2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

saol canım bir anda böyle kötü hissettim ama sanırım en iyisi tekrar günleri yapmak sonuçta çok konu bitirmek değil tam bitirmek önemli bu arada maşallah daha saat kaç bir sürü şey yapmışsın ne güzel
ay canım inşallahevet en iyisi öyle tekrar günleri yapmak onun için bir plan yapmalıyım ya haftaiçinde bir günümü ya da haftasonunda bir günümü tekrar ve soru çözümü için ayırıcam

ah umarım öyledir canım ama tekrar günü ayırmam en iyisi olcak hiç değilse içim rahatlasın böyle unutcam diye stres oluyorum çünkü

kızlar bir de pegemin 5000 gk-gy soru bankası nasıl 2014 ü çıkmış da eğitimi daha çıkmamış o güzelmiş biliyorum ama gk-gy hakkında bir bilgim yok:26:

Son düzenleme:

not aldım canım çok tşk ederim..

Eğitimde Yediiklim iyidir...Tek kaynaktan soru çalışıp,üzerine bol soru...
Biz burada yardımlaşıyoruz zaten.

tşk ederim..
not aldım

çok tşk ederim canım. sana ve başka arkadaşlara faydam dokunduysa ne mutlu bana.
sen şuan nihan akarımı dinliyosun. benm kardeşimede lazım.
kullanıcı adı şifren varsa hani belli ücret karşılıgında almak isterim olurmu

.................

kızlar yayınlar için tekrar tşk ederim..
mesela biri bana tarihine nasıl çalışayım diye sorarsan,
konu anlatımından konuyu okuyup , şu videoyu izleyip bol soru derim..
ama eğitime çalışan arkadaşım eğitim tarih çoğ. vs gibi deil çok zor diyor..
sizler bunu nasıl açtınız.. yani günlükmü zaman ayırdınız..
nasıl yapılsa herşey tam rayına oturur

Son düzenleme:

canım öncelikle paniklemek yapacağın en son şey olsun şuan gayet iyi gidiyorsun kızların da dediği gibi ara ara tekrar yaparsan daha çok aklında kalır birde unutuyorum diye şartlandırma kendini

çok geçmiş olsun canım sağlık herşeyden önemli o iyi olsun da kuzum dersi nasıl olsa halledersin
günaydın kızlar ben geldim nette sorun vardı ayrı kaldım buradan inşallah hepiniz iyisinizdir sorun yoktur

özlettin kendini kuzum sen nerelerdesin neler yaptın

geçmiş olsun kuzum çalışmadım diye vicdan yapma keyfinden çalışmamış değilsinki

doğum günün kutlu olsun canım

bence de yeterli nilim önemli olan alan zaten onu da okulda derslerle halletmiş olacaksın

canım ben eğitim bilimlerine kitaptan konuyu okuyup önemli yerlerin notu tutarak çalıştım peşinden de fazla fazla soru çözdüm

Sedefcim hediyelerin hayırlı olsun.. Sevdiceğinle yanyana ve mutlu nice seneler inşallah canım..

Mantarkayacım Fem denemesine erkek arkadaşım girdi.. Matematikte geçen yılın soruları daha kolaydı dedi. Tamamen geçen yılın sorularına paralel sormaya çalıştıklarına hatta biraz da üzerine eklediklerini söyledi. Canım nette ilk zamanlarda denemeleri bulunmuyor daha sonra yayınlıyorlar denemeleri..

hocam eğitimden yediiklimden çalışıyorum.. Çokta beğeniyorum.. İlk yıl eğitimi daha iyi kavrayabilmek için önce konu anlatımlı kitaptan çalışıp konuyla ilgili sorular çözmüştüm.. Eğer yanlışlarım fazla ise video izlemiştim ve böylece oturmuştu.. Birde yediiklimin çözümlü soru bankasını alıp doğru sorularımın bile çözümünü okumuştum..

