2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Aminn inşallah hepimiz sağlıkla alalım kucağımıza yavrularımızı ama bana doktor 4 hafta sonra gel dedi 11. Haftada 2 li test yapılcakmış ama nasıl dayanırım 4 hafta 1 haftayı zor getirdim hepiniz bekliyor musunuz?
2li mikili anlamam valla yaptırmıycamda benı 25 ocakta cagırdı beklıyorum bakalım

bende gitmedim dr a hesaplarıma göre 6+2 haftalık tahmini doğum 28 ağustos benimde ikinci bebeğim

Allah bağışlasın ecmel, ikinci yavrunda gelir sağ salim inşallah, eşin de normale döner inşallah, ama anladığım kadarıyla arkanda sağlam bir ailen var, sen de oldukça güçlüsün..
Bu arada valla oldukça iyi görüyorsun resimlerde hemen toparlanırsın doğumdan sonra.
52,5 ile başladım ben bu işe o ara spora gidiyordum, sonra hamile olduğumu öğrendim, spora ara verdim, mide bulantılarımdan bol bol peynir ekmek yedim, uyudum, 54,5 olmuşum ;( ki daha az kilo alınacak zamanda oldu bu...
Ama az daha kendimi toparlayıp salona gitmeye devam edecepim, sadece yürüyüş ve yüzme, doktorumda özellikle istiyor bunu.
Ne kadar dikkat edersem o kadar iyi diyorum, artık doğumdan sonra da beraber kilo veririz :KK66:)

Bir de karınlar büyümeye başlayınca, çatlaklarımız olacak, ierac serum tavsiye ediliyor, geçen arkadaşımda vazelin kullanmaya başla dedi, tecrübesi olan arkadaşlat, tavsiyeleriniz nedir bu konuda neler yaptınız ilk gebeliğinizde

bende kızımda bolca peynir ekmek yemiştim şimdi benim sabah öğlen tam iştah,akşamüstü olunca bulantım iştahsızlığım bir başlıyor sabah kadar sürüyor herkeste sabah olur bulantı bende akşam.. bu arada bende spora gitmek istiyor plateste olurda yalnız olmuyor sıkılıyorum. sarıyer tarafında oturan varmı

kolay olmuyo kg vermek kolayda sıkılasmak epey zaman alıyo olsun bebeklerımıze can feda...herşeyi yapıyorumda şu memıslere cozum yok porsuk memeler sutverme bıtınce sarkıyo :KK50:

karnım 37 haftama kadar hıc ama hıc çatlamamıştı eşim bir sürü krem numunesi getırdı kullandım catlamayınca bıraktım bır ara
son haftamda ne oldu bılmıyorum ama nefes alacak yerım bıle kalmamıstı ıcerde ve son hafta anıden catladım harıka gıbı karnım 6-7 tane yan yana gobek delıgımden kasıgıma catlaklar :KK43: şu kremı kullandım epey topladı şiddetle tavsiye ederim piyasadaki en iyi çatlak kremidir tescilli belgeli....

Eki Görüntüle 918990

ben ilkinde bebe yağı sürmüştün ikincidede öyle yaptım maşallh hiç çatlak olmadı doktorum gb ilk bebek gb bişey yok ded ki sezeryan izi bile kalmamış birazda kişiye göre değişiyor sanırım çok dikkat eden biride değilimdir aslında

7+1 deymişiz bugün iyi gidiyor her şey çok şükür allahıma binlerce kez şükür :)

