2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

zaten dışardan olaya baktığımda o kadar saçma bi sistem için kendimizi paralıyoruz ki. yazık bize yanii. ben yabancı biri olsam, türkiyedeki bu sistemi öğrensem uğraşılır mı senelerce ya derim. ama içimizdeki öğretmenlik isteği hep bunu bastırıyo. ve öyle bi döngü ki olmayınca hadi bi yıl daha bi yıl daha bu son giriş fln derken bi bakmışsın yıllar geçmiş. ve geçen o yıllara yazık. bizim şu anda 20 li yaşlarımız en güzel dönemlerimiz. gençliğimize yazık. evli olan arkadaşlarımızın eşleriyle çocuklarıyla geçiremediği 1 dk nın bile hesabını nasıl vericekler çok merak ediyorum. biz bekarların alnımızın akıyla aldığımız maaşı rahatça harcayabilmek hakkımız değil mi? sevdiceklerimizle doğru dürüst plan bile yapamıyoruz. çünkü her şey belirsiz. 90 alsan bile sevinemiyosun, 100 tam puan alsan bile fransızca öğretmenliğinde olduğu gibi kalakalırsın. bizim kendi bölümlerimizden kpss ye verdiğimiz emek kadar öss ye versek nerdeyse pdr okuyup atanıcaz bile :KK52: valla bence kararın doğru monam. Allah da bu kararını hayırlı kılsın inşallah. bak ne güzel tüm sevdiklerin de senin yanında. senin adına gerçekten çok sevindim. :KK48:

Sedefim çok teşekkür ederim.Ben de şu zıkkıma verdiğim emeği öss için verseydim,şimdi çatır çatır yiyecektim paramı.Ama nasip işte....:KK31: Zararın neresinden dönsem kar diye düşündüm ve bizimkilerin desteği gerçekten inanılmaz güç verdi...:KK8: Uğraşılmaz ama işte hayat telaşı...Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek için her şey....:KK31::KK31: Artık kulaklarımı tıkayacağım,ne yapıyorlarsa yapsınlar.:KK19: Rabbim senin de gönlündekini versin bi tanem,çok sağ ol desteğin için.:KK16::KK16:

kızlar çok canım sıkkın dünden beri.. Dün teyzem doktora gitmişti midesinden rahatsızdı daha öncede görünmüştü kontrolleri vardı ben yine kontrole gitti zannediyordum.. Meğersem 20 gün önce gittiğinde göğsünden parça almışlar patolojiye göndermişler dün patolojinin sonucu gelmiş kötü huylu tümör demişler yani kötü huylu kanser..benden üzüleceğim diye saklamışlar ama bu gün her şeyi anlattılar.. pazartesi günü ameliyat olacak göğsünü alacaklar sonra tekrar patoloji ve patolojinin sonucuna göre kemoterapiye başlayacaklar.. yani kızlar içimden öyle şeyler geçiyor ki kelimelere dökemiyorum.. Ben bu süreci daha önce yaşadım sürekli hastane ile bitişik yaşam sürmek kemoterapi ve kemoterapinin etkileri yani bunlar çok zor şeyler bunları çok iyi biliyorum çünkü annemi de kanserden kaybettim şimdi teyzemde tekrar yaşamak ve Allah korusun tekrar kaybetme korkusu.. Allah'ım beterin beterinden korusun..
kızlar kusura bakmayın canınızı sıktım ama içimi dökmem lazımdı..

kızlar çok canım sıkkın dünden beri.. Dün teyzem doktora gitmişti midesinden rahatsızdı daha öncede görünmüştü kontrolleri vardı ben yine kontrole gitti zannediyordum.. Meğersem 20 gün önce gittiğinde göğsünden parça almışlar patolojiye göndermişler dün patolojinin sonucu gelmiş kötü huylu tümör demişler yani kötü huylu kanser..benden üzüleceğim diye saklamışlar ama bu gün her şeyi anlattılar.. pazartesi günü ameliyat olacak göğsünü alacaklar sonra tekrar patoloji ve patolojinin sonucuna göre kemoterapiye başlayacaklar.. yani kızlar içimden öyle şeyler geçiyor ki kelimelere dökemiyorum.. Ben bu süreci daha önce yaşadım sürekli hastane ile bitişik yaşam sürmek kemoterapi ve kemoterapinin etkileri yani bunlar çok zor şeyler bunları çok iyi biliyorum çünkü annemi de kanserden kaybettim şimdi teyzemde tekrar yaşamak ve Allah korusun tekrar kaybetme korkusu.. Allah'ım beterin beterinden korusun..

Yahu bebişim ne rahatsız etmesi ? Biz sadece ders için mi burdayız ? :KK20: Kıyamam sana ben canım arkadaşım benim.Bilmiyordum,başın sağ olsun...:KK50: Yüreğini ferah tut canım,dua edicem senin için,Rabbim yardımcın olsun.

