2013 Ocak Anneleri Dokuz Doğuruyor :) Doğum Hikayeleri ve Tablo

bdt:9 ocak 2013
dogum tarihi :8 ocak 2013
dogum şekli :genel anestezi altında sezeryan
kilo:3.740 gr
boy:52 cm

8 ocak sabahı saat 9 da dr kontrolu için hastaneye gittik zaten dr hazırlıklı gelin demişti çünkü haftamız dolmuştu ve beklemek istemiyoduk öylede yaptık muaynede normal dogumun çok zor oldugu bebegin daha dogum kanalına bile inmedigi söyledi drum ve hemen sezeryan istedi ve saat 11 de ameliyata alındım ameliyathane yarım saat anestezi drunu bekledim işlemlerim yapıldı sonra anestezi dru geldi ve sana hava verecegim dedi ondan sonrasını hatırlamıyorum:) kıızım 11.44 de dünyaya geldi boynuna iki kez kordon dolandıgından dogum kanalına inememiş eger inemeye çalışsaymış Allah korusun ölebilirmiş drum ameliyattan sonra anlattı son muaynede kordon dolanma riskini tahmin ettigi için acil sezeryana aldım seni dedi bende saat 12.00 de ayılmıştım bogazım hafif yanıyodu elimde bir ufak bir pompa vardı acın oldukça bas sana agrı kesici ilaç gelecek dedi ve inan hiç ne acı nede agrı hissettim akşam 8 de ayaga kaldırdılar 3-4 adım atıp geri yattım ikinci gün sabahı sonda çıkarıldı ,serum çıkarıldı ayaga kalkıp yürüdüm koridorda gezdim hastanede banyo yaptım agrım yoktu ve 3.gün öglen de evimize geldik şimdi her işimi kendim yapıyorum hafif sızlıyo yaralarım ama geçti çok şükür hepinize saglıklı dogumlar diliyorum

aysecim simdi ogrendim durumunu. tum kalbimle esine dua ediyorum bir an once yaniniza gelir saglikla insallah...

dogum yapan herkesin gozleri aydin olsun..vakit bulursam bende yazarim hos ilginc bi hikayem yok ama..sonucta tarihimiz de belliydi bizim oyle heyecanli bi dogum olmadi yani

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim dualarınız için....bebeğim bugun 14 günlük oldu eşim de bugün

tam 19 gündür yoğun bakımda ve hala uyutuluyor...gecen cuma tamamen kapatıldı amelıyat yerı ve iyileşme sürecine gectık

ama henüz bir ilerleme yok dua ediyoruz bekliyoruz....size güzel haber vermeyi öyle çok istiyorum ki...

Allah ım yüzünü görmediği yavrusuna bagısla bana bagısla diyorum sağlık ver diyorum dua ediyorum hep elimizden gelen

başka bişey yok....genc hatsa iyileşicek sıkıntılar var ama diyolar daha çok kalır yoğun bakımda diyolar...Allah ım tüm hastalara

şifa versin benim eşime de versin....Rabbim sabır versin

aysecim canim benim dualarimiz seninle güzel haberlerini bekliyoruz canim
allahin izniyle bu zor dönemi atlatacaksiniz insallah
seni cok seviyoruz

canım neyse kı yokmus öyle bişey Allah göstermesin cidden çok fena bi durum eş bambaşka bişey Allah ım dermansız dert vermesin...

Ayşem ağlayarak okudum, Allah'ım sağlıkla kavuştursun eşine.
Ameliyattan güzel haberlerle çıksın.Yaşadığınız en son aksilikler olsun bunlar.
Tüm dualarım seninle canım arkadaşım.

