2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
burcağım bana da bir el atsan:KK53:
ben de aöf den psikoloji okuyacağım sıkıldım öğretmenlikten:KK53:

sen öğretmenlikten sıkılıyon bende deli gibi öğretmen olmak istiyooommmmmmmmmmmmm
memurluktan kurtulmak istiyooommmmmmmmmm
bu ne yaaaa
nerde memursun ,memurluğun nesi var ,kurumun iise izin işin iise bence öğretmenlikten çok daha rahat ,rapor hakkın var ,izin hakkın var ,bizde raporda ücretin kesilmez ,izinde de ,ama öğretmen bi kere derse girmese ek dersi yatmaz ,yazın yatmaz vs ..
bi de çocuklarla uğraşmak da kolay değil
ben bu sene mesela çok rapor kullandım maaşım tam yatıyor ama öğretmen olsan battın yani bu durumlarda ..

nerde memursun ,memurluğun nesi var ,kurumun iise izin işin iise bence öğretmenlikten çok daha rahat ,rapor hakkın var ,izin hakkın var ,bizde raporda ücretin kesilmez ,izinde de ,ama öğretmen bi kere derse girmese ek dersi yatmaz ,yazın yatmaz vs ..
bi de çocuklarla uğraşmak da kolay değil
ben bu sene mesela çok rapor kullandım maaşım tam yatıyor ama öğretmen olsan battın yani bu durumlarda ..

delikız sen hangi bölümden mezunsun.ne memurusun hangi kurumda?

delikız sen hangi bölümden mezunsun.ne memurusun hangi kurumda?
biri bilgisayar biri işletme iki bölüm ..9 yıllık memurum ,eskimişim yaaawww :))
22 yaşında memur oldum hiç beklemedim hemen atandım çok da memnunum işimden çok şükür
rahatım yerinde istediğim zaman iznimi alıp çıkıyorum çok şükür
kurum adı veremem kusura bakma :))

bu arada bu kaka lekelerini nasıl çıkartıyorsunuz herşeyi denedim bir türlü çıkmıyor yaa uyuz oluyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
biri bilgisayar biri işletme iki bölüm ..9 yıllık memurum ,eskimişim yaaawww :))
22 yaşında memur oldum hiç beklemedim hemen atandım çok da memnunum işimden çok şükür
rahatım yerinde istediğim zaman iznimi alıp çıkıyorum çok şükür
kurum adı veremem kusura bakma :))

anladım.rahat olması güzel tabi...çalışan kadın rahat kadın valla çocuklar kreşte bakılıyor,ev temizliğini de kadın yapıyor.istediğindede izin alıp çıkıyosun.dünya sana güzel...kocana da hava atıyosundur öldüm bittim diye...bende habire çocuk keşke çocuktan önce çalışmayı düşünseydim kpss ye konsantre olsaydım diyorum bende..ama geçti çocuk kitap açtırmıyor