çok şükür inan bende sizlerle beraber endişelenip dualar ediyorum iyi haberleri okuyuncada derin bir oh çekiyorum rabbim hep güzel haberler almamızı nasip etsin inşllh

haydut teyzesı oo dur bakım bi foto daha eklıyım dun akşam kuzenım dogurdugu hastaneye gıttık oglumuda aldım kardeş dedi görünce ki konuşmayı bılmıyo sok olduk :) kardese alıstır oglum kendını dedım çok tatlı olcak dillenince :KK16:

badem şekerlerini yemekten bi hal oldu tipe baksana

Eki Görüntüle 918926

ecmel maşallah kocaman abi olmuş bu yakışıklı adamı bir kaç yıl sonra kardeşinmi diye sorarlar sana sende hiç göstermiyorsun yaşını maşallah anasınada oğlunada

yok yaa aynı babası :26:
sımdıkınde bol bol aynaya bakıyorum bana benzesın dıe :))
zamanında babaya tapardımda azcık sabaha kadar yatakta kocamı ızler moddaydım hamıleyken uykum kactıgında...
ama boşşşşmuşşş canım sagolsun ne ise efkarlanmıycam kuzucugumla opusup duruoruz muthıs bana dustu yanımdan ayrılmıyo evde oldugum vakıt bır annem deyısı var cıgerımı koparıyo ıyıkı anne olmusum ıyıkı ıkıncımde karnımda her ne kadar babası haketmesede o kuzumu allah rıskını verdıyse doguracagım elbet kolaylıgını verecek rabbım

boşver üzme canım üzülsekte düzelen bişey oluyormu sen çok üzüldün artık güldürem diyen oluyormu hayır en iyisi kendimizin kıymetini kendimiz bileceğiz. rabbim öyle güzel günler gösteriyor bu evlatlar var dünyayı unutturuyor insana yaşama sebebi oluyor resmen canım he birde diyeceğim zaman çok çabuk geçiyor oğluşunla heranı dolu dolu yaşayın inan beraber yemek yemek hatta kavganın bile tadı başkaymış büyüyünce anlıyor insan.

benim oğlum bana kızım babaya benziyor ki okulda çalışırken şaşırıyorlardı benzerliğe hatta oğlum bir kere telefonda kendi resminin üzerine benim saçlarımı kes yapıştır yapmış allahım aynı ben olmuş :)

hukukcu cook cok gecmis olsun..buyaz ben de ayni uzuntuyu yasadim..yasadigin aciyi paylasiyorum inan ama duruşun çok hoşuma gitti maaşallah..insallah en kisa we hayirli zamanda acisini dindiricek bi bebis nasip eder rabbim..

Selam kızlar. Gittik doktorumuza ama sadece keseyı gorduk. Kalp atısımız haftaya kaldı. Bugün için umutluydum oysa. 6 haftalıkmışız sata gore 6+5 dık oysakı. Kesem sağlıklı görünüyormuş. Haftaya tahlıllerımıde verıcem. İnşallah güzel haberler alırız.

Canim ben de ruyamda gormustum.. İnsan bi sekilde hissediyor.. Sana da cok gecmis olsun.. Allah bi daha oyle bir aci yasatmasin insallah.. Peki sana hangi testler yapildi neden durmus bebeginin kalbi?.. Simdi ne ilaci kullaniyorsun?..

Canım cok teşekkür ederim benim normal testlerime baktı ve idrara baktı gec kalmamak icin igne kullanıyorum canım hergün karnımda vuruyorum genetik test yaptırmak gerek onun icinde üniversite hastanesine gitmek gerek yada özel hastaneler yapıyormuş benim fazla vaktim yoktu sonucu uzun sürüyor cünkü 20 yada 23 gün sonra belli olurmuş ben zaten hamileyim beklerken bişe olabilir düşüncesiyle başladık artık birde ünverste hastaneleri en az 3 kayıp yaşamadan bakmıyormuş zaten sıkıntı oluyormuş doktora bi sıkıntı olurmu bu igneye başladım ama dedim oda olmuyacagını söyledi ayrı yetten kanımı akışkken halle gelmesi icin omega 3 kullanıyorum ayrı almamı önerdi birde bebegin cokda kücük olmadıgını söyledi o yüzden önlem almak gerektigini söyledi allahım inşallah bu sefer bize bagışlar evladımı cok korkuyorum sürekli konturol ediyorum memelerimi kendini dinliyorum gerektigi zaman her zaman olmasa belirtilerin kesilmesi cok tehlikeli aniden bu da kalbinin durmasına işaret ediyor zaten allahıma emanet ettim evladımı midemin bulanması mümkünse gitmesin istiyorum ben bunlar bende oldugu sürece icim daha rahatlıyor bebegim benimle oldugunu düşünüyorum zor geciyor bazen midem agrıyor ama asla isyan etmiyorum olsun katlanırım yeterki saglıkla kavuşayım evladıma hic mühim değil gercekden 2 yılldır caba icindeyiz eşimle evladımıza kavuşmaya çalışıyoruz inşallah bu melegime bişe olmaz

