2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

herkese çoook teşekkür ederim.. darısı bebişini görmeyenlerin başına inşallah.. hepinize dua ediyorum.. çok güzel bir duygu allah herkese nasip etsin..

şimdi size ayrıntıları anlatayım.. malum randevum pazartesiydi ama dayanamayıp başka bir doktordan randevu aldım.. çünkü çok stresliydim ve korkuyordum.. karından baktı doktor.. ultrasyondan önce su içmemi söyledi.. daha iyi görünürmüş.. ilk defa gittiğim bir doktordu ama çok sevdim baya ilgilendi bizimle.. karnımdan bakarken bir ses çıktı.. kalp atışımı diye soracaktım ama değilse rezil olurum diye sustum.. tam o sırada doktor dedi zaten.. dünyanın en güzel sesi di mi dedi..:) sonra fotolarını çekti bir sürü bebişimin.. ama görünmüyor bile doğru düzgün.. şuan tam 0.89 cm.. evet evet 1 cm bile değil..

doktor bazı tavsiyelerde de bulundu yazayım belki faydası olur.. nar, keten tohumu, nane çayı ve hatta bütün bitkisel çaylar.. bunları kullanma dedi.. zararları daha tam ispatlanmamış ama her konferansta farklı bilgiler geliyormuş.. ne olur ne olmaz yeme sen dedi.. bir de hazır tavuk yeme dedi.. bulursan köy tavuğu ye yoksa diğerini yeme dedi.. her şeyin doğalını ara bul ye dedi..
ilişkiye çok sık girmeyin dedi.. haftada bir en fazla olsun dedi.. son olarak bir ay sonra gel ikili test yapalım dedi.. aklıma gelenler bunlar.. önemli bişey gelirse yine yazarım..

cnm çok sevindim. benım miniciğimde en son gittiğimiz 0,88 di :) çok gzl bi duygu içinde atan kalp olması. herdaim onu duymak istiyorsun. :) Allah kucağımıza almayı nasip etsin. şuan kaç haftalık çıktı ultrosyonda

Gunaydin kizlar :)
Biraz once koyu kahve lekem oldu dr umu arasammi :KK43:

Günaydın canım bnm kahverengi lekenin devamı gelirse ara ama bazen gelebiliyormuş bnm ablamdanda gelmişti bi kere.. pembeleşmediği sürece sorun yok... ama bence ne olur ne olmaz sen ara bir sor yinede için rahat etsin...

Alttan bakınca belki görünür. Ben gittiğimde 5 buçuk hafta demişti dr ve kese görünmüştü.
Bide ben 7hafta diye hesaplamıştım ama kese boyutuna bakarak 5buçuk hFtalık demişti dr. Kendin hesapladıysan yanlışta olabilir canım o ihtimali de düşün.

yok canım ben hesaplamadım bir önceki kontrolde kanda çıktı 2 haftalıktı henüz 270 lerde çıkmıştı çok yeniydi daha . cuma 4 .hafta oluyor bencede görünmeyecek doktorda ultrasonla görmeden alttan bakmayalım dedi vardır bir bildiği diye ebnde üstelemedim beklerim bir hafta daha ne yapalım :) bizim bu hesaplar neden yanlış oluyor ne zaman yaptığımızı biz biliyoruz :)

Ben 10 gün bekledim kalp atışı için ya hala bekliyorum yarın inşallah duycaz . 5buçuk haftada kese göründü benim. 7 haftalıkken görülüyormuş malesef kalp atışı da:) beklemek zor kardeşşş:)

inşallah canım pıtpıtları duyarsınnnn yarınn :) bende doktora gittiğimde sanırım 5buçuk hafta olucakkk :KK70: şuan daha 5 haftalık bile değil yani :) zooor zorrr canımmm bnmmm aman sağlıklı olsunlardaa bekleriz artık napalımmm :KK16:

cnm çok sevindim. benım miniciğimde en son gittiğimiz 0,88 di :) çok gzl bi duygu içinde atan kalp olması. herdaim onu duymak istiyorsun. :) Allah kucağımıza almayı nasip etsin. şuan kaç haftalık çıktı ultrosyonda

evet canım çok güzel bir duygu ama fazla dinletmiyorlar bebeğe zararı varmış.. ben de zararı varsa hiç dinlemem gerekirse dedim.. benim hesabıma göre 7+2 haftalıktık ultrasyonda 7+0 çıktık canım.. sen kaç haftalıkken gitmiştin?..

günaydın cnm bnm iyiyiz çok şükür seni sormalı?
doktor haftaya cumaya gün verdi anca keseyi görürüz dedi şimdi gelme hiç boşuna.. nası beklicem bir hafta bilemedim :S
çok şükür canım ben hamılelıgımden bısı anlayamadım bu defa kendımı dınlemeye vaktım olmuyor ama sanırım ıstahım gıttı
daha oncekı gebelıgımdede aynısı olmustu 9 ay kedı kadar bıle yıyememıstım mıdem almıyo bulantı gıbı tıksınme gelıyo 1 haftadır cay ıcemedıgımı farkettım kı cay kolıgımdır gunde 10 fıncan ıcerdım yemekler gıtmıyo saatlerce sofra basında kalıyorum 3 gundur
Ablam türkiye hastanesine gidiyor oda hamile :) onunla aramızda 4 ay var sanırım :) memnun ssk da geçiyor.. doktorlarda ilgiliymiş..
Benim özel sağlık sigortam olduğu için Memorial Şişli'ye gidiyorum..
turkıye hastanesı temız bakımlı tam tesekkullu bı hastanedır ama doktorları ne hıkmetse sevemedım donuk tıpler
ama memorıal ayrı bı sınıfta sanslısın gercekten

kızlar günaydın benim tek belirtim olan göğüslerimin yan tarafları koltuk altına doğru olan ağrım çok arttı, dün gece uyuyamadım hatta, malum benim ki %90 sağlıksız gebelik, progestron kullanıyorum 2 gündür acaba göğüslerimdeki ağrıyı arttırmış olabilir mi, belirtilerde artmaya sebep oluyor mu? umutlanmak istemiyorum çok fazla üzülüyorum sonra.