anladım.rahat olması güzel tabi...çalışan kadın rahat kadın valla çocuklar kreşte bakılıyor,ev temizliğini de kadın yapıyor.istediğindede izin alıp çıkıyosun.dünya sana güzel...kocana da hava atıyosundur öldüm bittim diye...bende habire çocuk keşke çocuktan önce çalışmayı düşünseydim kpss ye konsantre olsaydım diyorum bende..ama geçti çocuk kitap açtırmıyor
çalışan kadın rahat diye bir şey yok ,şartların rahat olması rahat olduğun anlamına gelmiyor maalesef ,sabahın köründe çocukları hazırlıyorsun kreşe bırakıyorsun ,eve geliyorsun yemek temizlik ütü her iş sana bakıyor ,market alışverişi ,çocukların eksiklerinin alışverişi bitmiyor hiç ,sonra çocukları alıyorsun ,yatırana kadar yine sende ,gece bakıyorsun ,o yorgunlukla bi de işe geliyorsun ,nasıl görmek istersen öyle bakarsın sen de öyle bakmışsın ,evde olsan uykusuz kalsan sabahında işe gitme derdin yok ,sabah 630 da kalkıyorum servis 8 de yine bile yetişemiyorsun ,evden bi çıkıyorsun ev darmadağın hiç düzenli olmuyor ,eve gidiyor evi toplamak bi saatimi alıyor ,yemekti ütüydü çamaşırdı ,çocukların vakti geliyor kreşten alıyorum ,sonra onları yedir içir banyosunu yaptır ,yatır ,pestilin çıkıyor ,bi de gece mesaisi var bu işin ,o yorgunlukla sabah işe gel ,işte de yoruluyorsun çalışıyorsun ,çok basit sanıyorsun sen bu işleri ,ayrıca öyle sürekli kadın da tutamıyorsun maalesef ,gücün yetmez maddi olarak ,ayda bir temizliğe tutsan ki o da işine yaramıyor zaten ,ben şimdi süt iznim olduğundan her işi kendim yapıyorum kadın tuttuğum da yok ,yani çalışan kadının işi çok daha zor ,evde dursan herşey ayağının altında ,bebeler uyusa sen de uyursun ama çalışırken uyku denen şey hiç kalmıyor çünkü iştesin vaktin yok ..kocama hava attığım da yok ayrıca ,öyle komplekslerim de yok ,inş. sen de kazanırsın da anlarsın öyle çalışan kadının işi kolay mı hava mı atıyor atmıyor mu ,çalışan kadının yükü 2 kat daha fazla ..ben evdeyken daha az yoruluyordum işe başladım her hafta 1 kilo veriyorum yediğim halde yorgunluktan ..
53 kiloya düşmüşüm dün tartıldım da ,60 kiloyla hamile kaldım 80 le doğurdum ,bu gidişle 40 lara inecek gibiyim bu koşturmada ,önceden 1 saat de olsa kestirebiliyordum ama şimdi ne mümkünçalışmayan çalışanın halinden zaten anlamaz

çalışan kadın rahat diye bir şey yok ,şartların rahat olması rahat olduğun anlamına gelmiyor maalesef ,sabahın köründe çocukları hazırlıyorsun kreşe bırakıyorsun ,eve geliyorsun yemek temizlik ütü her iş sana bakıyor ,market alışverişi ,çocukların eksiklerinin alışverişi bitmiyor hiç ,sonra çocukları alıyorsun ,yatırana kadar yine sende ,gece bakıyorsun ,o yorgunlukla bi de işe geliyorsun ,nasıl görmek istersen öyle bakarsın sen de öyle bakmışsın ,evde olsan uykusuz kalsan sabahında işe gitme derdin yok ,sabah 630 da kalkıyorum servis 8 de yine bile yetişemiyorsun ,evden bi çıkıyorsun ev darmadağın hiç düzenli olmuyor ,eve gidiyor evi toplamak bi saatimi alıyor ,yemekti ütüydü çamaşırdı ,çocukların vakti geliyor kreşten alıyorum ,sonra onları yedir içir banyosunu yaptır ,yatır ,pestilin çıkıyor ,bi de gece mesaisi var bu işin ,o yorgunlukla sabah işe gel ,işte de yoruluyorsun çalışıyorsun ,çok basit sanıyorsun sen bu işleri ,ayrıca öyle sürekli kadın da tutamıyorsun maalesef ,gücün yetmez maddi olarak ,ayda bir temizliğe tutsan ki o da işine yaramıyor zaten ,ben şimdi süt iznim olduğundan her işi kendim yapıyorum kadın tuttuğum da yok ,yani çalışan kadının işi çok daha zor ,evde dursan herşey ayağının altında ,bebeler uyusa sen de uyursun ama çalışırken uyku denen şey hiç kalmıyor çünkü iştesin vaktin yok ..kocama hava attığım da yok ayrıca ,öyle komplekslerim de yok ,inş. sen de kazanırsın da anlarsın öyle çalışan kadının işi kolay mı hava mı atıyor atmıyor mu ,çalışan kadının yükü 2 kat daha fazla ..ben evdeyken daha az yoruluyordum işe başladım her hafta 1 kilo veriyorum yediğim halde yorgunluktan ..
53 kiloya düşmüşüm dün tartıldım da ,60 kiloyla hamile kaldım 80 le doğurdum ,bu gidişle 40 lara inecek gibiyim bu koşturmada ,önceden 1 saat de olsa kestirebiliyordum ama şimdi ne mümkünçalışmayan çalışanın halinden zaten anlamaz

canım ben eve hiç uyuyamıyorum malesef. bebişim uyurken sürekli sallanmak istiyor. gündüz devamlı elimde. dışarı bile çıkamıyoruz,yemek yaptırmıyor.devamlı gözüm onda bu da beni çok yoruyor.ayrıca evdesin diye tanıdıkların komşuların beklentisi çok yüksek oluyor. kadın tutma gibi bir şans ta zor.nasılsa evdesin işin kolay.. sonrasında tüm işleri yaptın diyelim eee evdesin işin kolay.ama öyle değil işte...

