2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

kızlar mantık sorularını çık yavaş çözüyorum, 20 soru neredeyse 1 saatimi alıyor :KK14:
ben mi çok anormalim yoksa sizlerde mi böyle çözüyorsunuz?

sağol renginam :KK16:
ya hiç sorma. hem de pg ye öyle üstünkörü bakıyorum. bazı konuları atlıyorum. yok bitmiyo :KK30:
şu pg yi bi kaç güne bitireyim de ondan sonra hepsinden karma sorular çözeyim. nasılsa daha ayın yarısındayız. bu bitmedikçe diğerlerinden de soru çözesim gelmedi bugün. senin eğitim bitti mi kuşum?
hava bahane :KK1: yani havadan da olabilir ama düne kadar kar da yoktu yani.
kuzum bence sen bi dahakine 1 ay öncesinden sipariş et kitaplarını, en azından sinir olmazsın.

ahh monam. ben de atanan bi arkadaşımın fotosunu gördüm. sınıfındaki çocukların ayaklarında terlik var. laa insan onlara bi ayakkabı alır be. bi de müdür yetkili, aldığı maaş gayet iyi oluyo. hem kaç ay oldu atanalı, bi ayakkabıcık alamıyo ama ''kadrolu öğretmen'' sıfatına sahip bu kişi işte, kpssden aldığı yüksek puan sağolsun. gönlündeki alçaklığı boşver :KK14:

yuhh ya, renginanın kargo gibi oldu desene.. var bu kargolarda bişey :KK47:

sağol nathalicim. :KK16: evet, aslında ocaktan itibaren artık gygk çalışçaktım ama bu sefer eğitime hiç bakmazsam tüm çabalarım boşa gidicek. :KK31:
bu hayatta hiçbir şeyden çekmedim arastan çektiğim kadar :KK52::KK53:
eğitimi ayın 8indeydi sanırım bitirdim kuzum ama ölçme istatistikeri hariç:KK17:

üst komşum ve samimi arkadaşım üniversiteden deli gibi aşık olduğu adamla evli, 2,5 yaşında ve 8 aylık sağlıklık dünya tatlıları 2 kızı var ve 3 sene önce atanmış devlet memuru şuanda.
o kadar özeniyorum ki, sevdiği adamla evli, işi var, bebekleri var ama tabi ona sorsan dünya yıkılmışta sanki altında kalmış gibi sıkıntıları var.

bizde inşallah atanacağız, sonra başka hayat telaşları başlayacak, bugünlerimizi unutacağız inşallah.

:nazar:maşallah yinede sedef
bir önceki seneki çalışmalarının büyük artısı var, çok farketmesen de, konuları çabucak bitiriyorsun bence. bu sene eminim çok daha güzel geçecek sınavın.

sağol safranım. evet fark ediyorum aslında. geçen yıl topiğimde bi eğitim dersini 3-4 günde bitiren arkadaşlarıma şaşırıyodum :KK1: geçen yıl eğitime çok yabancı olduğum için benim uzun sürüyodu. hatta bazılarında konularım bile yetişmemişti sınava kadar.
şimdiyse dersle geçirdiğim 2,5 aya bakıyorum da.. eğitim derslerim bitti biticek.. ve hepsinden 1 soru bankası bitti, hatta gelişimden 2 soru bankası bitti. :nazar:
geçen yıl koca sene hiç soru bankası bitirememiştim.
Allah'ıma şükürler olsun ki şimdi vakit yönünden rahatım. sadece yeni yılda biraz daha hızlanmalı ve ipin ucunu hiç bırakmamalıyım :KK15:

ahh monam. ben de atanan bi arkadaşımın fotosunu gördüm. sınıfındaki çocukların ayaklarında terlik var. laa insan onlara bi ayakkabı alır be. bi de müdür yetkili, aldığı maaş gayet iyi oluyo. hem kaç ay oldu atanalı, bi ayakkabıcık alamıyo ama ''kadrolu öğretmen'' sıfatına sahip bu kişi işte, kpssden aldığı yüksek puan sağolsun. gönlündeki alçaklığı boşver :KK14:

yuhhh en basitinden 10 ayakkabı 300 tl eder, insan utanır öyle fotoları koymaya.