inşallah canım pıtpıtları duyarsınnnn yarınn :) bende doktora gittiğimde sanırım 5buçuk hafta olucakkk :KK70: şuan daha 5 haftalık bile değil yani :) zooor zorrr canımmm bnmmm aman sağlıklı olsunlardaa bekleriz artık napalımmm :KK16:

Ayyy yerim ben onun pıt pıtlarını. Doğru söylüyorsun sağlıklı olsunlarda biz bekleriz. :emir_bebek::emir_bebek:

Aradim firca yedim :KK43: progestanimi dun aksatmistim eksik ictim kizdi zaten hemen sordu ilacini aksattinmi diye :KK43:
Bol su ic yat dedi .allahim bebeklerimizi bize bagislasin :2::KK43::84:

kızlar günaydın benim tek belirtim olan göğüslerimin yan tarafları koltuk altına doğru olan ağrım çok arttı, dün gece uyuyamadım hatta, malum benim ki %90 sağlıksız gebelik, progestron kullanıyorum 2 gündür acaba göğüslerimdeki ağrıyı arttırmış olabilir mi, belirtilerde artmaya sebep oluyor mu? umutlanmak istemiyorum çok fazla üzülüyorum sonra.
Ilerleyen gebelikle birlikte goguslerimizde agriyor ve ilerliyor canim telaslanma :)

Aradim firca yedim :KK43: progestanimi dun aksatmistim eksik ictim kizdi zaten hemen sordu ilacini aksattinmi diye :KK43:
Bol su ic yat dedi .allahim bebeklerimizi bize bagislasin :2::KK43::84:

aminnn :) çok güldümm ya yat zıbar gibi olmuş biraz :) bir sorun yoktur umarım canım iç çamaşırını beyaz giy hemen farkedersin bir şey olursa

Günaydın herkese,
Bugün 8.haftaya girdik kızlar, ama 2 gündür midemin yanmasından ölüyorum.
Sürekli yanıyor aralıksız, gaviscon şurup verdi doktor içiyorum ama etkisi geçince hemen başlıyor, çok rahatlatmadı beni.
Bakıyorum internette yanmalar son aylara dogru olurmuş, benim 2 gündür yanıyor.
Yaşayanlarınız var mı bunu, nasıl önlemler alıyorsunuz..

Vallahi oyle oldu yedik fircayi :))
Beyaz giyiyorum canim gozum hep orda.
Hey allahim ya gebe kaliyoruz lekeydi tutunduydu kalp sesiydi sagliklimiydi 9 ay cekiyoruz doguyor buyuyor evleniyo valla hala cekiyoruz bosa cennet ayaklarimizin altinda degil :) analarimizi arayip onlari cok sevdigimizi soyleyelim bugun :) vefat edenler icinde bir fatiha kizlar :KK34:

Günaydın herkese,
Sürekli yanıyor aralıksız, gaviscon şurup verdi doktor içiyorum ama etkisi geçince hemen başlıyor, çok rahatlatmadı beni.

Benimde bayadir yaniyo ama soyle bir dusundugum zaman gidalardan oldugunu anliyorum.mesela ben kizartma tarzi borek tarzi ve portakal suyu falan ictimmi fena :)

Günaydın herkese,

Mideye sarı leblebi iyi geliyormuş. Bazen acı su gibi bişey geliyor ya ağızdan onu hemen geçiriyor mesela.

Vallahi oyle oldu yedik fircayi :))
Beyaz giyiyorum canim gozum hep orda.
Hey allahim ya gebe kaliyoruz lekeydi tutunduydu kalp sesiydi sagliklimiydi 9 ay cekiyoruz doguyor buyuyor evleniyo valla hala cekiyoruz bosa cennet ayaklarimizin altinda degil :) analarimizi arayip onlari cok sevdigimizi soyleyelim bugun :) vefat edenler icinde bir fatiha kizlar :KK34:

aynen öyleee bende az önce onu dedim bir arkadaşa o kadar uğraş hamile kal tam dert bitti derken :) halbuki dert yeniii başlıyormuş :) bende geçen hafta bu lekelenme yüzünden 48 saat yattım serum verdiler hiç kımıldamadan yattım :) çok şükür geçti gitti ama :) anneme benm de artıkk seni çok seviyorum annem ne çekmişsin bee diyesim var evet :)

Günaydın herkese,
canım benım benım oncekı gebelıgımde ınanılmaz yanmalarım oluyordu hatta oylekı yemek borumda gazoz kaynıyodu sankı sesını bıle duyuyordum gavıskon ve rennıe surup verıyolar genelde hıcbırı bı ıse yaramıyo sıseyı kafama dıktıgımı bılırım gecmıyo doktoruna bır sor gastırıd varsa normalde gebelıkte bu yanma daha cok olurmus pulcet dıye gebelerınde kullanabıldıgı tablet bır ılac var kullanabılırmısın bır sor doktoruna benı bır tek o rahatlatıyordu...

X