2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ay canım benim 2 günde bir olsa bile yemek yapmak ne kadar zordur
midem bulanırken bir kere yapayım dedim yemek konserve taze fasulyem vardı
soğanı soydum bir içim kalktı sorma attım bütün bir halde yemeğin içine öyle pişirdim
senin kaynananda ayrı bir olay cam sildirmek ne demek

Aaaa sokmaz olurmuyum aynı onun gibi çok masum yapıyorum kendimi masum masum laflarımı sokuyorum yapıyo işte ütülerimi birazda güzel yapsa daha iyi olucak

yaa kızım çok komiksinnnn ahahahaha :) kafaya bi şaplak atsaydın adam gibi yap len diee
ayyy bnmki onuda yapmıo sırf uyusun işte takılsınnn.. bazen bizim çocuğa nası bakıcak diormm yada bakıcak mı o da muamma? bakmazsa bittim ben artıkk ahahhaha

Ben yine salata yapıyorum 2 günde bir filan :) ama bulaşıkları kaldırmak eşimden banyo yapmak bana da eziyet halini aldı. keşke hiç kirlenmesek diyorum, o kadar zor geliyor ki.. kurutma makinesinden çıkardığın anda katlayınca yine biraz daha az kırışık oluyor ama önlemiyor tabi kırışıklığı

Aaaa sokmaz olurmuyum aynı onun gibi çok masum yapıyorum kendimi masum masum laflarımı sokuyorum yapıyo işte ütülerimi birazda güzel yapsa daha iyi olucak

yaa kızım çok komiksinnnn ahahahaha :) kafaya bi şaplak atsaydın adam gibi yap len diee
ayyy bnmki onuda yapmıo sırf uyusun işte takılsınnn.. bazen bizim çocuğa nası bakıcak diormm yada bakıcak mı o da muamma? bakmazsa bittim ben artıkk ahahhaha

Ben yine salata yapıyorum 2 günde bir filan :) ama bulaşıkları kaldırmak eşimden banyo yapmak bana da eziyet halini aldı. keşke hiç kirlenmesek diyorum, o kadar zor geliyor ki.. kurutma makinesinden çıkardığın anda katlayınca yine biraz daha az kırışık oluyor ama önlemiyor tabi kırışıklığı

AAAA ağlanır mı hiç bak ben oğlumu 27imde doğurdum şimdi 33 olcam :26: keşke demeyim ama senin gibi olmak isterdim oğluma kardeş mi gelecek belli diil yalnız büyüdü,şimdi yaş farkından dolayı beraber oynayamıcaklar bile.paylaşımları ne kadar olabilir ki.şanslısın sadece biraz başta zorlanacaksın o kadar oğlunu da oturduğun zamanlar bol bol kucağına al.6 ay emzir yeter hem.çok güzel olacak bak.bi kk vardı orda biri dediydi dersin

CANIM beni bütün sülale bütün alem en hızlı anne adayı seçti. böyle arası az olanlarla dalga geçerdim. iyi çalışmış diye. ben onlardan beter oldum. sezeryan olacağım için 2.bebiş doğduğunda oğlum 1.yaşını bile doldurmamış olacak. vay halime.
böyle sevinçli gözüktüğüme bakma. 1 hafta oldu öğreneli. bir haftadır ağlıyorum. üzüntüden yataklara düştüm.
oğlumu emzirememek en acısı. ona kıyamıyorum. ona haksızlık yaptım gibi geliyo.bazı risklerde var.
1 kaç ay sonra oğlumu kucağıma bile alamayacağım. off off hiç sorma derdim çok ama ne yapayım.
Rabbim bunu bana nasip etmiş. bir mucize vermiş. geri çevirmek olur mu hiç ?
nasıl kıyarım ona ikisi de evlat

kızlar bişey sorcam ilk 3 ay içerisinde doktorlarınızın yaptırdığı testler varmı yaptırdıysanız neler oluyo

Tam kan sayımı, TSH (TS 3-4 yani hormonlara bakıolar), bağışıklıkla ilgili ölçümler... Kan alıyorlar o şekilde bakıyorlar canım bana bunlar yapıldı yani..
Bide hamile kalmadan önce hepatit b ve tetanoz aşısı olmuştum ben önlem olarak...

