2014 Aralık Anneleri

başımız sağolsun hepimizin:KK43:((((
bende aynı şekildeyim,midem bu<lanmasa neden bulanmıo bulansa normalmi,herşeyi büyütüyoruz.yani bacaklarımızı uzatıp yatsakta böle olacak işe gelip çalışssakta aynı elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz Allah a emanetiz.Biz sağlıklıysak büyütücez inşallah bebişlerimizi.

evet arkadaşım hepimizin başı sağolsun :KK43: gerçekten insan olan biten herşeyden olumsuz etkileniyor sanırım bu dönemde.daha çok yeni belki ama riskli bi dönem olduğunu bildiğimiz için bu şekildeyiz belki de.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Hayatım sağlık ocağındaki hemşire sabah 8:30-10:00 arası tahlil yapıldığını, ertesi gün alındığını söyledi canım..

Ben de öyleyim canım.. Stres, mutsuzluk, devamlı uykulu ruh hali, can sıkıntısı, evimden bile sıkıldım, eşyalar batıyo o derece...Bi salonda oturuyorum bi oturma odasında,1-2 gün kayınvalidemde kaldım değişiklik olsun diye, oradan da sıkıldım.. poffff...

:) bende de durum aynı.kendi evimdeyim sıkılıyorum annemlere kaçıyorum.annemlere gidiyorum kardeşim 8 aylık hamile onu gördükçe korkuyorum içim sıkılıyor ordan da kaçıyorum.ne yapcağımı şaşırdım artık.

Dün gece midem bulanmasın diye soğuk içmekten boğazım acımaya başladı. Eşim zorla karabiber, zencefil içerikli bi ıhlamur içirdi. Bikaç yudum anca içebildim.

Sabah bir tuvalete çıktım, bi baktım aa karnım eski haline dönmüş:KK1::KK1:

Eşim bile şaşırdı. Çocuk da gitmedi de mi diyo...

Yani hala bebek değil gazmış:))))

evet arkadaşım hepimizin başı sağolsun :KK43: gerçekten insan olan biten herşeyden olumsuz etkileniyor sanırım bu dönemde.daha çok yeni belki ama riskli bi dönem olduğunu bildiğimiz için bu şekildeyiz belki de.allah hepimizin yardımcısı olsun.

rabbim nasip eder hareketlerini hissetmeye başladığımızda bu kadar telaşlı olmayacağız inşallah

dün gece midem bulanmasın diye soğuk içmekten boğazım acımaya başladı. Eşim zorla karabiber, zencefil içerikli bi ıhlamur içirdi. Bikaç yudum anca içebildim.

Sabah bir tuvalete çıktım, bi baktım aa karnım eski haline dönmüş:KK1::KK1:

Eşim bile şaşırdı. çocuk da gitmedi de mi diyo...

Yani hala bebek değil gazmış:))))

canım zaten 8.hafta civarında rahmin büyüklüğü armut kadar oluyo yüzükoyun yatınca farkediyo insan bizdeki folik asit kaynaklı gazzzzzzzz:KK53::KK53::KK53::KK53:

Canımmm nasılsınnnn??? 8 haftalık olmuşssun bile :nazar::nazar:
Ya şu aile hekimliği konusunda bişi sorucam... Bizim burda aile hekimliğine gitmiştim 4 ay önce felan beni kaydetmediler tüm doktorlar dolu vs öyle sinirlendim ki... Kaydım hala İstanbul da ve buraya kaydetmiyorlar taa uzak bir yeri söylediler oraya da ben gitmedim acil bişi olsa o kadar uzak bir yer ki neden gidip oraya kaydolayım.. Ama şu an gebeyim ve hiçbir yere kaydım yok napmalıyım bilmiyorum ben kendi mahallemdeki aile hekimliğine kaydolmak istiyorum gebeyim desem de mi kaydetmezler acaba hiç bilmiyorum :S

canım önce ikametini al bulunduğun yere, sonra muhtara gidip kaydını yaptır. o bölgede oturduktan sonra aile hekiminin seni kabul etmeme gibi bir tercihi olamaz. çok yoğunlar onlara da hak vermek lazım ama sonuçta sağlık ocağından bir hemşirenin seni takip etmesi gerekiyor, özellikle doğumdan sonra bebeğin aşıları için çok önemli.

rabbim nasip eder hareketlerini hissetmeye başladığımızda bu kadar telaşlı olmayacağız inşallah

inşallah arkadaşım.umarım daha sakin bir ruh hali ile sürdürürüz bu süreci.ilerleyen günler zaten daha yorucu olacak.özellikle son 3 ay.şimdiden bu kadar gergin olmamak gerek sanırım

