2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Vallahi bayıldım burada olsa sürekli giderdim biz doğru düzgün giremediğimiz yerlere bile en az 1 saat zaman harcıyoruz Keşke o yerler burada olsa cennet gibiMikonostan mı bahsediyorsun çok güzel bir yer çokta ünlü

Yaz mevsimi çok sıcak oluyor yani pek tercih edilecek gibi değil yazın her yer sıcak gerçi de oralar çöl gibi canım

Ne zaman gidiyorsunuz peki canım

nehirnil111 Biz Yunan adalarına gitmiştik ama artık gidemiyoruz tekrar çünkü Türkiye ile sıkıntılar var ya canım vize işleri iyice zorlaştı Euro dolar durumu da malum çok pahalılaştı mykonos ve santorini gerçekten çok güzel

Şimdi bir tek thasos var gitmesi kolay gibi güzel mi diyorsun orası? tutkku

Benim her yere gidesim var da tatil dönüşü çocuk hasta oluyor Ya da be hasta oluyorum ben hasta olunca da perişan oluyoruz ki

Neyse az daha sabredeyim çocukları bir büyüteyim diyorum az daha bağışıklıkları oluşur

Yaz mevsimi çok sıcak oluyor yani pek tercih edilecek gibi değil yazın her yer sıcak gerçi de oralar çöl gibi canım
Sonbahar gibi düşünürüm açıkcası ama Kasım soğuk mu olur mesela aşırı yağmur oluyor mu oralar da yoksa yazın bende gitmem çok sıcak olduğunu duymuştum

Vizesiz pasaportla olmuyor mu kuzu Bana da turlar çok pahalı geldi şuanlık bizi aşar belki ileride artık nasipse bahsettiğin yerleri çok merak ediyorum gerçekten en güzelleri gibi bir de thasos tutkumun söylediğine göre baktım bayıldım

Benimde her yere gidesim var ona göre maddiyatı da ayarlamaya çalışıyorum çocuk olmadan da görmek istiyorum olduğu kadar yoksa aynen en azından bir kaç yaş geçince çocukla gideriz ne yapalımFethiye Marmaris de hep hayallerimin bir köşesinde ekstradan gitmişken oralara Datça falan yeminle bitmiyor içimdeki bu heves eşime gına gelecek

Son düzenleme:
Sonbahar gibi düşünürüm açıkcası ama Kasım soğuk mu olur mesela aşırı yağmur oluyor mu oralar da yoksa yazın bende gitmem çok sıcak olduğunu duymuştum

En iyi eylül ekim olur gibi canım Kasım'ı bilemiyorum Ya Türkiye de belli de olmuyor ki havalar

Bazı yerler vizeli canım işte ben de tam bilmiyorum hangisi vizeli hangisi değil ama thasos vizesiz bildiğim kadarıyla

Bizim de hayalimiz Karavan alıp böyle rahat rahat yolculuklar yapmak öyle uzak yerlere gözümüz korkmadan gitmek ama bunlar hep dediğim gibi bi 5-10 yıl sonrasının hayalleri

Evet ülkemizdeki hava durumu 4 mevsimi yaşıyor gibi hatta 2 mevsim ya kış ya yaz

Hımm anladım canım çeşit çeşit desene yunan adalarının hepsi güzel ama cennet gibiAynen sanırım benimde hayallerim anca o zaman olur Hayaller büyük neyse sağlık olsun da hepsi olur inşallah istedikten sonra

Ben bir de umreye gitmek istiyorum mesela ve tabi hacca ama işte çocukların büyümesi lazım küçük çocukla da gidiyorlar da yine de eziyetli oluyormuş oralarda bir de küçük çocukları öpmeye çalışıyorlarmış aynı bizim insanımız gibi gelen geçen çocuğu öpmeye sevmeye kalkıyormuş çocuklar hasta oluyormuş filan işte küçükken gidemem ergenliğe girmelerini bekleyeceğim sanırım ohoo çok var ya

Esimdede suc var canim o yuzden bsy diyemyrm onlar daha durcakti isci yok diye cagirdi gelin ben gtmcem dukkana diye isine geldigi gbi davraniyo o yzden soylemez o bana diyo babama sen soyle diye beni kirmaz bende dedm diyemem banane beni karstrma diye

nehirnil111 PembeLokum
Bize en yakin Fanari geliyor kizlar oraya gidiyoe cogunluk. Birde o Thassosa cok gidilmeye basladi.
Kavala, Alexsandropoli,Makri falan. Bu Makris falan size en yakin olanlari Ipsala sinir kapisindan.
Ama cidden suyu cok guzel.
Biz pasaportsuz,vizesiz geciyoruz kimlikle sadece Ab de oldugu icin iki ulke. O yonden sansliyiz ama iste dil buyuk problem. Abim gerci sayisizkere gitti onunla gitsek 2,3 kere ogreniriz heryeri ama iste ha deyince gidemiyoruz iste.
Cidden cok guzel oralarin denizi. Burdaki Karadeniz o kadat temiz degil.
Oraya Cesmeye gitmistik hala suyu aklimdan cikmiyor nasil guzel ama ql12 saatcik :)

