2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Merhaba kızlarım,bugün maşallah güzel çalıştım.:21::nazar:

Biraz dinlendim devam edeceğim birazdan.:KK6::KK6:

Sedefim trafik sorusu ilişki desenli dedim tüm dersler dediği için.

Sırıkla atlamaya da e diyorum,çünkü öğrenciler kafasına gmre takılıyor,dönüt-düzeltme yok diye.:26:

olsun başlarsın daha
hatta hemen bugün başla :KK55:
başladım bile tarih ve gelişimde birer konu bitirdim daha da devam edicem birazdan
cnm serdarlı soru da kavrama dedim çünkü..verileri inceleyip birbiri ile karşılaştırıp çözüme ulaşmak diyor ya soruda .kavrama yoluyla öğrenmede eldeki verileri inceleyip çözümün ansızın kafada belirmesi durumu var.ör:televizyonun fişi prize uzak, sen fişe bakıyorsun prize bakıyorsun birden kafanda bi çözüm beliriyor, uzatma kablosu..kitaplarda geçen bi örnekte de maymun bi kafese konuluyor..tavanda muz asılı bi uzun çubuk ve bi manav kasası gibi bişey var..maymun hopluyr zıplıyor olmuyor sonra olan malzemeye bakıyor veriye yani..kafasında deneme yanılma yapıyor verileri karşılaştırma..çözüme varıyor ve uyguluyor..anlatımım sağlıklı oldu mu bilemiyorum kızlar..umarım yardımcı olabilmişimdir..

çift kodlanabilirliği ilk defa duydum unutmam daha sedefim çook teşekkürler tatlım
çengel bulmaca sorusunu anlayan anlatabilir mi çok güzel bi soruymuş valla..

merhaba kızlar :KK3:
dün gündüz üniden en yakın arkadaşımlaydım
akşam da onur geldi keşandan
bi cacık yapmadım yani :KK37:
bugün ihtiyacın 2011 eğitim denemesini çözdüm.
112 doğru, 7 yanlış, 1 boş
ama sorular çok kolaydı. zaten denemenin başında moral ve motivasyon için orta zorlukta denemeler yazıyodu. 120 soruyu 1 saatte bitirdim, düşünün. asıl beyaz kalem çözmek lazım, o da elimde var ama soru sorudur diye değerlensin gibilerinden çözeyim dedim işte. yine de eksik olan yerlerimi gördüm. zaten o konular tam oturmamıştı kafamda. tekrarlarda halledicem onları
şu soruyu anlamadım.

aşağıdakilerden hangisinde likert tiği dereceleme ölçeğinden yararlanılması daha doğru olur?
a) öğrencilerin Türkiye ve İsrail arasındaki ilişkileri, suyun paylaşımı bağlamında tartışmalarının beklenmesi
b) öğrencilerin mesleki yeterliliklerinin belirlenmesi
c) öğrencilerin hedef davranışlara ulaşma düzeylerinin belirlenmesi
d) öğrencilerin dönem başı ve dönem sonu başarıları arasındaki farkın belirlenmesi
e) Türkiye ve İran'daki öğrencilerin zorbalık düzeylerinin belirlenmesi

cnm.maşallah çalışmana..denemnde çok güzel geçmiş cnm..senin eğitim iyi ve seviyorsunda maşallah..bende eğitim çalışırken çok mutlu oluyorum..sorunun cevabı e mi cnm..

hoşgeldin linacım.bebişin hayırlı olsun analı babalı büyüsün.inşallah bu sene verimli çalışarak başarırsın, hiç umutsuzluğa kapılma..bende bi anneyim 2,5 yaşında kızım var..senin bebiş 2 aylıkmış..çalışma konusunda seni zorlamaz...bu dönemde uykuları uzun oluyor genelde..benimki beni çalışırken hiç rahat bırakmıyor sağolsun..bende uyuduğunda yada oyuncaklarıyla oynarken bakabiliyorum..

evet 2 aylık şimdilik kendi başına duruyor küçük olduğu için senin işin daha zor allah yardımcımız olsun

merhaba tatlım hoşgeldin :KK16: bebişin sana uğur getirsin inşallah
benim bi planım var fakat bende alan sınavı yok. sana uygun olmaz benim plan :KK50:

sağol kuzum ama gerçekten çok kolaydı sorular. napiim şimdilik çözeyim. ilerde tekrarlardan sonra daha iyi denemeler çözerim :KK31:
ben de işte eğitimden yeni kavramlar kitabı aldım. eğer beğenirsem sana da tavsiye ederim. ama daha kitaplardan haber yok :KK14:
kuzum ben o soruda poster konusunda kararsız kalmıştım sadece, ama demek ki o da doğruymuş
çengel bulmacada zaten sorulara cevapları karelere yazarak dolduruyosun. mesela datanın kitabında konu sonunda var. o da bi ölçme değerlendirme tekniği. öğretmen bu şekilde bi teknik de kullanabilir yani, konusuyla ilgili sorulardan çengel bulmaca hazırlayarak.
vee diyagramı fen ve teknoloji dersinde ölçme ve değ. olarak kullanıyo. öğrenci deney yaparken, bu deney sürecinin giriş gelişme ve sonuç kısımlarını diyagrama yazar. öğretmen de cevap anahtarı şeklinde bi diyagram hazırlar. öğrencininkiyle karşılaştırır. deneyin ne kadar iyi yapılıp yapılmadığı karşılaştırılır.
yaratıcı dramada, öğretmen öğrencinin bilişsel, duyuşsal, psikomotor becerilerini doğrudan gözler ve mesela, öğrenciler yaratıcı düşünebiliyolar mı, ses tonunu, mimiklerini kullanabiliyolar mı, dramanın konusuyla ilgili bilgilerini ifade edebiliyolar mı vs. bunların hepsini gözlemleyip yine ölçme ve değ. olarak kullanabilir. mesela bizim ünide drama dersimizde öğretmenimiz bu 3 alanımızı kullanmamıza bağlı olarak bize puan vermişti.
poster konusunda kararsız kaldım. ama sanırım onda da ortaya bi ürün çıktığı için ölçme ve değ. oluyo. çünkü mesela hocalar proje ödevi verdiklerinde bazen ortaya posterler falan çıkarıyoruz. ve bu posteri inceleyerek hoca bize puan veriyo. sanırım onda da ortada bi ürün olduğu için oluyo kuzum.
cnm serdarlı soru da kavrama dedim çünkü..verileri inceleyip birbiri ile karşılaştırıp çözüme ulaşmak diyor ya soruda .kavrama yoluyla öğrenmede eldeki verileri inceleyip çözümün ansızın kafada belirmesi durumu var.ör:televizyonun fişi prize uzak, sen fişe bakıyorsun prize bakıyorsun birden kafanda bi çözüm beliriyor, uzatma kablosu..kitaplarda geçen bi örnekte de maymun bi kafese konuluyor..tavanda muz asılı bi uzun çubuk ve bi manav kasası gibi bişey var..maymun hopluyr zıplıyor olmuyor sonra olan malzemeye bakıyor veriye yani..kafasında deneme yanılma yapıyor verileri karşılaştırma..çözüme varıyor ve uyguluyor..anlatımım sağlıklı oldu mu bilemiyorum kızlar..umarım yardımcı olabilmişimdir..

çift kodlanabilirliği ilk defa duydum unutmam daha sedefim çook teşekkürler tatlım
çengel bulmaca sorusunu anlayan anlatabilir mi çok güzel bi soruymuş valla..

cloşum evet cevap e. likert tipte, iyi, orta, kötü gibi değerler veriliyo diye biliyorum fakat neden e anlamadım.:44:

yok kuzum. ben de 2sini de a yaptım; ama değilmiş. :KK14: belki de cevap anahtarı yanlıştır :KK53:

Bebeğiniz hayırlar uğurlar getirsin...Sağlıklı güzel günler onun olsun:) Bende Türkçe öğretmeniyim alan sınavı var yani.Eğer alanla ilgili kaynak varsa elinizde bir gün alan bir gün eğitim gk gy gidebilrsiniz...Benim elimde kaynak yok alan bekliyorum çıkmasını..Ben de sizin gibi yeni başladım sayılır bir program yaptım ama 2 gündür dersanem olduğu için uyamadım..Umarım her şey gönlümüzce olur..

Geçmiş olsun kızlar çabuk geçer inşallah..

hepinize teşekkürler kızlar aranıza aldığınız için umarım verimli çalıştığımız kazanıp atandığımız bir yıl olur
ekinezya arkadaşım ben alan sınavı için yargının modüler konu anlatımlı setini aldım güzele benziyor her ders için ayrı kitap yapmışlar bir sen de bak istersen o kitaba

selam hanımlar ben de edebiyat öğretmeniyim 2 sene hazırlandım olmadı 2012de kılpayı kaçırdım 80 alıp atanamadım geçen sene malesef hamilelik ve alan sınavı beni mahvetti 69 puan aldım bu sene evde hazırlanıcam kısmetse bugün başlıyorum çalışmaya 50 günlük bir bebeğim var ondan bulduğum her fırsatta kpss'ye hazırlanıcam inşallah bu sene hayallerimiz gerçek olur:KK16::KK16:
nerden nasıl başlasam pek bilemiyorum ama kendime bir program oluşturmalıyım haftalık ve aylık şeklinde fikirleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim...
umarım beni de aranıza alırsınız sizler baya ilerlemişsiniz ama ben kırkım çıkmasını bekledim anca toparladım kendimi şu ana 50 günlük oldu bebeğim daha fazla vakit kaybetmeden başlamalıyım

hoş geldin lina :KK3:
bebeğin hayırlı uğurlu olsun :emir_bebek:

bugün öyt den bir konu bitirdim 117 soru çözdüm :nazar::KK6:

Ben Tatar Ramazan'la Bugünün Saraylısı'nı izliyom.:KK6::KK6:

Bi de haftaiçi Deniz Yıldızı.:KK53:

Müsait oldukça da Esra Erol.:KK1::KK1:

o öyle değil vişneli kız olamadım diyeceksin :KK1:

kuzum hiç bilmiyorum :KK50:
4 soru çıkmış geçen sene az değil :18:
senin var mı önerin ?

Uzaktan eğitimde var mıdır ki dersanenin verdiği şifrede ? :44: Ona bi bakmak lazım.:KK50: Ama bizim kitap kapsamlı almış,ben ordan çalışmayı düşünüyom kuzum.:KK31:

Hee ya olmadım fişneli...:KK5::KK5:

X