2014 Aralık Anneleri

:KK25:Of kızlar çok kotuyum. Bulantılarım berbat. Oğretmenim okulada gidemedim. Yatıyorum full

Konumuz kapatılmış buraya yönlendirildik

SAT 15 ŞUBAT AMA GEÇ DÖLLENME 5 HAFTALIK ŞUAN ADANA 1986

Son düzenleme:
ya arkadaşlar benim çok midem bulanıyo sizin de öyle mi? Ne çözüm olur bilen varsa yardımcı olabilir mi? Ben de 6 haftalık hamileyim midem bulancak diye dışarı bile çıkamıyorum..

benimde aynı canım gündüz kullanmam için metpamid gece kullanmam için dramamine tb verdi dün dr

arkadaşlar merhaba sat 10 mart olarak belirledik 1986 doğumluyum.6 ay önce ilk gebeliğimde gelişme olmadığı için 9.hafta kürtaj olmuştum,kalp atımını duyamamaıştık.bu gebeliğimde de salı günü gittiğimde 6 haftalık olduğunu ve kalp atımın oluşması gerektiğini söylemişti doktor pazartesiye tekrar randevu vermişti.benim içim içimi yedi yine aynı şey diye herşeye kendimi hazırlamaya çalıştım.bekleyemiyorum ve dün gittim beta hcg verdim 15.000 küsür çıktı bugünde 16.000 lerdeee hemen doktoru aradım 20.000 lerde çıkması gerekmiyormuydu diye ..net bişey sölemedi ve hemen kan iğnesi yazıcağını ve yaptırmamı söyledi pazartesiye kadar.reçeteyi almaya gittiğimde benim doktor izinliydi ve sekreteri istersen gel diğer doktorda bir baksın dedi ve kalp atımları duydum:)bu haftalardan sonra beta hcg nin önemli olmadığını ultrasonla değerlendirdiklerini söyledi.sora tabi benim doktora gitmiş haber:))birdaha hcg yaptırmıyorsun diyerek aradı..inşallaahh hepimizin bebişlerinin gelişimi sağlıklı ve hayırlısı ile devam eder.ara sıra midem bulanıyor dedim o iyiye işaret dedi

Canım neden gitmiyorsun doktora bence hemen git bırak eşini kendin git yurtdışındasın sanırım nerdesin? Yazıktır bunu kendinede bebeğinede yapma kaç haftalıksın bilmiyorum ama 7. Haftaya kadar mutlaka bi doktora gözükmen gerek

Azerbaycandayim canim sacma sapan doktorlarla dolu hacettepe mezunu turk bir doktor buldum ona gitmek istiyorum esim pazartesine soz verdi de eger goturmezse kendim kalkip gidicem suan 6+3 canim...

selam, eskiden doktora bir kere gitmeden, ultrasona bir kere girmeden doğum yapiliyomus. ilk aylar gitmek o kadar önemli değil bence. çünkü gelişirse buyucek, yoksa dusucek. arkadaşlar dediler ya bazi doktorlar hamilelik olarak bile kabul etmiyomus ilk aylarda. onemli olan son zamanlar. o zamana kadar da gidersin inşaallah. bebeğini strese sokma böyle seyler dusunerek. sevgiler

ne bileyim canim endiseleniyorum kesedir, kalp sesidir duymak emin olmak istiyorum...

bugun ilk defa doktora gittim. 5+1 günlük hamileymisim doktora gore, veee 12 mm bebegimizin kesesini gördük bugün :)

Ben doktorumla konuştum bugün... Şikayetlerimizin büyük bir kısmı 3 ayın sonunda bitecekmiş... 2. trimester çok daha rahat geçiyormuş.. Umarım hepimiz için öyle olur :)

hayrolsun insallah oyledir sabahtan beri kafami kaldirmadan yatiyorum
kocam bir haftada pes etti :/

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kızlar kalp atışını ne zaman duyarım sizce sat 18 marttı..4 nisanda yumurtlama oldu 5+1 oluyor yumurtlamama göre..Dr.um henüz hafta söylemedi??

