2013 Ocak Anneleri Dokuz Doğuruyor :) Doğum Hikayeleri ve Tablo

fesliş senınkı böle olcak zaten benım ıcıme doğuyo sancı bile çekmıcen kız sen

Ay ağzından bal damlıyor Ayşecim yaa
Doğum yaklaştıkça iyice normal doğum kararı veriyorum Allah'ın izniyle.
Aman insan ne acılara katlanıyor. (Benim çektiğim sıkıntılar) doğum ağrısından daha zordu eminim.
Kalp ağrısı
Neyse aman açmayayım o konuları.

Yani ben şaka yaptım tatlım, temenni sadece benimki.
Birgün doğum hikayemi yazarsam bu kadar kolay oldu demek istiyorum

+

Hikayemin devamı.
Epizyotomi yapmadılar. Hiç gerek kalmadı. Onu söylemeyi unutmuşum

off ne kadar sazanım yaa

ben de ilk çocuğunu anlattın sandım fesleğen

ay beynim sulandı çarpıntıdan hem göğsümün altı hem beynim aynı anda karıncalanıyor...

ay alemsin heee

doğum sancısı aynen adet ağrısı gibi başlıyo canım :) rahım bebeği sıksıtırıp ittikçe de

bi aşağı çekilme hıssı yasıyosun ıcerden zorlanıomus gibi o his sıklaştıkça doğum yaklaşıo demektir...

amiin canım aynen bence de doğum sancısı nedr ki yani ne acıalr çekiyoruz :)

dr fitil vermsıtı mantar için ay öyle bi gerıldım kı dün akşam inan doğum yapmayı tercıh ederdım

çok pis stres yaptım

bak hala devam edıo kafa bulmaya yaa ee kaç dikiş attılar

ay keşke hepimizin böyle kolay olsa doğumu, yani umarım oluurr

canım benim yazını okuyunca çok duygulandım ve heyecanlandım hayırlı olsun yeni topiğimiz inşallah çok güzeell doğum hikayeleriyle dolacak.

aleynacım nasılsın???
girmedin cok oldu topiğe:26:

Topiğimiz hayırlı olsun, Allah hepimize sağlıklı bir şekilde bebeklerimizi kucaklamayı almayı nasip eder, İkinci çocuk olmasına rağmen bebeğimi kucağıma almak için sabırsızlanıyorum :)

Kız sen ne tatlısın ya. Okuyunca valla çok güldüm.

Amin canım benimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm. Hepimiz böyle doğumlar yapalım inşalllahhhh

fesleğen Allah cezanı vermesin yine sazan gibi atlıyodum inanıyodum yüreğim ağzıma geldi sonra dedim maşallah gelişmiş bunun çocuk eve bile gelmiş küveze müveze girmemiş hahaha Allah iyiliğini vermesin emi

Ayy dün gibi, ayşe şafak topiği açacağım dedi çoğumuz ya daha erken felan dedik...şafaklar sayıldıda doğumlar bıle başladı...ikizlerden başka doğan var mı ki şu ara

hayırlı olsun hepimize , inşallah hepimiz vaktinde zamanında alırız meleklerimizi kucaklarımıza
güzel ve kolay doğumlar diliyorum herkese,
Ayşecik açılış konuşmanda çok güzel olmuş çok duygulandım ayrıcada çok heyecanlandım

Ayy dün gibi, ayşe şafak topiği açacağım dedi çoğumuz ya daha erken felan dedik...şafaklar sayıldıda doğumlar bıle başladı...ikizlerden başka doğan var mı ki şu ara

Chekirdekk hastanede cnm şu an erken doğum riski var bugün hastanede kalıcak yarın doğuma alabilirler ,Allah'ın izniyle doğsada sağlıkla kucağına alıcak bebeğini inşallah dua ediyoruz

Chekirdekk hastanede cnm şu an erken doğum riski var bugün hastanede kalıcak yarın doğuma alabilirler ,Allah'ın izniyle doğsada sağlıkla kucağına alıcak bebeğini inşallah dua ediyoruz

evet bugun 2kişi hastanede, umarım sancılarını durdururlar..bıraz daha sabretse bebişler dah iyi tabı ama olmazsada Allahım sağlıkla doğmalarını nasip etsin

anne :sensiblegirl
bdt:30 ocak
doğum tarihi:16 kasım
boy:36 cm
kilo:1250 ,1160
adları beysim , beycan
hastane reyap
şehir tekirdağ çorlu
doğum şekli spinal sezeryan

kızlar sizi beklettim biliyorum ama ancak toparlanıyorum benim ikizler ocağı bekleyemedi doğmaya karar verdi bıcırıklar :)çok şükür durumları iyi

