiz kozmetik urunlerinin icerigini kontrol edin. Ben cok buyuk bir e ticaret kozmetik sitesinde calisiyordum ve bu konuya gayet vakif oldum. Basta paraben gibi cesitli zararli katkilar, anne ve bebekte ciddi sorunlara yol acabiliyor. Mumkun oldugunca organik urunler olmaya dikkat edelim. Tabi her organik sertifikali urun ne yazik ki organik olmuyor ama ufak capta bir arastirma yaparsaniz bir kac markanin (cok duyulmamis markalar bunlar) urunlerini guvenle kullanabilirsiniz.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaslar, lutfen kullandiginiz kozmetik urunlerinin icerigini kontrol edin. Ben cok buyuk bir e ticaret kozmetik sitesinde calisiyordum ve bu konuya gayet vakif oldum. Basta paraben gibi cesitli zararli katkilar, anne ve bebekte ciddi sorunlara yol acabiliyor. Mumkun oldugunca organik urunler olmaya dikkat edelim. Tabi her organik sertifikali urun ne yazik ki organik olmuyor ama ufak capta bir arastirma yaparsaniz bir kac markanin (cok duyulmamis markalar bunlar) urunlerini guvenle kullanabilirsiniz.

o zaman marka konusunda sen bize bilgi ver şekerim :21:

Henüz almadım ama pzt randevum var o zmn alıcam. Eşim hesap kitap yaptı, paketin daha mantıklı olduğunu söyledi. Doktoru değiştirmeyi düşünmüyosan mantıklı bence de

Ben cok detaylı konusamadım da acaba mantıklı mı emin olamamıstım. Bnm de randevum pzt di ama bugun bıraz kan geldı. Ogleden snr gıdıcem. Hersey normalse konusuruz belkı paketi de

canım ben lansinoh kullanmaya 36.haftada başladım, 39+5de doğum yaptım. Yine çatır çatır kanadı meme uçlarım :KK43: çok faydasını gören var ama ben de işe yaramadı. Inşallah sizlerde yarar:KK43:

her emzirmeden önde meme ucuna uyguladın mı canım silmeden emzirmekde gerekiyo

kızlar merhaba aranızda rahmı kalp seklınde olan var mı..benımkı kalp seklınde tecrubesı olan varsa bu sekılde dogum yapan bilgilerinizi beklıyorum. :KK49: benımki kalp seklınde ve bebek sol tarafımda sag tarafa gecemıcekmış arada zar gibi bişey varmış......:44::44:

Evet minokcum senin o konuda bize yardimci olman gerekiyo isin icinde bulundugun icin biz bilmiyoruz cunku..

canım ben lansinoh kullanmaya 36.haftada başladım, 39+5de doğum yaptım. yine çatır çatır kanadı meme uçlarım :KK43: çok faydasını gören var ama ben de işe yaramadı. inşallah sizlerde yarar:KK43:

Arkadaslar gogus ucu emzirme aparatlari cikti onlari kullanin dogumdan sonra cok rahatmis:)

hatta bana arkadaşım doğuma 1 ay kala sürmeye başla demişti ona dru sölemeyi unutmuş çok çekmişti ben sana sölemeyi unutmuşum demiş birde :KK9: çok iyi geliyormuş kullananlardan duydum bende

ben uyguladım her emzirmeden önce çok rahattım ablam ilk doğumunda gögsü kanıyordu resmen ikinci bebişinde önerdim kullandı aynı benim gibi çok rahat geçirdi oda

hoş geldin ben yazdığını hiç görmedim...her zaman bakamıyorum pc den..telden de girmedim hiç..ilk bebeğin mi

hoş buldum canım...
yazdım canım yazdım da birkere cevap veren olduysa devamı gelmedi..
yanlış anlama ama kutuplaşma gibi bişey olmuş arkadaşlar sanki dışarıdan gelenlere kapalı gibi ...epeydir kk dayım ilk kez böyle olunca alındım bende
kısmet olursa 1 yıl gibi bekleyişin ardından ilk bebeğim olacak..rabbim herkezi tamamına erdirsin sağlıcakla kucağına alsın herkez bebişlerini

Ben varim canim
Hatta seker yuklemem de yapildi 50 lik.
Seker cikti.
Diyetisyene gittim. Her gun parmagimdan olcup kaydediyorum.
Çok şükür dengeledim.
Sekeri cikardim hayatimdan. Pirinc patates vb.. seyleri de.

çok geçmiş olsun allah tez vakitte şifa versin inşallah
benimde 97 çıktı sınırda haziranın ilk haftası tekrar ölçüm yapılcak olmadı dahiliyeye sevk edicem dediçç
maşallah sana canım
şekersiz çay içerim yıllardan beri
pirinç ve patatesi bende yemiyim o halde..,

paketin avantajı testlerin de dahil olması aslında, taramalar falan özellerde biraz pahalı sanırım ama bunda dahil işte. Senin doktorun kimdi?

aynen işte hep okuduğumuz yorumlara göre değerlendiriyoruz, ben o yüzden yengemin doğum doktoruna gideceğim inşallah. direkt muhatap olduk sonuçta ve Allah'a şükür güzel bir hamilelik ve doğum geçirdi.

bence de tecrübe edilmiş olandan şaşmamak gerek aslında. ama işte çok kimseyi tanımayınca mecburen internete yöneliyoruz. hakkımızda hayırlısı.. :)

iyice delirme safhasındayım yaaa :KK43: herkesin drsi farklı şeyler sölüyor farklı ilaçlar veriyor :KK43:

sakin ol canım ya bak bana da dr um coraspirin verdi kanın sulanması için bu bebeğe besinlerin daha rahat gitmesini sağlıyormuş. önceden düşük , kimyasal gebelik geçirenlere genelde veriliyor galiba kan pıhtılaşması varsa düşüncesiyle sanırım. bana drum 37 haftaya kadar kullanacaz dedi bakalım artık. gidince bi sor dr na:KK35::KK35::KK35:

çok geçmiş olsun allah tez vakitte şifa versin inşallah
benimde 97 çıktı sınırda haziranın ilk haftası tekrar ölçüm yapılcak olmadı dahiliyeye sevk edicem dediçç
maşallah sana canım
şekersiz çay içerim yıllardan beri
pirinç ve patatesi bende yemiyim o halde..,

canım ne zaman ölçüldü senin? kilo alınca vs. durumda mı ölçülüyor acaba? ben iki hafta önce şu toksoplazma vs. tahlillerden yaptırdım sadece, onların içinde şeker ölçümü de var mıydı bilmiyorum hiç. nasıl bir yöntemle ölçüldüğünü de bilmiyorum aslında :)

hoş buldum canım...
yazdım canım yazdım da birkere cevap veren olduysa devamı gelmedi..
yanlış anlama ama kutuplaşma gibi bişey olmuş arkadaşlar sanki dışarıdan gelenlere kapalı gibi ...epeydir kk dayım ilk kez böyle olunca alındım bende
kısmet olursa 1 yıl gibi bekleyişin ardından ilk bebeğim olacak..rabbim herkezi tamamına erdirsin sağlıcakla kucağına alsın herkez bebişlerini

alınma canım ya hepimizin kafa 1500:KK1::KK1::KK1: bin tane sey düşünüyoz aralarda cok sey kaçırıyoruz

X