2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Ay o korku nolcak blmyrm nasl geccek

Smdi soyleyince bi icim gitti ama yapcak bsy yok
Paranoyaklikta yalniz deglsn canim gecen arda kvdelerde baalkonun demirine cikmaya calsyo ve cikiyo da yaninda durdm baktm cikablyo hemen aldm iceri koydm kapattm kapiyi dizlerim titremeye basladi aklima geldikce kotu oluyorm oldgm yere otrup kaliyorm

Eşim istemiyor zaten tatlım ya gülsima da zormuş insanlara iki kere söylüyoruz ama her duyanın da çok hoşuna gidiyor

Kizzlar geçen gun Ardayi parka gotrdm ordaki kadınlarla sohbet felan ediyoruz istahsizlik konusu acildi neyse biri dediki krakerde mi yemiyo kraker ver yesin tok tutar dedi yani amac sadece karni doysun mu siz ne dusunuyosunuz bu konuda tamam karnida doysun ama vitaminsiz bisey yiyip doycagina ac kalsin yani kraker yese ne yemese ne buyumesine gelsmesine ne gbi bi ktki saglayablr ki

İnsanların genel düşüncesi camım doysun da nasıl doyarsa doysun genelde ekmek verirler bir de çikolatalı salçalı filan.

Aslında her gün 5 ürün grubundan tüketmesi lazım bir insanın protein, kalsiyum, sebze, meyve ve tam tahıl. Ben buna dikkat etmeye çalışıyorum kızım için mesela yumurta ile protein, yoğurt ile kalsiyum hallediliyor işte tam buğdaydan pankek ya da makarna veriyorum tam tahıl için bir de sebze için genelde sebze çorbası tarhana mercimek vs meyve de kolay zaten çeşit çok

Iste o kadar rahatlarki oyle insanlarin çocukları da yemegi cok guzel yiyo benmi hata yapyrm diyorum sabah her gun yumurta pisiriyorm domatesli yoksa yemiyo oglen yatmadan once yogurt kalkinca corba yada ne yemek varsa aksam bize ne yemek yaptysam ondan yiyo genelde meyve yediremiyorm iste sorn orda bi ara cilek yiyodu cok guzel sonra onuda bıraktı geçen yarim muz yedirdmde nasl sevindim

Aynen gelmeyince birkere iyice kopuyor insan :)

Ya oylemi, inanin biraz rahatladm tek ben oyleym.zannedip iyice paranoyaklasiyodm :)
Hepimiz sorunluyuz

Ay o korku nolcak blmyrm nasl geccek
Hic gececeigini sanmiyorum ya zaten ben hep olumsuz dusunuyorum herseyde felaketlerin hepsi bizi bulacak gibi

Eşim istemiyor zaten tatlım ya gülsima da zormuş insanlara iki kere söylüyoruz ama her duyanın da çok hoşuna gidiyor
Ama gulsima cok guzel hic duyulmamis ama guzel :)
Dogru dusunuyosun canim tamamvkarni doysun ac kalmasinda bos bos sagliksizda degil yani

PembeLokum aynen haberi onlardan bekliyoduk yaani :)
E hayirlisi artik

I ilknurrr22 aman canim korkulmayacak gibi degilki, guven olmaz yalniz birakma zaten.
Halamin kizi kucukken 8.katta oturuyolar iste, mutfagin balkonuna cikmis oturmusmu ne uzerine birde , halam tabi şok cocugu iceri nasil atmis . Allah korumus . Hic yalniz birakmaya gelmiyolar.
Birde bu aralat korkum beni balkona kilitlemesinden yana. Bir kac kisiden duydum kilitlediklerini .daha boyu yetmmiyor ama farkina varmadan bir bakmissin kapatirlar .
Allah korusun

MutluBulut_ siz nasilsiniz canim. Basladiniz dimi ek.gidaya.
Oda ayiracaktin naptin o isi ayirdinmi

I ilknurrr22 evet canim gereksiz yemek yiyecegine az yesin ama saglikli beslensin bence.
Tamam illa veriyoruz abur cubur ama yemegini yerse veriyorum. Bir bakima odul gibi. Boylece yemeklerini cok sukur daha guzel yiyor.
Her insan gibi tatliya,tuzluya ihtiyaclari var. Biz vermesek bile vucut istiyor yani.
Bir ara kendim mesela limon cok istiyodum. Keke,borege uzerine limon sıkip yiyodum hamile olsam o kadar canim cekmez herhalde.