canım ben eve hiç uyuyamıyorum malesef. bebişim uyurken sürekli sallanmak istiyor. gündüz devamlı elimde. dışarı bile çıkamıyoruz,yemek yaptırmıyor.devamlı gözüm onda bu da beni çok yoruyor.ayrıca evdesin diye tanıdıkların komşuların beklentisi çok yüksek oluyor. kadın tutma gibi bir şans ta zor.nasılsa evdesin işin kolay.. sonrasında tüm işleri yaptın diyelim eee evdesin işin kolay.ama öyle değil işte...
ben ev hanımlarının da işi kolay demedim zaten ama sen bayağı bir basit bakmışsın,çalışanlar olarak biz yan gelip yatıyormuşuz gibi ifade etmişsin ,çok düz mantık yaklaşmışsın ,hiçbirşey dışardan göründüğü gibi olmuyor ,herkesin durumu şartları bebekleri farklı
sen öylesindir başkası böyle ,senin bebeğin zordur başkasınınki rahattır ,iş çalışıp çalışmamakla alakalı değil şartlarla alakalı ,tek taraflı bakmamak lazım ..

ben ev hanımlarının da işi kolay demedim zaten ama sen bayağı bir basit bakmışsın,çalışanlar olarak biz yan gelip yatıyormuşuz gibi ifade etmişsin ,çok düz mantık yaklaşmışsın ,hiçbirşey dışardan göründüğü gibi olmuyor ,herkesin durumu şartları bebekleri farklı
sen öylesindir başkası böyle ,senin bebeğin zordur başkasınınki rahattır ,iş çalışıp çalışmamakla alakalı değil şartlarla alakalı ,tek taraflı bakmamak lazım ..

evet şekerim şartla alakalı yani. sende basite almamalısın bende değil mi ama.kolay çocuk var zor çocuk var.kolay iş var zor iş var

evet şekerim şartla alakalı yani. sende basite almamalısın bende değil mi ama.kolay çocuk var zor çocuk var.kolay iş var zor iş var

ben zaten basite almadım ama evde de çok yorulmama rağmen ben evde daha rahattım o bir gerçek ,şimdi gideceğim bir sürü iş beni bekliyor ,evi topla yemek yap ,çocukların çamaşırlarını hallet ,mamalarını hazırla ,sütünü sağ ,kreşe git bebeleri al getir ,sonra akşam mesaisi başlasın ,yemeği bile onları yatırdıktan sonra yiyoruz , ev hanımlarının işi de kolay değil ama çalışan kadın olmak gerçekten çok zor bunu yaşayan bilir ancak .. bir de bebeleri bırakmanın psikolojik sıkıntısı da oluyor anne üzerinde ...ALLAH hepimize yardım etsin

insanity egzersizine basladim. midem asiri bulaniyor yaaa. hamile gibi :KK43:

O ne canım ya yenir mi yeniyorsa hemen gönder :KK52:

Valla ben çalışalı bir ay olmak üzere, yani ev hanımlığını da tattım uzun süre; yoook valla çalışmak bana göre daha rahat, ben evdeyken çok daha fazla yoruluyordum. Haftada bir uygun fiyata bir hanımla anlaştık, temizliğe geliyor, ütümü de yapıyor. Öbür işlerimi de ufaklık uyuduktan sonra hallediyorum. Biraz eşimle de oturayım diyorum, saat 2'yi filan buluyor genelde yatmam; ama olsun. Tabi sen çok erken kalkıyorsun, bir de kreşe götürüyorsun, o yüzden zorlanman normal.

Tatlulaaaar ben geldim ama benden başka kimse yok haliyle sabahın dördünde :KK9: Eve geldim, çocuğumla biraz oyalandım, muhallebisini yedirip yatırdım, sonra beraber uyumuşuz, üçte kalktım :)

Gün içinde ara ara okudum ama fırsat bulamadım yazmaya iş yerinde, dönüşte telefondan da biraz okudum ama artık iyice uyuz oluyorum ne beğen var, ne çoklu alıntı var, elli kere basıyorum sayfa yenilenmiyor, tel.den girenler hangi browser'ı kullanıyorsunuz?

