2014 Aralık Anneleri

arkadaşlar birşey soracağım size. ben ilk keseyi görmeye gittiğimde istedi dr um bütün testleri kan idar toksoplazma rubella vs vs. ondan sonra kalp atışını duymaya gittik. en son da 13. haftaya randevu verdi. başkaca test falan istemedi. yazılanları okuyunca bazı arkadaşlardan test istendiğini anladım da. benden neden istememiş olabilir. gerekli mi acaba??

canım sen zaten yaptırmışsn ya ben ilk kez doktora gittim o yüzden yeni istedi bide ben daha 8. haftaya yeni girdim o yüzden daha yeni yaptıracağım inşallah :)

bu hani 'ultrasonda sağda duruyosa kız, soldaysa erkek'' muhabbeti varya, ultrason kağıdına nasıl bakıcaz?yani bana göre mi sağ? yoksa aynaya bakar gibi tersini mi düşünücez?

Tit olan idrar canim onu biliyorum.indirekt olandan emin degilim ama idrarsa tek ornekten bakiliyo zaten. gerisi kan hepatit markerlerin onlar

İndirekt coombs kan uyusmazligi testiymis bu arada bize yapilmadi cunku ikimizinde grubu pozitifti

duymadım gördük canım çünkü ben idrarımı tutamadım ne yazık ki :KK43: o yüzden tam net değiildi baktık kalbi atıyor şükür bi dahakine dinleriz dedik :)

İdrarini tut demedi bana doktorum ben hic oyle gitmedim benim normal ultrasonla duyamamisti alttan bakti ancak oyle duyduk.cok geride rahmin dedi bana bide o iyi biseymi kotu biseymi hala anlamadim :rolleyes:

İdrarini tut demedi bana doktorum ben hic oyle gitmedim benim normal ultrasonla duyamamisti alttan bakti ancak oyle duyduk.cok geride rahmin dedi bana bide o iyi biseymi kotu biseymi hala anlamadim :rolleyes:

Bilmem ki canım bi dahakine sorarsın tıpta çareler tükenmez rabbim sağlık versin inşallah

Ya Settar

Bana da rahmin arkada dedi,%20-30 kadında böyle olur dedi. Bakarken bastırmak zorunda kalıyorum o yüzden dedi. Doğum da sorun olur mu acaba..

....

Bende bugun tiroid muayenesine gittim 3 hafta once yukselmisti biraz simdi cok guzel dusmus ayni doz devam dedi dr 1 ay sonra tekrar gidicem.yarinda bebegimi gormeye gidicez insallah cok heyecanliyim bende elini kolunu falan oynattigini gormek istiyorum :p

gözün aydın canım

Kızlar sabah doktora gitmiştim ilk defa.. :KK55:

Çok şükür bebişimizi de gördük, pıtpıtlarımızı da gördük, dinledik ..:nazar: Tam haftasıyla uyumlu her şey güzel.. Bidaha 13. haftada çağırdı.. Yani Haziran'ın 3. haftası gideceğim bir aksilik olmazsa.. 3 ay dolana kadar her türlü şeye hazırlıklı olacağız diye de söylemeden geçmedi..

Yerim ben onu yaa fasülye tanesi kadar.. :nazar:

gözün aydın canım. ben de son gittiğimde nokta idi oğlumun tabiriyle fadülle olmuştur inşallah :)

duyarsın artık bende 8de duymuştum bugün tekrar gidicem saat 5te çok heycanlıyım :KK43:

senle satlarımız aynı :)

arkadaşlar birşey soracağım size. ben ilk keseyi görmeye gittiğimde istedi dr um bütün testleri kan idar toksoplazma rubella vs vs. ondan sonra kalp atışını duymaya gittik. en son da 13. haftaya randevu verdi. başkaca test falan istemedi. yazılanları okuyunca bazı arkadaşlardan test istendiğini anladım da. benden neden istememiş olabilir. gerekli mi acaba??

benden de hiv ve hepatit istenmemiş şimdi baktım da

ölüceeemmmm ölüceeemmmm hiç iyi değilim :KK43:

hayırdır arkadaşım?

Son düzenleme:
bu hani 'ultrasonda sağda duruyosa kız, soldaysa erkek'' muhabbeti varya, ultrason kağıdına nasıl bakıcaz?yani bana göre mi sağ? yoksa aynaya bakar gibi tersini mi düşünücez?

Canım ben onun cinsiyetle ilgili olduğunu hiç sanmıyorum çünkü cinsiyet tamamen erkeğin kromozomlarının belirlediği bir şey. ben daha önce sol yumurtalıktan bir ameliyat geçirmiştim o yüzden merak ettim ve doktora sordum gebeliğin hangi tarafta oluştuğunu. Sağdan yumurtlamışsın gibi görünüyor dedi ve bebek de sağdaydı. Bakalım 7-8 hafta sonra söylerim size cinsiyetini inşallah :)

Bu arada ultrason kağıdından onu anlaman çok zor, yani ben şimdi baktım kağıda onu anlamamız mümkün değil sanırım.

