2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

canım bende data ve ihtiyaç kullanıyorum..kendi yaptığımı söyleyim fikir olsun tatlım:KK8: ihtiyaçtan çalışıyorum testlerini çözüyorum ama öyle temiz bir defterim yok böyle müsfedde gibi bir tarih defteri sorulardan öğrendiklerimi konuya hemen ekliyorum,Türk islam tarihini çalıştım bu şekilde sorularını fala çözdüm dün iyice oturdu konuyu bu gün data dan okuyacağım kalan eksikleri oradan not alacağım defterime hem konu bildiğim için önemli önemsiz ayırt edebiliyorum çok zaman almıyor böyle yapınca.en sonunda da çok biriktirmeden tabi,asıl tarih defterine geçiriyorum konuyu hemde tekrar ediyorum.gayet okunur ve şirin duruyor bi sürü abuk subuk surat şekil ekli defterimde belki hiç temize çekmem öyle çalışırım:KK9:

tatlım başka seçeneğin yoksa kötünün iyisini kovalayacaksın artık,üzülmek sana zarar.git bıktırana kadar sok gözlerne kendini.anladıkları dilden konuş ya da birleşin sınıfça bişeyler yapın:26:

zaman yönetimi demisin tatlım ben naçizane bi fikri vereyim erken uyan,çok geç olmadan uyu bir de günü üç parçaya böler kullan

7 ile 12 arası

13 ile 19 arası

20 ile 12 arası

gibi ben kabaca böyle bölüyorum üç öğün yani:KK56:

Canım ben çok uykucuyum :26: sabah dersaneye gidiyorum 1.30 gibi eve geliyorum yemek yiyorum biraz oturup , annemle spor yapıyoruz :KK52:sonra 2 saat uyuyorum akşam oluyor yemekti derken saat olmuş 8 :KK50: uyumazsam da gece hiç ders çalışamıyorum uykusuzluktan

kızlar bizim dersane çok sıkıntı çıkardı daha kaynak vermediler herkese istediği kaynağı getireceğiz dediler bende kendim için data abim için ihtiyaç istedim. Herkes yazdı sonra kaybetmişler bu yazdıklarımızı kafalarına göre yazıp sipariş etmişler iki ay oldu hiç bir şey oturmadı dersaneye gidiyoruz ilk dersi kaldırmışlar oluyorlar boşa bekliyoruz , bi gidiyoruz ders programı değişmiş hocaların haberi yok boş boş oturuyoruz.Denemeyi bile bir arkadaş getirdi onu çoğaltıp verdiler öyle deneme olduk kendi kendimize , ne olacak bilmiyorum küçük bir yer olduğu için seçenek de yok:KK50: eğitim de yok ona da başlayamadım daha matematik özürlüyüm onun için ayrı uğraşmak zorunda kalıyorum , türkçe hocası anlatmadığı konular hakkında soru veriyor konuya çalışıp öyle test çözmek zorunda kalıyorum. zaman yetmiyorrr sedefcim özel mesajını beliyorum
kuzum dersane böyle gelmiş gider. ama sen dersaneyi bekleme. elinde olan kaynaklardan ne varsa calış. bak kasımın ortasına geldk. sen elinden geleni yap dersane de ne zaman anlatırsa pekiştirmiş olursun ama şuan boş durma bence:KK34:

slm kızlar sabah kuaföre gittim ama pişman oldum belimden aşağıda olan saçlarım kısacık kaldı bu kuaförlerin elinin ayarı hiç yok mu yaaa:KK5::KK43:ders çalışmadım birazdan başkayacağım canlarım öpüyorum:KK54::KK54:
kıyamam kuzum saclarına yaa:26:
ben kuaföre gittiğimde enine boyuna iyice anlatıyorum. aman kısa olmasın ya da şöyle olmasın diye tembihliyorum. onlar da keserken bu kadar keseyim mi bu yeter mi diye soruyorlar. başka türlü kurtuluş yok kuaförden:KK53:

Kızlar:26:

Osmanlıda yabancı devlet vatandaşlarına hangisiyle hukuki ayrıcalık tanınmıştır?
a.senedi ittifk
b.kapitülasyon
c.kanunname
d.adaletname