bu devlet dairelerinde insanlık dışı muamele eden insanları gördükçe yemin ederim kpss sınavını çok yetersiz buluyorum, anayasa dersi yerine insanlık dersi de ekleseler ya, uygulamalı geçilecek olanından
:KK14:

yuhhh en basitinden 10 ayakkabı 300 tl eder, insan utanır öyle fotoları koymaya.

bu devlet dairelerinde insanlık dışı muamele eden insanları gördükçe yemin ederim kpss sınavını çok yetersiz buluyorum, anayasa dersi yerine insanlık dersi de ekleseler ya, uygulamalı geçilecek olanından

Onda da torpil olur...:KK53::KK53:

kızlar ben kaçayım iki testim kaldıydı onları çözeyim içim rahat etsin :KK53:

öptüm hepinizi iyi geceler tatlı muhabbetler :KK19:

kızlar mantık sorularını çık yavaş çözüyorum, 20 soru neredeyse 1 saatimi alıyor :KK14:
ben mi çok anormalim yoksa sizlerde mi böyle çözüyorsunuz?
canım biraz yavaş evet ama git gide hızlanırsın. şu an sadece mantıklarını anlamaya çalış, belirli bi yerden sonra hızla çözmeye çalış canım, kronometre tut.

bu hayatta hiçbir şeyden çekmedim arastan çektiğim kadar :KK52::KK53:
eğitimi ayın 8indeydi sanırım bitirdim kuzum ama ölçme istatistikeri hariç:KK17:
aferin kuzuma maşallah :nazar: ama nolur istatistikleri ihmal etme. bak ordan da soru geliyo çünkü

aynen katılıyorum safranım. hani haberlerde görüyoruz ya karlar üstünde terlikle sırtlarında montları yok. dediğin gibi 1 maaşını harcasa, o maaşın çeyreği gitmez. bekar bi kız alt tarafı, orda ne masrafı olucak ki?

20 soruya 1saat çok be kuzum sınavda 3 4 tane çıkacak kafadan 15 dk gider yani
Zamanla hızlanırsın

deneme sınavında sayısal da sözel de çok zamanımı almadı ama soru başı 1 er dk yı geçmiştir yine. elimde ablamın kullanmadığı çözümlü soru bankası var ales'in 2000-2005 yılları arasında çıkan sorular var, bakıyorum da onlara çok kazıklar, deneme sınavındakiler kolaydı doğru yaptım hepsini, ama ösym ya çok zor soruyor yada önceden çok zor soruyormuş :KK14:

Sen iyisin canım,benim kafa hiç almıyo...:KK53::KK53:

daha mantık vardı değil mi :KK14:

kızlar ben programıma haftada 1 saysal 1 sözel mantık testi ekledim. 4 haftadır her hafta birer tane çözüyorum, çözümlü soru bankasından. sınava kadar bu şekilde gidersem pratiklik kazanacağımı düşünüyorum, yoksa mantık konusu çalışılacak, sonra soruları çözülecek bir konu değil. sizde öyle yapın derim, çünkü az değil, toplamda 6 soru çıkacak.