Kızlar kalp atışını ne zaman duyarım sizce sat 18 marttı..4 nisanda yumurtlama oldu 5+1 oluyor yumurtlamama göre..Dr.um henüz hafta söylemedi??

canım tarihi aynı öyle 5+1 iz bugün arkadaşlar 7 . haftada kalp atışı duymuşlar sanırım takip ettiğime göre :)

Kizlarrrr bugün yavrumuzun Kalp atışını duyduk. Esimle cok tuhaf hissettik. Rabbim her kese nasip etsin bu duyguyu :) sağlıkla kucagimiza almayi nasip etsin inşallah .

Kizlarrrr bugün yavrumuzun Kalp atışını duyduk. Esimle cok tuhaf hissettik. Rabbim her kese nasip etsin bu duyguyu :) sağlıkla kucagimiza almayi nasip etsin inşallah .

Canımm gözün aydın :)) darısı bizlere inşallah dua et :) sat ne zamandı senin??

canım tarihi aynı öyle 5+1 iz bugün arkadaşlar 7 . haftada kalp atışı duymuşlar sanırım takip ettiğime göre :)

7 çok ya insanın aklına her şey geliyor Allah korusun... Biz de duysak da içimiz rahat etse inşallah:)

Benim karnim agriyo sağa yatamiyorum sola yatamiyorum sonra uykusuzluk tan basim tutuyo...ben calismiyorum gün içinde yarim saat uyuyorum genelde de uzaniyorum zaten...Allah kolaylik versin hem uykusuzluk hem hamileliğin verdiği halsizlik birde is zor

Ahhh o göbek kocaman olsun da son aylarda uyku nasıl birşeydi acaba diyeceksin bu ne ki..

kızlar hem içimi dökeyim hem de biraz benden haber vereyim dedim sabah sabah...

öncelikle halen midem bulanmıyor fakat kabızlığım başladı cok fenayım fitille idare etmeye çalışıyorum üstüne üstlük mantar başladı kaşınıyorum akıntım var korkuyorum bebege zararı olur mu dıye ne yapayım? neler önerirsiniz? kabızlık için çorba yaptım bugun onu yiycem...

şimdide psikolojik sıkıntılarıma gelelim halen doktora gitmedim kocama gitmem gerek diyorum oyalayıp duruyor!!! turkıyede olsam hıc kımseyı beklemeden gıdıcem kendım de buradakı doktorlardan korkuyorum turk bir doktor bulduk en son ona gitmiştim çok iyiydi ama fiyatlar çok pahalı eşimde bir arkadaşından rica etti işte bakalım ne olacak... bunun dışında kaynanam ben seni doktora götürcem dedi ya üç ayından sonra ondan da korkuyor eşim çatlıyorum yani stresden... ya bir sorun varsa üç ayına kadar bilemiycem çatlıyorum çatlıyorum üzülünce karnım ağrıyor resmen yazık bebişime benim stresim yüzünden bebişde huysuz olacak...

çok kötü oldum yine ağlamaktan bile bıktım...

Hayatım öncelikle sakin ol lütfen.. Aslına bakarsan ilk üç ay doktora böyle zırt pırt gitmenin de hiç bir mantığı yok.. 3 ay dolana kadar gerçek bir gebelikten söz edilemez.. Keseyi görmenin, kalp atımını duymanın da hiçbir anlamı yok sadece içini rahatlatır o kadar.. İlk heyecanın seni çok iyi anlıyorum ama boş yere üzme kendini. Bir sorun varsa zaten bebeğin tutunamaz düşer.. Sorun yoksa da sağlıklı bir şekilde yoluna devam eder.. Hepimiz eşit durumdayız şu an.. Giden de gitmeyen de.. O yüzden sen gevşe ve bu günlerin tadını çıkar..

