2014 Aralık Anneleri

Kalcam biraz korkutuyor beni yatakta donemiyorum yuruyemiyorum şimdiden boyleysem dokuz ay sonra nasil olurum bilmem...benim vücudum uç kati harciyo :)

valla allah kolaylık verısn kocalarımıza annelerımıze daha ılk gunlerden agrı bulantı derken bıkıcaklar valla:) ınssallah hepımızı sorunsuz guzel bı hamılelık gecırırız rabbım günleri hemencecik hızlıca gecırsın lutfennn..dualarımızı unutmayalım arkadaslar

gitmedim pomak daha esim yarın dedi gidelim . şimdi onu arıyorum diyecem işin yoksa gel gidelim merak da kaldım

gozdem naptin cnm duydun mu kalp sesini?

Kızlar bir çoğunuz vitamin alıyorsunuz ben 5+4 üm bugün dr bana vermedi vitamin fln? Sadece gebelikten 2 ay önce folikasit başlamıştı ona devam dedi kafam karıştı:what::what:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım bana da vermedi vitamin dert etme, sağlıklı beslen vitaminlerini yiyeceklerden al, en önemlisi o. ben folbiol kullanıyordum şimdi onu değiştirdi. daha kompleks bişey yazdı. içinde folik asit, demir, omega3 varmış.

Kizlar ayrintili kan testi yapildi mi size ozellikle kalp atisi duyanlar?
Demirdi vitamindi Toxoplazma vs.. bakiliyor kandan.
Benim doktor kalp atisindan sonra yapicaz kan testlerini dedi.

kızlar bu kadar sıkmayın kendinizi ya illa bi belirti olması gerekmiyo. ben bi belirti aramıyorum çünkü hep rahatsızım:'( şu an midem çok fena ağrısından ölüyorum. bi soda içtîm kar etmedi. ne yapsam iyi gelir??? uyuyamicam yksa..

canım mide ağrısı ve yanmaası için süt iç iyi geliyo

gozdem naptin cnm duydun mu kalp sesini?

yok canım ya eşim cumartesi gidelim dedi tam 6 haftalık olsun dedi . dün hastaneyi aradım doktorumun randevuları dolu kaldıkmı ortada:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: herşeyin hayırlısı dedik . daha 1 hafta daha bekleyelim karından duyalım dedik herseferin de alttan olmuyo yaaa endişe ediyorum zarar vermesinden . 7 haftamda gideceğim inşallah. sen naptın ne düşünüyon ne zaman gitcen:18::18::18:

Kizlar ayrintili kan testi yapildi mi size ozellikle kalp atisi duyanlar?
Demirdi vitamindi Toxoplazma vs.. bakiliyor kandan.
Benim doktor kalp atisindan sonra yapicaz kan testlerini dedi.

ben yaptırdım doktora gittim 7. haftamda hem kalp atışını duyduk hemde bir sürü test istedi. tiroid insülin dediklerin falan baya baya tahlil var...

Kızlar bir çoğunuz vitamin alıyorsunuz ben 5+4 üm bugün dr bana vermedi vitamin fln? Sadece gebelikten 2 ay önce folikasit başlamıştı ona devam dedi kafam karıştı:what::what:

bana da vermediler gebelikten önce elevit vermişlerdi devam dedi doktor folik asitten zengin daha farklı birşeyler başlamadılar...

yok canım ya eşim cumartesi gidelim dedi tam 6 haftalık olsun dedi . dün hastaneyi aradım doktorumun randevuları dolu kaldıkmı ortada:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: herşeyin hayırlısı dedik . daha 1 hafta daha bekleyelim karından duyalım dedik herseferin de alttan olmuyo yaaa endişe ediyorum zarar vermesinden . 7 haftamda gideceğim inşallah. sen naptın ne düşünüyon ne zaman gitcen:18::18::18:

Anladim cnm hayirlisi olsun.yoo ben bugunekadar bu gebeligimde bjr defa ultrasyona girdim onda da alttan bakmadi doktorum gobekten bakti 7.1mm di.ben galiba carsamba persembe gibi giderim cnm.ozaman 6+4 6+5 oluyorum duyar miyim acabaa yaa :18::18:

kizlar acil bi sorum var. lütfen cevap verin. 5-6 haftalıkken yolculuğa cikma konusunda fikri olan var mi? doktoru bisey söyleyen? biz su an yola ciktik, 7 saat sürecek araba yolculuğu. bisey olur mu acaba, dun doktor bisey demedi ama

canım bana da vermedi vitamin dert etme, sağlıklı beslen vitaminlerini yiyeceklerden al, en önemlisi o. ben folbiol kullanıyordum şimdi onu değiştirdi. daha kompleks bişey yazdı. içinde folik asit, demir, omega3 varmış.

