2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Pek aman aman yok canım en yakın buraya Tekirdağ tarafları biz Avrupa yakasında olduğumuz için Anadolu yakasında olanlar için Şile tarafları uygun gayet temiz geçen sene gittim aşırı kalabalık olması dışında tertemiz sıcacık suyu vardıKaradeniz kıyıları olduğu için Şile, Riva, Kıyıköy falan gayet temiz oluyor karadeniz dalgalarından nasipleniyorlar tabi ama eksisi dalgalı olduğunda sıkıntılı ve tehlikeli çok açılmamak gerekiyor Bizim buralarda da sahil çok her yerde girilir bakıldığında Büyükçekmeceden Tekirdağa kadar mesela müsait her kıyı ama aşırı kalabalık ve yazın bir yerden sonra pis oluyor o yüzden rahat edemiyorum ben giremiyorum

Kizlar ben temizlkle kafayi bozdm yaa surekli temizlik yapiyorm heleki o mutfağın cami hic temiz durmuyo arda ellerini suruyo hep her gun 2 3 kere siliyorm usenmeden aman pis dursun ellemicem diyorm bgn silmesem ertesi gun kesin siliyorm duramiyorm ve cok yoruluyorm aksama kadar

Ya evet karadenizin cok dalgali sahi ona dikkat etmemistim ama simdi sen yazinca hakkaten burdaki denize gidince gecen yil cok dalgaliydi, yunandaki hic yok desen yeri
Diimi kalabalik olmazmi hic, insan daha rahat, sakin bir yer istiyor zaten o sehrin icindeki karmasadan sonra

Mutella 22 gunmu vuuu
masallah canim ya azzzicik kalmis :) hazirliklar tamammi

I ilknurrr22 hadi ya :/ keske oyle yapmasaymis esin,bildigin zorla meme vermis.
Canim bosver gercekten zarari kendine, cok zor o temizlik takintisi. Yalan yok sahsen o kadar usteleyemiyorum temizligi aman illa temiz dursun falan yoksa cok yoruluyorum.
Benim balkon kapisi var mutfakta haliyle hep el izi veya su falan sicriyor siliyorum yine ayni ee onla ugrasamam diyip geciyorum mesela . 2,3 gunde bir sil bari yipratma bu kadar kendini.
Mesela yerleri her gun supurup.siliyorum diyodun yine yalan yok her gun acmiyorum supurgeyi. Yoksa cok gucsuz kalirim.
Hergun silip supurmemen pissin anlamina gelmeyecek, sadece senin iyiligin icin ve tabi ardanin iyiligi icin. Sen ne kadar mutlu,enerjiksin o daha mutlu ve enerjik olacak.
Bosver yioratma kendini azcik kendine zaman ayir hak ediyorsun bunu

Azıcık kaldı gerçekten, hazırız efenim bekliyoruz

O yüzden biz uzakta olsa böyle civar ilçelere kaçmaya çalışıyoruz Dalgalı olması sıkıntı olmaz mesela bizim için ama tehlikeli deniz olduğunda hani bu içine çekme işleri o tedirgin ediyor insanı

Evi her gun mutlaka supuryorm canim o bana is gbi gelmiyo artk yorlmuyorm supururken 2 gunde bide silmeye basladim bugn sldm yarn slmem obur gun silerim kesin mutfkla aranin fayansi acayip leke belli ediyo su damliyo leke leke duruyo benmde mutfagin cami boydan komple cam balkonun kapisida oyle hep el izi oluyo arda sayesinde valla bu ara takintiliyim temizlik isine suan acayip yoruldum gittim balkonun halisini yikadim butun evin camlaribi sildim evi supurdum sildm ardaya yemek yaptim banyoya girdim orayi temizledm bulasik makinesini bosalttim daha aksama yemek yapcam ama bacaklarim agriyo

Canım yıpratma kendini bu kadar anlıyorum temiz olsun istiyorsun ama çok yoruluyorsun tutkku gibi ben de hergün açamıyorum süpürge yoksa çok ağlıyor benimki sonra dedim o ağlayacağına çok temiz olmasın napim..zaten yemek bulaşık çamaşır ser topa katla ütüle banyo wc derken diğerlerine pil bitiyor..

Hem bak teyzem de senin gibi yıllaca hergün sil süpür cam derken ellerinde sinir sıkışması çıktı ve doktor dedi çok mu temizlik yapıyosun diye ve şuan ameliyat olmadı lazım..

Mesela bigün süpür bigün sil en azından çok yorulmazsın..yada cam sildiğin gün ağır yemek yapma..uğraştırıcı bi yemek yapınca temizlik yapma mesela..yıpratma kendini giden sağlığımız geri gelmiyor..