Saglik olsun canim, bosver tatsizlik cikarmaya degmez aynen karisma hic.
Akli basinda olan size ön verir tatil.icin

Saglik olsun canim, bosver tatsizlik cikarmaya degmez aynen karisma hic.
Akli basinda olan size ön verir tatil.icin
Hic karismyrm zaten canim yine tartsmslar gtmicek heralde dukkana ben diyorum gitme kendi.isini bul diye laf anlatamiyorm ki başkasının yaninda calisamiyo kendin dukkan ac diyorum ne accam diyo nolcak blmyrm

O benimde aklımda ama dediğin gibi ileri de evladımla ya da evlatlarımla büyüdüklerinde gitmek isterim inşallah Rabbim oraları görmeyi nasip eder ibadetimizi yapmamızı nasip eder

Harika yerler ya çok şanslısınızÇeşme çok güzeldi gerçekten Türkiye'de de yer çok ama işte yakın değil bayağı mesafe var İstanbul ile aralarında Yoksa Çeşme, Bozcaada Çanakkale geneli, Fethiye, Marmaris, Datça hepsi harika Bodrum belki sonrasında gelir ama hiç biri aman aman sizi orası gibi cam değil turkuaz resmen oralar

Kizlar artik ardayi memeden kesmek icin kesin karar aldim dun gunduz vermedm hic gece uykusunda verdm bi kere ama nasil emdi meme diye geliyo her seferinde oglum sen büyüdün artik emme aciyo bak memem diyorm bakip gidiyo icim aciyo resmen ne zormus bu memeden kesmek

Zor olmaz mı ya tatilde ben de bir ara karar vermiştim kızım da hazır denizden çıkınca hoşuna gitmemişti reddetmişti baya geceye kadar istemedi sonra ben kıyamadım resmen dayanamadım emzirdim :)

Başarırsınız umarım

Bende boyle bi es oldukca ben basaramam gelir gelmez cocugun aklina memeyi dusurdu ac memeyi emecek cocuk yok dedm saatlerce cocuga oglum meme em diye diye actrdi sonra arda almadi memeyi bi bakisi vaar gormen lazm sanki ilk defa goruyo ne bu der gbi cocugun kafasini tuttu emsn diye yaa var mi byle bisey ama gunduz hic vermicem ben devam etcem o kadar ugrastim iki gundr bugn tam 2 bucuk saatte uyuttm ardayi ogleb emerek uyudugu icin uyutamadm ayagimda sallamayla uyumuyo yanina yattım uyumadi omzuma yatti evin icinde geze geze ninni soyleye soyleye uyttm o kadar emek verdm biraktrcam

Canim hadi bol sans, bosver cevreyi sen en iyisini bilirsin.
2 yasina kadar emse aaa koca esek hala emiyor diyolar, kesmeyi denesen birak emsin cocuk oyle seymi olur modundalar.. bosver ikinizin iyiligi icin boyle olmasi bence daha dogru. 1,5 sene emdi azmi cok sukur,bazisi hic emmiyor
Uyuma konusuna gelince zor olur simdi evet ama ben genelde yanina yatiyorum ne zaman uyursa artik.. cok zamandir oyle yapiyorum.
Kendin uyumus gibi yap,tepki verme basarabilirsen tabi cok komik oluyorlar ben tutamayip kendimi guluyorm şş şşş diye uyandiriyo beni

Bu arada birine sormuslar kardesin nasil biri diye, bilmiyorm iscilik yapmadim demis.. ayni hesap anne baba bile olsa is konusu arayi aciyor herkesin.
Insallah gonlune gore is bulur canim

nehirnil111 diimi ya ama o sansi kullanmayip aptallik ediyoruz iste :)

Hepsi harika yerler gercektem ne guzel yaratmis Rabbim :)
Ama iste yakin olmayinca .. sizin baya uzak kaliyor bodrum taraflari falan .
Istanbulda denize girilebilecek yerler varmi? Hep onu merak etmisimdir

Valla basa döndük canim 2 gundur cabaliyorum cocuk bi sabah meme diyodu yok oglum meme diyodm bi daha hic istemiyodu dun aksam esim verdirtti memeyi smdi yine dkka basi istyo napcaksam ben boyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…