Aşırı stres,sürekli ağlamaklı ruh hali...bu ne anlamadım.bir gün de insan gülerek uyanmaz mı uykusundan.tam bir psikopat oldum.sizde de var mı kızlar bu gerginlik.sanki herşey olumsuz olacak gibi geliyor.hep bir kaybetme korkusu var içimde.

canım gecen hafta bende öyle çok kötüydüm sonra oturup düşündüm veren rabbim eğer meleklerimin benimle kalmasını istiyorsa ben ne yaparsam yapayım rabbim bağışlar bana hayırlısını ver yarabbim dedim dua ediyorum her gün gerçekten çok rahatladım

inşallah arkadaşım.umarım daha sakin bir ruh hali ile sürdürürüz bu süreci.ilerleyen günler zaten daha yorucu olacak.özellikle son 3 ay.şimdiden bu kadar gergin olmamak gerek sanırım

gerginliğimizden hamileliğin tadını çıkaramıyoruz:KK53::KK53::KK53::KK53:

canım önce ikametini al bulunduğun yere, sonra muhtara gidip kaydını yaptır. o bölgede oturduktan sonra aile hekiminin seni kabul etmeme gibi bir tercihi olamaz. çok yoğunlar onlara da hak vermek lazım ama sonuçta sağlık ocağından bir hemşirenin seni takip etmesi gerekiyor, özellikle doğumdan sonra bebeğin aşıları için çok önemli.

Canım ikametimizi aldık muhtara kaydımızı da yaptık zaten.. Ona rağmen almadılar.. Bir kere daha gidicem bu sefer hamileyim dicem bakalım ne olacak.. Anlamadım ki.. Uzak bir mahalleye kayıt yaptırınca ne anlamı kalacak hamile hamile zaten gidip gelemem

canım gecen hafta bende öyle çok kötüydüm sonra oturup düşündüm veren rabbim eğer meleklerimin benimle kalmasını istiyorsa ben ne yaparsam yapayım rabbim bağışlar bana hayırlısını ver yarabbim dedim dua ediyorum her gün gerçekten çok rahatladım

haklısın canım.bol bol dua etmek en iyisi sanırım.meleklerim demişsin ikiz galiba.ne güzel ya :)

geçen gün kahbverengi akıtım ve rtesisabah kırmızılık gelmiti. doktora gittim doktor iyi değil almamız lazım dedi. benim hamile kaldığım tarihe göre şuan yedi hafta olması lazım ama dokto sekiz hafta hesaplıyo. kese 18 mm olmuş. bebeğin 2 cm olması lazımdı dedi. 18 mmlik kesed 2 cmlik bebek nasıl olacaksa. yarın yine gidicem iğne almam lazım ve yine bakıcak. pazartesi alabiliriz dedi. başka bi dokra gittim daha çok erken alınması için dedi. bugün tekrar betahgc testi istedi. tam benim hesapladıım gibi hesaplama yaptı. ultrasonda 6 hafta 4 günlük çıktı. eğer değer düşük çıkarsa gebelk devam etmiyordur dedi. üç binlerde çıkarsa devam ediyodur dedi. ne yapacağımı şaşırdım. şuan kanama ve lekelenme yok. oğleden sonra eğer değer düşük çıkarsa büyük ihtimal alınacak..ve bu üçüncü olacak....

geçen gün kahbverengi akıtım ve rtesisabah kırmızılık gelmiti. doktora gittim doktor iyi değil almamız lazım dedi. benim hamile kaldığım tarihe göre şuan yedi hafta olması lazım ama dokto sekiz hafta hesaplıyo. kese 18 mm olmuş. bebeğin 2 cm olması lazımdı dedi. 18 mmlik kesed 2 cmlik bebek nasıl olacaksa. yarın yine gidicem iğne almam lazım ve yine bakıcak. pazartesi alabiliriz dedi. başka bi dokra gittim daha çok erken alınması için dedi. bugün tekrar betahgc testi istedi. tam benim hesapladıım gibi hesaplama yaptı. ultrasonda 6 hafta 4 günlük çıktı. eğer değer düşük çıkarsa gebelk devam etmiyordur dedi. üç binlerde çıkarsa devam ediyodur dedi. ne yapacağımı şaşırdım. şuan kanama ve lekelenme yok. oğleden sonra eğer değer düşük çıkarsa büyük ihtimal alınacak..ve bu üçüncü olacak....

canım Rabbim yardımcın olsun..Allahtan kesme ümidini dualarını et hiç bi zaman vazgeçme..

X