Merhaba arkadaslar nasilsiniz neler yapiyrsunuz.ev tasidik internetim olmadigindan cok sik giremiyorum. 6haftalik ikizlerime hamileyim.tup bebekle hamile kaldim ben.o yuzden dahacok korku var icimde ..kalp atislari icin bu hafta cagirdi doktorum bakalim haftasonu gitmek istiyrum esimde duysun beraber gidelim diye.siz kacinci haftalarda duydunuz kalp atisini?? Birde benimkiler yaramazlar biraz ara kanamam oldu..doktor ara kanamalar uzun surmedigi surece korkma dedi.cogul gebelikte olurmus.yinede doktor ne derse desin ben kalp atislrini duymadan rahat edemeyecegim..

yaaa tam içim rahat etmişti şimdi yine karıştı.:KK36:

Canım aklınızı karıştımak istemem ama bunları bilmeniz bi yönden iyi herkes belirti olmuyor benden bir damla bile gelmedi sadece duygularıma ve rüyama göre hareket ettim doktora gittigimde evet dedi kaybetmişiz hisslerin ne kadar kuvvetli dedi bende kendimden korktum şimdi böyle bişe hissetmekden korkuyorum ben de de önden leke kan gelse daha hazırlıklı olurdum belki bi anda ögrenmiş oldum buna anne karnında hayırlı düşük deriz dedi doktorum ille kanama ile olana düşük demeyiz dedi kendime gelemedim şimdi git evine eşine haber ver yolla cıksın sana büyük bir morel olur dedi onun yanında olması bende haber verdim ertesi sabah eşim geldi o günde beraber eşimle oturduk konuştuk cok hasta oldum kaybettim diye sabahlara kadar agladım ellim yüzüm şişmişti eşim kızdı bana bu ne hall dedi sonra doktorumun yanına gittik ve kürtaja hazırım ben dedim yarın sabah yapalım dedi
Şimdi o korkuları hep yaşıyorum acabalar icindeyim bir daha başıma gelmez inşallah allahım bize bagışlasın
Evladımızı dua etmekden başka caremiz yok verende alanda yaradanım inşallah herkes saglıkla kavuşur evladında icinde bende inşallah

Selam kızlar. Gittik doktorumuza ama sadece keseyı gorduk. Kalp atısımız haftaya kaldı. Bugün için umutluydum oysa. 6 haftalıkmışız sata gore 6+5 dık oysakı. Kesem sağlıklı görünüyormuş. Haftaya tahlıllerımıde verıcem. İnşallah güzel haberler alırız.
kalp atislarini da gorsem iyiydiama enazindan kesen saglikli bu da cok guzel bi hbr..1 haftacik sabir:)

Merhaba arkadaslar nasilsiniz neler yapiyrsunuz.ev tasidik internetim olmadigindan cok sik giremiyorum. 6haftalik ikizlerime hamileyim.tup bebekle hamile kaldim ben.o yuzden dahacok korku var icimde ..kalp atislari icin bu hafta cagirdi doktorum bakalim haftasonu gitmek istiyrum esimde duysun beraber gidelim diye.siz kacinci haftalarda duydunuz kalp atisini?? Birde benimkiler yaramazlar biraz ara kanamam oldu..doktor ara kanamalar uzun surmedigi surece korkma dedi.cogul gebelikte olurmus.yinede doktor ne derse desin ben kalp atislrini duymadan rahat edemeyecegim..

insallah hiicbi sorun cikmaz..icini ferah tut cnm

hukukcu cook cok gecmis olsun..buyaz ben de ayni uzuntuyu yasadim..yasadigin aciyi paylasiyorum inan ama duruşun çok hoşuma gitti maaşallah..insallah en kisa we hayirli zamanda acisini dindiricek bi bebis nasip eder rabbim..