Canım Ben de folio diye bişi..folikasit, b12, ve iyot varmış içinde..ya bu dr.lar ayrı ayrı takılmasalar da biz de endişelenmesek:confused:

kizlar acil bi sorum var. lütfen cevap verin. 5-6 haftalıkken yolculuğa cikma konusunda fikri olan var mi? doktoru bisey söyleyen? biz su an yola ciktik, 7 saat sürecek araba yolculuğu. bisey olur mu acaba, dun doktor bisey demedi ama

Banada doktorum seyahat edebilirsin demisti gecen hafta bende gezdim arabayla. Sonra kahverengi akintim geldi doktora gittim kesenin altinda kanamam varmis. Dusuk riski ortaya cikti. Simdi surekli dinleniorum insallah bisey olmaz. İlk 3 ay cok onemli keske gitmeseydim diorum. Benimki 8 haftalik.

Hıcbirsey olmaz allahin izniyle kendi arabaniz ise ara ara molalar verin, birazcik yuru, hareket et. Ben onceki hamileligimde 7 haftlikkwn karedeniz turuna cikmistim. Sakinan goze cop batar rahat ol.

Hıcbirsey olmaz allahin izniyle kendi arabaniz ise ara ara molalar verin, birazcik yuru, hareket et. Ben onceki hamileligimde 7 haftlikkwn karedeniz turuna cikmistim. Sakinan goze cop batar rahat ol.

yanimda olsan seni operdim inan :)))) rahatladim bi anda. belki biraz daha büyük olsa sıkıntı olur ama daha çok kucuk, insaAllah sıkı sıkı tutunmuştur bana :) abimin düğünü için gidiyorum ben de, zorunlu bi hal biraz da :)

Banada doktorum seyahat edebilirsin demisti gecen hafta bende gezdim arabayla. Sonra kahverengi akintim geldi doktora gittim kesenin altinda kanamam varmis. Dusuk riski ortaya cikti. Simdi surekli dinleniorum insallah bisey olmaz. İlk 3 ay cok onemli keske gitmeseydim diorum. Benimki 8 haftalik.

ayy dua edin insaAllah öyle bisey olmaz. Allah sana da şifa versin. tüm hamilelere bebeklerini kucaklarina almayi nasip etsin insaAllah

Kendi aracınizsa iki saatte bir mola verin biraz yürü bişey olmaz evde de oturuyosun arabada da

canım ben de dün gittim doktora 5+4üm yolculuk meselesini özellikle sordum. hiçbir sakıncası yok dedi. sadece son aylarda önermiyoruz dedi. senin için mutlaka dinlenmeni kendini yormamanı gerektirecek riskli bir durum yoksa yolculuğunda hiçbir sakıncası yokmuş canım. sadece uzun yolculuklarda ara ara mola verip biraz yürümek bacaklar için iyi olur dedi. rahat rahat git yoluna :)

Canım Ben de folio diye bişi..folikasit, b12, ve iyot varmış içinde..ya bu dr.lar ayrı ayrı takılmasalar da biz de endişelenmesek:confused:

canım aslında bizim vücudumuz için bir tek folik asit besinler yoluyla yetmediğinden takviye gerekiyormuş. vitaminler zaten vücutta depolanmıyormuş. yani günlük sebze meyveler zaten o ihtiyacımızı karşılıyor. o yüzden sen tüm yararlı şeylerden yemeye çalış, folik asiti de alıyoruz zaten, diğerlerini dert etme :)

ayy dua edin insaAllah öyle bisey olmaz. Allah sana da şifa versin. tüm hamilelere bebeklerini kucaklarina almayi nasip etsin insaAllah

İnsallah bisey olmaz. Bide bende ozel bir durum var rahmim kalp seklinde onunda etkisi olabilir. Pazartesi gene gidicem hep kontrol altinda olmam gerekiyormus. 12 haftayi atlatsam rahatlicam.

İnsallah bisey olmaz. Bide bende ozel bir durum var rahmim kalp seklinde onunda etkisi olabilir. Pazartesi gene gidicem hep kontrol altinda olmam gerekiyormus. 12 haftayi atlatsam rahatlicam.

benim de rahmim kalp seklinde :eek: bi zar gibi bisey varmis o yuzden öyleymiş sekli. bir suru hastanede bakildi. en son kurul 3 den fazla dusuk yapmazsam, ameliyata gerek olmadigina karar verdi. bi kere düşük yapmistim arastirdiklarinda. bi kere doğuma uç gün kala bebeğimi kaybettim. ama onun sebebi kordon dugumlenmesiydi. yani düşük yapmadan Allaha şükür iki çocuk buyuttum karnimda Allahin izniyle. insaAllah sen de sorun yasamazsin

X