2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

günaydınnnn ayy ne güzelll ama miniklere birşeyler öğretmek temellerini oluşturmak :)
ben gece terlemiyorum evim biraz zor ısınıo çnk :) ama yemek yedikten sonra karnım çok şişiyor böyle geriliyor yanii :KK43: acaip rahatsız oluorm işte ozamanda bi sıkıntı basıoooo...
Evet güzel ama çok yorucu gerçekten. Birde sürekli ayaktayım dinlenme fırsatım olmuyor pek :KK43:((( bendede var aynı problem yemek yedikten sonra şişkinlik oluyor. Ben az ama sık yiyorum o zaman şişkinlik çok olmuyor.
herkese çoook teşekkür ederim.. darısı bebişini görmeyenlerin başına inşallah.. hepinize dua ediyorum.. çok güzel bir duygu allah herkese nasip etsin..

şimdi size ayrıntıları anlatayım.. malum randevum pazartesiydi ama dayanamayıp başka bir doktordan randevu aldım.. çünkü çok stresliydim ve korkuyordum.. karından baktı doktor.. ultrasyondan önce su içmemi söyledi.. daha iyi görünürmüş.. ilk defa gittiğim bir doktordu ama çok sevdim baya ilgilendi bizimle.. karnımdan bakarken bir ses çıktı.. kalp atışımı diye soracaktım ama değilse rezil olurum diye sustum.. tam o sırada doktor dedi zaten.. dünyanın en güzel sesi di mi dedi..:) sonra fotolarını çekti bir sürü bebişimin.. ama görünmüyor bile doğru düzgün.. şuan tam 0.89 cm.. evet evet 1 cm bile değil..

doktor bazı tavsiyelerde de bulundu yazayım belki faydası olur.. nar, keten tohumu, nane çayı ve hatta bütün bitkisel çaylar.. bunları kullanma dedi.. zararları daha tam ispatlanmamış ama her konferansta farklı bilgiler geliyormuş.. ne olur ne olmaz yeme sen dedi.. bir de hazır tavuk yeme dedi.. bulursan köy tavuğu ye yoksa diğerini yeme dedi.. her şeyin doğalını ara bul ye dedi..
ilişkiye çok sık girmeyin dedi.. haftada bir en fazla olsun dedi.. son olarak bir ay sonra gel ikili test yapalım dedi.. aklıma gelenler bunlar.. önemli bişey gelirse yine yazarım..

Tam minik desene :) bana doktorum birtek ıhlamur verdi başka bitki çayı içme dedi. Nar meyve olarakta mı tuketmeyelim ama çok güzel ekşi ekşi :)))

Günaydın herkese,
Bugün 8.haftaya girdik kızlar, ama 2 gündür midemin yanmasından ölüyorum.
Sürekli yanıyor aralıksız, gaviscon şurup verdi doktor içiyorum ama etkisi geçince hemen başlıyor, çok rahatlatmadı beni.
Bakıyorum internette yanmalar son aylara dogru olurmuş, benim 2 gündür yanıyor.
Yaşayanlarınız var mı bunu, nasıl önlemler alıyorsunuz..

Bende reflüde var az ve sık yemek gerekiyor. Birde her öğün yoğurt süt yada ayran tüket gerçekten çok yararı oluyor.

Benimde bayadir yaniyo ama soyle bir dusundugum zaman gidalardan oldugunu anliyorum.mesela ben kizartma tarzi borek tarzi ve portakal suyu falan ictimmi fena :)

Canım dikkat ediyorum, yine devam.
Dün akşam ne var ne yok çıkardım, afedersiniz, sonra peynirli tost yedim, birkaç dilim salatalıkla beraber, yatmadan da biraz yoğurt yedim yattım, gece yanmaya uyandım yine...
Yaşam kalitem düştü, moralim çok bozuk, iş yerinde işlere adapte olamıyorum...