sağol safranım. evet fark ediyorum aslında. geçen yıl topiğimde bi eğitim dersini 3-4 günde bitiren arkadaşlarıma şaşırıyodum :KK1: geçen yıl eğitime çok yabancı olduğum için benim uzun sürüyodu. hatta bazılarında konularım bile yetişmemişti sınava kadar.
şimdiyse dersle geçirdiğim 2,5 aya bakıyorum da.. eğitim derslerim bitti biticek.. ve hepsinden 1 soru bankası bitti, hatta gelişimden 2 soru bankası bitti. :nazar:
geçen yıl koca sene hiç soru bankası bitirememiştim.
Allah'ıma şükürler olsun ki şimdi vakit yönünden rahatım. sadece yeni yılda biraz daha hızlanmalı ve ipin ucunu hiç bırakmamalıyım :KK15:
ben 2 ay gittiğim hızlandırılmış kursa bile iyiki gitmişim diyorum, çünkü ondan önce kpss de hangi dersler var, konu dağılımı ne, kaç soru çıkıyor, yemin ederim bilmiyordum. yani canım yeterki çalışılsın, bir önceki günün üstüne eklendikçe bilgiler çoğalacak, tabiki tekrarlarda çok önemli bu süreçlerde. çalış çalış geç, hiçbir işe yaramıyor yoksa.

Onda da torpil olur...:KK53::KK53:
ben mesela mülakata da karşı değilim monam. ama bu ülkede mülakat demek 2 kat torpil demek. ingiltereden gelen bi ablamız bizimle aynı sınıfta okuyodu. sınıf öğretmenliğinden mezun oldu o da. ülkesindeki öğretmen alım sınavlarını anlattı. o kadar adaletli ki, ve öyle kadroya giren de bi daha kadrodan alınmıcak diye bişey yokmuş. her yıl kontrol varmış. bizim ülkemizde atanıp kendini salan o kadar öğretmen var ki. ee nasılsa sırtını devlete dayadı ya gerisi boş :KK14:
kızlar ben kaçayım iki testim kaldıydı onları çözeyim içim rahat etsin :KK53:

öptüm hepinizi iyi geceler tatlı muhabbetler :KK19:
iyi geceler tatlım tatlı rüyalar :KK16:
iyi geceler kızlar, kolaylıklar diliyorum :KK16:

sağol tatlım :KK16:

deneme sınavında sayısal da sözel de çok zamanımı almadı ama soru başı 1 er dk yı geçmiştir yine. elimde ablamın kullanmadığı çözümlü soru bankası var ales'in 2000-2005 yılları arasında çıkan sorular var, bakıyorum da onlara çok kazıklar, deneme sınavındakiler kolaydı doğru yaptım hepsini, ama ösym ya çok zor soruyor yada önceden çok zor soruyormuş :KK14:

kızlar ben programıma haftada 1 saysal 1 sözel mantık testi ekledim. 4 haftadır her hafta birer tane çözüyorum, çözümlü soru bankasından. sınava kadar bu şekilde gidersem pratiklik kazanacağımı düşünüyorum, yoksa mantık konusu çalışılacak, sonra soruları çözülecek bir konu değil. sizde öyle yapın derim, çünkü az değil, toplamda 6 soru çıkacak.

ben 2 ay gittiğim hızlandırılmış kursa bile iyiki gitmişim diyorum, çünkü ondan önce kpss de hangi dersler var, konu dağılımı ne, kaç soru çıkıyor, yemin ederim bilmiyordum. yani canım yeterki çalışılsın, bir önceki günün üstüne eklendikçe bilgiler çoğalacak, tabiki tekrarlarda çok önemli bu süreçlerde. çalış çalış geç, hiçbir işe yaramıyor yoksa.

evet safranım. çünkü artık çoğu ders ayrıntı olmaya başladı. çalıştıkça daha çok şey çıkıyo çalışmaya. bi sonu yok. o yüzden temel şart.
bence iyi düşünmüşsün sayısal-sözel mantık olayını. soru çöze çöze hallolucak bi ders çünkü. :KK34: valla 6 dan bile fazla çıkabilir :18:

$skipbanner_06.png
:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

Safranım bende çözüyorum mantık ne kadar erken o kadar iyi. Hem diğerlerine göre daha eğlenceli bence mantık :)

X