2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

bence olcaksin canm sen.cunki cok pozitifsn beyne hep olumlu sinyaller gonderiosun. şimdi tekte sansin benm gibi yaşında genc %60 benm drum oyle demisti ama iki transferde biri tutunmazsa digeri tutunabilir o yuzden sansin %70 oluo o 10luk kisim bile cok buyuk avantaj tupbebekte canim.ha bide soyle bi durum var toplnn yumurta ve sperlern kakitesi olusan embriyo kalitesi benm embriyolar 5.gune kadr gitti kuzum buda guclu ve kaliteli oldgnu gosterio hatta bana embriyolg %80 tutunck ama kactne bilmem dedi %20lik kisimda kismet Allahn bilecegi iş demisti canim.

Ayyy hadi insallhhh allhim ne veriise haueliaini verain insallhhh.... tesekkur ederim cnkusummm

Ayy hadi insallh.. canm bnde sokteumla konusurumda.. ona gore harwket ederiz.. amma guzelmis sansi artirr biri tutunmazsa oteki tutunur ya neden su yas sinirini koyup onumuzu engelliyrlar anlmiyrumki.. okadar emk okadar para.. tek embryo ya olucak ya olmuycak diye bwkle dur.. ama dewlet izin verseydi.. koyrdik.. insallh dokteum.izin verr..
evet evet bende şu yaş sınırı yüzünden özelde yaptırdım daha tüp bebeğe çekmek için 2 aşılama daha istediler biz dışarda özelde 2 aşılama yaptırdık zaten ama genede onlarda denemek istedi biz de en azından yaş sınırını geçene kadar 1 kere özelde denemeyi tercih ettik

yok bu sefer akıllandım c.tesiyi kesin bekliycem :KK70:

doktor c.tesi test günü vermişti c.tesi iş çıkışı yaptırsam pazar sabahla çok fark etmez herhalde değerler. sen ne yaptın canım var mı gelen giden

Bencede ole yap cnm bnm insallh cumarteai gunu guel olcak vallhi yokkkkkk ilk.defa bole oldum resmen.4.haftamdayim adetimin. 29.gunum 26.gunumde oluyrsum.. anlamadim gittii.. helirse helir ne yapam.canim..

inşallah canım benimmmm ayyy mide bulantını severim seninnn o bulantıyı çekiptemutlu hissetmek çok farklı bi duygudur eminim :KK48: Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etesin canım beniiimmm

amin canim.insallah sizde yasarsniz ama hafif hafif.cunki ben daha yeni yeni iyim kusmktn rengm gitmsti bide o öğürrkenki varya beynim gozbebeklerm yernden cikcak gibi hissediodum cok sukur rahtladm gecti buyuk kusmlar insallah sizde yasarsnz bunları :KK70::KK60::KK55:

amin canim.insallah sizde yasarsniz ama hafif hafif.cunki ben daha yeni yeni iyim kusmktn rengm gitmsti bide o öğürrkenki varya beynim gozbebeklerm yernden cikcak gibi hissediodum cok sukur rahtladm gecti buyuk kusmlar insallah sizde yasarsnz bunları :KK70::KK60::KK55:
Oh ohhh oglusumuz varligini belli ediyooo.... annesine ben burdayim diyooo:KK70:

ayy canım benim inşallah amiinnn çok aminnn :KK48:

Bencede ole yap cnm bnm insallh cumarteai gunu guel olcak vallhi yokkkkkk ilk.defa bole oldum resmen.4.haftamdayim adetimin. 29.gunum 26.gunumde oluyrsum.. anlamadim gittii.. helirse helir ne yapam.canim..
yaptırdığım merkezden aradılar şimdi kanamanız falan var mı diyye bende yok dedim c.tesi test gününüz c.tesi kesin yaptırın dedi bende dün ben bi sabırsızlık yaptım dün de yaptırdım dedim ne çıktı hiçbirşey çıkmamıştır çok erken dedi ben de 3,60 dedim onu unutun c.tesi erkenden yaptırın biz sonucu bekliyoruz dedi bende öğlenden sorna yaptırabilirim çalışıyorum dedim yani c.tesi yaptırcam

Merhabalar herkese,

Ben de aranıza yeni katıldım ve forumdan çok şey öğrendim. Vee artık yazmaya karar verdim :)

6 yıllık evliyiz ve 5. yıl sonunda bebiş için kararımızı verdik. 5 ay denemeden sonra doktora gittik ve eşimin 1 ml.deki sperm sayısı 2 milyon olduğunu öğrendik. 6 aylık Proxeed verdi doktorumuz ve bu ay yeni test yapıldı fakat sayımız sadece 3 milyona çıktı. Benim yaş 31, eşimin de 37. Doktorumuz başka ilaca gerek yok, yüzde yüz bile etki etse yine de normal yolla bebek şansınız çok çok zor deyince direk tüp bebek tedavisine başlayınız dedi ve ben de kendimi burada buldum. sayı 5 milyon altında old. için aşılama şansımız da çok düşükmüş.

Zeynep Kamil tüp bebek bölümünden yarın sabah için randevu aldım. Rapor çıkartıp özelde yaptırmayı düşünüyoruz. ( çapa ya da cerrahpaşa işime çok yakın fakat randevu almak mümkün değil, her gece 12 de bilgisayar başındayım ama alamıyorum malesef.)

