2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

tolincim merhaba
akşam yazamadım, karnım ağrıyodu çıkmak zorunda kaldım.
inşallah güzel bi işin olur canım. eğer kpssye çalışmayı istersen burda her zaman destekçin oluruz
ben 2 yıl önce özel ders vermiştim. doktor bi ablam rica etmişti benden. ikizleri vardı. çocuklar 8 yaşındaydı ama anaokuluna gidiyolardı haliyle ders mers hak getire.. ben sınıf öğretmeniyim. işim okuma yazma öğretmek. o çocuklara diş fırçalamayı öğretiyodum. çocuklarda bi engel yoktu. sadece bilmiyolardı. anne baba sürekli çalışıyo. çocuklar giyinmeyi dahi bilmiyolardı. 3 ay boyunca her gün 3 saat gittim. aylık alacağım para 350 tlydi. zaten 100 tlsi yol parasına gidiyodu. evde bi de ikizlerin dışında 3 yaşında miniğimiz vardı. 3 üne de yemek yemeyi, el yıkamayı vs. öğretiyodum. geberiyodum. üstüne ay sonu geldiğinde dilenci gibi para istiyodum. bulunduğum ilde hastanesi olan babaları para yok diyodu. 3 ay bu şekilde çalıştım. artık son günlerde çocuklar bana ve evdeki yardımcı teyzeye bıçak çekmeye başlamışlardı. ben de çıktım işten. aslında çocukların tek istediği anne baba sevgisiydi, çocukları ben çok seviyodum onlar da beni seviyodu, ama bıçak girince araya korkup çıktım. ertesi gün okula gitmemişler. öğretmenimiz gelsin demişler. adam ilk defa o zaman paramı verdi, gel okula gitmiyolar,seni istiyolar demişti. ama gitmedim korkudan ne olucağı belli olmaz diye
geçen 1 ay özel ders verdim. saati 10 tl. ay ben inanamadım şu an 90 tlye yuhh yazık yav. ama gelen çocukta gerilik vardı. bana 2.sınıfa geçti hala harfleri okuyamıyo dediler. ama tabii teşhisi koymak bana düşmez ama çocukta bozukluk vardı. zaten okuldaki öğretmeni de öyle demiş ama aile bunu kabullenmeyip bana getirmişti. ben onu da 1 ayın sonunda bıraktım. çünkü çocuğa yapabilceğim bişey yoktu. çünkü ben özel eğitim dersi alsam da özel eğitim öğretmeni değilim, sınıf öğretmeniyim. vicdanıma yediremem ona ders vermeyi. elimden daha fazlası gelmez çünkü
ay çok uzattım ama özel ders zor yani canım. dışardan güzelmiş gibi geliyo ama öyle değil.
ben de bu yıl kpss olmazsa kolej düşünüyorum mecburen ama istemeyerek yani, o da zordur eminim. özel sektör başlı başına zor zati

kızlar dün öytden 100 soru çözdüm :26: bugün de öyt ye devam. bitmedi gitti

hayır ya gelmelerini istemiyorum asla şimdi onlar gelirse gelenleri kabul ediyoruz manası çıkar
ben evlilik falan düşünmüyorum

kuzum annene söyle o zaman kabul etmesin bilemedim ki:26:
ben cıktım canlarım cok kaldım nette bugün

morisim hoşgeldin
toplarsın, sakın kendini salma

kuzum kabul etmesin annen

mantarım maşallah kuzum tamam o zaman sen içine sinecek şekilde yap kuzum. kolay gelsin

Bade kuzum evlilik zaten öyle düşündüğün zamanda olmuyor ki.