Geçmiş olsun hocam tez zamanda iyileşirsin inşallah.. hocam sağlığın herşeyden daha mühim.. Ders çalışamayacağım diye üzülürsen vücuduna farklı yan etkileri olabilir lütfen takılmamaya çalış sadece sağlığına odaklan biliyorum sınavda önemli ama sağlıkta gitti miydi gelmiyor inşallah kısa sürede atlatır ve derslere istediğin gibi verimli şekilde çalışırsın..

geçmiş doğum günün kutlu olsun heys :) nice sağlıklı mutlu yaşlara :)

Sedefcim bu telkin cd'sini nereden bulabilirim sanırım benimde ihtiyacım var.. Zaman yönetimi konusunda

canım ben eğitim bilimlerine kitaptan konuyu okuyup önemli yerlerin notu tutarak çalıştım peşinden de fazla fazla soru çözdüm

çok saol canım. ALLAH razı olsun..
hangi hocanın videosu acaba tavsiye edebilceğin varmı?

...........................

kızlar aramızda zorlu e okul nihan akarın videosunu ücretli olarak alan varmı? bende kullanıcı adı şifre istiyorum.
hani ücret te öderim

canım bunu tam söylermisin. bende indirmeye çalışcam..

zaman yönetimini :)

çok yardımın dokundu canım. harika bi kadın bayılıyorum ona. aahh canım keşke olsa ne ücreti, seve seve verirdim üyeliğimi, ama almadım canım. çünkü geçen yıl senin verdiğin üyelikle 1 ay kadar dinlemiş olsam da bana çok katkı sağladı. ve bu yıl coğrafyada zorlanmıyorum. o yüzden kayıt olmadım canım. fakat şu anda sitesinde ilk 11 videosu ücretsiz. coğrafi konum ve fiziki coğrafya konuları, özellikle göller dağlar vs. bunlar kardeşin için çok yararlı olur.
canım ben geçen yıl ihtiyaç akademiye gitmiştim. ordaki eğitim hocalarım çok iyiydi. ordan güzel temelim oldu. şu an ise 7iklimden konuyu okuyorum. ondan sonra konu sonu testlerini çözüyorum. eğitim derslerim bittikçe yargı 5555 soru bankasından soru çözüyorum. bence eğitim derslerini iyi oturtmak tamamen soru çözmeye bağlı. ve şuna katılmıyorum. eğitim bence ilk bölümden daha kolay. ilk bölümde özellikle gk de çok ezber var. ama eğitim eğlenceli. mesela gelişim psikolojisi dersini ben sanki bi anne adayıymışım gibi okudum. hayattan örneklerle dolu. eğlenceli. sıkılmıyosun. konu çalışılcak ve ardından bol bol soru çözülcek. şu konuda eğitimde dezavantaj var. çok fazla kavram var. o kavramların da birbirine girmemesi için bol bol soru çözülmesi şart. bir süre sonra zaten çalıştıkları iyice pekişmiş olcak. bi de önce gelişim sonra öğrenmeyi çalışsın. ikisi birbirini tamamlıyor. diğerleri daha bağımsız dersler. ölçmedeki sayısal kısım için de formülleri bi kağıda yazsın, onları iyice öğrensin. soruda birden fazla formül kullanmak gerekebiliyor

Sedefcim bu telkin cd'sini nereden bulabilirim sanırım benimde ihtiyacım var.. Zaman yönetimi konusunda

morisicim sağol canım benim özel mesajla attım siteyi, ordan indirebilirsin

Geçmiş doğum günün kutlu olsun canım.Nice mutlu seneler sevdiklerinle beraber.

Geçmiş olsun tatlım.Önce önemli olan sağlık.Gerisini iyileşince halledersin canım.

Geçmiş olsun hocam.Kıyamam sana bir taraftan hastalık bir taraftan çocuk.Senin için zor olmuştur ama hocam ben inanıyorum sen her şeyin üstesinden gelebilirsin, güçlüsün.