Canım ,annene Allah rahmet eylesin,teyzene de şifa versin:KK5:Duygulandırdın beni..Canım iyi olur İnşAllah meme kanserinin erken teşhiste çaresi var diye biliyorum.

Yahu bebişim ne rahatsız etmesi ? Biz sadece ders için mi burdayız ? :KK20: Kıyamam sana ben canım arkadaşım benim.Bilmiyordum,başın sağ olsun...:KK50: Yüreğini ferah tut canım,dua edicem senin için,Rabbim yardımcın olsun.

Amin.. sağol canım Allah razı olsun.. İçimi ferah tutmaya çalışıyorum Mona da yaşadıklarımız aklıma geliyor annemin çektiği sıkıntlar acılar gözümde canlanıyor.. bilmiyorum yavrum ya.. Yani içimde bir fırtına kopuyor..

Amin.. sağol canım Allah razı olsun.. İçimi ferah tutmaya çalışıyorum Mona da yaşadıklarımız aklıma geliyor annemin çektiği sıkıntlar acılar gözümde canlanıyor.. bilmiyorum yavrum ya.. Yani içimde bir fırtına kopuyor..

Canım hiç kolay değil,aynı acıyla ikinci kez sınanmak.Ya Şafi diye dua et bol bol canım. Çok zor,Rabbim sabrını versin ve teyzeciğin iyileşsin hayırlısıyla....Bize de hep yaz.... Umarım güzel haberler verirsin morisim.

Canım ,annene Allah rahmet eylesin,teyzene de şifa versin:KK5:Duygulandırdın beni..Canım iyi olur İnşAllah meme kanserinin erken teşhiste çaresi var diye biliyorum.

sağol canım.. İnşallah canım doktorların umutlu konuştuğunu söylediler ama patoloji raporlarını okutmadılar.. Çünkü sonuç kağıdını okuduğumda orada yazanları anladığımı biliyorlar okutmamaları da ayrıca içime bi kurt düşürdü.. Teyzemler bana düşkündür üzülmemi istemezler.. Allah korusun başka bir şey var mı ki diye de korkuyorum.. Yanında ben kalayım hastaneyi avucumun içi gibi biliyorum dedim ona da gönülleri olmadı.. İnşallah benim kuruntumdur..

Selam herkese.
Morisi son yazdıklarını okudum Rabbim teyzene şifalar versin. insanın ayağına batan bir diken bile bu dünyada işlenen günahlara kefaretse kanser hastalarımızın dökülen günahlarını düşünün..
Anneciğine Rabbim cenneti nasip etsin Allah tüm günahlarını affetsin.onun için ve teyzen için dua edelim.
Dua topiği var orayada yazabilirsin burdan üyeler birbirleri için dua ediyorlar.
Kanseri inancımız ve moral ile yenebiliriz Allah ın izniyle.

aynen kuzum. ya ama işte ben matematiği yapsam da tarihi yapamadığım için p3 puanım güzel gelmiyo. malesef her dersten süper olmamız gerekiyo iyi bi puan için. tek taraflı iyi puan gelmiyo :KK14:

monam dün yorumunu gördüm başka bi topikte öğretmenlikten vaz mı geçiyosun yoksa :26:

kızlar bugün tam kütüphaneye gidicektim ki kuzenim geldi. doktor ultrason istemiş, bizimki de lisede küçük, tek başına gitmeye çekinmiş. sen götürür müsün beni dedi, olur dedim. o sırada annemin gün arkadaşları geldi, evden çıkmadan yakalandım malesef :KK37: gün arkadaşları da uzaktan akrabalar. akraba günü. biri anneme dedi ki ''x e söylesene sedefin öğretmenlik işini yapsın'' dedi. o x dediği de annemin eniştesi, aynı zamanda akp il başkanı. neyse.. ben dedim ki ''ben kimseden bişey istemiyorum, bu resmen kul hakkına girer, çok günah, hem o benim işimi yapsa bile ben oraya gittiğimde kat kat çıkar benden, kim bilir başıma neler gelir, Allahtan korkarım ben'' dedim. kadın da dedi ki ''öyle diyosun ama herkes torpille oluyo artık, herkes hakkıyla girse tamam ama bu sefer mağdur olan siz oluyosunuz'' dedi. istemiyorum dedim. milletin işi gücü yok takmış bizim geleceğimize, çok sinirlendim :KK14:
neyse sonra hastaneye gittik kuzenimle. benim de 1-2 aydır sol bileğimde bi kemik çıkık gibi duruyo ve sürekli ağrıyodu. ama sol bileğim diye pek umursamıyodum. hastaneye gitmişken ona da çıkayım bari dedim. şimdi çok ilginç bişey anlatıcam size. sıra bana geldi, girdim odaya. dr dedi ki ''adın sedef mi?'', ''evet'' dedim. ''sedef ismini hiç sevmem'' dedi. ''ben seviyorum ismimi'' dedim. keşke orda sanane ismimden deseydim yaa :KK47: neyse uzatmıyayım dedim. ama devam etti. ''eşim de sedef ismini hiç sevmez'' dedi. ''neden'' dedim. ''biz sedeflerden hoşlanmayız'' dedi. ayy delircektim. ''neden ki niye'' dedim. ''eşimde sedef hastalığı var'' dedi. ''bende de var sedef hastalığı'' dedim. ''aa nerende'' dedi. ''diz kapağımda'' dedim. tekrar ''ben sedef isimli olanları hiç sevmiyorum'' dedi. ''valla ben ismimi de seviyorum, adaşım olan hastalığımla da barışık bi insanım'' dedim. ''bileğime bakıcak mısınız'' dedim. öyle bi göz ucuyla baktı. ''bişey yok bileğinde ama istersen krem yazayım ağrın varsa'' dedi. ''var ama ağrımı kesin bi şekilde keser mi'' dedim. ''kesmez'' dedi. ''o zaman yazmayın teşekkür ederim kolay gelsin size iyi günler'' dedim çıktım. kendimi kamera şakasında falan sandım :KK53:
neyse gittim medikale, bari ordan bileğime bileklik alayım dedim. medikalde bi kadınla adam vardı. bileğime baktılar. bu bileği mutlaka göstermelisin dediler. dedim dr a gittim ama hiç ilgilenmedi dedim. hangi dr dediler. adını söyledim. o adamın kafası arada gidip geliyo sen en iyisi selçuk beye git dediler. o da aynı hastanede fizik tedavi dr umuş. ama o çok ilgilidir, mutlaka ona göster dediler. ayy dedim sağolun vallahi dr dan daha ilgili davrandınız. sonra tekrar selçuk beye gittim. adam o kadar ilgilendi ki, çok inceledi. bilmemne var dedi, şimdi tam hatırlamıyorum tıp dilinde bişey söyledi. kemiğin içinde bi damarda su varmış, su ilerleyemediği için orda tıkanmış fln ondan kemik kalkmış. küçük bi ameliyatla alınır ama ben yapamam ortapediye gitmen lazım dedi. sonra yaşadığım olayı anlattım. adam da şaşırdı, özelde yaptır mutlaka burda yaptırma dedi. çok sağolun vallahi dedim. geldim eve. şimdilik el bilekliğimi kullanayım da geçmezse düşünürüm ameliyatı kızlar şimdi bi de onunla uğraşamıcam.
başım ağrıyo bu akşam tarih çalışamıcam. gelişim,öğrenme,rehberlik ve ölçmeden soru çözücem kızlar, hadi hepimize kolay gelsin :KK16:
sedefim çok geçmiş olsun canım ya. devlet hep böyle canım. ben de gitiğimde hiç ilgilenmiyorlar. agız ucuyla 2 kelam edip gönderiyorlar. aldığımız parayı hakediyor muyuz diye düşünseler belki düzene sokarlar kendilerini. neticede birgün hesap verceğimizi unutmamak lazım.

morisim annene Allah rahmet eylesin canım. cok üzüldüm anlattıklarına.
Rabbim şifa versin ne diyeyim. dua edelim inşallah teyzene. en kısa zamanda düzelir umarım canım yaa:KK43:

Selam herkese.
Morisi son yazdıklarını okudum Rabbim teyzene şifalar versin. insanın ayağına batan bir diken bile bu dünyada işlenen günahlara kefaretse kanser hastalarımızın dökülen günahlarını düşünün..
Anneciğine Rabbim cenneti nasip etsin Allah tüm günahlarını affetsin.onun için ve teyzen için dua edelim.
Dua topiği var orayada yazabilirsin burdan üyeler birbirleri için dua ediyorlar.
Kanseri inancımız ve moral ile yenebiliriz Allah ın izniyle.

amin..Çok teşekkür ederim..

sedefim çok geçmiş olsun canım ya. devlet hep böyle canım. ben de gitiğimde hiç ilgilenmiyorlar. agız ucuyla 2 kelam edip gönderiyorlar. aldığımız parayı hakediyor muyuz diye düşünseler belki düzene sokarlar kendilerini. neticede birgün hesap verceğimizi unutmamak lazım.

morisim annene Allah rahmet eylesin canım. cok üzüldüm anlattıklarına.
Rabbim şifa versin ne diyeyim. dua edelim inşallah teyzene. en kısa zamanda düzelir umarım canım yaa:KK43:

teşekkür ederim canım.. İnşallah canım Allah razı olsun..

sizleri üzmek istemezdim kızlar üzgünüm..

X