2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

yavrucum nasılsın iyi misin? moraller nasıl :26:

ben sıkılmak istiyorum ama :KK14:

Öğlen ben dersteyken aradı...Ağlaya ağlaya konuştu. Defalarca yemin etti sinirle yaptım her şeyi diye...:KK31: Ama mesele bir anlık sinir değil işte...Ailesi vs.anlattım...Dediklerini yaparsam barışacak mıyız dedi yapacağım dedi...Ders anlatamıyorum,sabaha kadar uyumadım çok kötüyüm dedi...:KK31:

İçim acıdı,sıktım kendimi ağlamamak için.Güçlü süsü verdim...

Allah ne hayırlı yazdıysa o olsun....

Öğlen ben dersteyken aradı...Ağlaya ağlaya konuştu. Defalarca yemin etti sinirle yaptım her şeyi diye...:KK31: Ama mesele bir anlık sinir değil işte...Ailesi vs.anlattım...Dediklerini yaparsam barışacak mıyız dedi yapacağım dedi...Ders anlatamıyorum,sabaha kadar uyumadım çok kötüyüm dedi...:KK31:

Peki herşeyi silip affedebilir misin?

bitirdin mi tamamen peki?

Şu an evet... Kafam hiç iyi değil,kim nereye çekerse gidecek moddayım.:KK14: Çok çok büyük şeyler yapıp ikna ederse belki...:KK31:

bence biraz daha bekle. madem ayrıldın. ondan gelecek tepkiyi bekle. ona göre karar verirsin tekrardan
gercekten seven ınsan arar zaten sürekli, affettirmeye çalışır.

bence biraz daha bekle. madem ayrıldın. ondan gelecek tepkiyi bekle. ona göre karar verirsin tekrardan
gercekten seven ınsan arar zaten sürekli, affettirmeye çalışır.

Annem zaten boşver diyor.Yüzeysel anlattım ona da...:KK14: Üstüme gelme dedim,ters tepiyor çünkü...:KK6::44:

Hayırlısı neyse o kararı aldırsın Allah.

kolay değil onca yaşanmışlığı bi anda silip atmak kaç gündür ne kadar üzüldün.. Biraz zamana bırak bakalım zaman ne gösterecek..

kuzum bana mesaj gelmişti imei numaranız klonlandı diye onda vardı.. Sana da aynısı geldi sandım.. Ne yaptın baktırdın mı? Birde çizelgeni göremedim tek tabancayım demişsin canım hakkında hayırlısı olsun..

Safranım maşallah maşallah o ne tatlılıktır çokta hoşmuşsun :nazar:

Rengişim telefonun hayırlı olsun.. Yeni telefonun güzel haberler almana aracı olur inşallah..

kızçelerim sizlere sorularım var müsait olduğunuzda bakarsanız çok mesut olurum :KK9:
Bu insanlar daha çok yerli ve kaliteli ürünleri tercih ediyor.. Bu cümledeki anlatım bozukluğunu bulamadım..

Kolundaki sıyrıklar yüzünden çok acı çekiyordu.. Bu cümlede türeme esnasında ünlü kaybına uğramış sözcük varmış O hangisi ?

üniversitede görev yapan bir öğretim görevlisi öğrencilerine ders geçme sınavı yapmadan önce tahtaya X=3S+10 ( X:akademik başarı puanı , S:geçme sınavından alınan not)ifadesini yazar. Daha sonra öğrencilerin dersten geçme notlarını bu formüle göre hesaplayacağını ifade etmiştir. Örneğin sınavda 10 alan bir öğrencinin geçme notu 3.10+10=40'tır. bu bilgiler ışığında öğrencilerine 10 üzerinden bir sınav yapmış ve dersi geçebilmek için akademik başarı puanının en az 30 olması gerektiğini vurgulamıştır.

Buna göre öğretim görevlisinin değerlendirmede kullandığı ölçüt ve yaptığı hata türü sırasıyla aşağıdakilerden hangisidir?

a) mutlak-sabit
b) bağıl-sabit
c)mutlak-tesadüfi
d)mutlak-sistematik
e)bağıl-sistematik

50 kişilik bir sınıfta puanları normal dağılım özelliği gösteren türkçe testinde z puanı +1 olan Göktuğ ile z puanı -3 olan İlker arasında Göktuğ ve İlker dahil yaklaşık kaç öğrenci bulunmaktadır?

