2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

iyi akşamlar kızlar
pazar günü herkes dinlenmede sanırım
bugün resmen uyudum uyandım ne güzel uyuyunca midem de bulanmıyor rahat ediyorum

iyi akşamlar kızlar
pazar günü herkes dinlenmede sanırım
bugün resmen uyudum uyandım ne güzel uyuyunca midem de bulanmıyor rahat ediyorum

evet canım dr.larda zaten üstüne basa basa uyku çok önemli diyorlar..
ben normalde uykuya dşkün değilimdir ama şimdi 12 saat uyusam yetmiyor :)
bide ben çalışmıyorum uykunun tadını çıkarıyorum..

evet canım dr.larda zaten üstüne basa basa uyku çok önemli diyorlar..
ben normalde uykuya dşkün değilimdir ama şimdi 12 saat uyusam yetmiyor :)
bide ben çalışmıyorum uykunun tadını çıkarıyorum..

iyi akşamlar güzel annişler.. ya ben normalde uyumayı severdim şimdi de bayağı uyuyorum ama saatlerim çok şaştı gün içinde acaip uykum gelirken gece birden uyanıyorum 1-2 saat uyuyamıyorum..hamilelik ve hormonlar :) bulantı konusunda da hepiniz kadar muzdaribim ben yemek yemeyi ya da hazırlamayı düşündüğüm her an bulantı yaşıyorum ne yapıcağımı şaşırdım yemek hazırlayamıyorum zorla hazırlayınca yiyemiyorum valla umarım sonuna kadar sürmez bu durum 2,5 kilo vermişim çünkü hamile kaldığımdan beri

Kızlar son 3-4 gündür baya azaldı mide bulantilarim, yemeklerden sonra ve akşamları bozuyor yine ama eskisi gibi degil. Yine yemek pişirmede zorlanıyorum, yeme konusunda da cok seciyorum ama şükür ki daha iyiyim.. Şişkinliğim cok oluyor bir de afedersiniz ama cok fazla geğirme oluyor ve beni o cok rahatlatıyor

iyi akşamlar güzel annişler.. ya ben normalde uyumayı severdim şimdi de bayağı uyuyorum ama saatlerim çok şaştı gün içinde acaip uykum gelirken gece birden uyanıyorum 1-2 saat uyuyamıyorum..hamilelik ve hormonlar :) bulantı konusunda da hepiniz kadar muzdaribim ben yemek yemeyi ya da hazırlamayı düşündüğüm her an bulantı yaşıyorum ne yapıcağımı şaşırdım yemek hazırlayamıyorum zorla hazırlayınca yiyemiyorum valla umarım sonuna kadar sürmez bu durum 2,5 kilo vermişim çünkü hamile kaldığımdan beri

zaten eğer imkanın varsa başkası yemek yapsın sen ye ama her zaman mümkün olmuyor bu maalesef..
ama merak etme sonuna kadar böle sürmez 3-4 aylıktan sonra rahatlarsın..

Kızlar son 3-4 gündür baya azaldı mide bulantilarim, yemeklerden sonra ve akşamları bozuyor yine ama eskisi gibi degil. Yine yemek pişirmede zorlanıyorum, yeme konusunda da cok seciyorum ama şükür ki daha iyiyim.. Şişkinliğim cok oluyor bir de afedersiniz ama cok fazla geğirme oluyor ve beni o cok rahatlatıyor

canım zaten midemiz hazım problemi yaşadığı için bulanıyor ve iyice hazmedemezse çıkarıyoruz yediklerimizi
geğirmekmekte hazmettiğimizi gösterir.. o yüzden rahatlıyoruz bende de çok var artık geğirmekten kendi kendime bıktım töbe yaa :KK1:

zaten eğer imkanın varsa başkası yemek yapsın sen ye ama her zaman mümkün olmuyor bu maalesef..
ama merak etme sonuna kadar böle sürmez 3-4 aylıktan sonra rahatlarsın..

canım zaten midemiz hazım problemi yaşadığı için bulanıyor ve iyice hazmedemezse çıkarıyoruz yediklerimizi
geğirmekmekte hazmettiğimizi gösterir.. o yüzden rahatlıyoruz bende de çok var artık geğirmekten kendi kendime bıktım töbe yaa :KK1:

evet malesef öyle bi imkanım yok.. umarım geçecek, hem bebişlerimiz herşeye değer...