kızlaaaaaarrrr günaydın yeni doktordan geldim bebişimizin kalp atışını duyduk bugün inanılmaz heyecanlandım hatta ağladım :KK25: dakikada 175 kez atıyormuş ve boyu 1 cm olmuş yani tam haftasıyla uyumlu dedi ayrıca üç ay ilişki yok devam yani :KK34:

:nazar::nazar::nazar::nazar:

kızlar akıntınız var mı ? benim regl günlerimde oldu şimdi birşey yok sorayım dedim sizlere

Hayır yok canım.. Olsa da çok az günde 1 damla falan.. O kadar akıntım hep olur benim zaten..

kizlar doktora gittiğimde 4+4 idi.kese 7.1mm di.ve yolksak görünmedi, normal mi sizce benin gibi olab var mı? bide sata göre 4 gün geri çıktı ultrasyonda

Normal tabii ki canım.. Şu günlerde ölçümler çok sağlıklı olmaz o yüzden takılma. Yolk kesesi önümüzdeki hafta görünür daha erken.. 5. haftada kese, 6. haftada yolk, 7. haftada kalp atımı görülür, 8. haftada net duyulur.. İstisnalar hariç..

Kizlar 4+6 da adet gununde fln beta hcg degerleriniz kacti ben 4+6 1240 cikti

Adetimi 1 gün geçtiğinde 498 di. 4+1 yani.

Kızlar benim kasık ağrılarım var.bütün gün sürüyor ama hafif..normalmı acaba..
Kusma bulantidan çok korkuyorum ben.büyük kızımdada aralıksız 2 ay küçük kızımdada aralıksız 2 ay hastanede yattım.hipermesisden dolayı.bunda olmasın nolur Allahım. Kızlarım da küçükler onları birakib nasıl giderim hastaneye.
Bide aranızda Almanyada yaşıyan varmı? Ve 3 çocuk bir tek benmiyim:KK1::KK1:

Ay canım yaa ne olacak senin bu halin .. Bebişlerin de küçük daha.. Yok mu sana yardımcı olacak birileri anneanne , babaanne falan?

mrb cnm hayırlı olsun bebegın bıse sormak ıstedım bu folık asıt veya vıtamın dışkında koyu renk yapıormu benımkı cok koyu ıkı gundur sıyah bıle denebılır szde varmı bole bıse endılesndımde?

Vitamin hapının içinde demir vardır o yapar.. Endişelenme normal.. Canım yaşın ileri de mi vitamin verdi sana, şu an vitamin çok gereksiz yani.. Doğal yollardan beslensen daha iyi..

az evvel hastanden geldim kesemiz 7 mm olmuş. doktor ha gözün aydın dedi. iğne yazdırdım yine. kalp atışını duyunca rapor çıkartacakmış.beş haftalık dedi doktor ben gebe kalalı daha iki hafta oluyo. ben dort hafta der diye düşündüm . sanırım iğnelerin faydası oldu. inşallah bu defa sorunsuz geçergebliğim. hala ailelr bilmiyo. kalp atışını duyunca haber vericez. sabırsızlanıyorum..:))

:nazar: Sağlıkla büyüsün minik kelebeğin..

bugun ilk defa doktora gittim. 5+1 günlük hamileymisim doktora gore, veee 12 mm bebegimizin kesesini gördük bugün :)

:nazar: Sağlıkla büyüsün minik kelebeğin..

7+0 -7+6 arası kesin duyarsın pıtpıtları canımcım..

:nazar: Ne güzel ya..

kızlar hcg 1244 çıktı benim. bugün doktora gittim geç döllenme ama gelişmesi normal dedi. karından ultrasonlada gördü. ve 15-20 günlük dedi. orasını anlamdım? bu değere göre 4 5 haftalık olması gerekmiyomuydu?

X