Vavecim mama sandalyen hayırlı olsun, ben de çok beğendim, kullanımı rahat, oradan oraya rahat taşınabiliyor, renkleri de tam bana göre (bebişe değil yalnız bana :KK52:) Bir de yeterli bence, zaten ne kadar kullanacaklar. E-Bebek'in mağazasına gitmiştik kendimiz bakalım diye, bir tane sallanan varmış salıncak gibi ve biraz daha alçak, 800 tl dedi, ben de içimden ohaaa dedim :KK52:

Ela, ben de kafama göre takılıyorum valla, evde ne bulursam ona göre yapıyorum. Sabah klasik kahvaltı ama artık o bulamaçtan ben bile sıkıldım, çocuk daha ne kadar yer bilmiyorum. Öğlende genelde patates sabit kalmak üzere evdeki sebzelerden ne varsa karıştırıyorum, mesela patates, havuç, yeşil fasulye, soğan gibi. Ya da bazen pırasa, karnabahar, bamya filan atıyorum. Bazen mercimek, pirinç, bulgur koyuyorum azıcık. Et olarak da ya buzlukta bir yemek kaşığı kadar ayırdığım kavrulmuş kıymadan atıyorum, ya da sebzeler haşlanırken içine bir parça da tavuk atıp sonra didikliyorum, hepsini rondodan geçiriyorum. İkindide yoğurtla meyve veriyorum. Akşam da muhallebi. Öğleden önce ara öğün yapamıyoruz çünkü uyuyor o saatlerde.

Kızlar, özellikle mama verenler, gece öğünü veriyor musunuz? Benimki içmiyor artık reddediyor. Sabah 5-6 gibi uyanıyor, onda da azıcık emiyor uyuyor.

ADDD canım bana Bakırköy ters biraz, zaten bizim adama da daha sormadım ama Bakırköy'e gidiyorum çocukla desem bana ters yapabülür :26: Ama tek bana göre program yapmayın tabi, mesuliyet altında kalmak istemem, bir şey olur gelemem edemezsem kendimi çok suçlu hissederim :KK17:

Estarabim tatlım o olgunluktan mı eziklikten mi anlamadım ben valla :KK52: Sabırlıyımdır, bazen fazla, yani olmaması gerektiği kadar. Bir de dediğim gibi, savunma mekanizmalarım iyi çalışır, bir şekilde kendimi teskin ederim. Kayınvalideyle anne arasında kalmak zor tabi, ben de birkaç gün yaşamıştım o durumu, birisi bir şey der, öbürü müdahale eder, zorrr. Mümkün olduğunca karşı karşıya getirmemeye çalış ve "Ben böyle olmasını istiyorum." modundan çıkma :KK34: O zaman daha az konuşurlar. Bir de sürekli ıvır zıvır da olsa ikisine de ayrı ayrı iş ver bir şeyler iste. İşle uğraşmaktan başka şeyle uğraşamazlar :KK52: Bu arada ben de Türk Dili ve Edebiyatı'ndayım canııım!

Ruzaaaa sen de mi Türkçe öğretmenisin?

anammm türkçeçiler baasmış burayı...ben de Türkçe öğretmeniyim.canım benim oğlum da emmeyi reddedip mamayla beslenenlerden.gece öğünü eskiden vardı .son bir aydır sabah 5 te uyanıyor en fazla 60 ml içip uyuyor.uyumasa da içmiyor

anammm türkçeçiler baasmış burayı...ben de Türkçe öğretmeniyim.canım benim oğlum da emmeyi reddedip mamayla beslenenlerden.gece öğünü eskiden vardı .son bir aydır sabah 5 te uyanıyor en fazla 60 ml içip uyuyor.uyumasa da içmiyor

