2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

slm fıstıklar
raporum
eğitim denemesi 120 soru
pg:40
öyt::63

sırıkla atlama sorusu c olucak
trafik sorusu ilişki olucak. ya ben disiplinler arası demiştim, aralarındaki fark ne canlar :26:
cloş bu arada tekrar şıklara bakınca anladım tatlım sağol, tutuma en yakın şık e dediğin gibi
sorularıma cevap veren diğer arkadaşlara da sonsuz teşekkür, sayenizde yapamadığımı hemen anlayabiliyorum çok sağolun :KK16:
rapor verenlere de kocamaaannn maşallahhhhhh :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

slm fıstıklar
raporum
eğitim denemesi 120 soru

trafik sorusu ilişki olucak. ya ben disiplinler arası demiştim, aralarındaki fark ne canlar :26:
cloş bu arada tekrar şıklara bakınca anladım tatlım sağol, tutuma en yakın şık e dediğin gibi
sorularıma cevap veren diğer arkadaşlara da sonsuz teşekkür, sayenizde yapamadığımı hemen anlayabiliyorum çok sağolun :KK16:
rapor verenlere de kocamaaannn maşallahhhhhh :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

maaşallah sedefim :KK12:
cevapların açıklamasını ben de merak ettim :26: likerti de öğrenmiş oldum sağ olsun clam:KK6:
iyi geceler fındıgım tatlı rüyalar:KK16:
pilim bitti benim :KK6:

Son düzenleme:
Günaydın güzeller.:KK3::KK3:İnşallah güzel ve verimli bir gün olur hepimiz için.:KK16:

maşallah meleğime :KK16::nazar:

hadi yaa çok zor canım. Allah sabır versin sana.. inşallah atanınca hepsi geride kalıcak. ben daha kaynanamla tanışmadım, bi kaç kere telefonda konuştuk. çok şeker bi sesi var ama bilemem yine de tabii :KK1:
o 2 şık arasında kalıp da yanlışı işaretleme olayı bende de var :KK53:

geçmiş olsun safranım :KK16:

geçmiş olsun monam :KK16: niye gitmedin hastaneye bakiim :KK20:

niloşum çok beğendim bu kitabı, mutlaka çöz sen de :KK34:

maşallah canımmmm :nazar::nazar::nazar:

kuzum somut kelimeler çift kodlanabilir kelimelerdir. çünkü onları hem okursun, hem de zihninde canlandırabilirsin. 2 şekli var. fakat soyut kelimeleri sadece okuyabilirsin. zihninde canlandıramazsın.
serdarlı soruyu yapamadım
performanslı soru yalnız 4
çengel bulmacalıda hepsi

kolay gelsin ve maşallah fıstığıma, bugün coğrafya biter artık :KK8::nazar:

kolay gelsin safranım :KK16:

Sağ ol güzelim.:KK16:Bitti sayılır.:21:

selam hanımlar ben de edebiyat öğretmeniyim 2 sene hazırlandım olmadı 2012de kılpayı kaçırdım 80 alıp atanamadım geçen sene malesef hamilelik ve alan sınavı beni mahvetti 69 puan aldım bu sene evde hazırlanıcam kısmetse bugün başlıyorum çalışmaya 50 günlük bir bebeğim var ondan bulduğum her fırsatta kpss'ye hazırlanıcam inşallah bu sene hayallerimiz gerçek olur:KK16::KK16:
nerden nasıl başlasam pek bilemiyorum ama kendime bir program oluşturmalıyım haftalık ve aylık şeklinde fikirleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim...
umarım beni de aranıza alırsınız sizler baya ilerlemişsiniz ama ben kırkım çıkmasını bekledim anca toparladım kendimi şu ana 50 günlük oldu bebeğim daha fazla vakit kaybetmeden başlamalıyım

Hoşgeldin tatlım.Bebeğin hayırlı olsun canım.:KK16:Sağlıkla mutlulukla büyüt inşallah.Sana da uğur getirir umarım.:KK16:

Son düzenleme:
hepinize teşekkürler kızlar aranıza aldığınız için umarım verimli çalıştığımız kazanıp atandığımız bir yıl olur
ekinezya arkadaşım ben alan sınavı için yargının modüler konu anlatımlı setini aldım güzele benziyor her ders için ayrı kitap yapmışlar bir sen de bak istersen o kitaba

