2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

ayy kuzu o nasıl düşünceler öylee:KK20:
kötüyü çagırıyorsun böyle. tövbe de
ya çok korkuyorum yollardan hele bi de uzun ve gece yolculuğu :KK5: zaten her hafta keşana gidiyo, hadi ona alıştım da.. onda bile bi arkadışının sevgilisi öldü trafik kazasında. kız sevdiğinin yanına giderken 1 saatlik yolda kazada ölüyo. hatta o kızı ben sanmışlar. ben gidicektim o gün bişey çıktı gidemedim. korkuyorum yolculuklardan kuzum. ama tamam söz iyi düşünücem :KK54: hadi sana tatlı rüyalar kuşum
Kuzucuklar merhaba:KK3::KK3::KK3::KK3: ben geldim. Neler kaynatmışsınız siz öyle?Geçmişi oku oku bitmedi vallahi.:KK1:

Bugünkü raporum:Kümeler de bitti.:KK1:Videosunu izledim. 2 soru bankasından 118 soru :nazar: çözdüm. 1 tane de 29 :nazar: soruluk paragraf testi çözdüm.:KK6:Bugün nedense çalışmaya başlamakta zorlandım.Düşünün ki çalışmaya ilk başladığımda saat 19.00du. İşte o vakitten sonra bunları yapabildim.:KK50:Ama ben neden böyle olduğunu da biliyorum.Bilgisayarın başına oturdum mu kalkmam çok zor oluyor. Dur şuna bakayım dur şuna da bakayım derken vakit su gibi geçmiş.:KK50:Artık kendi kendime söz verdim.Yarından itibaren uykudan kalkınca sadece buraya uğrayacağım ve hemen bilgisayarı kapatacağım.

Vallahi kızlar ben sizlerle iyi ki tanışmışım.:KK16:Sizleri çok sevdim.:KK54:Buranın müdavimi oldum.Bir gün girmesem topiğe kendimi kötü hissediyorum.:KK50:İyi ki varsınız kuzucuklarım.:KK54::KK54:
biz de seni çooookkk sevdik :KK19: canım önemli olan derse başlamak. bi kere başlayınca gerisi geliyo da, eğer başlamadan önce başka şeylerle ilgilenince başlamak çok zor oluyo. o yüzden ben de gündüz çalışıp gece rahat olmak istiyorum. gündüz kafamda hep bi ses, ne zaman çalışçan çalışmalısın artık diye bağırıyo :KK1: rahat da olamıyorum vicdan yapıyorum :KK53:
tamam kuzucum iyi düşünücem. inş sağ salim varıcak :KK54:

Canlarım benim yine yapamadığım bir soru var.:KK50::KK5:

1)Herkesin tercih yaptığı bir dershanedeki öğrencilerin %60'ı sayısal bölümden, %30'u eşit ağırlık bölümünden tercih yapmaktadır.
Öğrencilerin %20'si ise yalnız sözel bölümden tercih yapacağına göre hem sayısal hem eşit ağırlık bölümünden tercih yapanlar dershanedeki öğrencilerin yüzde kaçıdır?

A)5
B)10
C)15
D)20
E)30

Cevap:10

nasıl anlatsam bilemedim ama. foto mak. de onurda çekemiyorum yaptığımı sözel olarak anlatmaya çalışçam.
bu tarz sorularda tamamının 100x olduğunu bilicez.
20x sadece sözel
60 x sayısal, 30 x eşit ağırlık 60+30=90x sayısal ve ea. 20x sözel var. toplam 110x oluyo. demek ki 10 x lik fazlalık olan bir kısım var ki bunu da ancak ea ve sayısaldan çıkarabiliriz. çünkü sözeli seçenler belli ondan çıkaramayız. 110x - 100x = 10x. bu 10x i ea ve sayısaldan çıkardığımız için onları ortak seçenler olmuş oluyo.
yalnız kafam allak bullak. başka türlü bi çözümü de olabilir bunun. sanki çok basit oldu benim çözdüğüm yöntem. yanlış yönlendirmiyeyim canım :26:

ya çok korkuyorum yollardan hele bi de uzun ve gece yolculuğu :KK5: zaten her hafta keşana gidiyo, hadi ona alıştım da.. onda bile bi arkadışının sevgilisi öldü trafik kazasında. kız sevdiğinin yanına giderken 1 saatlik yolda kazada ölüyo. hatta o kızı ben sanmışlar. ben gidicektim o gün bişey çıktı gidemedim. korkuyorum yolculuklardan kuzum. ama tamam söz iyi düşünücem :KK54: hadi sana tatlı rüyalar kuşum

biz de seni çooookkk sevdik :KK19: canım önemli olan derse başlamak. bi kere başlayınca gerisi geliyo da, eğer başlamadan önce başka şeylerle ilgilenince başlamak çok zor oluyo. o yüzden ben de gündüz çalışıp gece rahat olmak istiyorum. gündüz kafamda hep bi ses, ne zaman çalışçan çalışmalısın artık diye bağırıyo :KK1: rahat da olamıyorum vicdan yapıyorum :KK53:
tamam kuzucum iyi düşünücem. inş sağ salim varıcak :KK54:

Ben de senin gibi düşünüyorum canım.Gündüz çalışıp gece rahat rahat soru çözmek dizim varsa dizimi izlemek istiyorum ama bir türlü başlayamıyorum derse. :KK5::KK5:Benim de hep beynimde ne zaman başlayacaksın, ne zaman bitecek bu konular, seneye bu zamanlar yine ders mi çalışmak istiyorsun, gidenlerin arkasından hep el mi sallamak istiyorsun...:44::44:Ooooo daha ne düşünceler geçiyor!Seneye atanmış olduğumu,çalıştığımı, planlarımı ve hedeflerimi gerçekleştirmek için artık önümde bir engel kalmayacağını hayal ediyorum:KK16: ve öylelikle başlıyorum çalışmaya.:KK6:

nasıl anlatsam bilemedim ama. foto mak. de onurda çekemiyorum yaptığımı sözel olarak anlatmaya çalışçam.
bu tarz sorularda tamamının 100x olduğunu bilicez.
20x sadece sözel
60 x sayısal, 30 x eşit ağırlık 60+30=90x sayısal ve ea. 20x sözel var. toplam 110x oluyo. demek ki 10 x lik fazlalık olan bir kısım var ki bunu da ancak ea ve sayısaldan çıkarabiliriz. çünkü sözeli seçenler belli ondan çıkaramayız. 110x - 100x = 10x. bu 10x i ea ve sayısaldan çıkardığımız için onları ortak seçenler olmuş oluyo.
yalnız kafam allak bullak. başka türlü bi çözümü de olabilir bunun. sanki çok basit oldu benim çözdüğüm yöntem. yanlış yönlendirmiyeyim canım :26:

Sağ ol canım.Aslında doğru bir mantık kurmuşsun.Çözümün doğru olabilir.:KK1:

Son düzenleme:
slm kizlar tavsan daga kusmu dagin haberi olmamis misali ben size kusmustum sonra baristim herkezle :KK54:En Büyük KK derslerime agir ama istikrarli calisiyorum bugunden itibaren de hergun peragraf ve mat da alacagim kpss hepimiz icin cok onemli de ben turkiye ye donmek icin bir firsat olarak goruyorum biz cok ozledik turkiyeyie donmek istiyoruz :KK43::KK43:evliyim ve cocgum var:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: onun da gelisimini dusunerek gunduzleri tamamen ona ayiriyorum birde islere gunduz o oyuyunca ben de uyuyorum gece calsiiyorum ben alanim sosyal bilgiler deryada su sosyalde konu bitmez kitaplarimda yok interneten bide faceden sayfalardan calisyorum hepinizi cok sevdim simdi uyuyayim ki gece calisacagim :KK23::KK23:

işte bu adam kim, hangi devlet hiç bir bilgi yok ilk defa duyuyorum. Ne yapmışta atılmış filan:44:
canım ben sana araştıracagım bu konuyu içime bi merak soktun cık cık cık :KK53:

slm kizlar tavsan daga kusmu dagin haberi olmamis misali ben size kusmustum sonra baristim herkezle :KK54:En Büyük KKderslerime agir ama istikrarli calisiyorum bugunden itibaren de hergun peragraf ve mat da alacagim kpss hepimiz icin cok onemli de ben turkiye ye donmek icin bir firsat olarak goruyorum biz cok ozledik turkiyeyie donmek istiyoruz :KK43::KK43:evliyim ve cocgum var:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: onun da gelisimini dusunerek gunduzleri tamamen ona ayiriyorum birde islere gunduz o oyuyunca ben de uyuyorum gece calsiiyorum ben alanim sosyal bilgiler deryada su sosyalde konu bitmez kitaplarimda yok interneten bide faceden sayfalardan calisyorum hepinizi cok sevdim simdi uyuyayim ki gece calisacagim :KK23::KK23:

zümreeemmm sen niye küstünkü bize ne oldu inan ben uzun süredir düzenli giremedim :KK19:
canım sen neden yurt dışındasın
facen varsa ordanda ekleşelim canım baya güzel siteler var alan hakkında
kitapların :KK19:isimlerini versek ailen alıp gönderse yada yurt dışına gönderen site vardır mutlaka alsan olurmu üzüldüm ya :KK14:
kızlar dün tarihten 4 derslik notum vardı 2 si geçti 2 si kaldı :KK31:şimdi onuda bitirecem inş:nazar:
görüşmek üzre :KK34:

[video]http://www.izlesene.com/video/kelly-clarkson-behind-these-hazel-eyes/3496779#[/video]

şarkılarına bayılırım kelly nin:KK24: hepinize gelsin uyandırır bi güzel:120:

canım ben sana araştıracagım bu konuyu içime bi merak soktun cık cık cık :KK53:

zümreeemmm sen niye küstünkü bize ne oldu inan ben uzun süredir düzenli giremedim :KK19:
canım sen neden yurt dışındasın
facen varsa ordanda ekleşelim canım baya güzel siteler var alan hakkında
kitapların :KK19:isimlerini versek ailen alıp gönderse yada yurt dışına gönderen site vardır mutlaka alsan olurmu üzüldüm ya :KK14:
kızlar dün tarihten 4 derslik notum vardı 2 si geçti 2 si kaldı :KK31:şimdi onuda bitirecem inş:nazar:
görüşmek üzre :KK34:

slm zumrem ben esimin isinden dolayi burdayim avusturalya ben baya siteye uyeyim evet faceden nasil faceyi verecegiz bilmiyorum sonucta buraya facemi yazssam olmaz mesaj filan atiliyor mu burayi da cok kullanamiyorum facede arkadaslarin sayesinde kitap vs indirdim cok sagol iyi yuregin ve yardimci olmaya calistigin icin sen galiba dersaneye gidiyorsun kolay gelsin opuyorum:KK3::KK3::KK3:

Son düzenleme:
Dershanen tatil mi yarın canım,ben sabah gidip kapıda kalmaktan korkuyorum da:18:

Benim dershanem pazartesi ve carşamba günü, bilmiyorum salı resmi tatil mi onlarada canım. Bu arada saat geç oldu derstesindir belki şimdi :KK52:

benimki de yolda şu an kayseriye gidiyo :KK55: sabah varıcaklar
o yoldayken uyuyamam ben bu gece :KK17:

Kayseri benim ve eşimin memleketi, hayırla ulaşmıştır inşallah sevdiceğin sedef.

ahh ahh kuzum yapmam mı yaptım onu da.. hatta ben günlük tutardım. son 3 yılı mı ne yazmıştım, günlüğüm de hatırlatmıştı yaşananları, güzel bişey olmuştu. baya kalın kitap gibi bişey olmuştu. 4 saatte bitirmişti okumayı :KK1:
erkeğe alıncak şeyler gerçekten kısıtlı. kıza bişey bulamasan bile bi kolye küpe bi makyaj malzemesi her türlü alternatif var. oyun bağımlısı benimki oyun mu alsam acaba? onu da anlamam gerçi. en son pes 2014 aldı pek beğenmedim diyodu. :KK1:

Ben eşimin bu seneki hediyesini belirledim, nisan ayındaki, ona eşorfman takımı alacağım, sana da fikir olsun diye yazdım.