Ayşecim doğum hikayeni yeni okudum.bebeğini sağ salim kucağına aldığın için çok mutlu oldum.mis kokulu kızına kavuştun.eşin içinde çok üzüldüm,allah acil şifalar versin en kısa zamanda iyileşir inşallah.bir an önce mutlu,huzurlu,yeni yaşamınıza başlamanızı diliyorum.kendin,eşin ve bebeğin için güçlü olmaya çalış...

bir yerde okumustum ama bulamadım sımdı o yazıyı orda dıyodukı hamıle kadın ve bebegını emzıren kadın bu surec bıtene kadr bebek emmeden kesılene kadr cennette hudutta bekleyen asker sevabı alır o yuzden bu topıktekıler bol bol dua edın bende edıyorum canım ama sız annesınız ...Insallah bebegını kucagına alıcak babası sakın uzulup sutten kesılme bebegını dusun sen guclu olmalısın kadınlar zayıftır ama anneler güçlüdür

ayşecim canım benım bıtanem ınan hep aklımdasın acaba nasıl eşi nasıl eğer elımden gelen bırsey olursa ne olur bana özelden mesaj at canım ınan her duamda varsın rabbım sana ve bebişine eşini bağışlasın ve hemen toparlansın ınan senın yerıne kendımı koyuyorum da senın kadar dayanamazdım her zaman dıyorum senı hep takdır ediyorum cok metanetlısın ınan bebişin babasına sende eşine cok çabuk kavuşacaksın yarasını kapatmalarıda cok öenmlı bır ılerleme eğer bundan sonra ıyı giderse herhangı bır komplikasyon olmazsa hemen uyandırırlar ınan bana ıyı olacak güzel haberlerini beklıyorum senı8 ve bebişini kocaman öptüm rabbım sızlerı korusun allaha emanet olun

beklenen dogum tarıhı:14 ocak
gerceklesen dogum tarıhı:6 ocak
dogum seklı:epıdural normal dogum
boy:50 cm
kılo:3600 gr
sehır:ızmır
cınsıyet :kız

dogum hıkayem:selam arkadaslar,
5 ocak cumartesı gece 11 cıvarında hafıf hafıf suyumun geldıgını hıssettım..hemen annemı aradım fazla gelmedıgınden once ıdrar kacırıyorum sandım ama annem hemen doktoru aramamı soyledı ve doktoru aradım tam durumu anlatıyordumkı foşş sular ındı asagı..hemen apar topar hastaneye gıttık esım kayınvaldem ve kayınbabamla..benı hemen nst ye aldılar .1 cm acıklık hafıfte sancı vardı ama suyum gelmeye devam edıyordu.mecburen yatırıcaz suyun bıtıyor dedıler ve benı odaya alıp serum taktılar.ufak ufak sancılaım gelmeye basladı.arada kalkıp gezındım 15 dk. da yoklayan hafıf sancılar vardı sureklı nst takılıydı bebegımın kalp atısları normaldı sancımda vardı ama acılma olmuyordu.sabah 6 ya kadar kendı sancını beklıcez 6 da artık sunı sancı verıcez dedıler tabı ben normal dogumda ısrarcı oldugum ıcın..sonra 6 da baktılar sadece 2 cm olmus onca sancıya ragmen..6 da yavas yavas sunı sancı verıldı sonra epıdural taktırmamı onerdıler acıkcası gozum korktu 2 cm acılmada sancım boyleyse 10 cm e kadar dayanamazsam dıye dusunerek kabul ettım ve amelıyathaneye alıp epıdural takıldı..sonra odama geldım ve sancılarım baya hıssedılmez olmustu belımın altı uyusmustu ve rahatlamayla azcık kestırmısım..saat 11 gıbı tekrar bakıldı 3 cm dendı..benım moral ıyıce bozuldu 12 saat gecmıstı ve sadece 3 cm acılma vardı.sonra rahım agzı acıcı bır ıgne yaptılar ..onun arkasından bana kasıktan bele dogru vuran ve 2 dk. aralıklarla gelen bır sancı gelmeye basladı ..ewt dakıka tuttuk tam ıkı dakıkaydı aralıkları.kayınvaldem ıste bu dogum sancısı dedı..epıdural olmasına ragmen uyusmama ragmen o sancıyı hısedıyordum 12 gıbı ebe ve doktorum tekrar geldı ve alttan baktı 9 cm acılma var 1 saate doguma alırız senı dedı o an dunyalar benım oldu cunku normal acılmam gıtseydı doktor aksam 9 u bulur dogumun demıstı olmazsa sezeryana alırız demıstı ve cok korkmustum..neysekı sancılarım arttı ıkındım ıkındım odamda kayınvaldemın elını tutarak esımın elını tutarak ıkındım..her ıkınmada kızıma yaklasıyordum ve bu bana guc verıyordu..1 ı ceyrek gece gıbı benı dogumhaneye aldılar ve saat 13.50 de kızım gozlerımın onundeydı.masal gıbı ruya gıbı cennetteydım sankı ve hıckır hıckıra aglamaya basladım..kızım oyle kıbardıkı duzgunce aglamadı bıle ..doktor ıyıce aglatın su kıbarcıgı dedı ve bıkac vurmaya cıyakladı bızım kız:)))benım dıkısler bıttı onu sardılar gıydırdıler ve tekerleklı sandalyeye oturtup kucagıma verdıler.kapıdan cıktıgımız an esım ve kayınvaldem kapıdaydı hep beraber aglasmaya devam ettık..allahım muthıs bır duyguydu ne acı kaldı ne sancı..adını inci koyduk..onun kadar narin onun kadar kıymetli zarıf olsun dıye ....incim 11 gunluk oldu ..şimdi yanıbasımda uyuyor ..allah olmayanlarada nasıp etsın dogum bekleyenlerı de bır avazda kurtarsın ınsallah:)))bu arada ne olursa olsun korkmayın normal dogumdan ve ısrarcı olun eger cıddı bır saglık problemınız yoksa tabı.. o anı yasamak dunyaya bedel..

