2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Ben herzamanki gibi yine göremiyorum:)) ruşeymi den bahsetmiştin,kullanıyormusun? Nelere katıyorsun.Nerden temin edebiliriz?:))

Bugun milupanın gece 7 tahıllısını aldım 9 gibi 120cc yedi gaz da çıkarttı 1 saat salladım uyuttum.saat 11 oldu 2 kere kalktı:KK43:( emmiyorda kucagıma alıyorum pış pış yapıp bırakıyorum tam çıkıyorum yine başlıyr.aldım tekrar ayagıma hala sallıyorum şuan. Dun gecede hiç abartısız 8-9 kez falan uyandı.ayagımda uyuyoruz artık.ben 1ay önce onun odasını ayırdım yan odada yatagında yatıyor.başlarda ıyıydı döne döne uyuyordu ama şimdi ne değişti ki yaaa? 1 haftadır böyle:KK43:( benım yanında olmadıgımı düşündüğü içinmi yoksa ek gıdalar rahatsız ettiği içinmi uyumuyor dersiniz??

ruşeymi aktardan alıyorum canım.. oğlumun kızımın çorbalarına atıyorum aklıma estikçe de kendim kullanıyorum.
oğlum da yaklaşık 2 haftadır gece 6-7 defa uyanıyor.. önceleri kesintisiz uyuyan çocuk gitti yerine canavar bebek geldi :KK37: bir sıkıntısı war anlayamadım.. diş diye umut ediyorum.. sabah 5 ten sonra sürekli ayağımda uyuyor ayak ucumda 9-10 kg bebek bel boşluğundan belim ağrıyor feci.. diş çıkartanlar da uyanmalar böyle mi oldu acep?? bir de yatmadan pirinç unu muahllebisi yapıyorum içine devam sütü koyuyorum sindiremiyor mu acaba bilemedm

adetin yakın mı ? ben adet olacağım zamanlar öyle olurum da, sebepsiz ağlarım, evde sebepsiz kavga ederim psikopata bağlarım.bi kaç güne adet olurum ondan sonra psikopatlığmın sebebi anlaşılır:KK52:

adetim yakın değil, ben psikopata bağlanamıyorum zaten çok fazla sinirlenemiyorum :KK51: duygusal bir hatunum ben

Herkese merhaba,
6 aylık kızım var. 3 gündür kakası sıvı ve mukusluydu. Birazda son iki aydır gelişimi yavaşladı. özellikle baş çevresi tam anlamıyla buyume göstermedi. nerolojiye gösterdik öncelikli kan tahlillerini istedi. ishalde olunca Bizde mikrobik bir durum olabilir diye tahlil yaptırdık. Kan ve gaita tahlilleriyle başlandı endoskopiye kadar tüm araştırmalar yapıldı miniğime resmen:KK43: tam gün hastanelerde mahvolduk resmen. Önemli olan bi sonuç çıkışında rahatlayın diye o Dr dan o doktora koşturduk resmen. En son endoskopiye bağırsaklarda alerjiden şüphelendiler. Biyopsi sonucunu bekliyoruz şuanda... Ama yüksek olasılık inek sütü alerjisi olduğunu söyledi gastralog:KK43:(
Bizde milupanın pregomin As mamasını başladık. Ancak onu sevmedi :KK43:(( resmen uykuda içirmeye çalışıyorum. Ama uyanıkken çok zor oluyo.
Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum resmen üzülüyorum daha da zayıflayacak diye. Bilgisi olan arkadaşlar var mıdır? Varsa beni de bilgilendirlerse çok sevinirim...
Şimdiden teşekkürler....