16.yy ortalarına kadar canlı bir dış ticaret kapasitesi vardı
aş. hangisi bu yy.da dışarıya satılan mallardan değildir?
a.yün
b.ipek
c.tuz
d.tahıl
e.deri

hangileri devşirme kökenlidir?
1. müderris
2. sadrazam
3. nişancı

a.1 b.2 c.2ve3
d.3 e123

Osmanlıda yabancı devlet vatandaşlarına hangisiyle hukuki ayrıcalık tanınmıştır?
a.senedi ittifk
b.kapitülasyon
c.kanunname
d.adaletname

a.yün
b.ipek
c.tuz
d.tahıl
e.deri

1. müderris
2. sadrazam
3. nişancı

a.1 b.2 c.2ve3
d.3 e123

3.soruya c(sadrazam ve nişancı)

2 tuz

1 kapütilasyonlar :26:

canım bende data ve ihtiyaç kullanıyorum..kendi yaptığımı söyleyim fikir olsun tatlım:KK8: ihtiyaçtan çalışıyorum testlerini çözüyorum ama öyle temiz bir defterim yok böyle müsfedde gibi bir tarih defteri sorulardan öğrendiklerimi konuya hemen ekliyorum,Türk islam tarihini çalıştım bu şekilde sorularını fala çözdüm dün iyice oturdu konuyu bu gün data dan okuyacağım kalan eksikleri oradan not alacağım defterime hem konu bildiğim için önemli önemsiz ayırt edebiliyorum çok zaman almıyor böyle yapınca.en sonunda da çok biriktirmeden tabi,asıl tarih defterine geçiriyorum konuyu hemde tekrar ediyorum.gayet okunur ve şirin duruyor bi sürü abuk subuk surat şekil ekli defterimde belki hiç temize çekmem öyle çalışırım:KK9:

Canım ben çok uykucuyum :26: sabah dersaneye gidiyorum 1.30 gibi eve geliyorum yemek yiyorum biraz oturup , annemle spor yapıyoruz :KK52:sonra 2 saat uyuyorum akşam oluyor yemekti derken saat olmuş 8 :KK50: uyumazsam da gece hiç ders çalışamıyorum uykusuzluktan

sıkacağız kendimizi napalım pamuklara doğmadık maalesef çalışıp didinip öyle alıyoruz ne istiyorsak,sabır,kararlılık lazım hepimize:KK4:

a.senedi ittifk
b.kapitülasyon
c.kanunname
d.adaletname

a.yün
b.ipek
c.tuz
d.tahıl
e.deri

1. müderris
2. sadrazam
3. nişancı

a.1 b.2 c.2ve3
d.3 e123

canım 1. soruda ayrıcalık dendiği için aklıma hem kapitülasyon geldi, hem de fermanlar -hani ıslahat falan- . hukuk dendiği için ferman türü bir şey daha mantıklı sanki, o yüzden kanunname diyorum.

2. soruda aklıma ilk ipek geldi, sanırım islam öncesi dönemden aklımda kalmış çinden ithal edildiği için. ama tuz ile ikisinden emin olamadım açtım netten baktım. osmanlı tuz açısından zenginmiş. ipek ithal edilirmiş. cevap ipek dedim.

3. soruda ise sadrazam ve nişancı diyorum. idari kademelere enderundan yetişenler gelebildiği için. müderris kadı falan bunların müslüman olma/doğma gibi şartları olduğu için olamıyolar.

meraba kızlar okuldan geldim az dinlenip tekrar işe başlıcam akşama misafirim var okulda cografyadan 80 soru çözdüm çünkü sadece 1 dersim boştu ögle arası ile birlikte ancak bu kadar oldu :KK31: evdeki düzenimde otursa bi :KK14:

3.soruya c(sadrazam ve nişancı)

2 tuz

1 kapütilasyonlar :26:
tuz hariç doğru canım:KK9:

canım 1. soruda ayrıcalık dendiği için aklıma hem kapitülasyon geldi, hem de fermanlar -hani ıslahat falan- . hukuk dendiği için ferman türü bir şey daha mantıklı sanki, o yüzden kanunname diyorum.