çok şükür canım ben hamılelıgımden bısı anlayamadım bu defa kendımı dınlemeye vaktım olmuyor ama sanırım ıstahım gıttı
daha oncekı gebelıgımdede aynısı olmustu 9 ay kedı kadar bıle yıyememıstım mıdem almıyo bulantı gıbı tıksınme gelıyo 1 haftadır cay ıcemedıgımı farkettım kı cay kolıgımdır gunde 10 fıncan ıcerdım yemekler gıtmıyo saatlerce sofra basında kalıyorum 3 gundur

turkıye hastanesı temız bakımlı tam tesekkullu bı hastanedır ama doktorları ne hıkmetse sevemedım donuk tıpler
ama memorıal ayrı bı sınıfta sanslısın gercekten

benim henüz öle şeyler olmadı yemek yedikten sonra acaip bi şişkinlik hissediorm çok yemiorm aslında ama anlamadım... bide çok midem yanıooo zaten reflüm var normaldeee şimdi daha da arttı :KK43:
bakalım daha neler görücez yaşıcaz? ama Allah herkese sağlıklı kolay güzel hamilelik nasip etsin :KK49:

Benim göğüslerim ağrıyo sürekli ya. Büyümesin benimkiler kocaman zaten:KK17:
ayy gebelıgın bana gore en gusel tarafı gogus buyumesı keske hep oyle dolgun ve sert kalsalar ben 80 beden gıyınıyorum normalde gecen gebelıkte 90-95 olmuslardı :))) sut bezlerı calıstıkca buyur ne gusel:KK16:

benim henüz öle şeyler olmadı yemek yedikten sonra acaip bi şişkinlik hissediorm çok yemiorm aslında ama anlamadım... bide çok midem yanıooo zaten reflüm var normaldeee şimdi daha da arttı :KK43:
bakalım daha neler görücez yaşıcaz? ama Allah herkese sağlıklı kolay güzel hamilelik nasip etsin :KK49:

sanırım seninle aynı dönem hamilesiyiz sen kanda baktırdın mı? değerlerin kaç ?

o oluyo tatlım ya bendede reflu gastrıd daha baska adı nedır bılmıyorum normaldede var
sımdıden basladı yanmalarım sende az oncekı arkıdıse yazdıgım ılacı doktoruna sorup kullanabılırsın ben cok faydasını gordum

gebelık bana yarıyo sankı kendım kg almıyorum toplamda 6-8 kg arası alıyorum doguma kadar doguruncada eskı kgdan zayıf oluyorum...

66 kg ıle gebe kaldım bakalım kacla dogurcam yemeklerle aram yok ılk bebegımde bu sebepten kasık kadar dogdu galiba 2860 gr dogmustu 38+3 de normal yol ıle dunyaya getırdım

ayy gebelıgın bana gore en gusel tarafı gogus buyumesı keske hep oyle dolgun ve sert kalsalar ben 80 beden gıyınıyorum normalde gecen gebelıkte 90-95 olmuslardı :))) sut bezlerı calıstıkca buyur ne gusel:KK16:

Oh sana göre hava hoşmuş:KK9: Bende 85 giyiyorum yaa. Bazende 90... Benimde 100 falan olur herhalde. Benden önce gider heryere artık göğüsler:)

evet canım çok güzel bir duygu ama fazla dinletmiyorlar bebeğe zararı varmış.. ben de zararı varsa hiç dinlemem gerekirse dedim.. benim hesabıma göre 7+2 haftalıktık ultrasyonda 7+0 çıktık canım.. sen kaç haftalıkken gitmiştin?..

onlarınkinle bizimki tutmuyor. benım 33günde bir adet görüyorum benım hesaplama göre şuan 8+6 ama normal ustrosyonda 7+6 yız bugun. geç ovalasyon olmuş. gecen gittiğimde ultrosyonda 6+6 dı 0.88 di. senınde 7+0 sa aynı boyutlarda bebişimiz ama şuan bizimki 1 hafta önde :)

canım benım benım oncekı gebelıgımde ınanılmaz yanmalarım oluyordu hatta oylekı yemek borumda gazoz kaynıyodu sankı sesını bıle duyuyordum gavıskon ve rennıe surup verıyolar genelde hıcbırı bı ıse yaramıyo sıseyı kafama dıktıgımı bılırım gecmıyo doktoruna bır sor gastırıd varsa normalde gebelıkte bu yanma daha cok olurmus pulcet dıye gebelerınde kullanabıldıgı tablet bır ılac var kullanabılırmısın bır sor doktoruna benı bır tek o rahatlatıyordu...