Yani demem o ki oyle bir alistirki yemegini yesin sonra ardindan kraker veya sade olan gofretlerden ver mesela. Zamanla goreceksin yemesi daha farkli olacak.
Cesit corba vs yapsak bile hergun hergun bikiyorlar farkli tat istiyorlar

I ilknurrr22 kuru kayisi,incir vs yemiyormu en azindan onlari yese?
Oyun esnasinda veya disari cikinca veriyorum sakiz gibi cigne bak cok guzel diye diye alistirdim seviyor cok sukur simdi.
Birde anladimki cocuklarda duzen cok onemli. mesela cogu zaman ayni saatlerde /ogle uykusundan once/ artk blenderi gosterip pure yapmami istiyor.
Sutlu,/kefirli,yogurtlu ne varsa iste/, icin3 evde olan ne varda ekleyip beraber hazirliyoruz, boylece cevizi,meyveleri,z.yagini vs yemis oluyor. Karismtirmadan yine yer ama boyle yiyince veriyorum iste.
Sonra koltuguna her zaman ayni yere oturup yiyoruz.
Aliskanlik haline getirdi yani cok sukur

Bnde oyle surekli kotu dusunuyorum ya soyle olursa ya boyle olursa

Canim bizim evde abur cubur cok yeniliyo o yuzden mecbur ardada biliyo yani tatlarini istyo haliyle allahtan en cok sut da dondurma istyo bu arada sakiza kafayi takti sakiz cigniyo aksama kadar

Kuru inciri cok seviyo icini yiyip bana veriyo kuru uzumu kayisiyida cigneyip cikariyo agzindan dedigin gbi duzen cok onemli mesela yogurdu bitiyo 2 3 gun yapamiyorm sutcuyu bekliyorum hemen yogurdu unutyo tekrar alistirana kadar canim cikiyo yemek saatide sasarsa o gun hic yemek yemiyo

şekerli Abur cubur yiyorsa meyve yemiyor olabilir meyvede şeker var şekeri başka şekilde alıyorsa vücut doyuyordur meyve istemiyordur canı

I ilknurrr22 aynen duzen degisir degismez şaşiyorlar resmen.

Yogurdu mayaladiktan sonra kac gun veriyosun bu arada?
Onceden 2 gun taze kaliyor diye okumustum, gecen ise 5 gun cocuklar tuketwbilir,7 gun buyukler yaziyordu.
Birde hergun veriyomusun yogurt. Ben veremiyorum yanlismi yapiyorum acaba. Ama sut mutlaka hergun iciyor ,bazen ayran iciyor yogurt yerine.

1 hafta veryrm canim valla yani bi haftayi geçerse vermiyorum bide kucuk kucuk kavanozlarda yeni aciyorm her sefernde yani
Her gun veryrm ama smdi 3 4 gundr yemedigi icin tekrar alstrma asamasndayim

Şekerli abur cubur her zaman yemiyo canim zaten sekerli bi dondrma yiyo baskada bisey yemez cikolata felan cok nadir veririm

O zaman demek ki yapı olarak meyve sevmiyor tüh öyle zor Ya çünkü elime muz ver elma ver yesin Dursun yani kolay oluyor o şekilde

Emzirmeyle aran nasıl? Biz bugün uyanınca evden bir çıktık çıkış o çıkış kızım hiç emmedi şaşırdım akşam uykusuna yatırmak için emzirmiş oldum sadece

1 hafta veryrm canim valla yani bi haftayi geçerse vermiyorum bide kucuk kucuk kavanozlarda yeni aciyorm her sefernde yani
Her gun veryrm ama smdi 3 4 gundr yemedigi icin tekrar alstrma asamasndayim
Hm anladim canim iyi ozaman oncede 2.gunden sonra vermeyip,yenisine kadar bekliyodum ama artik 5 gun kadar verip yenisini yapiyor annem.
Her an taze gucenilir syt bulmak zor bi arada ya.
Anneme yakin ahir var direk ordan aliyor, aldigi icin benimkileri mayaliyor sagolsun. Bazen kv getiriyor sut.. kendim kosustursam hic bulamam herhalde guvenilir sut

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…