Cok saol canim.. Allahtan hayirlisi boyleymis diyorum hep.. Sana da gecmis olsun insallah bi daha ayni aciyi yasatmasin.. Senin bebisinin kalbinin neden durdugunu tespit edebildiler mi?.. Suan bi tedavi uyguluyorlat mi? Ben bi daha hamile kalmaya korkuyorum da birazcik..

Cok saol canim.. Allahtan hayirlisi boyleymis diyorum hep.. Sana da gecmis olsun insallah bi daha ayni aciyi yasatmasin.. Senin bebisinin kalbinin neden durdugunu tespit edebildiler mi?.. Suan bi tedavi uyguluyorlat mi? Ben bi daha hamile kalmaya korkuyorum da birazcik..

canim benim lekem filan olmamisti buyyk bi beklentiyle gidip korkunc bi yikim yasadim..atmaya yeni basladigi donemde durmus gelismemus cok kucuktu.9.haftada kurtaj oldum..bebekte bi anomali oldugu durumlarda olur dedi dr..3 ay sonra tekrar deneyin hamileligi dedi ama ben cesaret edemedim cok korktum..hatta bebek olayini okadar oteledimki yeniden uniwersite okumak icin snwlara hzrlanmaya basladim..gecen ay gec adet olunca yumurtlama gunum de şaşti we ben anlamadan hamile kalmisim..Allaha guwendim bekliyorum O en hayirlisini bilir biliyorum..

bugün doktora gittim çok şükür allahıma kalp atışlarını gördük, bir sorun görünmüyor dedi doktorum 15 tane test verdi, kan verdim salı günü doktoru arayacağım :KK49:

bugün doktora gittim çok şükür allahıma kalp atışlarını gördük, bir sorun görünmüyor dedi doktorum 15 tane test verdi, kan verdim salı günü doktoru arayacağım :KK49:

gözünaydın.. :) 15 tane test ne peki? ilk hamileliğin mi:emir_bebek:

evet ilk hamileliğim, 3 ay evvel düşükle sonuçlanan problemli bi hamilelik yaşadım..
geçen hafta boş gebelik olabilir dediklerinden, bebeği görünce heyecandan ne olduğunu sormak aklıma bile gelmedi, salı günü dr u arayacağım, o zaman soracağım inşallah

evet ilk hamileliğim, 3 ay evvel düşükle sonuçlanan problemli bi hamilelik yaşadım..
geçen hafta boş gebelik olabilir dediklerinden, bebeği görünce heyecandan ne olduğunu sormak aklıma bile gelmedi, salı günü dr u arayacağım, o zaman soracağım inşallah

Gozunaydin canim.. Evet oyle oluyo ben de bebisi gorunce ne soracagimi
falan unutuyordum.. İnsallah bu defa bi sorun yasamazsin allah saglik sihhat versin..

Kizlar dun bana aile saglik merkezindnen bir mesaj geldi.test sonuclarininzla beraber 1.nolu saglik ocagiba geliniz hemsirre.hulya yaziyrdu.sizede boyle bimesaj geldimi acaba? Ben testimi devlette yaptirmistim oradan haber aldilar diye dusundum.ama ne icin cagiriyorlarki acaba???

Son düzenleme:
Kizlar dun bana aile saglik merkezindnen bir mesaj geldi.test sonuclarininzla beraber 1.nolu saglik ocagiba geliniz hemsirre.hulya yaziyrdu.sizede boyle bimesaj geldimi acaba? Ben testimi devlette yaptirmistim oradan haber aldilar diye dusundum.ama ne icin cagiriyorlarki acaba???

kaydini yapcaklardir canim..dogumdan sonra bebegin aşılari boy kilo takibi filan icin..bi de doguma yakin emzirmeyle ilgili filan bilgi weriolar sanirsam..

X