Vaay amma meslektaş varmış çok sevindim valla :KK34: Ben TDE formasyonu aldım ama şimdi öğretmenlik yapmıyorum, ünv.deyim. Türkçe öğretmenliği çok zevkli, iki yıl dersanede öğretmenlik yapmıştım 4. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrencilerim vardı. Lisede yaptığımı düşünemiyorum zaten, yapanlara Allah kolaylık versin :KK53::KK53::KK53:

günaydın sevişgen hatunlar,

offfffff bugünde işim çok akşama dügün var :KK24::KK24:evi toplayacam,yemek yapacam, kuaföre gidecem vs :KK6::KK6::KK6::KK6::KK6::KK6:

ben ne ev hanımı olmak ne de çalışan hatun olmak isterdim ben 16-17 yaşında kalmak isterdim ohhhhhhhhhhh mis :KK53::KK53::KK53:ye ,iç,ders çalışma,arkadaşlarla takıl,yakışılıları süz,flört et tey tey tey :KK64: :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ferda canım ortada bi yerde buluşuşuruz bana farketmez m.köyde olur yani :KK52::KK52::KK52:

benim kızda gece 3 ve 6 da iki kez mama yiyor :KK8:zaten zar zor uyuyuooor :KK55: ve üstünü başını degiştirirken çok yıpranıyorum hiç sevmiyo pasaklı dolaşacak hanım :KK51:altını açar açmaz kaçıyooo sıpaaaa :KK55:

Bu ne len ocak anneleri değil memurlar.net mübarek:KK1: ahh ahh memurluk gibisi yok valla eylem hiç şikayet etme..zamanında kanımız kaynadı okumadık girmedik işe yarar bölümlere masa başı yapamam edemem dedik gördük şimdi ebemizinkini:KK53: öğretmenlik hayatta yapamazdım ama ne kadar rahat deselerde bana hiç rahat gelmiyo niyeyse..insanlarla uğraşamam bi sınıf dolusu çocukla hic uğraşamazdım heralde..

Napıyoruz tabiki herkesin mesleğine saygı duyuyoruz:KK42:

Benim gelcekle ilgili tek planım ev hanımı olmak zaten:KK53: öyle kariyer yapayım öleyim biteyim derdinde değilim..çok sığ bi düşünce ama napiyim çalışmanın sonu yok..böyle çok yıpranıyo insan eşine ve çoçuklarınada verimli olamadıktan sonra lüks yaşamışım neye yarar..şu ev borcum bitsin direkt emekli olcam:KK37:

sen nerde çalışıyordun biitt ..evet cumalar güzel oluyor ,hele çocuktan sonra en güzel gün cuma ,haftasonu kuzularla vakit geçirme zamanı geliyor ..
sen nereye götürüyorsun kuzuyu ben kaçırdım mı o kısmını :44:

Ben sağlık sektöründeyim delikız farelere deneyler yapıyorum:KK53:

özel sektördeyim malesef..gerçi nankörlük yapmıyım özel sektöre göre esnek çalışma programım var..

Bebeğimede kayınvalideciğim bakıveriyo..çok yakınız sabahları bırakıp gidiyom öğlen 3 te evde oluyorum sonra full time gece 2 ye kadar mesai..

günaydın sevişgen hatunlar,

offfffff bugünde işim çok akşama dügün var :KK24::KK24:evi toplayacam,yemek yapacam, kuaföre gidecem vs :KK6::KK6::KK6::KK6::KK6::KK6:

ben ne ev hanımı olmak ne de çalışan hatun olmak isterdim ben 16-17 yaşında kalmak isterdim ohhhhhhhhhhh mis :KK53::KK53::KK53:ye ,iç,ders çalışma,arkadaşlarla takıl,yakışılıları süz,flört et tey tey tey :KK64: :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ferda canım ortada bi yerde buluşuşuruz bana farketmez m.köyde olur yani :KK52::KK52::KK52:

benim kızda gece 3 ve 6 da iki kez mama yiyor :KK8:zaten zar zor uyuyuooor :KK55: ve üstünü başını degiştirirken çok yıpranıyorum hiç sevmiyo pasaklı dolaşacak hanım :KK51:altını açar açmaz kaçıyooo sıpaaaa :KK55:

Anaam benimki de öyle valla temizletmiyor hiç altını, üzerini de yüz üstü yatarken değiştiriyorum çünkü dönüyor hep :KK9: O zaman en iyisi Repu'ya bir soralım bence, bizim sonra da görüşme imkanımız olur ama onun gelmesi çok zor. Mecidiyeköy zaten bana 5 dk. Önce siz karar verin, ben uymaya çalışayım. Valla kaçmaktan filan değil hee, ola ki bir şey çıkarsa benim yüzümden çok üzülürüm, planı bozmayın diye korkuyorum :KK17:

Ahhh 16-17... Nerdeee! Ne sorumluluk ne bir şey valla. Bilememişiz kıymetiniiiii :KK52: İlerde de bugünler için bunu diyeceğiz muhetemelen :44:

X