Bilmem ki canım bi dahakine sorarsın tıpta çareler tükenmez rabbim sağlık versin inşallah

Ya Settar

Bana da rahmin arkada dedi,%20-30 kadında böyle olur dedi. Bakarken bastırmak zorunda kalıyorum o yüzden dedi. Doğum da sorun olur mu acaba..

....

Ay evet banada oyle bastiriyoki kalp atisini o yuzden duyamadi alttan bakti unutmazsam ben yarin sorucam ne demek diye sende sorarsan doktoruna cevaplari kiyaslamis oluruz tatlim olmaz mi?

doktora gittik bir haftalık belirsiz bekleyişten sonra yavaş atan kalbi durmuş tamamen bebeğimin.. kürtajla alınması lazım dedi doktor. Allah yavrularınızı size bağışlasın. bana yine nasip değilmiş.. çok üzgünüm ama hayırlısı böyleymiş...

geçmiş olsun çok üzüldüm.inşallah kısa zamanda yine hamile kalırsın

Tamam işte canımcım aynı hesaba geliyor.. Bazılarında doktor kalp atışlarını duyduktan sonra istemiş, bazılarında keseyi görünce istemiş. Testler aynı testler fark yok yani rahat ol. Beni de 13. hafta çağırdı bu testlerle beraber..

İşte vardır bi bildikleri aynen..

teşekkür ederim canım cevabın için. ben sanki bazı arkadaşlardan 2. kere istenmiş gibi algıladım da :))

canım sen zaten yaptırmışsn ya ben ilk kez doktora gittim o yüzden yeni istedi bide ben daha 8. haftaya yeni girdim o yüzden daha yeni yaptıracağım inşallah :)

evet anladım cnm şimdi. ben dr 2. kere istedi sanmıştım. inş hepsi güzel çıkar sonuçlarının

Kızlar kaynvalidem geçen gün hiç karnının içinde sanki balık varmış da kayıyomuş gbi bir his var mı dedi, ben de ne alaka daha çok erken dedim. Hayır erkek çabuk oynar . 3. Ayda oynuyordu kocan dedi :) gerçi 3. Ayda kimse yok aramızda ama hiç böyle bir his yaşayan var mı?

Aynisini benim anneannem de soyledi gecen gun. Erken donemde karninda segirme gibi kipirtilar hissediyosan oglun olcak dermis eskiler. Bende de bazen oluyor ama bagirsak hareketlerinden muhtemelen :) bakalim cok merak ediyorum ben de kiz mi erkek mi? oncelik saglikli ve hayirli bi evlat olmasi tabii ki :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım beni doktor 9. Haftada çağırdı yine bi çok kan testi istedi sizde yaptırdınız mı bu zamana kadar yaptırdıysnız hangi testleri

Ya Settar

Canim ben ilk gittigim muayenede yazmisti doktorum bir suru test. Hemograma bakildi onun disinda demir depolarima,kolestrole,protein oranlarima, bayagi cok degerime bakildi iki sayfa sonuc cikmisti 4 tup kan alinmisti bir de rubella mikrobuna bakildi bende kizamikcik yani. Onun disinda baska bi test yapilmadi henuz ama ben troid hormonlarima falan baktirmadim hic simdiye kadar bi rahatsizligim yok troidle ilgili ama annemde ve teyzelerimde guatr hastaligi var bakilmasi gerekir miydi o aklima takiliyor bir de toksoplazma testi yaptiran var mi aranizda?? kimi doktor istiyor kimisi hic bakmiyormus o konu da aklima takiliyor bir dahaki randevumda soracagim doktora.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım bana şeker falan demdi de isimlerini yazdı şunları yaptır diye çok kan alıyorlar ya :KK43:( hem fobim var kan vermeye hemde yavrum besleniyor kanımla bi çok alıyorlar idrar testi yapmadılar bana yazdıklarının içinde vardır belki :) anlamadığım için

evet benden de 3-4 tüp kan almışlardı bitti sanıyorum başka tüpü takıyo sanki bağış yapıyorum :KK1::KK1::KK1: varsa yönlendirirler sanırım yarın yine banada kan alma işi var :KK50:

kızlar beni de alır mısınız aranıza? 4+6'da keseyi gördüm. 6+1'de de kalp atışını duydum miniğimin. pazartesi yine kontrolüm var. umarım her şey yolundadır ve sağlıkla kavuşurum ben de bebeğime.

X