a)40
b)41
c)42
d)43
e)44

tatlım ilk soruda sabit hata var diyorum.
bak şimdi. hocanın formülüne göre tek tek hesap yaptım. çocuk 10 alırsa; x=3.10+10=40 puan alır
çocuk 9 alırsa; x=3.9+10=37 puan alır
çocuk 8 alırsa; x=3.8+10=34 puan alır.
yani bu şekilde ilerlediğinde puanlar arası farklılaşma hep 3 oluyor. yani hep sabit. o yüzden sabit hata diyorum

diğer sorunda da; normal dağılım eğrisi çizdiğinde -3 ile +1 arasında %84 lük bir dilim vardır. eğer bunu anlamadıysan kağıda yazıp fotoğrafını çekip de anlatabilirim canım.
bu normal dağılım eğrisi normalde -3 ile +3 arasında %100 lük bir dilimdir. bu %100 lük dilim bizim sınıf mevcudumuzdur. sınıf mevcudumuzu bize 50 kişi olarak vermiş. demek ki %100 de 50 kişi varmış.
fakat bizde _3 ile +1 arasındaki dilimi soruyo. yani bu da %84 lük dilime denk gelmiş oluyo.
buradan oranlama yaparız.
%100 lük dilimde 50 kişi varsa
%84 lik dilimde kaç kişi (x) vardır?
buradan içler dışlar çarpımı yaptığımızda; 100.x = 84.50
buradan x=42 dir canım

monam bence şu anda yapabileceğin en büyük hata; biraz daha düşünmeden onunla yoluna devam etmek olur.
çünkü nerden biliceksin ki bi daha aynı şeyleri sana yaşatmıcağını?
ben farkındayım sen zaman zaman çok üzüldün ilişkinde. ve zor bi süreçten geçiyoruz, kpss gibi bi derdimiz varken bunlar seni olumsuz etkiler.
kesin ayrılık kararı da verme. senden zaman istiyorum de. biraz düşün taşın. bakalım o zaman sürecinde pişmanlığını hala yaşıyacak mı? kendini affettirmeye çalışacak mı?
sadece demek istediğim olumlu ya da olumsuz kararın ne olursa olsun çabuk karar verme, ben senin üzülmeni istemiyorum sonra :KK16:

tatlım ilk soruda sabit hata var diyorum.
bak şimdi. hocanın formülüne göre tek tek hesap yaptım. çocuk 10 alırsa; x=3.10+10=40 puan alır
çocuk 9 alırsa; x=3.9+10=37 puan alır
çocuk 8 alırsa; x=3.8+10=34 puan alır.
yani bu şekilde ilerlediğinde puanlar arası farklılaşma hep 3 oluyor. yani hep sabit. o yüzden sabit hata diyorum

diğer sorunda da; normal dağılım eğrisi çizdiğinde -3 ile +1 arasında %84 lük bir dilim vardır. eğer bunu anlamadıysan kağıda yazıp fotoğrafını çekip de anlatabilirim canım.
bu normal dağılım eğrisi normalde -3 ile +3 arasında %100 lük bir dilimdir. bu %100 lük dilim bizim sınıf mevcudumuzdur. sınıf mevcudumuzu bize 50 kişi olarak vermiş. demek ki %100 de 50 kişi varmış.
fakat bizde _3 ile +1 arasındaki dilimi soruyo. yani bu da %84 lük dilime denk gelmiş oluyo.
buradan oranlama yaparız.
%100 lük dilimde 50 kişi varsa
%84 lik dilimde kaç kişi (x) vardır?
buradan içler dışlar çarpımı yaptığımızda; 100.x = 84.50
buradan x=42 dir canım

İlk soruya bende mutlak ve sabit hata dedim canım ama cevap mutlak- sistematik olarak verilmiş..

İkinci soruyu anladım canım ben de aynı yoldan yaptım ama ne kafayla yaptı isem 41 bulmuştum :) 3 kere yaptım 3'ünde de 41 buldum :) bir kişi nerde diye aranıyordum işlem hatası yapmışım :KK1::KK1: sağol canım hatamı gösterdin..

Bu insanlar daha çok yerli ve kaliteli ürünleri tercih ediyor.. Bu cümledeki anlatım bozukluğu nedir?

İlk soruya bende mutlak ve sabit hata dedim canım ama cevap mutlak- sistematik olarak verilmiş..

İkinci soruyu anladım canım ben de aynı yoldan yaptım ama ne kafayla yaptı isem 41 bulmuştum :) 3 kere yaptım 3'ünde de 41 buldum :) bir kişi nerde diye aranıyordum işlem hatası yapmışım :KK1::KK1: sağol canım hatamı gösterdin..
Allah Allah nasıl sistematik oluyo. du bakiim ölçme defterime
Bu insanlar daha çok yerli ve kaliteli ürünleri tercih ediyor.. Bu cümledeki anlatım bozukluğu nedir?

bu cümleyi 85 kere okudum, gene de anlamadım nerde hata olduğunu. bana gayet düzgün biz cümle gibi geldi :KK53:

Eski defterlerden birine denk geldim facede. Evlenmiş :KK14:

Bu kişinin annesi ve dayısı babamın en yakın arkadaşları. Daha geçen hafta bizdelerdi
Düğüne bile çağrılmadık şaka gibi :KK14:

X