Şimdilik mecburen öyle yapacağım.1-2 ay idare ederim denemeler çıkınca olmazsa alırım.Belki Fem'in ve diğer dershanelerin 2014 denemeleri geçen seneki gibi nete düşer de almak zorunda kalmam.

Hadi ya!Matematiği çok mu kasmışlar?Öyleyse ben onu bulsam bile şimdilik çözmeyim.Matematiğim zaten çok iyi değil.Eğer bir de deneme çözmeye onunla başlarsam moralim bozulur.Ben en iyisi şimdilik Yediiklim'in 2013 denemelerinden birini çözeyim diyorum bakalım ne zaman kısmet olursa artık.Bugün daha çalışmaya başlamadım.Akşama da pek çalışamayacağım kardeşimin dil anlatım sınavı varmış ona ders anlatacağım.O saatten sonra ne çalışabilirsem artık...

Son düzenleme:

ihtiyacın uzaktan eğitim videolarını bulabilirsen eğer, gelişim ve öğrenmede özgür ulaş hoca var. ben 2 yıl önce onun videolarıyla temelimi yapmıştım. şansıma geçen yıl da öğrenme derslerime o gelmişti dershanede. bu adam çok güzel anlatıyor. dur bakiim ben onun mp3lerini indirmiştim ama çok uzun zaman oldu bulabilirsem pc mde sana atarım canım

buldum ama ilk 2 mp3 yok nedense =( diğer 9 u var. istersen mailine atayım canım. bi de video şeklinde değil. ben onları mp3 e çevirmiştim telefona atıp dinlemiştim. işine yarıcaksa atayım

Son düzenleme:
Tek tek söyleyemesem de hasta olan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum
Jokercim paniklemen normal canım,bende de var stres ama bu çok normal.Konular bittikçe hepsi oturucak inşAllah
Yeni gelen arkadaşım eğitim en eğlenceli ders merak etme,çok keyifle çalışırsın
Nilkon hocam önemli olan düzen.Sistemli olduktan sonra her şey hallolur,saat önemli değil

Ben kaçtım kızlar,akşam gelirim

_asmunikal_ hocam isterseniz ben size ihtiyacın 2012 eğitim videolarını indirebileceğiniz sitenin adını özel mesajla atabilirim.Eğer linkler silinmediyse oradan indirebilirsiniz.Tüm dersler var orada.Hangi dersi isterseniz temin edebilirsiniz.

Neyse güzellerim ben de çıkayım artık.Bugün üçgende açıortay kenarortay benzerlik ve alan konularını bitirmeye çalışacağım.Pek bitirebileceğimi zannetmiyorum ama elimden geldiğince bitirmeye uğraşacağım.Hadi gece gelirim ben yine rapor vermeye.Herkese kolay gelsin.Öptüm hepinizi.

hani derlerya bugun bana yarın sana diye..cidden öyle oldu..
ALLAH razu olsun canım. çok güzel anlatmışsın hepsi not aldım..
inşALLAH çok güzel puanlar alıp istediğin yere atanırsın..

özel mesajla gönderdim canım

mailini aldım. indircem. onlar part part şeklinde hepsini indirince açılıyor.
çok saol

canım ben bi siteye baktım onları buldum.
ihtiyacın konu anlatımı güzel dımı. faydalı şeyler olsun istiyorum
frmtr diye bi site var ordada mevcut eğitim ihtiyaclar

.....................

frmtr diye bi site var kpss bölümüne girin..
orda kpss arşivi diye bir konu / topik var..
ordanda kitapların pdf halini indirebilirsiniz.

hani tüm kaynaklardan soru çözün diyoruzya birbirimize bu pdfler sayesinde çok iyi olur..