RABBİM iki evladına da uzun ömürler versin inşallah.

Son düzenleme:
kızlar bişey sorcam ilk 3 ay içerisinde doktorlarınızın yaptırdığı testler varmı yaptırdıysanız neler oluyo

Tam kan sayımı, TSH (TS 3-4 yani hormonlara bakıolar), bağışıklıkla ilgili ölçümler... Kan alıyorlar o şekilde bakıyorlar canım bana bunlar yapıldı yani..
Bide hamile kalmadan önce hepatit b ve tetanoz aşısı olmuştum ben önlem olarak...

Kız zaten minnacık bişey küçük kadın ben kocamanım onun yanında benim kızanımada babanesi bakıcak bakalım neler yaşıycaz

benımkıde saolsun sofrayı kaldırır sonra meyva suyu sıkar getirir iyi bakılıyorum da kocama hıç bakamıyorum. uyuyup kalıyorum yemek sonrası :44:
o da zavallım ilgisizliğe alıştı galiba sesi çıkmıyo normalde ıkı gun dışarıda yerdik biraz da gezerdik artık onu da yapamıyoruz ben perte çıkmış oluyorum işten gelince çunkü kurutma makınasına az çamaşır atınca hiç kırıştırmıyo aslında ama onu bi türlü beceremıyorum ben
ama giden enerjimiz 4. ayda bize geri dönecekmiş öyle diyorlar

canım benden 5 tüp kan ve idrar aldılar toksoplazma , rubella vs bi sürü test yaptı.. çok şükür temiz çıktı

ya bide bi arkadaş vardı bulamıyorum geriye doğru baktım ama ileriyi merak etmekten bulamadım bu testleri özelde yaptırsam ne kadar diye soran buralardaysa söylim ben surp pirgiç ermeni hastanesine gidiyorum, vakıf hastanesi %50 sini sgk karşılıomuş bu haliyle 350 lira ödedik bilgisi olsun

Son düzenleme:

Ecmel sabahtan beri senin konularını okuyorum ancak bitirebildim. Hiç atlamadan hepsini okudum. Gerçekten azimli buldum seni. İzmir' e gitmeye karar vermişken hamile olduğunu öğrenmişsin. ''Sizin şer gördüğünüzde hayır, hayır gördüğünüzde şer olabilir; Allah bilir, siz bilmezsiniz'' diye ayet geçer Bakara suresinde. Çok dini bütün biri değilimdir ama böyle şeyleri bilirim ve her şeyde hayır olduğuna inanırım. Hayatta yaşadığımız her şey aslında bizi her zaman bir sonra ki adımlara hazırlıyor. Bunu ancak üzerinde düşünürsek bulabiliyoruz. Bazıları da düşünmeden gelişigüzel yaşamayı seçer. Tepkilerinden ve yorumlarından anladığım kadarıyla mantıklı düşünen ve hareket etmek isteyen birisin ancak bir yandan da duyguların seni karıştırıyor. Tam bu karışıklık aşamasında hamile olduğunu öğrenmişsin... Sen İzmir' e gitmeye çok zorlu süreçlerden sonra karar vermişken veya vermeye çalışırken bir güç buna engel oldu ve seni tuttu... Eminim ki bu hayırlı olandı çünkü gitmemen gerekiyordu. Benim sana tavsiyem eşin olsun kim olursa olsun kimse için kendi planlarını kendi hayatını alt üst etme... Ki eşin fedakarlık fln yapmamış bence kolay olanı seçmiş. Şu anda 2. bebeğin gelecek ve yalnız da değilsin ailen yanında. Şu ülkede senin yaşadıklarını yaşayıp da bir de üstüne ailesinden destek göremediği için hayatları alt üst olan çok kötü şeyler yaşayan bir sürü kadın var maalesef ki... Bu ülkede bazı kafalar değişmedikçe olan hep kadınlara olacak ancak ben kadınlara da kızıyorum çünkü kadınlar da ataerkil yaşamayı küçük yaşlardan beri ailelerinden öğrendikleri için çok normal karşılıyorlar. İki cinsin bir arada medeni bir şekilde yaşayabilmesi için erkeğin veya kadının üstün olması gerekmiyor. Biz toplum olarak maalesef hala bu zihniyeti aşamadık ve insanlara baktığımızda ''insan'' sıfatı üzerinden değil ''kadın-erkek'' olarak cinsiyet sıfatı üzerinden anormal bir şekilde değerlendiriyoruz. Kadınların bile bu yapıyı ve ikincil planda ikinci sınıf veya ikinci cins olmayı kabullenerek yaşadığı bir toplumda erkeklerin bu zihniyetleri taşımaları, ailelerinin sözlü kışkırtmalarından tahrik olmaları ve kendilerini öncelikli karar alıcı mekanizma olarak görmeleri çok normal... İşte bütün bunları düşündüğümüzde biz kadınların yaşadıklarımızdan korkmamamız ve hayata karşı karşımıza ne gelirse içinde bulunduğumuz koşullara göre bir çözüm üreterek yaşayabilmemiz ve kendimizi kadın değil ''insan'' olarak değerlendirmemiz gerekiyor. Bu hayatta senin gibi problemler yaşayan bir çok insan olumsuzluklara sürüklenirken bir kısmı da çok daha iyi hayatlara yelken açmıştır. Yani demek ki çok daha iyi bir hayatta mümkün çünkü bunu yapabilen insanlar var ! Böyle örnekler varsa bu demektir ki sen de yapabilirsin. Sadece kendini helak etmeden, gücün sende olduğunu ve bu hayatın senin olduğunu, istediğini hayatına kabul edip istediğini çıkarabilme özelliğinin sende olduğunu bil... Sen nasıl yaşarsan yaşa bu hayat bir şekilde devam edecek. o zaman neden şu sn den itibaren daha iyi devam etmesin ? Buna kim engel olabilir ve kimin ne hakkı var ? Önce kendini özne olarak kabul et ve bunun üzerinden düşün. Hele şu andan sonra bir de bebeğin olacak ve eminim hayatında yeni bir başlangıç, yeni bir sayfa ve yepyeni güzellikler olacak... Sözü çok uzattım ancak daha çooookkk da uzatabilirim :) Burada bitiriyorum. Çok Sevgiler... :)

CANIM beni bütün sülale bütün alem en hızlı anne adayı seçti. böyle arası az olanlarla dalga geçerdim. iyi çalışmış diye. ben onlardan beter oldum. sezeryan olacağım için 2.bebiş doğduğunda oğlum 1.yaşını bile doldurmamış olacak. vay halime.
böyle sevinçli gözüktüğüme bakma. 1 hafta oldu öğreneli. bir haftadır ağlıyorum. üzüntüden yataklara düştüm.
oğlumu emzirememek en acısı. ona kıyamıyorum. ona haksızlık yaptım gibi geliyo.bazı risklerde var.
1 kaç ay sonra oğlumu kucağıma bile alamayacağım. off off hiç sorma derdim çok ama ne yapayım.
Rabbim bunu bana nasip etmiş. bir mucize vermiş. geri çevirmek olur mu hiç ?
nasıl kıyarım ona ikisi de evlat

ay ben de ilgilenemiyorum kocacımla, hasta adamcağız yatıyor 2 gündür bir çorba bile yapamadım :2: yanıma da yaklaşmıyor zaten hastalık bulaşmasın diye Allah korusun. Benimki de bana çok iyi bakıyor sağolsun, Allah başımdan eksik etmesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…