Gastirid yoktu canım, yanma şikayetim normalde hiç olmazdı. Ama gebeliğin 7. haftası başladı, inanın dayanamıyorum, rapor alıp eve gideceğim sanırım, ama evde de geçmiyor ki. o ilacı sorayım doktora bi, ne diyecek bakalım.

Günaydın herkese,
Bugün 8.haftaya girdik kızlar, ama 2 gündür midemin yanmasından ölüyorum.
Sürekli yanıyor aralıksız, gaviscon şurup verdi doktor içiyorum ama etkisi geçince hemen başlıyor, çok rahatlatmadı beni.
Bakıyorum internette yanmalar son aylara dogru olurmuş, benim 2 gündür yanıyor.
Yaşayanlarınız var mı bunu, nasıl önlemler alıyorsunuz..

ayyy bnmde felaket hatta ilk öyle şüphelendim çok midem yandı sora gece uyanıp kustummm ara ara yanma devam ediyor :KK43:
walla ama bende de reflü var işte ona yormuştummm bilmiyorum dikkatte ediorm yediklerime aslında :S

Oh sana göre hava hoşmuş:KK9: Bende 85 giyiyorum yaa. Bazende 90... Benimde 100 falan olur herhalde. Benden önce gider heryere artık göğüsler:)
ayy ole deme kadının ırı goguslusu eyıce olur derler ben severım sıkıntı yok yanı
sonrasında emzırme donemınden sonrası kotu oluyo bırı şama biri bahdata bakıyo :)))
portsuk memeler :)))cıncıklara takke hesabı :KK9:

o oluyo tatlım ya bendede reflu gastrıd daha baska adı nedır bılmıyorum normaldede var
sımdıden basladı yanmalarım sende az oncekı arkıdıse yazdıgım ılacı doktoruna sorup kullanabılırsın ben cok faydasını gordum

gebelık bana yarıyo sankı kendım kg almıyorum toplamda 6-8 kg arası alıyorum doguma kadar doguruncada eskı kgdan zayıf oluyorum...

66 kg ıle gebe kaldım bakalım kacla dogurcam yemeklerle aram yok ılk bebegımde bu sebepten kasık kadar dogdu galiba 2860 gr dogmustu 38+3 de normal yol ıle dunyaya getırdım

tamam canım benim soriyimde kullanıyım bari umarım bende çok kilo almam aynen 66 ile gebe kaldım :))) ama 15 üzeri kilo almaktanda çok korkuorm açıkçası :KK43:
2860 az değil ki ama bence normall :S ayy ne güzel 2.ye anne oluosunnn kardeş candır zaten :) bnm ilk bakalım...

Gastirid yoktu canım, yanma şikayetim normalde hiç olmazdı. Ama gebeliğin 7. haftası başladı, inanın dayanamıyorum, rapor alıp eve gideceğim sanırım, ama evde de geçmiyor ki. o ilacı sorayım doktora bi, ne diyecek bakalım.
canım sor ve kullan dua etcen bana varmıs yokmus anlamıyosun bıle yan etkı yok ılacta uzerınde yazıyo zaten gebelıkte kullanılır dıye
ınsallah derdıne derman olur anlarım guselım bızzat 9 ay yasadım agzımı acsam kola kapagı acar gıbı fıst sesı cıkardı agzımdan pokemondakı chrezard gıbı hıssedıyodum kendımı :KK1:

tamam canım benim soriyimde kullanıyım bari umarım bende çok kilo almam aynen 66 ile gebe kaldım :))) ama 15 üzeri kilo almaktanda çok korkuorm açıkçası :KK43:
2860 az değil ki ama bence normall :S ayy ne güzel 2.ye anne oluosunnn kardeş candır zaten :) bnm ilk bakalım...
ınsallah normal kg alımı 12-14 arasıymıs doktorum demıstı sende anormallık var once kg verıyorum sonra kg alıyorum ben garıbım bunye meselesı ıstem dısı bılerek degıl yaptıgım tıksınıyorum herseyden gecen gebelıgımde o neydı ya aserdıgım tek sey lımondu 2-3 kg lımon alıyodum gunde 3-4 lımon yemesem olmuyodu sekerleyıp sekerleyıp yıyodum mandalına gıbı :))) lımonda zayıflatmıs olabılır bu gebelıgımde sımdılık canım tatlı arıyo gıbı yedım eksıyı dogurdum hakkıyı yıycem tatlıyı dogurcam ayseyı :KK9:

ya oglusumun papucları dama cıkacak kuzummm olurum annem abıdemı olcan sen:KK5:

Son düzenleme:
canım sor ve kullan dua etcen bana varmıs yokmus anlamıyosun bıle yan etkı yok ılacta uzerınde yazıyo zaten gebelıkte kullanılır dıye
ınsallah derdıne derman olur anlarım guselım bızzat 9 ay yasadım agzımı acsam kola kapagı acar gıbı fıst sesı cıkardı agzımdan pokemondakı chrezard gıbı hıssedıyodum kendımı :KK1:

Sağol canım ben onu hemen sorayım vakit kaybetmeden o zaman..

S.a kızlar az önce doktordan geldim moralim çok bozuk:KK43: boşgebelik dedi doktor kese 12 milim ama içinde bişey göremedi:KK43:( haftaya kadar bekleyelim olmazsa temizleriz dedi:KK43: 10 gün önce kese 8milimdi zaten çok az gelişmiş dedi umutlancak bi durum yok anladığım kadarıyla:KK43: ilk gebeliğimdede zaten 6. Haftasında kalp atışı durduğu için düşük yapmıştım bundada aynı şey:KK43:( Çok üzüldüm kimsenin böyle şeyler yaşamasını istemem Allah hepinize sağlıklı evlatlar versin...

canım bende aynı şeyleri yaşadım 2 gebeliğimdede 7 haftaında kalp atışı durdu 9 hafta da farkedilip hemen kürtaja alındım.
ama şimdi 10 aylık bir bebeğim ve yine hamileyim. Allahın izniyle sende meleğine kavuşacaksın. üzülme desemde biliyorum üzüleceksin ama ne kadar kendini toplarsan o kadar cabuk iyileşirsin. birde dr un bir neden böyle oldugu hakkında birşey söyledimi. ben bir sürü test rahim filmi falan yaptırdım. herşeyim temiz çıkmıştı. sonra tekrar gebe kaldıktan sonra asprin içmeye başladım ve sıkıntısız bir gebelilk geçirdim. umarım anlattıklarım biraz olsun seni rahatlatmıştır.

ınsallah normal kg alımı 12-14 arasıymıs doktorum demıstı sende anormallık var once kg verıyorum sonra kg alıyorum ben garıbım bunye meselesı ıstem dısı bılerek degıl yaptıgım tıksınıyorum herseyden gecen gebelıgımde o neydı ya aserdıgım tek sey lımondu 2-3 kg lımon alıyodum gunde 3-4 lımon yemesem olmuyodu sekerleyıp sekerleyıp yıyodum mandalına gıbı :))) lımonda zayıflatmıs olabılır bu gebelıgımde sımdılık canım tatlı arıyo gıbı yedım eksıyı dogurdum hakkıyı yıycem tatlıyı dogurcam ayseyı :KK9:

ya oglusumun papucları dama cıkacak kuzummm olurum annem abıdemı olcan sen:KK5:

limon mu? :KK1::KK1: ay çok değişikmişşş wallaa... ayyy oğlun kaç yaşındaydı peki? inşallah bir kız kardeş gelir :KK70:
benimde kendim için hep oğlan doğuyor içime ama kız istiyorum gibi :KK53:

X