2. soruda aklıma ilk ipek geldi, sanırım islam öncesi dönemden aklımda kalmış çinden ithal edildiği için. ama tuz ile ikisinden emin olamadım açtım netten baktım. osmanlı tuz açısından zenginmiş. ipek ithal edilirmiş. cevap ipek dedim.

3. soruda ise sadrazam ve nişancı diyorum. idari kademelere enderundan yetişenler gelebildiği için. müderris kadı falan bunların müslüman olma/doğma gibi şartları olduğu için olamıyolar.

1 yanlış canım diğerleri doğru:KK9:

kapitülasyon, ipek, sadrazamn ve nişancı cevapları
ama ben senedi ittifak dedim.:26:
nişancının da devşirme oldugunu bilmiyordum
diğerine de hiçbir şey deemiştim:KK14:

a.senedi ittifk
b.kapitülasyon
c.kanunname
d.adaletname

CVb BB çünkü, yabancılara tanılan ayrıcık lar olunca direk aklına kapitasyonlar gelsin. A kafanı karıştırabilir. senedi ittifak ANASAL BELGE DEMEKTİR.ayrıcalıkla bir ilişkisi yoktur

a.yün
b.ipek
c.tuz
d.tahıl
e.deri

bunları hiç hatırlamıyorum canım. biraz detay çünkü :KK43:

1. müderris
2. sadrazam
3. nişancı

müderris medresede eğitim veren kişiydi sanırım. bu olmaz çünkü dini eğitim veren biri devşirme olmaz..
sadrazam ve nişancıda devşirmedir. saçma bi soru diye düşünüyorum

devşirme savaşlarda esir alınan çocukları enderunda verilen eğitimle devşiriliyorlar.. nişancı sadrazamda devşirmedir..
kazasker, şeyhülislam falan doğuştan müslümandır..

a.1 b.2 c.2ve3
d.3 e123

..............................................

Efendim günaydınlarr:KK55:
mantarkayacım topiğimizin ortalaması bence zaten gayet iyi de az calısan benim:KK53:
o yüzden topiğe yansıttım biraz galiba kusuruma bakmayın:26:
söylediklerinde cok hakısın ayrıca canım:KK31:

hadi hayırlı olsun canım.:KK12:

maaşallah kuzumm:KK76:

ben de cıkayım yeni başlayacagım daha calısmaya:KK53:

Hayır tatlım böyle düşünme:KK45::KK20:.Bence sen gayet güzel çalışıyorsun.:nazar:Maşallahın var.Daha ne olsun?Ne kusuru canım?Elbette kafanı kurcalayan şeyleri yazacaksın.Biz de birbirimize destek olmaya çalışacağız.:KK19:Eğer ben seni bilmeden incittiysem özür dilerim.:KK17:

Gerçekten de hiç kolay değil haftaiçi okulda oluyorum bi saate kadar çalışamıyorum zaten bi de şu hocaların son yılda bile ödev vermeleri yok mu hiç düşünmüyorlar:KK47:

Çok haklısın canım ama işte insan bazen kendini kötü hissediyor yeterli çalışamadığını düşünüyor ben mesela zamanı yetiremiyorum zamanım çok az herşeyi bir arada götürmem lazım okul staj dershane kpss...uyku sürelerimi azalttım bazen ruh gibi geziyorum gerçekten çok zor Allah hepimizin yardımcısı olsun bu süreçte bol bol enerji huzur sağlık ve umut versin hepimize inşallah:KK16:
Raporuna ve çalışmalarına gelince bence sen de gayet iyi gidiyorsun tatlım en önemlisi geometriyi güzel bir şekilde bitirmişsin bak ben matematikçi olmama rağmen geometriden gözüm korkuyor valla:KK1:
Kısacası az falan çalışmıyorsun sistemli gidiyorsun bence maşallah sana:nazar::KK34: ve hepimize nazar değiyor sanırım o yüzden hepimize bol maşallah:nazar::nazar::nazar:

Tatlım sen okuluna rağmen gayet iyisin.:nazar:Ben okulla kpssyi bir arada götürememiştim.:KK50:Konularım yarım kalmıştı.Öylece de sınava girmiştim.:KK50:Amin meleğim.Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun inşallah.:KK16:Sağ ol canım.Geometriyi bitirdim ama çok iyi olduğumu söyleyemem.:KK50:Geometride önemli olan görmek.Ben de maşallah zor görüyorum geometride.Çok uğraşıyorum bir sorunun çözümünde.:KK14:
Gerçekten çok doğru şeyler söylemişsin zümrem.:KK14:

Bu aynı zamanda psikolojik bir savaş.En Büyük KKEn Büyük KK

Hayırlı uğurlu olsun canım.:KK16::KK16:

Ben de erkenden hortladım.:KK53::KK53: Maşallah bana.:nazar:

Ebob-Ekok ile ilgili soru çözdüm,şükür oturdu artık mantığı.:21::21:

Alanımdan da konu çalıştım ve tekrar yaptım.:KK24::KK24:

Şimdi de anneanneme gidiyorum.:KK55::KK55:

Akşama görüşürüz,iyi çalışmalar güzellerim.:KK16::KK16:

Maşallah meleğim.:nazar:Güzel çalışmışsın.:KK6::nazar:Sağ ol tatlım.Sana yüzde yüz katılıyorum bu aynı zamanda psikolojik bir savaş.Güçlü olanın yılmayanın kazandığı bir savaş.İnşallah bizler de onlardan olacağız.:KK16:

geometriye nokta koymuş birini gördüm sanki:KK64: Maşallah kuzum:nazar: çalışmaların gayet güzel,tarih her gün tekrar istiyor en azından ben öyleyim:26:

Hayırlı olsun canım,verimli geçer inşallah... içine sinmiş ne güzel:nazar:

Maşallah canım.:nazar::nazar:Çalışma stilini çok beğendim.:KK16:İnşallah böylece tarihten iyi sonuçlar alırsın.:KK16:

sedefcim, yakalamışken sorayım.
yediiklimin alesini alan sen miydin? Dışı mavi olan konu anlatımlı olanı alsam mı diye düşünüyorum
fikir verebilir misin
kuzum kusura bakma yeni görüyorum mesajını. $Resim_1377959245.jpg şu kitap kuzum ben memnunum. içinde çözümlü testler ve geçmiş yılın bahar ales denemesi de var.
41 kere Maşallah kuzuma.Çok güzel çalışmışsın.:nazar::nazar:Bir gün ben de böyle çalışabilecek miyim acaba?:44:Ben hep kağnı hızında ilerliyorum malesef.:KK50:Ama neyse en azından az da olsa çalışıyorum.(Kendime teselli)Bence ikinci dediğini yap güzelim. Ben de senin dediğin gibi yapacağım.:KK6:Bu şekilde çalıştıktan sonra üstüne sorularını da çözdün mü oh mis canım.:KK76:Böylece daha iyi öğrenmiş oluruz.Hem ayrıntıları deftere geçirince ayrıntılar daha akılda kalıcı olur diye düşünüyorum meleğim.:KK34:Sonra arada tekrar edersin, bazen mp3ten dinlersin.Sınava yakın zamanda da Hakan Dede'nin sezon finali videolarını izlersin.:126:İnşallah böylece tarih cepte olur.:KK16:

Maşallah fıstıklarıma nazar değmesin.:nazar:İsimleri hatırlayamadığım için kusura bakmayın canlarım.:KK17:Herkes çok iyi çalışmış maşallah.:nazar::nazar:Vallahi ben sizin hızınıza yetişemiyorum.:KK50:

Ama üzüldüm.:KK5:Topikte yine hüzünler, kara bulutlar dolaşıyor.:KK14:Yapmayın ama canlarım böyle.Kendinizi üzmeyin e mi güzellerim.Sizler çok iyi çalışıyorsunuz.Daha ne olsun?Bundan iyisi Şam'da kayısı. Sizden çok çalıştığını düşündüğünüz insanlara da takılmayın.Önemli olan çok çalışmak değil, verimli çalışmak.Konuları iyi öğrenmek, sindirmek.Sizler de bunu iyi yapıyorsunuz bence.Konuları hızlı hızlı geçip hiçbir şey öğrenmeden soru çözmeyi mi tercih edersiniz, yoksa konuları çok iyi bilip üzerine sorularla destek yapmayı mı?Bir de ooo o zaman siz çalışmıyorsanız benim ölmem lazım.Ben günde ancak bir konu bitirebiliyorum.:KK50:Ama yine de inşallah Rabbimin izniyle yetiştireceğim, başaracağım diyorum.:KK16:Tabi ben de bazen umutsuzluğa düşmüyor değilim.:KK50:Ama sonra yine sınavı kazanamazsam ne olur diye düşünüp yine moralimi düzeltmeye çalışıyorum.