Canım senin edebiyat öğretmenliğiydi sanırım.:26:Yargı'nın alan setinde konuları nasıl ele almışlar?Geçen seneki gibi baştan savma mı yoksa iyi mi hazırlanmış?Konu testleri var mı?Çözümlü mü?Çok sordum kusura bakma güzelim.:KK17:Kitaplar hakkında bilgi verirsen sevinirim.:21:Ben de diğer alan kitaplarını beğenmezsem Yargı'yı almayı düşünüyorum.:44:Şimdiden teşekkür ederim.:KK16:

Son düzenleme:

Kuzucuklarım dünkü raporum pek iç açıcı değil malesef.:KK37::KK17::KK14:Dün kalan 3 bölgenin özetini bitirdim.:KK6:Sonra da bir video izleyebildim.:126:Başka da bir şey yapamadım.:KK5::KK5:Bugün de kalan bir videomu izleyeceğim ve sorularımı çözeceğim inşallah.:KK16:

Hadi öptüm hepinizi.:KK54:Ben kaçıyorum.:KK55:Bugün evde olmayacağım.Akşama rapor için gelirim umarım.:KK55:

slm fıstıklar
raporum
eğitim denemesi 120 soru

Tüh yaa sırığın açıklamasını ben de merak ettim.:44: Benim gözüme direkt ilişki şıkkı çarptı,disiplinler arası dememiş ki disipliner demiş.:26: Disiplinerde tek bir ders üzerinde uzman gibi çalışılıyo diye biliyom ben.:26:

vişneli kıza çok güldüm :KK60:
ya kanlı nigar a ne dersiniz :KK23:

Bunu tuttum.:KK23::KK23::KK1:

Günaydın 8. harikalarım :KK16:
ben de başlayayım bari
sabahtır kremleniyorum daha oturamadım derse :KK53:
hadi kolay gelsinnn :KK55:

Mantarkayacım maaşallah kuzum :nazar:

Günaydın kızlar
Çok çok çok hastayım, ilaçlar düzeltmedi hiç, üstüne burun akıntısı başladı :2:
Evde de temizlik yapmam gerek :KK14: şimdi kahvaltı yapar, ilaçlarımı alır, 2 ye kadar temizliği bitirir derse otururum inşallah :KK68:
Erken kalkanlara maşallah, kolaylıklar diliyorum.

başladım bile tarih ve gelişimde birer konu bitirdim daha da devam edicem birazdan
cnm serdarlı soru da kavrama dedim çünkü..verileri inceleyip birbiri ile karşılaştırıp çözüme ulaşmak diyor ya soruda .kavrama yoluyla öğrenmede eldeki verileri inceleyip çözümün ansızın kafada belirmesi durumu var.ör:televizyonun fişi prize uzak, sen fişe bakıyorsun prize bakıyorsun birden kafanda bi çözüm beliriyor, uzatma kablosu..kitaplarda geçen bi örnekte de maymun bi kafese konuluyor..tavanda muz asılı bi uzun çubuk ve bi manav kasası gibi bişey var..maymun hopluyr zıplıyor olmuyor sonra olan malzemeye bakıyor veriye yani..kafasında deneme yanılma yapıyor verileri karşılaştırma..çözüme varıyor ve uyguluyor..anlatımım sağlıklı oldu mu bilemiyorum kızlar..umarım yardımcı olabilmişimdir..

çift kodlanabilirliği ilk defa duydum unutmam daha sedefim çook teşekkürler tatlım
çengel bulmaca sorusunu anlayan anlatabilir mi çok güzel bi soruymuş valla..

evet 2 aylık şimdilik kendi başına duruyor küçük olduğu için senin işin daha zor allah yardımcımız olsun

merhaba tatlım hoşgeldin :KK16: bebişin sana uğur getirsin inşallah
benim bi planım var fakat bende alan sınavı yok. sana uygun olmaz benim plan :KK50:

sağol kuzum ama gerçekten çok kolaydı sorular. napiim şimdilik çözeyim. ilerde tekrarlardan sonra daha iyi denemeler çözerim :KK31:
ben de işte eğitimden yeni kavramlar kitabı aldım. eğer beğenirsem sana da tavsiye ederim. ama daha kitaplardan haber yok :KK14:
kuzum ben o soruda poster konusunda kararsız kalmıştım sadece, ama demek ki o da doğruymuş
çengel bulmacada zaten sorulara cevapları karelere yazarak dolduruyosun. mesela datanın kitabında konu sonunda var. o da bi ölçme değerlendirme tekniği. öğretmen bu şekilde bi teknik de kullanabilir yani, konusuyla ilgili sorulardan çengel bulmaca hazırlayarak.
vee diyagramı fen ve teknoloji dersinde ölçme ve değ. olarak kullanıyo. öğrenci deney yaparken, bu deney sürecinin giriş gelişme ve sonuç kısımlarını diyagrama yazar. öğretmen de cevap anahtarı şeklinde bi diyagram hazırlar. öğrencininkiyle karşılaştırır. deneyin ne kadar iyi yapılıp yapılmadığı karşılaştırılır.
yaratıcı dramada, öğretmen öğrencinin bilişsel, duyuşsal, psikomotor becerilerini doğrudan gözler ve mesela, öğrenciler yaratıcı düşünebiliyolar mı, ses tonunu, mimiklerini kullanabiliyolar mı, dramanın konusuyla ilgili bilgilerini ifade edebiliyolar mı vs. bunların hepsini gözlemleyip yine ölçme ve değ. olarak kullanabilir. mesela bizim ünide drama dersimizde öğretmenimiz bu 3 alanımızı kullanmamıza bağlı olarak bize puan vermişti.
poster konusunda kararsız kaldım. ama sanırım onda da ortaya bi ürün çıktığı için ölçme ve değ. oluyo. çünkü mesela hocalar proje ödevi verdiklerinde bazen ortaya posterler falan çıkarıyoruz. ve bu posteri inceleyerek hoca bize puan veriyo. sanırım onda da ortada bi ürün olduğu için oluyo kuzum.

hepinize teşekkürler kızlar aranıza aldığınız için umarım verimli çalıştığımız kazanıp atandığımız bir yıl olur
ekinezya arkadaşım ben alan sınavı için yargının modüler konu anlatımlı setini aldım güzele benziyor her ders için ayrı kitap yapmışlar bir sen de bak istersen o kitaba

Maşallah çok güzel bir başlangıç:) İyi çalışmalar..

fatih harbiye ile güneşi beklerkene sardım cok pis :KK52:
Güneşi beklerkeni çok seviyorum yaa bazen kendimi sonra liseli kız hissedip gülüyorum halime:) Bir de Kerem var tabi:)
Aralık da bitti ya la:KK14:
10 gün var deyip kendimi kandırmak istiyorum :))
:21:Naber kızlar nasılsınız
İyiyiz teşekkürler sen nasılsın?
Günaydın güzeller.:KK3::KK3:İnşallah güzel ve verimli bir gün olur hepimiz için.:KK16:

Sağ ol güzelim.:KK16:Bitti sayılır.:21:

Hoşgeldin tatlım.Bebeğin hayırlı olsun canım.:KK16:Sağlıkla mutlulukla büyüt inşallah.Sana da uğur getirir umarım.:KK16:

Kuzucuklarım dünkü raporum pek iç açıcı değil malesef.:KK37::KK17::KK14:Dün kalan 3 bölgenin özetini bitirdim.:KK6:Sonra da bir video izleyebildim.:126:Başka da bir şey yapamadım.:KK5::KK5:Bugün de kalan bir videomu izleyeceğim ve sorularımı çözeceğim inşallah.:KK16:

Hadi öptüm hepinizi.:KK54:Ben kaçıyorum.:KK55:Bugün evde olmayacağım.Akşama rapor için gelirim umarım.:KK55:
Olsun canım o bile güzel bir şey yapmamaktansa..İyi çalışmalar..
Günaydın kızlar
Çok çok çok hastayım, ilaçlar düzeltmedi hiç, üstüne burun akıntısı başladı :2:
Evde de temizlik yapmam gerek :KK14: şimdi kahvaltı yapar, ilaçlarımı alır, 2 ye kadar temizliği bitirir derse otururum inşallah :KK68:
Erken kalkanlara maşallah, kolaylıklar diliyorum.
Geçmiş olsun..Biraz istirahat edin...
Günaydın 8. harikalarım :KK16:
ben de başlayayım bari
sabahtır kremleniyorum daha oturamadım derse :KK53:
hadi kolay gelsinnn :KK55:
Sağol canım sana da kolay gelsin..Ben de spor yaptım:)
Mantarkayacım maaşallah kuzum :nazar:

X