neyse doğum hikayemi paylaşmak istiyorum
11 kasım pazar sabahı karnımda sertleşmeler oldu geçmeyince doktorumu aradım. oda sağolsun hemen gel bakalım dedim.bu arada doktorum hamileliğimin başından sonuna kadar çokilgiliydi ve hiçbirşeyi baştan savma yapmadı hep tedbirliydi.önce nts takıldı sancı çıkmadı biz eve döneceğimizi beklerken alttan muayne edince doktor rahimde yumuşama var ve rahim uzunluğu 1.5 mm olmuş yatışını yapalım dedi.ben şok oldum tabi o zaman 28+3 tük .nerdeyse bir hafta hastande yattım bu süreçte sürekli kontrollerim yapıldı ilaç başlandı ancak açılma devam etti.Allahtan pazar güü ciğer geliştirici iğnem yapıldı .perşembe günü doktorum bebeklerden birinin suyu azalmaya başlamış daha fazla bekletemem dedi yarın alalım dedi.bende doktoruma güvendim .cuma sabahı 29+1 olmuştuk saat 10 gibi beni ameliyata hazırladılar.ameliyathane önlüğünü giydirdier sedyeye yatırdılar.o an çok tuhaftı kendimi tabiri caizse kurbanlık koyun gibi hissettim yani hiçbirşey benim elimde değil Allaha emanetim herşey olabilir.ben hem dua ediyorum hem bebekleri için endişeleniyorum .neyse asansörle ameliyathane katına kadar indik eşim hep o zamana kadar elimi tuttu eşimde bana çok destek oldu hem hamilelik sürecinde hem sonrasında sağolsun.içeri alınınca nasıl anestezi istediğimi sordular ben spinal istedim .sonra ameliyathane masasına oturttular belime iğne vurdular ağrı vermedi zaten iki üç saniyde bacaklarım uyuştu.sonda takıldı ben o şekilde istedim onu da hiç hissetmedim.önüme örtü serdiler ben sadece tavanı ve yan tarafları görüyorum.bu arada bir kişi benimle sürekli konuşuyor beni rahatlatmaya çalışıyor. ben sürekli dua ediyorum bebekleri için sizin için.sonra doktorum kafasını uzattı örtüden nasılsın başlıyoruz dedi gülerek .tamam dedim onu görünce biraz daha rahatladım.sonra karnıma dokunduklarını bişeyler yaptıklarını hissediyorum ama acı duymadım.birkaç dak sonra ilk bebişimin ağlamasını duydum bir dak içinde de diğer bebeğimin sesini.o kadar güzel bir duyguydu ki herşeye değer.Allah size de nasip etsin. doktorum baksana ikisi de canavar gibi sesleri nasıl güçlü dedi ben en kötüünü bile düşünürken seslerini duyunca dünyalar benim oldu .bebekler hemen küvöze alındı ben bir sonraki gün görebildim ama babaları hemen görmüş :) sonrasında rahatladım tabi bebeklerim sağlıkla doğu diye 15 dak kadar dikim sürdü beni çekiştiriyorlar karnımı çekiyorlar falan tuhaftı.işlem bitince tekrar sedyeye alındım ve odama götürüldüm . sonra hemşireler beni temiledi giydirdi sağoldunlar. bazen sancılarım oldu ama genel anlamda rahat geçti dün taburcu oldum günden güne daha iyileşiyorum .tam ayaklanayım hergün bebeklerimi görmeye gidicem inşallah yakında kucağıma da almak nasip olur .darısı sizin başınıza kızlar

İlk annemiz çok heyecanlandırdın beni, çok sevindim bu kadar rahat geçirmiş olmana inşallah en kısa zamanda da dediğin gibi bebişleri kucağınada alırsın darısıda bizlere belli değildir sanırım dimi ne kadar kalacakları küvezde?
şu anda ağrın sızın varmı dikiş yeri filan zorlanıyormusun cnm

amin inş .bir ay dibi dedi doktorları 2 kilo olmalarını bekliycez birde daha emme refleksleri gelişmedi emebildikleri zaman taburcu olmaya hazır olacaklar inş. şu an ağrım sızım pek yok ilk günler daha çoktu amaaten ağrı kesici de veriyorlar öyle dayanılmaz bir ağrı çekmiyorsun. yalnız spinal olduğum için başağrısı yapıyor zaman zaman ona da çikolata ve kahve tavsiye ettiler cidden geçiriyor.oturup kalkarken biraz zorlanıyorum ama oda geçecek

Canım hayırlı uğurlu olsun oğluşların Allah sağlık sıhhat mutluluk versin evinize:)
kendine dikkat et, bu arada bu halde bize vakit ayırıp yazdığın içinde sağol,o kadar telaşın yorgunluğun içinde helal olsun valla:)

aleynacım nasılsın???
girmedin cok oldu topiğe:26:

iyiyim tatlım çok şükür şimdilik bir sıkıntımız yok. Sen nasılsın?

ayyy çok duygulandım yaaa çok sevindim rahat bir doğum yapmana hayırlısıyla da en kısa zamanda bebişlerini de alacaksın kucağına, darısı bizim başımıza artık..

ayy açtınız mı bu topiği
çok duygulandım yaaa

Allahım sağlıkla hayırla zamanında versin kucağımıza bebişkolarımızı

Son düzenleme:

spinal de kahve olayını duymuştum öyleymiş evet,geçer tabi en kısa zamanda toparlarsın inşallah cnm

aaa kızcağız bebeğin hareketlerini daha yeni hissetmeye başlamıştı yahu :))
Rabbim hayırlısını nasip etsin

evet bugun 2kişi hastanede, umarım sancılarını durdururlar..bıraz daha sabretse bebişler dah iyi tabı ama olmazsada Allahım sağlıkla doğmalarını nasip etsin

diğer arkadaş kim?
ayol bu ocak bebeleri çok mu aceleci ne

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…