Kızlar estetikle ilgili yorumlar yapmışınız biraz, okudum.
Bende şu basenlerimden çok şikayetçiğim :KK14: eğer estetik gibi bir durumum olsa hemen aldırırım herhalde

1.60 boyundayım 56 kiloyum, belim çok ince basenlerim çok geniş, aslında 6-7 senedir aynı kılodayım alıştım bu fiziğime ama kaynanamın her görüştüğümüzde, basenlerime laf etmesinden bıktım :KK47:

Selam kızlar, kolay gelsin hepinize:KK3:

Safransarı'cım dershaneyi aradım sabah,tatilmiş canım yine de sağ ol:KK16:

günaydın canlarımm :KK16::KK16: gece yaptığınız hoş sohbeti keyifle okudum sayenizde güne keyifli başladım :KK8:öğleden sonra kayınvalidem gelecekmiş nişan fotolarımızı getirecek bende o gelene kadar mat ve Türkçe çalışacağım kızlar :KK6:

Benim dershanem pazartesi ve carşamba günü, bilmiyorum salı resmi tatil mi onlarada canım. Bu arada saat geç oldu derstesindir belki şimdi :KK52:

Kayseri benim ve eşimin memleketi, hayırla ulaşmıştır inşallah sevdiceğin sedef.

Ben eşimin bu seneki hediyesini belirledim, nisan ayındaki, ona eşorfman takımı alacağım, sana da fikir olsun diye yazdım.

Bende şu basenlerimden çok şikayetçiğim :KK14: eğer estetik gibi bir durumum olsa hemen aldırırım herhalde

1.60 boyundayım 56 kiloyum, belim çok ince basenlerim çok geniş, aslında 6-7 senedir aynı kılodayım alıştım bu fiziğime ama kaynanamın her görüştüğümüzde, basenlerime laf etmesinden bıktım :KK47:

canım bende kayserideyim :KK52: kaynanan basenlerine kurban olsun

Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun kızlarımEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Ben şu tarihten giriş yapayım inşallahEn Büyük KK

Ben de geldim aranıza arkadaşlar, ama hala hazırlanmaya başlamadım, ee tabi bizim birde doğacak bebiş var :) Geçen yıl özel okulda çalıştım, Atama olsunda Allah birdaha düşürmesin oralara.Bu sene bakalım hazırlanabilecekmiyim...
Herkesin gönlüne göre versin Allah inşallah.

hoş geldin :KK3: ben de sendenim, ben de henüz başlamadım :KK14: hem bebişini sağlıcakla kucağına alır hem atanırsın inşallah :KK54:

selam kızlar :KK3:

Son düzenleme:
slm kizlar tavsan daga kusmu dagin haberi olmamis misali ben size kusmustum sonra baristim herkezle :KK54:En Büyük KK derslerime agir ama istikrarli calisiyorum bugunden itibaren de hergun peragraf ve mat da alacagim kpss hepimiz icin cok onemli de ben turkiye ye donmek icin bir firsat olarak goruyorum biz cok ozledik turkiyeyie donmek istiyoruz :KK43::KK43:evliyim ve cocgum var:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: onun da gelisimini dusunerek gunduzleri tamamen ona ayiriyorum birde islere gunduz o oyuyunca ben de uyuyorum gece calsiiyorum ben alanim sosyal bilgiler deryada su sosyalde konu bitmez kitaplarimda yok interneten bide faceden sayfalardan calisyorum hepinizi cok sevdim simdi uyuyayim ki gece calisacagim :KK23::KK23:

merhaba revda, benim branşım da sosyal bilgiler. inşallah atanır da dönersin güzel ülkemize :KK54: güzel bi plan yapmışsın kendine, umarım faydalı oluyordur...

merhaba revda, benim branşım da sosyal bilgiler. inşallah atanır da dönersin güzel ülkemize :KK54: güzel bi plan yapmışsın kendine, umarım faydalı oluyordur...[/QUOT
slm zumrem evet elimden geldigince duzeni surdurmeye calisiyorum ama unutmayin cocuklu annelere gore bekarlar yada cocugu olmayanlar cok cok sansliniz yani surekli size bagimli her an ilgilenmeniz gereken dunya talisi bir canli yok pesinizde:emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::21:ama onsuzda bu hayat nasil olurdu iyiki var yavrus neyse cok kaptirdim ogluma sen dersaneye mi gidiyorsun kendin mi calisiyorsun palanin nedir iyi gunler :13:

Kuzucuklar merhaba:KK3::KK3::KK3::KK3: ben geldim. Neler kaynatmışsınız siz öyle?Geçmişi oku oku bitmedi vallahi.:KK1:

Bugünkü raporum:Kümeler de bitti.:KK1:Videosunu izledim. 2 soru bankasından 118 soru :nazar: çözdüm. 1 tane de 29 :nazar: soruluk paragraf testi çözdüm.:KK6:Bugün nedense çalışmaya başlamakta zorlandım.Düşünün ki çalışmaya ilk başladığımda saat 19.00du. İşte o vakitten sonra bunları yapabildim.:KK50:Ama ben neden böyle olduğunu da biliyorum.Bilgisayarın başına oturdum mu kalkmam çok zor oluyor. Dur şuna bakayım dur şuna da bakayım derken vakit su gibi geçmiş.:KK50:Artık kendi kendime söz verdim.Yarından itibaren uykudan kalkınca sadece buraya uğrayacağım ve hemen bilgisayarı kapatacağım.

Vallahi kızlar ben sizlerle iyi ki tanışmışım.:KK16:Sizleri çok sevdim.:KK54:Buranın müdavimi oldum.Bir gün girmesem topiğe kendimi kötü hissediyorum.:KK50:İyi ki varsınız kuzucuklarım.:KK54::KK54:

sende iyi ki varsın canım:21:
hep gel buraya olur mu:KK19:

bir daha küsmek yok revdacım :KK20:
benimde alanım sosyal bilgiler
burda deneyimlerimizi paylaşırız sohbet ederiz.
burada görmek isteriz seni hep canım :KK19:

sen kendinden memnunsan başkalarının lafına hiç takılma canım :KK24:

[video=youtube;4woc_jGtn3Y]http://www.youtube.com/watch?v=4woc_jGtn3Y[/video]:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:

Ben de senin gibi düşünüyorum canım.Gündüz çalışıp gece rahat rahat soru çözmek dizim varsa dizimi izlemek istiyorum ama bir türlü başlayamıyorum derse. :KK5::KK5:Benim de hep beynimde ne zaman başlayacaksın, ne zaman bitecek bu konular, seneye bu zamanlar yine ders mi çalışmak istiyorsun, gidenlerin arkasından hep el mi sallamak istiyorsun...:44::44:Ooooo daha ne düşünceler geçiyor!Seneye atanmış olduğumu,çalıştığımı, planlarımı ve hedeflerimi gerçekleştirmek için artık önümde bir engel kalmayacağını hayal ediyorum:KK16: ve öylelikle başlıyorum çalışmaya.:KK6:
kesinlikle aynen katılıyorum canım. bu akşam erken yatmaya çalışıcam ki yarın erken kalkayım. gündüzden akşam üstüne kadar bitireyim.
Sağ ol canım.Aslında doğru bir mantık kurmuşsun.Çözümün doğru olabilir.:KK1:
aslında bu tarz soruların çoğunu bu şekilde mantık sorusuymuş gibi düşünüp yapıyorum; ama başka bi çözüm yolu vardır mutlaka canım. belki diğer arkadaşlardan çözen olur bugün.
kuzum bence sitelerden yurtdışı gönderimi olanları araştır. mutlaka vardır. olmadı ailen alıp sana kargoyla göndersinler. internetten çalışmak seni biraz yorabilir. o yüzden kitap araştırmanı tavsiye ederim canım :KK34:
[video]http://www.izlesene.com/video/kelly-clarkson-behind-these-hazel-eyes/3496779#[/video]

şarkılarına bayılırım kelly nin:KK24: hepinize gelsin uyandırır bi güzel:120:
çok iyi geldi cupkekimmmmmm :nazar:

aa iyi fikir canım. ben bi bakiim ona, çok sağol :KK34:
sabah 7.30 da sağ salim vardı çok şükür canım :KK55: hatta bebişin altını bile almış :KK9: öğren öğren ilerde lazım olcak dedim :KK9:
Selam kızlar, kolay gelsin hepinize:KK3:

Safransarı'cım dershaneyi aradım sabah,tatilmiş canım yine de sağ ol:KK16:
kuzum dün denemeye girdin mi? nasıl geçti?

X