...................................................

kızlar yine yazıcam,
elinde nihan akarın (zorlu eokul) kullanıcı adı şifresi varmı..
gerekli ücret neyse öderim bende..

yada bir kaç arkadaş toplanıp alabiliriz..
gerçkten faydalı bir şey..
denemek görmek amacıyla zorlueokul sitesine girip videolarda çoğrafya ları bulup ücretsiz olanları izleyebilirler..

toplam 58 konu var..
8tanesi ücretsiz...

isteyen arkadaşlarla toplanıp alabilirz..

Paket3 100 Lira 25 Kontör ile 25 Canlı ders veya 75 video ders izleyebilirsiniz. (1 Ekim 2014 tarihine kadar dilediğiniz zaman dilediğiniz ders için kullanabilirsiniz ve seçtiğiniz ders videolarını defalarca izleyebililirsiniz.)

merhaba kızlar..

sizlere kolay gelsin diyorum. bende atandım çok şükür.. zorlu bir süreç anlayabiliyorum.. inşALLAH sizde emeğinizin karşılıgını alırsınız..

daha önce yazmıştım genlde topiklere yinede yazayım belki faydam dokunur..

link vermek yasak diye link veremiyorum. googleye " Kazananlardan başarı öykülerini dınlemek istiyorum"yazarsanız çok gzl bilgiler gelicek onları okursunuz..

***** sınava çok varken, her ay bir deneme çözüm diyen insanlara şaşırırdım. ne kadar saçma derdim. daha konu bilmediğim şeylerden nasıl deneme çözerm derdim.banada ilk tavsiye ettklerinde banada saçma gelmişti. ama gel görkü bence çözmek mantıklıymış. dediğim gibi en azından kafanda bi soru şekli beliriyor ona göre konu çalılırken nelere dikkat etmen gerekeni anlarsın.

***** eger hem çalışıyor hem ders çalışıyorsanız bu işin daha çok ciddiyetinde olmanız lazım. eve geldikten sonra mutlka en az 3 saat çalışmanız lazım. evet eve gidince yorgun oluyorsunuz. ama unutmayın hergün işten eve gidiceksiniz ve hergun yorgun olucaksınız:) bens abah 7de kalktım akşamda evde 7dede oldum. uykum gelmediimi çok geldi ama 1 e 2 e kadar durup çalıştığım günler bile olurdu.

***** facebook ta online kpss ve online matematik grupları var. oralara üye olabilirsiniz. iş yerindeyken orda vakit geçirebilirsiniz. ben mesela sabahları işe 1 saat erken giderdim. hakan dedenin yada çoğrafya videolarını izlemek için
facebook linklerini verimiyorum. özelden isteyenlere yazarım. ama ben acayip faydasını gördüm.
çünkü iş yerindeydim gereksiz şeylerle uğraşcağıma onlara bakıyodum.

***** benm çoğrafyam yok gibi bişeydi. NİHAN AKAR var. zorlu eokul. hoca kendine göre bir strateji belirlemiş. mesela ben şuan bütük tektonik gölleri neblm madenler nerde tarım ürünleri nerde biliyorum ve hepte bilicem bi kaç yıl sonra bile. katipliğe girdim mesela martta. 1yıl geçmesine ragmen hiç unutmamıştım. çünkü hoca bi şekilde kafana koyuyor. bunun dersi ücretli ama. benm bi arkaşım almıştı. çok pahalı bişey debi kaç kişiyle ebraber alabilirsin. sonuçta ama lisans 2012 kpss çoğrafyasına zor dediler. ama celdirici şıklar vardı. ama ben orda 2 yanlış 1 boş yaptım. hani bence zorluk derecesine göre iyiydi:)

****matematikten ben ekol hocayı dinledim. bide ofisokul.com var. ordan soru çözümlerini izliyorum. mutlaka bakınmatematiğiniz iyiysede kötüysede bakın derim
benm matematiğimde sıfırdı. ilk deneme çözdüğümde yalan olmasın 3 4 doğru yapıodum sınav vaktine kadar netlerim 25net ekadar çıktı. sınavda vakit sıkıntısı işte 15 tane yaptım. 14 doğru bir boş. ben sınavda saate yanlış bakmışım. yarım saatim var sanıyodum. kısmet diyelim..