Merhabalar,

topiğniz ilgimi çekti, Rabbim kolaylkla doğum nasip etsin ...

Sizin doğum hikayeniz çok duygulandırdı beni, Ne güzel istediğiniz gibi normal doğum olmuş, Ben henüz doğum kısmını düşünmedim ama korkuyorumda ya ben diretirsem ve bebek içerde dayanamazsa...

Hangi ildesiniz hangi hastanede doğum yaptınız ?

Merhabalar öncelikle Ayşe arkadaşımızın eşine acil şifalar diliyorum ..Sağlıkla yavrularını kucağına alan arkadaşlarımı da tebrik ediyorum.bende cuma 10:00 da doğuma giriyorum dualarınızı bekliyorum. sevgiler..

sagol cnm ızmırdeyım sıfa hastanesınde dogum yaptım..egerkı cıddı bır saglık engelınız yoksa cekınmeden normal dogum ısteyın merak etmeyın bebek sureklı olarak nst den ızlenıyor kalp atımlarına bakılıyor dayanmama gıbı bır durum olursa zaten mecburı sezeryana alırlar..sız ne kadarlık hamılesınız

bu arada doğum topiğini kendı meselemle meşgul etmek ıstemıyorum hepinize cok tesekkur ederım

merak eden olursa özel msj atabılırler burdakı guzel haberlerı gölgelemek ıstemıyorum....bu zamana kadar da rahatsızlık verdıysem

özür dilerim hepinize tesekkur edeırm inşallah guzel haberlerım olursa buraya yazarım ve ınsallah da guzel haberlerım olur...

canım elimden gelenı yapıyorum emzırıyorum bebegımı cok sukur....Allah razı olsun o kadar cok kısı dua edıyor kı

Allah ım dıyorum bırını etmezsen bırının duasını kabul et esımı sağlıkla bana ve kızımıza bagısla dıyorum onu çok özleıdm

üşüyorum sankı esım yokken ustum açık sırtım açık benı saran kollarını özlüyorum sesını özlüyorum Rabbimden dileğim

evimizde tekrar bulustursun bızı eşimle bebegımle sağlıkla hayırlısıyla donelım evımıze....

canım benım cok tesekkur ederım...basa gelınce dayanılıyormus en cok eısmı kaybetmek agır gelıyordu bana

ona bişey olursa dıye aklım gıdıyordu sımdı bu durumda ve cidden cok zor gecıyro ama umudumuzu da kaybetmemek lazım

akciğerlerinde hasar olusmus bugun söyledıler ıyılesmeısnı beklıyoruz...dr ıyılesenelrı de gorduk ıyılesmeyenlerı de bız elimizden

gelenı yapıyoruz siz de dua edın sabredın dedı canım...Allah ım yardım etsın...