Üniversite hastanelerinki doktorların muayanahanelerine gidip, rapor konusunda yardımcı olan doktor var mı? Araştırdım ama tanıdık olmayınca, ve çevremde hiç tüp bebek deneyimi yaşayan yok, eşim ve benim ailelerimiz de şehir dışında yaşıyorlar, o yüzden araştırmalarım pek sonuç vermedi.

Raporu ay sonu çıkarabilirsek Eylül de Allah kısmet ederse biz de başlıyoruz.

Sizlerden öğreneceğim çok şey var, ben de deneyimlerimi paylaşacağım. Hepimizin duaları ve dilekleri hayırlısı ile kabul olsun inşallah, bebişlerimize kavuşalım :)

ayy canım benim inşallah amiinnn çok aminnn :KK48:

yaptırdığım merkezden aradılar şimdi kanamanız falan var mı diyye bende yok dedim c.tesi test gününüz c.tesi kesin yaptırın dedi bende dün ben bi sabırsızlık yaptım dün de yaptırdım dedim ne çıktı hiçbirşey çıkmamıştır çok erken dedi ben de 3,60 dedim onu unutun c.tesi erkenden yaptırın biz sonucu bekliyoruz dedi bende öğlenden sorna yaptırabilirim çalışıyorum dedim yani c.tesi yaptırcam

Ne guzel iste cnmm.. ilgililer.. masaallh..

Ca
Kuzumm muhakkak yasadigin sorunda haklilik payin vardir ama bizim bu donemde ilaclarin etkisicle duygusalligimiz tavan yapiyo... ilaclarinda etkisini hesaba katarak tekrar bi dusun kuzum simdi belkide yasadiginiz olay senin gormek istedigin gobi diildirrr....:KK15::KK15:

Canım benim eminim öyledir yoksa hiç bu kadar ağlamaklı zırıl Zırıl olduğumu hatırlamıyorum belki de ama bi hassasiyet var ve ona saygı duyulmasını en azından bu süreçte anlaşılmayı bekliyor insan yanımda olduğun moral verdiğin için teşekkür ederim:KK68:

Merhabalar herkese,

Ben de aranıza yeni katıldım ve forumdan çok şey öğrendim. Vee artık yazmaya karar verdim :KK66:

6 yıllık evliyiz ve 5. yıl sonunda bebiş için kararımızı verdik. 5 ay denemeden sonra doktora gittik ve eşimin 1 ml.deki sperm sayısı 2 milyon olduğunu öğrendik. 6 aylık Proxeed verdi doktorumuz ve bu ay yeni test yapıldı fakat sayımız sadece 3 milyona çıktı. Benim yaş 31, eşimin de 37. Doktorumuz başka ilaca gerek yok, yüzde yüz bile etki etse yine de normal yolla bebek şansınız çok çok zor deyince direk tüp bebek tedavisine başlayınız dedi ve ben de kendimi burada buldum. sayı 5 milyon altında old. için aşılama şansımız da çok düşükmüş.

Zeynep Kamil tüp bebek bölümünden yarın sabah için randevu aldım. Rapor çıkartıp özelde yaptırmayı düşünüyoruz. ( çapa ya da cerrahpaşa işime çok yakın fakat randevu almak mümkün değil, her gece 12 de bilgisayar başındayım ama alamıyorum malesef.)

Üniversite hastanelerinki doktorların muayanahanelerine gidip, rapor konusunda yardımcı olan doktor var mı? Araştırdım ama tanıdık olmayınca, ve çevremde hiç tüp bebek deneyimi yaşayan yok, eşim ve benim ailelerimiz de şehir dışında yaşıyorlar, o yüzden araştırmalarım pek sonuç vermedi.

Sizlerden öğreneceğim çok şey var, ben de deneyimlerimi paylaşacağım. Hepimizin duaları ve dilekleri hayırlısı ile kabul olsun inşallah, bebişlerimize kavuşalım :KK66:

Aramiza h.ggggeldinn cnmmm allhim.bu yolimuzda yar ve yardimcimiz olsunn insallh bn dewltte yaptrmadigimdan bu konuda bilgim yok.ama mutlaka sana yardim etcek bir arkadasimiz vardir.. mutlka cewp verrler.. tedavin hayrli olsun.insallh.. guzel hberlerinide duymk nasip olur..

Merhabalar herkese,

Ben de aranıza yeni katıldım ve forumdan çok şey öğrendim. Vee artık yazmaya karar verdim :KK66:

Sizlerden öğreneceğim çok şey var, ben de deneyimlerimi paylaşacağım. Hepimizin duaları ve dilekleri hayırlısı ile kabul olsun inşallah, bebişlerimize kavuşalım :KK66:
tedaviniz hayırlı olsun inşallah en yakın zamanda kavuşursunuz bebişinize

canım bu eşler yokmu tam cocuk gibiler bizim kadar ince fikirli ve düşünceli olsalardı zaten kavga gürültü olmazdı .ben opuya girerken beni ağlattı ve ona çok ihtiyacım oldugunu bildiği halde bütün hemşireler başıma toplandı neyiniz var diye diyemedimm onlara hiç bir şey sadece ağladım .

Allah yardımcımız olsun ama bu günler geçiyo ama yapılanlar unutulmuyo nasıl ağlatır nasıl incitir bugün daha sakinim çok şükür ama bebişlerim olacağı umuduyla Rabbim hepimize bağışlansın onları

Merhabalar herkese,

Hosgeldin canimmm.... ben ayni anda capaya ve semiha sakire basvurmustum rapor icin ama semiha sakirde cok daha kolay aldim. Capa da cok daha uzun surecekti.

X