Allah şifa versin.hiç karşılaşmadım daha önce..

amin inş. yüzlerine baktıkça çok üzülüyorum sürekli konuşuyorum onlarla ,oğlum kızım sakın anne bizi bıraktı gitti demeyin sizin geleceğiniz için çalışıyorum diye anlatıp duruyorum büyük insan gibi ,anlamasalar da anlarlar hissederler en azından ,yazarken bile gözlerim doluyor valla ,duanı eksik etme şu süreci kolay atlatayım , yemek işine de üzülme :) benim için yemek 5 dakikalık iş ,hiç bana yük gelmiyor yemek işi ,elim hızlıdır ,5 dakikada Beşiktaş olanlardanım :) ben uykumu alayım her işi yaparım valla hiç sorun değil yorulmam ,geçen mesela eşim kalktı gece bi ara ben uyudum ,sabaha bomba gibiydim ,temizlik yemek ütü hepsini yaptım dört dörtlük ..uykuyu biraz alabilsek aslında sorun olmaz da hayırlısı be yaaa:) mamayla alakası yok uyumanın ben bir sürü şey denedim hiç etki etmedi ,o yüzden zamanla geçmesini bekleyeceğiz başka çaremiz yok[/QUOTE]

Allah kolaylığını verir inş.tek sen bırakmıyorsun öyle düşün , hem bayagı seçildiler artık.alışırsın zamanla.bızımkı o bakımdan çok zorlanmadı anneanne zaten hep bendeydi gelen giden oluyor diye.evlerimiz zaten 10 dk arayla.ablamlar kızları saolsunlar sık sık geliyorlar.alıştı artık.sabahları biraz ağlıyo sonra alışıyo.senınkılerde alışcak merak etme.
Sana tavsiyem kreşte bebeleri bırakırken çok pimpirikli sorular falan sorma.sizlere emanet falan de.biraz poh pohlarsan daha iyi olur gibime geliyor.

canım benim düzene girer inşallah.. bir de suyu dene bakalım. inşallah fayda eder.
oğluşlarımızın ikisi de bursalı ya ondan benziyorlar herhalde.. :13: koy sen de büyümüş mü görelim.. :KK55:

Tamm cnm koycam bi ara fırst bulursam.
yemek, temizlik hepsi halloluyor da bırakıp giderken ağlıyor ya oğlum o zaman içim parçalanıyor resmen.. arabada halasına gidene kadar anlatıyorum. oğlum çalışmam gerek, seni halana bırakacağım sonra gelip alacağım diye.. pusetiyle kapıdan veriyorum, bi halasına bakıyor bi bana başlıyor ağlamaya... :KK5: yüzüme baka baka ağlıyor, bırakma beni der gibi.... offfff..... :KK43: yüreğim sızlıyor şu anda... :KK5: Allah sabır versin bizlere...[/QUOTE]

Kıyamam ben onlara yaaa:KK43:((

Eyy hatunlar, size birkaç sorum var, gece gece aklıma geldi:
1. Bebişleri yastıksız mı yatırıyorsunuz?
2. Gece uyanmasa da besliyor musunuz?
3. Gece altını değiştiriyor musunuz?
4. Nasılsınız iyi misiniz?

Başka sorum yok, teşekkür ederim.

1. çok ince bir yastıkla yatıyor(kızım 2 yaşına kadar yastıksız yattı, oğlum yastıkla yatmak istedi :)
2. gece uyandıkça emiyor
3. altını değiştirmiyorum(kaka yapmazsa)
4. iyiyim hamdolsun :86:

kocalarının koynundan kalkıp işe giden,:KK9:
sabaha kadar bebe pışpışlayan:KK9:
amaaannn bayram geliyo temizlige dalayım diyen:KK9:
hiç bişe yapmadan mala baglayan :KK9:
kaynanam bana yatıya gelecekmiş diye sinir krizi geçiren :KK9:
öküz altından buzagı arayan tüm annelere GÜ-NAY-DINNNNNNNNNNNNN :KK52:

ben bugün hiç bişe yapmadan mala baglayan katagorisindeyim :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