Ben 6,5 aylık hamileyim , Yavaş yavaş korku sarmaya başladı, Sezeryandanda korkuyorum normaldende :18:

merhaba hanımlar giremedim bir haftadır doğuramadım doğuramadım derken kızım 40.haftayı tamamladı ve 10 ocakta epidural normal doğumla geldi çok şükür.Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah

Biz de paşamıza kavuştuk 9 Ocakta, fakat malum koşturmalardan, uykusuzluktan ve daha yeni aşmaya başladığımız emme probleminden dolayı yazamadım. Kendimizi toparlayınca rahat rahat anlatırız inşaallah. Allah doğuran annelere bu süreci rahat ve moralli geçirmeyi nasip etsin, bekleyenlere de hayırlı doğumlar olsun...

ays-he arkadasım dualarımız senınle guzel haberlerını beklıyoruz işallah

pazartesi öğlen saat 1de doğumum olucak benımde 3 gunum kaldı heyecan arttı haliylen askerlere döndüm resmen şafak sayıyorum.Bugunude saymassam 2 gunum kaldı dıyorum:)

daha önce bu sayfaya baktım mı yazdım mı hiç hatırlayamadım....geçmişi okuma fırsatımda olmadı size yazdıktan sonra geriye dönüp okumaya başlayacağım..yazan herkes hakkında bilgi sahibi olabilmek adına...
ben pazartesi 38+2 de sabah 9.00 da doğuma gireceğim inşallah bugunu saymayalım artık son 2 gün kaldı kızım Nil'in gelmesine...

carmen aynı gun ıcerısınde dogum yapacaz 2 gun kaldı evet resmen heyecan dorukta

merhaba,ben 2013 mart annesi olacagim insallah.burdaki topige girip biraz okumak istedim.dogumlar yavas yavas olmaya baslanirken duygular nasil diye....sizin dogum hikayenizi okudum,inanin saskinligimi gizleyemedim.cunku olaya bu kadar hakim olmak gercekten o anda cok zor olsa gerek.cunku suanda ben dusunsem;"sancilarin henuz tam siklasmayinca doktora gitmemek lazim."diye tamam dusuncede yapabilirim.ama zamani gelince en ufak bir sancida telasa kapilirim heralde acaba doguruyomuyum diye.ayrica dogum hikayenizi yazis sekliniz cok hosuma gitti.bende o sekilde guzel bir ani olmasi icin yazip saklicam azcik kopya aldim Allah bebeginize saglikli omurler versin insallah....

doğum hikayemi yazayım artık:)

doğum: 12 ocak saat 14:14
adı: yusuf buğra

1o ocak olan kontrolüm zorunlu sebeplerden 11 ocak tarihina kalmıştı( warmış bir hayır). cuma günü kontrolden önce çekilen nst de 60 seviyesinde sancı çıktı.. doktor da muayenesini yapınca bebeğin hala aşağı inmemiş olduğunu söyledi we bizi yine ewe gönderecekti.. ben nişan olayını sorunca anlatığımın benzediğini we muayene etti.. 4 cm açıklık wardı.. ulaşım zor olduğu için merkeze göndermek istemedi we yatış werdi.. benim alttan muayenenin etkisyle sancılarım başladı..o gün boyunca şiddetini bir artrıp bir azaltıyordu ki sıkıldım artık doğurmucam dedim, ağladım beklmekten.. öyle yorulmuştum ki sürekli yürü dediler oturduğum anda kaldırdılar yahu:) ertesi gün oldu açıklık 6 cm de kaldı.. tam o sırada bir bayan daha getirdiler aynı d urumdaydık.. ikimizi de hazılryaıp serumları takıp hadi bakalım yine yürüyün dediler.. halsiz kaldım iyice.. sancılar o bayanın artmaya başladıkça ben sinir olmaya başladım:) benim niye artmıyor diye.. onun 7 cm oldu benim de ilerledi sonunda..benden önce doğuracak beni strese sokacak diye düşünürken benim en sonunda ebe doktora danışmadan suyu patlattı, iyi ki yapmış.. bir anda 5 dk içinde bir sancı başladı ölüyom sandım:)doktoru çağırdılar hemen.. ben doğurmıcam diye bağırıyordum:) bir-iki ıkındım derken velet çıktı:)) ay parçası oğlum benim(maaşallah)..14:14de doğmuştu.. iri bebek zor oldu çok zor çok canım yandı çoook:) neyse en güzeli sağlıkla kavuştum ya oğluma.. allah herkese kolay doğum nasip etsin.. bu arada o bayanda benim dikişler bitince doğurdu:)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…