2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

maşallah tarihten türk-islam devletlerini çalıştım. 178 soru çözdüm :nazar:
şu soruya bakabilir misiniz kızlar

mısırda kurulan memlüklerde sarayda ve orduda türkçe konuşurlardı. sultanlar ve valiler kendi adlarına birçok türkçe eserler yazdırırlar, türkçe bilmeyenler ise devlet yönetiminde yükselemezdi.
bu bilgilere göre;
I. memlüklerde halkın çoğunluğu türklerden oluşmaktadır.
II. memlükler türk kültürünün gelişmesini sağlamışlardır.
III. memlük devleti türkler tarafından kurulmuştur.
yargılarından hangisine ulaşılamaz?
A) yalnız 1
B) yalnız 2
C) yalnız 3
D) 1 ve 2
E) 2 ve 3

kızlar öncelikle hepinizin yeni yılı kutlu olsun
dün gece moralim bozuk bi şekilde yeni yıla girdim tabii ki, bunu açıklıcak başka gün bulamadılar mı merak ediyorum
sevdiceğim yanımdaydı çok şükür. onunla girdik, tolga çevik e akşam çok güldük. ama buruktum tabii.. 12 den sonra teyzemlere gittim. annemler ordaydı, orda biraz kafamı dağıttım
destekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim.
beni üzen asıl şey şu, yani sınıf öğretmenliğinde her türlü alan var, fizikten tut ingilizcesine kadar.. hepsini birden nasıl çalışırım, nasıl sorarlar anlam veremiyorum. bi pdr ci psikoloji çalışıcak, dinci din çalışıcak; ama biz ne çalışıcam bilmiyorum. sizin alanlarınızdan karma bi sınav yaparlarsa hiç şaşırmam. çünkü her alandan biraz da olsa gördük biz yani, hani benim her dönem 8-9 dersim vardı.
ben böyle düşünceler içerisinde kaldığımda da iş içinden çıkılmaz bi hal alıyor. içeriği de daha açıklıcaklarını düşünmüyorum açıkçası. o yüzden şimdiki kararım, içerik açıklanana kadar programıma devam etmek.
bildiğiniz üzre eğitimi bitirdim. ama alan geliceğini bilmediğim için aheste aheste maşallah 3 aya yaydım ben onu yani. bilseydim daha erken bitirirdim, neyse..
2 gün önce tarihe başlamıştım. dün ders çalışçak halim yoktu. bugünden itibaren tarihe devam edicem. bu ay, tarih ve tarih bitince mat ya da coğrafyadan birine başlıcam. bunlar bitince de vatandaşlık. planlarıma göre mart ya da mart yarısı gibi konularım biticek.
haftasonları da eğitim tekrarıma devam edicem. biliyorum artık eğitim ve gygk nin pek bi önemi kalmadı; ama şu an zaten alan için elim kolum bağlı.

Güzelim sen hiç planlarını bozma.Eski planındaki gibi çalışmaya devam et.:KK6:Hem bu arada sen gk'yi bitirene kadar alan sınavının konuları falan netleşir, çok iyi olmasa da birkaç alan kitabı çıkar.Onlardan alırsın.Gerçi çok faydalı olmuyor çıkan alan kitapları ama.Hiç yoktan iyidir kuzum.Hem herkes seninle aynı olacağı için sen daha iyi çalışacağından daha başarılı olcaksın rakiplerine göre ben inanıyorum.:KK16:

La bi şey diyecektim unuttum.:KK1::KK1:

Annem Burak Özçivit'e de kusur buldu.:KK9: Herif tescilli yakışıklı yaaa.:KK30:

Yani kulakları tıkamak en iyisi,Burak'ı da getirsem beğenmeyecek.:KK53:

Annene diyecek bir şey bulamadım Monam.:26:Vallahi bana göre Burak'tan iyisi biraz zor bulunur bu dünyada.Haa belki uzayda vardır ne dersin?:KK1::KK34:Bence sen annene bir sor.Sana bir sipariş versin.Kaşı şöyle, gözü böyle olsun diye.Sen de ona göre damat adayı getirirsin di mi kuzum?:KK1::KK1::KK34:

mısırda kurulan memlüklerde sarayda ve orduda türkçe konuşurlardı. sultanlar ve valiler kendi adlarına birçok türkçe eserler yazdırırlar, türkçe bilmeyenler ise devlet yönetiminde yükselemezdi.
bu bilgilere göre;
A) yalnız 1
B) yalnız 2
C) yalnız 3
D) 1 ve 2
E) 2 ve 3

Kuzum cevap D mi?:26:

Güzeller yeni yıl hepimize güzel günler getirir inşallah.Bu sene topikçe hepimiz atanırız inşallah.:KK16:

Dün yılbaşı için dayımlara gidince benim ders de yalan oldu tabi.:KK5::KK5:Gece geç gelince ders çalışamadım.:KK50:Neyse bugün günlerdir bir türlü bitiremediğim temel hukuk bilgileri özetimi bitirdim nihayet.:KK6::nazar::nazar:2 soru bankasından 200 soru çözdüm.

Hdi fıstıklarım hepinizi öpüyorum.:KK54::KK54:İyi geceler.:KK16:

günaydın arkadaşlar;

bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
ben 2012 de kpss ye girdim ön lisans olarak 73 küsür puan yaptım fakat bölümünde kontenjan açılmadığı için atanamadım sonrasındada bir daha tercih yapmadım..

bugün aday işlemlerine gireyim eski puanıma bakayım bide kurcalayayım dedim sayfa tamamen değişmiş..
yeni sayfada benim sadece lise mezuniyetimin bilgileri var ünivin bilgileri yok ama eski sayfaya baktığım da var bunun için ne yapmalıyım aynı sorunu yaşayan var mı?
lütfen bilenler cevap yazsın çok gerildim

kuzum baban çok koşmuştur annenin peşinden ya :KK9:

Bilmiyom valla kızçem.:KK53::KK1:

bu bilgilere göre;
A) yalnız 1
B) yalnız 2
C) yalnız 3
D) 1 ve 2
E) 2 ve 3

2 ve 3 diyorum ben.:44:

bu bilgilere göre;
A) yalnız 1
B) yalnız 2
C) yalnız 3
D) 1 ve 2
E) 2 ve 3

bence A yalnız 1

La bi şey diyecektim unuttum.:KK1::KK1:

Annem Burak Özçivit'e de kusur buldu.:KK9: Herif tescilli yakışıklı yaaa.:KK30:

Yani kulakları tıkamak en iyisi,Burak'ı da getirsem beğenmeyecek.:KK53:

burak beğenilmez mi ya..:KK53: monam sen beğen yeter tatlım gönül kimi severse güzel o dur..

bu bilgilere göre;
A) yalnız 1
B) yalnız 2
C) yalnız 3
D) 1 ve 2
E) 2 ve 3

kuzum kendini toparlamana sevindim, güçlüsün sen sedefim maşallah:nazar::nazar:
bu arada sorunun cevabına yalnız 2 yani B şıkkı diyorum..

burak beğenilmez mi ya..:KK53: monam sen beğen yeter tatlım gönül kimi severse güzel o dur..

kuzum kendini toparlamana sevindim, güçlüsün sen sedefim maşallah:nazar::nazar:
bu arada sorunun cevabına yalnız 2 yani B şıkkı diyorum..

Beğenmedi valla yuh gari dedim.:KK53: İyi babamı beğenmişin dedim.:KK9:

bu bilgilere göre;
A) yalnız 1
B) yalnız 2
C) yalnız 3
D) 1 ve 2
E) 2 ve 3

Türkçe konuşma zorunluluğu varmış, Türkçe bilmek Türk olduğu anlamını doğurmaz bence. Yalnız 1 diyorum :26:

Son düzenleme:
X