Bizde kocişle öyle görücü usulu gibi oldu. Görümcem benim çooooook uzaktan akrabamın yakın arkadaşı, resmimi görmüş faceden beğenmiş, tanıdığımla normal ziyaret gibi iş yerime geldi çay içip gittiler. Ertesi gün akrabam aradı, beğenmişler seni numaranı verelim mi diye, bende ayıp olmasın diye tamam dedim, sonra cocuk aradığında evlilik düşünmüyorum diyecektim. Zaten tanımadığın biriyle ne konuşulur ki! Sonra aradı konu konuyu açtı konuştuk anlaştık işte. 10 ay çıktık, aileler bildiği için yeter artık evlenecekseniz evlenin dedi 7 ay nişanlılık, 1,5 sene de kocam HAYATIMDAKİ EN DOĞRU KARAR O BENİM İÇİN.

İyiki o saçma sapan çıktığım, uğruna canımı feda edeceğim kişiler olmamış.

Yani şu dönem kafanı karıştırmak istemiyorsun tabi ama, çokta kötü bir durum değil görücünün olması. İnan aileler işin içinde olunca daha seviyeli oluyor, daha güzel oluyor her şey.

HAKKINDA HAYIRLISI.
Ne iş yapıyormuş

Ben de aynı şeyi düşünüyorum. Dediğin şekilde tanışıp mutlu olan çok insan var bak Badem,bence ön yargılı olma.

Bak ben kaç aydır evdeyim,bir Allah'ın kulu gelmedi.

Annem de diyo sen bi atan...

Demek ki o zaman bana değil karta gelecekleri deyip kapatıyom konuyu.

mereba şekerlerim geçmişi okuyamadım çünkü 20 sayfa ilerlemişsiniz çenesiz böcükler sizi
kızlar ücretliyi bırakma kararımdan sonra üstüme bi ferahlık geldi Rabbim hakkımızda hayırlı olanı veriyo hep .
başladım evet bi süre için kafam dagıldı rahatladım ama şimdi zamanı geldi
sedefim maşallah güzel çalışıyosun ablacım ücretlide sanada engelller çıkmıştı ama zaman gösterdiki geçen yıl telaştan çalışamadan 77 alan sen bu yıl eminim 90 ı geçeceksin
kızlar eşim dışarı çıktı arkadaşlarıyla benimde uzaktan egtmde sorun düzeldi birazdan egtmde rehberlik ve yöntem kaldı onlardan birine çalışacam sonrada alandan video izler not alırım :122: hadi görüşürüz canlarım

Son düzenleme:

Kolay gelsin ablacım,Allah zihin açıklıkları versin.

Hayatımda biri olsun sevsin, seveyim çok istiyorum ama evlenerek değil
Zaten kendimi derslere yeterince zor adapte ettim
Bir evin içinde kendi aileme bile zor katlanır oldum
Kayınvalide görümce bilmem ne hengamesiyle hiç uğraşamam
Benim hayattan beklentilerim çok farklı evlilik en son düşündüğüm şey
Atanıp 1 bilemedin 2 3 sene kendi hayatımı yaşamak istiyorum
Kimseye hesap vermeden, kimsenin fikrini almadan..

Tabi canım kararında haklısın.
Ben özel sektörde 4 sene çalıştıktan sonra evlendim, yani öyle bir sorunum yoktu.

Ama bu kaynana görümce olayı inan herkes kötü değil, bir insanın canı yandığında 10 kişiye anlatıyor, ama memnun olduğu birsey oldugunda ya bir kişiye söyleniyor yada hiç söylenmiyor.
Bak burada BDV en popüler bölüm, ama mutlu haberler köşesine uğrayan yok herkesmi mutsuz, hayır değil değil, ama mutsuzluk mutluluktan daha çok anlatılıyor.

Yani siz kızlar bekar olarak bu kaynana görümce olayına çok negatif yaklaşmayın, pozitif düşünün ki herşey iyi olsun.

kızlarım yarın dişçiye gideceğim Allah izin ederse :18:
dua edin de istediğim gibi olsun dişlerim

sağol niloş ablam inşallah
bence sen de doğru karar verdin. 2.dönem senin için süper olucak
kolay gelsin çalışmalarına

bizimde bebişimizolsun nickli kadın mı bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…