Kızlar unutmayın!Rakiplerimiz sadece bizden çok çalışmakla bizimle yarışmıyor.Aynı zamanda bizim enerjimizi düşürerek ve moralimizi bozmaya çalışarak da çalışmamızı engellemeye çalışmakta.Bu yüzden ne yapıyoruz?Moralimizi her zaman yüksek tutmaya çalışıyoruz.:KK8::21::KK76:Elbet üzüldüğümüz, kırıldığımız, stres yaptığımız, moralimizin bozuk olduğu zamanlar olacak.O zaman da buradan birbirimize destek olacağız inşallah.:KK16:

Kızlar çok yazdım biliyorum.Umarım bana bu söylediklerimden dolayı kırılmazsınız.Eğer öyle bir şey düşünürseniz ve sizi kırarsam şimdiden özür dilerim.Hakkınızı helal edin olur mu meleklerim?Benim amacım sadece sizinle beraber kendime de destek olmak, moral vermek.
İnşallah yarın hepimiz toparlanmış olarak derslerimize çalışırız.:KK16:
çok doğru şeyler yazmışsın canım. fikrin için teşekkür ederim. ben de öyle çalışmaya karar verdim. sayenizde içim rahatladı.
kuzum bence sen harika gidiyosun. kolay mı gece sabaha kadar çalışmak. zoru başarıyosun sen. hatta sen daha bile çalışırsın da şu ana kadar sevmediğin ve en çok zorlandığın dersleri çalıştığın için kendini öyle hissediyosun. ama çok şükür ki bitirmişsin. helal olsun valla canım
günaydın kızlar :KK3: dün data akademiye kayıt yaptırdım :KK52: kayıt yaptırmadan önce karar vermekte oldukça zorlandığım için önce matematik hocasıyla görüştüm, o da derse gel dinle dedi. dün 3 saat dersini dinledim ve gayet iyi anladım. gerçekten güzel anlatıyor, hiçbir işlemi atlamıyor, tek tek çözüyor. öğrencilere de sordum, nasıl memnun musunuz diye hepsi de iyi bahsetti, diğer hocaları da çok iyi dediler. ben de gy-gk için yaptırdım kaydımı. bugün ödemeyi yapıp kitaplarımı da alcam, dersler de 18'inde başlıyor, sadece iki gün gitcem :KK16:
hlofiracım canım benim dershanen hayırlı olsun
kızlar bizim dersane çok sıkıntı çıkardı daha kaynak vermediler herkese istediği kaynağı getireceğiz dediler bende kendim için data abim için ihtiyaç istedim. Herkes yazdı sonra kaybetmişler bu yazdıklarımızı kafalarına göre yazıp sipariş etmişler iki ay oldu hiç bir şey oturmadı dersaneye gidiyoruz ilk dersi kaldırmışlar oluyorlar boşa bekliyoruz , bi gidiyoruz ders programı değişmiş hocaların haberi yok boş boş oturuyoruz.Denemeyi bile bir arkadaş getirdi onu çoğaltıp verdiler öyle deneme olduk kendi kendimize , ne olacak bilmiyorum küçük bir yer olduğu için seçenek de yok:KK50: eğitim de yok ona da başlayamadım daha matematik özürlüyüm onun için ayrı uğraşmak zorunda kalıyorum , türkçe hocası anlatmadığı konular hakkında soru veriyor konuya çalışıp öyle test çözmek zorunda kalıyorum. zaman yetmiyorrr sedefcim özel mesajını beliyorum
kuzum hangi dersane bu? geçen yıl ihtiyaçta aynı şeyleri yaşadım. kitaplar şubatta bizim zorumuzla geldi. önce soru bankaları geldi sonra konu anlatımları bekledik fln.. insan dershaneye yazılınca da açıkçası onun kitaplarını bekliyo. zaten tonla para ver. bi de kendin kitap al. denemeleri hep hizmetli teyzeler dağıtıyodu bize. bi sürü kişi bırakmıştı. ben de bırakıcaktım ama eğitim hocalarımdan rehberlik haricindekiler çok iyiydi. sırf o yüzden devam ettim. rehberlik hocamız ist da bi anad. lisesinde kadrolu edb öğretmeniydi. bizim de rehberlik hocamızdı. düşün, dershane bi rehberlik öğretmeni bile bulamamış. bizde de vat. sıkıntılıydı. güncel blgiler kitabı vermediler. yıl sonuna kadar böyle gitti canım yani içini karartmıyayım ama bu şekilde gidiyo genelde düzelmiyo kuzum :KK50:
kızlar selamlar :KK16:

gece rapor vermeye gelmedim çünkü raporluk birşey yok, çıkmış alesleri çözüyorum sadece :KK9:

raporlarınıza maşallah :nazar: :nazar: :nazar:

sedefcim, bende yeni yayınlar yok ama eskilerden şu şekilde ilerliyordum tarihte... yaz aylarında 4-5 tarih konusunu hakan dededen ve başka bir videodan dinleyip önemli gelen yerlerini not almıştım. bana anlatım şekli olarak ihtiyacın tarih kitabı iyi geldiği için önce konuyu ondan öğreniyorum. daha sonra hızlı bir şekilde yargı ve datadan okuyorum. dediğin gibi yeni bir bilgi görürsem defterime yazıyorum. aynı şekilde soru çözerken de bilmediğim kavram veya bilgileri de yazıyorum deftere. o şekilde oluyor bende :KK34: datadan direk özet çıkarmak çok yorucu olur, ben okurken bile yoruluyorum. dediğin gibi maddesellleştirmediğinden roman havasında bir kitap.
ales de önemli kuzum. ben de bu ara iyice eğitime sardım. biraz ilk bölüme de ağırlık vermemin zamanı geldi. söylediklerin için çok teşekkür ederim. içim rahatladı vallahi. aynen sadece direkt datadan gidemiyorum. çok uğraştım ama ilk 2 konu çok uğraşmama rağmen hiç verimli olmadı. en güzeli datayı bütün çalışmaların üstüne cila olarak çekmek. sadece ayrıntı kısmında yararlnamak. tabii bu benim için geçerli. ben biraz sayısal mantığında olduğum için bu tarz roman şeklinde sözel bilgi beni bayıyo. kimisi de böyle sever. gene yanlış yönlendirmiyeyim kimseyi. data gerçekten güzel bi kitap. sadece benim tek kaynak olarak ondan gitmem işe yaramadı.

kızlar hala hiç bi cacık yapmadım. inş gün sonunda bi raporum olur :KK14:

hadi hayırlı olsun canım.:KK12:

sağ ol rengiş :KK16: sen niye öyle az çalışıyorum falan diye üzülüyorsun bakim :KK20: bak hiç çalışmayanlar var :KK1:

nasıl bu kadar umursuz olabiliyorlar anlamıyorum, sanki babalarının hayrına ders veriyorlar, hak hukuk nedir bilmiyor bu insanlar. altından kalkamayacaksan insanları umutlandırma en azından :KK19: elinizden geldiğince hakkınızı arayın, sessiz kalmayın, sürekli baskı kurun. baktınız hala değişmiyorsa dershaneyi değiştirin; ama bireysel yapmayın bunları. ne kadar çok kişi olursa o kadar etkili olur. naçizane fikrim :26:

slm kızlar sabah kuaföre gittim ama pişman oldum belimden aşağıda olan saçlarım kısacık kaldı bu kuaförlerin elinin ayarı hiç yok mu yaaa:KK5::KK43:ders çalışmadım birazdan başkayacağım canlarım öpüyorum:KK54::KK54:

hain kuaför :KK47: benim kuaförüm hiç kıyamaz saçlarıma sağ olsun :KK19:

Son düzenleme:
sucum bu arada ben evde değilim kuzum. eve gidince atıcam sana mesaj. şu an sevdiceğin pc den giriyorum. link de aklımda değil :KK50:

canım bulunduğum yer küçük bir ilçe kpss adına dersane yok zaten toplamışlar bütün lisans önlisans ygs hocaları giriyor. Allahtan hocalarımız iyi anlatıyor. Birde canım ders saatleri en fazla olan bu dersaneydi

Canım benimde saçlarım çok uzundu kısa kestirdim haziranda çok rahattı kullanımı, çokda sevdim geçen hafta tekrar gittim uzadı diye bu sefer çok kısa kesti :KK53: şimdi uzasın diye sürekli duş alıyorum :KK9:

hocalarınızın iyi olması çok önemli canım diğer sorunları birlik olarak halledebilirsiniz :KK34: canım ben 3-4 yıldır hep uzun kullandım bu yıl daha da uzun olmuştu şimdi yarısı gidince bir garip oldum :KK1:

kuzum dersane böyle gelmiş gider. ama sen dersaneyi bekleme. elinde olan kaynaklardan ne varsa calış. bak kasımın ortasına geldk. sen elinden geleni yap dersane de ne zaman anlatırsa pekiştirmiş olursun ama şuan boş durma bence:KK34:

kıyamam kuzum saclarına yaa:26:
ben kuaföre gittiğimde enine boyuna iyice anlatıyorum. aman kısa olmasın ya da şöyle olmasın diye tembihliyorum. onlar da keserken bu kadar keseyim mi bu yeter mi diye soruyorlar. başka türlü kurtuluş yok kuaförden:KK53:

bende anlattım kuzum hatta keseceği uzunluk bir parmak kalınlığı bile değildi bir karıştan fazla kesmiş nasıl becerdi anlamadım yaa:KK53:

meraba kızlar okuldan geldim az dinlenip tekrar işe başlıcam akşama misafirim var okulda cografyadan 80 soru çözdüm çünkü sadece 1 dersim boştu ögle arası ile birlikte ancak bu kadar oldu :KK31: evdeki düzenimde otursa bi :KK14:

düzenin zamanla oturur canım moralini bozma sakın sen herşeyin üstesinden gelirsin :KK34:

sağ ol rengiş :KK16: sen niye öyle az çalışıyorum falan diye üzülüyorsun bakim :KK20: bak hiç çalışmayanlar var :KK1:

nasıl bu kadar umursuz olabiliyorlar anlamıyorum, sanki babalarının hayrına ders veriyorlar, hak hukuk nedir bilmiyor bu insanlar. altından kalkamayacaksan insanları umutlandırma en azından :KK19: elinizden geldiğince hakkınızı arayın, sessiz kalmayın, sürekli baskı kurun. baktınız hala değişmiyorsa dershaneyi değiştirin; ama bireysel yapmayın bunları. ne kadar çok kişi olursa o kadar etkili olur. naçizane fikrim :26:

hain kuaför :KK47: benim kuaförüm hiç kıyamaz saçlarıma sağ olsun :KK19:

benim eski kuaförüm de öyleydi kıyamazdı canım kes desen de kesmezdi şehir dışına taşındı maalesef bende başka kuaföre gitmek zorunda kaldım bu da delirtti beni :KK47:

kızlar bugünkü raporumu veriyorum başkada çalışmayacağım çalışacak hiç keyfim yok
alan konu +62 soru
öyt 110 soru

sağ ol monacım :KK16: maşallah maşallah, hep böyle olsun :nazar: sana da iyi gezmeler...

Sağ olasın şekerim sen de...:KK16::KK16:

slm kızlar nasılsınız ben bir türlü buraya gelemedim:KK50: bir sürü şeyler çıktı hiç fırsat bulamadım, laptopum sa sorun vardı program yükletmeye verdim anca geldi. Ders de çalışamıyorum hiç :KK22: Dün ilk denememizi olduk çok kötü geçti ve kendime getirdi beni :KK50:

Kızlar çalışmalarınız iyi gidiyordur , her şey yolundadır inşallah Ameliyat olacak arkadaşlar vardı en son inşallah sağlıklarına kavuşmuşlardır.:KK16:
sedefcim bu zaman yönetimi konusunda bir şey söylemiştin bana da mesaj atar mısın hiç ders çalışmadan günler geçiyor :KK43:

Canım gerçekten çok üzüldüm.:KK50: İnsan resmen parasıyla rezil oluyor.:KK50: Eğer senetlerini alma imkanın varsa al bence,seçenek yok diye orda devam edersen bu sefer bu sıkıntı stres ile iyice moralin bozulur.:KK42:

Yok malesef canım...:KK14: Ucundan al dedim bir kere omuz hizamda kesmiş iki dakikada...:KK53::KK53: Kırktı resmen.:KK53::KK53:

a.senedi ittifk
b.kapitülasyon
c.kanunname
d.adaletname

a.yün
b.ipek
c.tuz
d.tahıl
e.deri

1. müderris
2. sadrazam
3. nişancı

a.1 b.2 c.2ve3
d.3 e123

Kızçem açıklamışlar zaten...:KK19::KK14::KK14:

Ben de 1 saat falan oldu eve geleli...:KK24::KK24: Yemek yedim birazdan program çalışacağım inşallah...En Büyük TÜRKİYE

Öptüm hepinizi...:KK42::KK42:

sedef bebekim bu mesajı sana yazmıştım ama bi tek senin adın ,alıntın yok:KK1:neye daldıysam o ara:KK9:
canım bende data ve ihtiyaç kullanıyorum..kendi yaptığımı söyleyim fikir olsun tatlım ihtiyaçtan çalışıyorum testlerini çözüyorum ama öyle temiz bir defterim yok böyle müsfedde gibi bir tarih defteri sorulardan öğrendiklerimi konuya hemen ekliyorum,Türk islam tarihini çalıştım bu şekilde sorularını fala çözdüm dün iyice oturdu konuyu bu gün data dan okuyacağım kalan eksikleri oradan not alacağım defterime hem konu bildiğim için önemli önemsiz ayırt edebiliyorum çok zaman almıyor böyle yapınca.en sonunda da çok biriktirmeden tabi,asıl tarih defterine geçiriyorum konuyu hemde tekrar ediyorum.gayet okunur ve şirin duruyor bi sürü abuk subuk surat şekil ekli defterimde belki hiç temize çekmem öyle çalışırım

Son düzenleme:
Kızlar ben Savaş Ay'ın ölümünden çok etkilendim,kızkardeşi onun için ninni diye bir ağıt yaktı kahroldum:KK5:Ben ne kadar duygusal oldum böyle yahu:KK50:

sedef bebekim bu mesajı sana yazmıştım ama bi tek senin adın ,alıntın yok:KK1:neye daldıysam o ara:KK9:
canım bende data ve ihtiyaç kullanıyorum..kendi yaptığımı söyleyim fikir olsun tatlım ihtiyaçtan çalışıyorum testlerini çözüyorum ama öyle temiz bir defterim yok böyle müsfedde gibi bir tarih defteri sorulardan öğrendiklerimi konuya hemen ekliyorum,Türk islam tarihini çalıştım bu şekilde sorularını fala çözdüm dün iyice oturdu konuyu bu gün data dan okuyacağım kalan eksikleri oradan not alacağım defterime hem konu bildiğim için önemli önemsiz ayırt edebiliyorum çok zaman almıyor böyle yapınca.en sonunda da çok biriktirmeden tabi,asıl tarih defterine geçiriyorum konuyu hemde tekrar ediyorum.gayet okunur ve şirin duruyor bi sürü abuk subuk surat şekil ekli defterimde belki hiç temize çekmem öyle çalışırım
canım çok teşekkür ederim. :KK16: ben de artık bu tarz yapıcam. anlayabilceğim yerden çalışıp datadan eksik yerleri tamamlıcam.
hatta yarın tarihe başlamak istiyorum inş. burda bi topikte arkadaş 2013 ihtiyaç videolarının linklerini paylaşmış sağolsun. ordan indiricem. :KK34:
Kızlar ben Savaş Ay'ın ölümünden çok etkilendim,kızkardeşi onun için ninni diye bir ağıt yaktı kahroldum:KK5:Ben ne kadar duygusal oldum böyle yahu:KK50:

ben de çok üzüldüm canım :KK50:

X