***** ve herkes dediği gibi. tarih ve hakan dede. bnce hakan dedeyi dinleyip sonra konuyu çalışmak ve soru çözmek daha mantıklı. bnm şuan tarihten 25 in altına inmiyorum. full yaptıgım günlerde oluyor
hakan dedenin videoları bi şekilde bulun. bulduktan sonra dinleyin. bak ben iş yerindeyen kulaklıkla hakan dedeyi nihan akarı hep dinlerdim..
yani işteykende vaktimi verimli kullanıodum.
hakan dedinin konu anlatımlı videoları var. bide sezon finali videoları var. önce normal videoları dinlyin sınava yakın sezon finalleri dinleyin..
hakan dedin funclup sayfasına yapışın o size hep doğruyu gösterecektir(bnm vaktimde öyleydi)

***** ben beyaz kalem ve ihtiyaç 15li denemeleri çözdüm. bunlar basitti. sanırım siz lisansınız. diğer arkadaşlarda görüşlerini belirtsin. sanki ilk aşamada en azından 1 2 ay önlisans denemeleri çözmeniz daha iyi. tabi sonradan lisans
deemeleri çözmeniz zorluğua alışmanız anlamında daha iyi..
o deneme bu deneme diye ayırmayın ben hemen hemen her denemeyi çözdüm. sizde öyle yapın

**** benm türkçemde kötüydü. şuan hala daha sıfatları fiilleri kısaca dil bilgisi yapamıyorum. hakkımda hayırlısı artık. türkçe içinde.korfezvideo.com var. ben girmedim ama arkadaşlar tavsiye ediyordu.

* ihtiyacın diktörgen şeklinde genel kültür kitabı var. bence konu anlatımının yanında oda olsun. çnkü gk çok güzel anlatmı.ş. hani tekrar amaçlı sürklli kullanbilirsiniz.
http://www.nt.com.tr/media/catalog/...25d08d6e5fb8d27136e95/9/7/9786051301587_1.jpg
ihtiyacın bu kitabı çok güzel. hani önce konu anlatımlıdan adam akıllı çalışın bu kitapta özet tekrar anlamında çok güzel
24 saatte tarih, çoğ, vatandaşlık kitapları var. onlarda ÖZET için güzel kitapalr

**** bol bol tekrar yapın unutmayın. muhtemelen her tekranınızda bn bunu biliyorum olucaksınız. ama yinede tekrar edin. mesela tarihte kongrelere geldiniz. baştan kongrelere kadar bi tekrar edin öyle yeni konuyu çalışın.
hep baştan alın geldiğiniz yere kadar. ben artık hangi konu nerde hangi yaprakta o dereceye gelmiştim

*** anayadanda gözünü hiç korkutmayınç ezber yapmayın mantıgını anlayın. çok şükür benm anayasamda iyi

ben dersaneye gitmedim. 8 bck 6 da iş yerindeydim. 8de ders çalışmaya başlardım.
ben mesela her kitaı almadan. nette okadar çok kitap varkı. bütü ktiapları pdf yada taratıp koyuyorlar nete. onlardan bulup indirin.
iş yerindeki vaktinizi iyi değerlendirin.

inş azimle çalışırsınız. rabbim kmsenin emeklerini boşa çıkarmasın

Öğleden sonra annemle annemin arkadaşına gittik,bir cacık yapamadım.

Ebob-Ekok çalışmayı planlıyorum yemekten sonra,inşallah olur.

slm kızlar gelişimden vygotsky ve brunerin bilişsel gelişimi+ yetişkinlerde bilişsel gelişim çalıştım, devamı gelicek...arada burayı turlayayım dedim... asmunikal çoook teşekkürler paylaşımın için...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…