Bende is yaptgm gun mutlaka ugrastirici yemek yapyrm yemek oldugu gun isimi yapsam aslinda ama yok o gun oylece otururum bgn yemek yapmam lazm dun yapmadim cunku sali gunude makarna felan gecistrdm yarinda agda felan yapcm dinlenemem ama ardayi uyutunca uyucam yarin yoruldm.kac gundr

Eşin kesmeni istemiyor değil mi? Emerek uyumaya alışkın çocuk harbiden nasıl uyutulur Ya çok zor salıncakta filan sallasan uyur mu?

Ben çocuğun oymadığı tencereleri her seferinde yıkamana da şaşırmıştım ne gerek var canım benim kız da antredeki aynayı sürekli elliyor balkon camlarını sürekli elliyor ben hiç bir kere de silmiyorum ne de olsa tekrar elleyecek diye oynadığı mutfak malzemelerini de tekrar yıkamıyorum ne de olsa tekrar oynayacak diye kullanacaksam en fazla suya tutarım geri evi haftada 1 süpürüyoruz sadece çamaşır biriktiriyorum ayda 1 kere yıkıyorum topluca filan uğraşma sen de boşver Ya

PembeLokum esim istemiyo canim kesmemi sana ne zarari var emsin diyo tamam emsinde yemek yemiyo gece emmek icin kalkiyo resmen ilk gun hic meme vermedm gece bi kere kalkti sadece
Bende oyle yapıyim gozum gormesin aman bosver diyorm ama batiyo resmen bana gıcık oluyorm oyle durdukca aynalari camlari leke icinde goruyorm ya duramiyorm

Yemesi arttı mı peki canım

nehirnil111 yaaa sahi oyle seyler vardi diimi hic aklima gelmedi bak.
Ama ben yuzme bilmiyorum kiyidan kiyidan oyle dolaniyorm orda yutmaz dimi

I ilknurrr22 seker000
Aynen her isini bir gune sıkıstirma canim.
Aslinda genelde evet her is birgune kaliyor ama olan bizlere oluyor.
Sekerin dedigi gibi giden saglik geri gelmiyor. Zaten temizlik yapmaktan cocuklarla oynamaya zaman ayiramiyoruz ben asil ona yaniyorum.. hayir adam akilli is yapsam yine tamam mesela ama ortada hep gunluk ialer bulask yika,yemek.yap, camasir

Ya ben supurgeyi belki yine acarim ama koridorun halilari cok zor temizleniyor iyixe canima tak etti , sonra o koca supurgeyi hergun hergun cikarip kaldirmak sahsen zoruma gidiyoe o yuzden acasim gelmiyor cogu zaman normal supurgeyle geciyorum.
Biraz tasarruf yapmam lazim bu arada elektrik fazla geliyor , gunde 3 kere camasir makinasi calistiriyorm mesela hepsi hemen yikansin bitsin istiyorm ve sonuc sahane elektrik faturasi..

Mutella ay ya ne guzel olur o simdi minicik,mis kokulu :)
Unuttum yeni dogan bebek kokusunu :)

Ya ben bugun parktayken bi oturayim.dedim oynuyordu ayaz, basamaklarin yanina gitti hayir dedim cekil ordan tam geri cekiliyodu ki ayagi kaydi ve yuvarlandi 3 tane basamaktan
Ben kalkip tutana kadar basini vurdu bioe yere..
Artik bu salakliklarima kizamiyorum bile keskw oturmasaydim pesinde dolansaydim.

Anlamadigim bazi anneler var oylece oturuyorlar bebesi parkta kafasina gore takiliyor. Diger cocuklar top oynuyor,deli.givi salincakta sallaniyor hic umurlarinda degil.. rahat olmayi benmi beceremiyorum anlamadimki.
Cok sukur bisi olmadi ama cevreden goren olduysa kesin demistir bu nasil anne oturmus oraya diye

Evet canim aynen oyle ben bide ardaya vakit ayirmaya calsyrm aksam ustu evde saklambac oynuyoruz gunduzde kahvaltıdan sonra sarki aciyorm oyle oynuyorz hava serinlerse aksama dogruda parka gotryrm şu insaatin yaninda var diyodm yaa oraya gtyrm artk yaa

Ay herkes öyle diyor, miss gibi kokacak evin merveee diye. Sabırsızlıkla bekliyoruz biz de

Bazilari oyle yaa bende geçen gotrdm kadin oyle rahat ki bi gorsen cocukta nasl hareketli arda yaninda hic bsy yani kaydiraga cikiyo ters kayiyo oraya kosuyo buraya kosuyo bi gor ay izlerken ben yoruldum

Yutmaz Allah korusun canım ya bende pek bilmiyorum açılmam

I ilknurrr22 o sarki acip oynamayi bir haftadir yapiyorum hem egleniyoruz,hem ufak spor yapmis oluyorum
Arada 5 10 dk oturup oynuyoruz oyuncaklarla sonra hop geri islere donuyorum,sonra yine 5 10dk oturup devam..

Gercekten rahat cok bazilari.

nehirnil111

Mutella kiyafetlerini yikadinmi onlar bile kokutuyor onceden evi :)
Minicik utusu ne zor oluyor hakkaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…