kocalarının koynundan kalkıp işe giden,:KK9:
sabaha kadar bebe pışpışlayan:KK9:
amaaannn bayram geliyo temizlige dalayım diyen:KK9:
hiç bişe yapmadan mala baglayan :KK9:
kaynanam bana yatıya gelecekmiş diye sinir krizi geçiren :KK9:
öküz altından buzagı arayan tüm annelere GÜ-NAY-DINNNNNNNNNNNNN :KK52:

ben bugün hiç bişe yapmadan mala baglayan katagorisindeyim :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

benim katagorim yok kocam benden önce kalktı bebeyi kocam pışpışladı bayram temizliğine annem başladı sabah beri ne çok iş yaptım işyerinde kaynanam yatıya gelmez davet ediyorumda gelmiyor heeee bu olabilir öküz altındabuzağ arayabilirim :)

ben bu ek gıdayaaa..töbe töbe yaa..aklımdan akıl gitti . normalde ben hep çok dikkat ediyorum .yedirdikten sonra yarım saat mama koltuğunda oturtuyorum ,ağlasalar da orada oyalıyorum ki kusmasınlar diye ,çünkü hareket edince malum kusuyorlar.. geçen kızım fışkırır tarzda kusmuştu ama uyanıktı o zaman ,ozaman da ilk defa öyle kustuğunu gördüm ve korktum birden ama olabilir alışamadı dedim herhalde..demin saat 10 gibi uyutmuştum bunları ..arada kızım öksürür ya da ses çıkarır uyurken ,onlardan bi ses geldi gittim baktım bişey yok ,neyse 12de uyanma vakitleri geldi ,odaya bir gittim ki ne göreyim .ALLAHım beynimden vuruldum resmen.kızım bir kusmuş size anlatamam ,resmen göl ve yavrum gölün içinde mışıl mışıl uyuyor ,öyle böyle değil ,yediklerimin hepsi yatağın üzerinde ,kulaklarından burnundan içeri girmiş ,suratı hep kusmuk ve yavrum o şekilde yatıyor ,bütün vücudu yatak göl olmuş ki ne göl ,hemen tuttum soktum banyoya ,bi güzel de küfrettim ek gıdaya .. o kadar kontrol ediyorum ama yine de kusuyor yavrum ,pişiği düzelmişti bu sabah yine aynı yer pişik ,yediklerinden biri allerjimi yapıyor acaba ,kusması da ondan olabilirmi diye düşünmeye başladım artık ,RABBİM hepsini korusun ama az önceki manzarayı hele de o göl gibi kusmuk dolu yatakta ağzı yüzü kusmuklar içinde mışıl mışıl uyumasını görseydiniz içiniz parçalanırdı ..nasıl olacak bu ek gıda işi hiç bilmiyorum ,önceden hevesle yedirme hayalleri kurarken bugün resmen nefret ettim bu işten ..

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler yavrular..şu emzirme olayım bi bitsin aile boyu bi cips alcak yanında 2,5 litre kolayla içicem canım çekti tabi sonra mefta:KK53:

Dün gecede saat çalmış eşim sözde seslenmiş bana cezveye suyu koyup süt için tabi ben çocuğun uyanmasına kalktım saat 5 te, cezve alev topuna dönmüş kıpkırmızı ve soğuyunca kapkara tabiki:KK9:

ben bu ek gıdayaaa..töbe töbe yaa..aklımdan akıl gitti . normalde ben hep çok dikkat ediyorum .yedirdikten sonra yarım saat mama koltuğunda oturtuyorum ,ağlasalar da orada oyalıyorum ki kusmasınlar diye ,çünkü hareket edince malum kusuyorlar.. geçen kızım fışkırır tarzda kusmuştu ama uyanıktı o zaman ,ozaman da ilk defa öyle kustuğunu gördüm ve korktum birden ama olabilir alışamadı dedim herhalde..demin saat 10 gibi uyutmuştum bunları ..arada kızım öksürür ya da ses çıkarır uyurken ,onlardan bi ses geldi gittim baktım bişey yok ,neyse 12de uyanma vakitleri geldi ,odaya bir gittim ki ne göreyim .ALLAHım beynimden vuruldum resmen.kızım bir kusmuş size anlatamam ,resmen göl ve yavrum gölün içinde mışıl mışıl uyuyor ,öyle böyle değil ,yediklerimin hepsi yatağın üzerinde ,kulaklarından burnundan içeri girmiş ,suratı hep kusmuk ve yavrum o şekilde yatıyor ,bütün vücudu yatak göl olmuş ki ne göl ,hemen tuttum soktum banyoya ,bi güzel de küfrettim ek gıdaya .. o kadar kontrol ediyorum ama yine de kusuyor yavrum ,pişiği düzelmişti bu sabah yine aynı yer pişik ,yediklerinden biri allerjimi yapıyor acaba ,kusması da ondan olabilirmi diye düşünmeye başladım artık ,RABBİM hepsini korusun ama az önceki manzarayı hele de o göl gibi kusmuk dolu yatakta ağzı yüzü kusmuklar içinde mışıl mışıl uyumasını görseydiniz içiniz parçalanırdı ..nasıl olacak bu ek gıda işi hiç bilmiyorum ,önceden hevesle yedirme hayalleri kurarken bugün resmen nefret ettim bu işten ..

öyle kusması gıdanmı ben ce üşütmekten olabilir ben kızımda aynı şeyi yaşıyorum gece üstüne açmışsa üşümüsse kusuyor dediğin gibi

İyi günler yavrular..şu emzirme olayım bi bitsin aile boyu bi cips alcak yanında 2,5 litre kolayla içicem canım çekti tabi sonra mefta:KK53:

Dün gecede saat çalmış eşim sözde seslenmiş bana cezveye suyu koyup süt için tabi ben çocuğun uyanmasına kalktım saat 5 te, cezve alev topuna dönmüş kıpkırmızı ve soğuyunca kapkara tabiki:KK9:

cips kolayı az mikatrda ben yapıyorum benimkide can :)
bende çaydanlıığı yapmıştım sonra çöpe yine ucuz atlaşmıssın

Taaim oncelikle gwcmis olsun bi anne icin tabikide urkutucu bi sahne tikanmasi falan aklina geliyo

Cnm benim oglum alerjik bunyeli ve gida alerjisi var simdiye kadar hic kusmadi fakat bi kac zamandir arstirm hastanesi aalerji bolumube gidiyorum genelde kusmabin ve reflunun arkasinda gida alerjileri yatiyirmus istersen dr ile paylas bu tabloyu ne zamandan beri kusma var herseyimi kusuyo ikisindede varmi

Mandalina cnm nasilsin kuzun nasil dun sizin yasadiginizin aynisini yasadikaras in gozler kipkirmizi burunu ike ikisi surekli kasindi
Sizde durum su an nasil dr sut alejisi ikiyasindan once gecmiyir dedi
Bugun bize deri testi yapilacak insalla kuzumub cani acimaz

Bu arada fistigin kg alimi nasil kusmasi varmi bunlar en buyuk belirtilermis

Mandalina cnm nasilsin kuzun nasil dun sizin yasadiginizin aynisini yasadikaras in gozler kipkirmizi burunu ike ikisi surekli kasindi
Sizde durum su an nasil dr sut alejisi ikiyasindan once gecmiyir dedi
Bugun bize deri testi yapilacak insalla kuzumub cani acimaz

Bu arada fistigin kg alimi nasil kusmasi varmi bunlar en buyuk belirtilermis

kilosu iyi sınırın üst seviyelerinde 8.750 kiloyduk geçen ay işte bu ayda dokuzu geçmiştir kusmasıda üşütmediği sürece kusmuyor
gözler feci oluyor ya toz alerjisi demişti bize şekersiz çayla silin dedi doktor bizimki pek bitkici ishal oldugundada asiitini alıp kola iiçir demişti
deri testini nasıl yapıyorlar biz öyle şeyler yaptırmadık bende geçmez 2 yaşına kadar diye okudum ama şimdilik hiç bir şey yok yaren doktorda yok temiz dedi

