2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

şu an 2.soruda aydınlandım onu anladım çözmenize gerek yok canlarım :KK1:
1.soruyu bilemedim :26:

1- ocak ayında güneşli bir günde sokağa çıkan cemre, kalın giyindiği için terlemiş ve bu mevsimde bu sıcaklık için annesine ''güneş bugün bir şeye mi sevinmiş, ne kadar çok gülümsüyor?'' demiştir.
cemrenin güneşin sevinçli olmasından dolayı havanın ısındığını düşünmesi, hangi bilişsel gelişim kavramına örnektir?

a) özelden özele akıl yürütme
b) canlıcılık
c) dolaylı gerçeği kavrama
d) yapaycılık
e) sembolik oyun

2- fevzi benzer deneyimlerden sonra deneyi durdurmakta, tüm olası hipotezlerin listesini yapmakta ve denemeye başlamaktadır. hipotezlerini test ederken, etmenleri ayrımlaştırmakta ve herbirinin etkisini, diğer etmenleri sabit tutarak araştırmaktadır.

eriksonun psikososyal gelişim kuramına göre, fevzinin olasılıklar üzerine düşünebilmesi aşağıdaki süreçlerden hangisi üzerinde etkilidir?

a)güven kazanma
b)özerkleşme
c)başarı duygusu yaşama
d)kimlik kazanma
e)girişimcilik

1'e a diyorum. 2.soru da d diyorum.

1- ocak ayında güneşli bir günde sokağa çıkan cemre, kalın giyindiği için terlemiş ve bu mevsimde bu sıcaklık için annesine ''güneş bugün bir şeye mi sevinmiş, ne kadar çok gülümsüyor?'' demiştir.
cemrenin güneşin sevinçli olmasından dolayı havanın ısındığını düşünmesi, hangi bilişsel gelişim kavramına örnektir?

a) özelden özele akıl yürütme
b) canlıcılık
c) dolaylı gerçeği kavrama
d) yapaycılık
e) sembolik oyun

2- fevzi benzer deneyimlerden sonra deneyi durdurmakta, tüm olası hipotezlerin listesini yapmakta ve denemeye başlamaktadır. hipotezlerini test ederken, etmenleri ayrımlaştırmakta ve herbirinin etkisini, diğer etmenleri sabit tutarak araştırmaktadır.

eriksonun psikososyal gelişim kuramına göre, fevzinin olasılıklar üzerine düşünebilmesi aşağıdaki süreçlerden hangisi üzerinde etkilidir?

a)güven kazanma
b)özerkleşme
c)başarı duygusu yaşama
d)kimlik kazanma
e)girişimcilik
yapaycılık ve özerkleşme mi kuzum:26:

olsun canım yeter ki sindirerek git:KK6:
benım gecen yıl nisanda bitmişti:KK1:
Öyle canım sindirmek önemli:KK34:
Bu arada benim Bir aşk hikayesindeki korkut ali ve güneşi beklerkendeki kerem favorilerim ben cool tiplerden hoşlanıyom galiba sonra da ağzımın payını alıyom:KK1:

Son düzenleme:
X