merhaba kızlar..bir süredir siteye giremiyordum.
bende progestan kullanmaya başladım.geçen hafta gece kanamam oldu acile gittik hemen.progestan iğneydi serumdu
geceyi atlattık.miniğime bir şey olcak diye çok korktum.ama doktor kontrol edince çok rahatladım.
bebeğimin gayet sağlıklı olduğunu inatla tutunduğunu söyledi.o an dünyalar benim oldu.
kanamam bir kaç gün az az geldi.devamlı uzandım ve bol sıvı aldım.Allah a şükür kesildi.
salı günü randevum var bakalım inşallah düzelmiştir herşey tamamen.
yalnız benm kafama bir şey takıldı..kanama olmadan önceki son kontrolümde bebek 7haftalıktı.ama en son kontrolde 6+5 çıktı.
doktor bebek iyi diyince o mutlulukla sormayı unuttum.zaten bi ton şey söyledi dikkat etmem gereken.
acaba diyorum,makinadan mı kaynaklanan bir şeydi?bir bilgisi olan var mı?:26:

çok geçmiş olsun canım İnşallah miniğin seni bırakmaz sağlıkla devam eder hamileliğin.Ama dikkat et bol bol dinlen.bir de o hafta olayı anladığın kadarıyla ultrasondan kaynaklanıyor.

kızlar çok fenayımmm bugün canım tost çekti saat 15.30 gibi yedim o saatten beri midem fena yanıyo zaten bulantım vardı birde yetmezmiş gibi yanma başladı.maden suyu içitim yoğurt yedim bir tane renie emdim yok bana mısın demedi :KK14::KK14::KK14:

Kod:

ya ben de kullanıyorum progestan ve evet çok korkuyorum geceleri kabüslar halüsülasyonlar görüyorum resmen:18:..ama ilaçtan mı kaynaklanıyor bilemiyorum..ben horman değişikliklerinden olabilir diye düşünmüştüm...

bence ilaçtan oluyor canım çünkü ben bir kaç gündür içmiyorum ilacı çünkü cidden psikolojim yerle bir oldu bu günlerde çok huzurluyum hap mahvediyo hayatımı.. ama tabi kanamam olursa yine içeceğim mecbur umarım olmaz Allah korusun bebişlerimizide bizleride :emir_bebek:

ben metpamid kullanıyorum bulantı için. doktorum sabah akşam gönül rahatlığıyla içebilirsin dedi hiç bir zararı da yokmuş. baya rahatlatıyor düzenli kullandığımda dene istersen doktoruna sorup :)

ya annecikler sizlere bişey sormak istiyorum:) umarım bunu okuyupta akşam akşam canı çeken olmaz ama ben jelibona aşeriyorum :KK1:
yiyorum ama çok ta korkuyorum çünkü bi sürü zararlı şey var içinde ay napsam bilemedim inşallah bir zararı olmaz :) içinizde sağlıksız şeylere aşeren var mı acaba :)

kızlar çok fenayımmm bugün canım tost çekti saat 15.30 gibi yedim o saatten beri midem fena yanıyo zaten bulantım vardı birde yetmezmiş gibi yanma başladı.maden suyu içitim yoğurt yedim bir tane renie emdim yok bana mısın demedi :KK14::KK14::KK14:

canım bir parça beyaz peynir ya da sadece bir fincan süt yanmayı geçirir derler
sütü denedim ben işe yarıyor

Ah canım en büyük korkum oldu o kazınmalar benim, 2 kere 2 gün boyu ca çektim ama dedikleri gibi süt iyi geliyor. Ilık olsun ve yudum yudum iç...
Acıkıyorsun deli gibi miden kazınıyor ama miden bulanıyor yiyemiyorsun, üzrrine bir de yanma ekleniyor... ;(( allah yardımcımız olsun.

ya annecikler sizlere bişey sormak istiyorum:) umarım bunu okuyupta akşam akşam canı çeken olmaz ama ben jelibona aşeriyorum :KK1:
yiyorum ama çok ta korkuyorum çünkü bi sürü zararlı şey var içinde ay napsam bilemedim inşallah bir zararı olmaz :) içinizde sağlıksız şeylere aşeren var mı acaba :)

ay çok tatlısın ya :) ne sevimli bişeye aşeriyon sen öyle guduvvvv:KK52:
canım bence nefsini körle, yani canın çektiği an bi kaç tane ye
çünkü jelatin var içeriğinde, jelatin için hiçte hoş şeyler söylemiyolar,
ne diyoruuğğğğz; her şeyin fazlası zarar diyoruğğğz :KK53:

canım onun yerine kuş lokumu ...hani şu renkli renkli jelibon gibi olanlar var ya onu yemeyi dene ....ben kendime inanamıyorum o kadar iradesiz bir insandım ki daha önce şimd ise her şeyi iyice inceliyorum yok içinde ne var yok şöyle mi ....yemiyorum yani...bir gün markette canım acayip jelibon istedi açtım yedim bir tane ağzıma atar atmaz çıkardım...resmen plastik koktu bana hatta kasadaki kıza da koklattım evet abla dedi.....çok uzattım dimi...kuş lokumunu tavsiye ederim çok canım isterse....:nazar::nazar::nazar:hayırlı sağliklı hamileliklerrr.....:nazar::nazar::nazar:

X