Taaim oncelikle gwcmis olsun bi anne icin tabikide urkutucu bi sahne tikanmasi falan aklina geliyo

Cnm benim oglum alerjik bunyeli ve gida alerjisi var simdiye kadar hic kusmadi fakat bi kac zamandir arstirm hastanesi aalerji bolumube gidiyorum genelde kusmabin ve reflunun arkasinda gida alerjileri yatiyirmus istersen dr ile paylas bu tabloyu ne zamandan beri kusma var herseyimi kusuyo ikisindede varmi
TEŞEKKÜR EDERİM ,oğlumda reflü var ama o kusmadı kızımda yoktu o kustu ama 2 kere oldu sadece sürekli değil yani kusma ,devam ederse doktora giderim

kilosu iyi sınırın üst seviyelerinde 8.750 kiloyduk geçen ay işte bu ayda dokuzu geçmiştir kusmasıda üşütmediği sürece kusmuyor
gözler feci oluyor ya toz alerjisi demişti bize şekersiz çayla silin dedi doktor bizimki pek bitkici ishal oldugundada asiitini alıp kola iiçir demişti
deri testini nasıl yapıyorlar biz öyle şeyler yaptırmadık bende geçmez 2 yaşına kadar diye okudum ama şimdilik hiç bir şey yok yaren doktorda yok temiz dedi

Oh masalla cnm
Bizim once kanda bakildi sut yumurra patates yumurtada cikti
Bugun bide deride bakilcak alerjen madde adamlatio igneile deri alta sokuyulolarnis insalla kuzumun cani yanmaz
Kizamik.asi yumurta akindan yapildigi icin belki gozlem altinda vurabilirlermis ole.kuzum
Sizinde alerhi olsaydi illa bi tepki verirdi vucut kimsebin kuzusu olmasib
Bunada sukur rabbim.dermansiz vermesin

Oh masalla cnm
Bizim once kanda bakildi sut yumurra patates yumurtada cikti
Bugun bide deride bakilcak alerjen madde adamlatio igneile deri alta sokuyulolarnis insalla kuzumun cani yanmaz
Kizamik.asi yumurta akindan yapildigi icin belki gozlem altinda vurabilirlermis ole.kuzum
Sizinde alerhi olsaydi illa bi tepki verirdi vucut kimsebin kuzusu olmasib
Bunada sukur rabbim.dermansiz vermesin

ayy yavrum ya Allah yardımcısı olsun inşalah canı yanmadan atlatır
Amin yaren çok zor hastanelerde uğraşmak bir damla çocuklar

bizimkilere kamera deme ne zaman kamerayı açsam anında kafa orda ,gülerken birden gülmemeye başlıyor sıpalaar ,teknolojik aletlere çok ilgileri var :))

çok az yer gündüz bakımevi olarak alıyor , yani 0 yaştan itibaren,ben de öyle bir yer buldum ,ankaradayım ben sen nerdesin

hmm ben istanbuldayım. :44: gerçi kızıma annem bakıyo da. ben sadece Yurt dışında olur zannediyodum iyiymiş.

ya beğen dedim ama ben mesajını beğendim olayı değil. allah korumuş aynı şey bir kerede benim başıma gelmişti mama yedirmiştim uyanıktı yastığında yatıyodu. biberonu mutafa bıraktım geldim. aynı manzara. ama ben tahmin ediyorum parmağını emerken kendini kusturdu. çünkü baş parmağını emiyor kızım. neyseki bir şey olmamıştı. allah korusun hepsini. aynen ben de kaptığım gibi banyoya koşmuştum. yavrummmmmmmmmmm oooy kurban olurum yaratana.

X