2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

evet kuzum daha güzel bir soru bankası alabilirsin :KK34:
aslında yargının alan kitabını verselerdi kuponla çok iyi olurdu :KK1:
badecim face hesabın varsa ekle beni göndereyim özelden
bende merk ediyorum sizleri :KK52:

tuğbanız yesin sizi :KK16::21:
bana hep gülen yüz yapıştır yapcam ödevlerimi öğretmenim :124:

:KK54::KK19::109:
aferin benim miniğim her zaman böyle ol. :KK1::KK1:
Evet canım sınıfçıyım. Seninle konuşmuştuk söylediklerinin çok yararı oldu bana. Atanamadığını duyunca inan çok üzüldüm ama bir şey yazıp iyice canını sıkmak istemedim bu sene her şey çok güzel olacak inşallah hepimiz atanacağız :nazar: Tekrar çok çok teşekkür ederim yardımların için :KK19:

Aynen öyle staj okulum yurda öyle uzakki anlatamam hocalar da bir sürü sorun çıkarıyor :KK19: bir yandan ders,dersane,okul sen de yaşadın en iyi sen anlarsın beni :KK5:

Bu arada yarın ilk staj günüm bunca olumsuzluğa rağmen çok heyecanlıyım miniklere kavuşmak istiyorum hemen :KK55:
ayy tatlım kusuruma bakma nolur. evet konuşmuştuk sahi. ama akıl kalmadı bende. ben çok etkilendim atama olmayınca. çok üzüldüm. hani bu kadar üzülceğimi bile tahmin etmiyodum. belki de ilk yenilgim diye.. bugüne kadar lgs öss tıklamadan olmuştu. etraf da senden yüksek beklenti içinde olunca ortam gerçekten bunaltıcı oluyo. ama toparladım şimdi. senin de dediğin gibi bu sene bu iş olucak
evet tatlım seni gerçekten çok iyi anlıyorum. bu yıl senin için zor olucak, yoğun olucak. ama sana kendi sınıfımdakilerden örnek vereyim. onlar da benim yaşadığım fiziksel yorgunlukları yaşadılar ama bizim sınıftan 4 kişi atandı. ki geçen yıl sistem yeni değişmişti fln. şimdiyse tüm sistemi sen biliyosun. daha tecrübelisin. o yüzden ben senin bu yıl atanıcağına inanıyorum. benim biraz ailevi problemlerim de vardı. belki de o yüzden olmadı. bi de ben bi ara ipin ucunu bırakmıştım. 1 ay kadar çalışmamıştım. sağolsun topiktekiler beni geri döndürmüştüler. ama burda önemli olan 1 gün bile olsa bırakmamak. az da olsa her gün çalışmak önemli.
Özellikle ev küçük olunca daha iyi ders çalışılıyor canım.Bu arada sen biraz daha konuşursan ben mantı yerine seni yicem:KK16: Allahım gönlüne göre bir yere atanmanı nasip etsin canım:KK34:
:KK17::KK17: utandım sağol canımmm :KK16:
Abovvv çok uygunmuşş:KK52:
Ayy bluzun cicişin de hayırlı olsun bebim..

sağol tubişimmm :KK16: evet çok uygun kitaplar. 2014 basım bu bi de. diğer 2014 ler bile çok uygun kuzum :nazar:

Kızlar Habertürk'ün verdiği Yargı kitapları için ben kupon biriktiriyorum. Gazetenin fiyatı hafta içi 50 kuruş, hafta sonu 1 lira. Yani toplamda 18 liraya falan geliyor. Aslında ben de almayacaktım ama hem 18 lira hem 2014 basımı konu anlatımı ve soru bankası olduğu için alayım dedim. Kitaplar konuları çok geniş işlememiş. Zaten üzerinde pratik kpss konu anlatımı yazıyor.Yani kitaplar kapsamlı değil. Bu yüzden ben de konu anlatımlarını tekrar amaçlı kullanmaya karar verdim. Eğer biriktirmek isteyen varsa kampanya pazartesi günü tekrar başlıyor. Haberiniz olsun kızlar.

Bir de kızlar ben şu soruları yapamadım.Çözebilen olursa sevinirim.

1!+2!+3!+4!+.............+168! toplamının onlar basamağındaki rakam kaçtır?
Cevap:1

1.1!+2.2!+3.3!+...........+36.36! toplamı hesaplandığında sondan kaç basamağında 9 olur?
Cevap:8

1!.2!.3!.4!............100! çarpımından hangisi atılırsa geriye kalan ifade bir tam kare olur?
Cevap:70!

23!=6[SUP]n[/SUP].p eşitliğinde p ve n sayma sayıları için n'nin alabileceği değerler toplamı kaçtır?
Cevap:45

Kızlar kusura bakmayın sorularım çok oldu ama etrafımda sorabileceğim pek kimse yok.:KK50:Soruları çözemeyince de sanki sınavda bu sorular çıkacakmış da ben yapamayacakmışım gibi geliyor.:18:

günaydın kızçeler ben bugün başlıyorum :KK53: inşallah .bi arkadaşım söyledi selat-ı tefriciye duası var onu 4444 defa okuyan arkadaşlarının hepsi o yıl atanmış banada oku nolur diye ısrar etti dün başladım içim ferahladı ders çalışma istegi geldi sizde okuyun kızlar isterseniz ne olur ne olmaz dünya dua üstüne duayı buraya yazıyorum kuzularım
öcelikle niçin okunur onu yazayım

[FONT=trebuchet_MS]Salati tefriciye duası her türlü ihtiyaçlar ve sıkıntılardan kurtulmak için okunabilir. Hastalıktan,üzüntüden (gam,keder), sıkıntıdan, uğradığı, haksızlıktan, zulümden, haksız yere hapse girmekten, ağır borç yükünden [/FONT][FONT=trebuchet_MS]kurtulmak isteyenler salati tefriciye duasını çokca okursa, o salavâtın bereketiyle ve Allah'ın izniyle her türlü musibetten kurtulur. Tefriciye [/FONT][FONT=trebuchet_MS]duasını samimiyetle ve inanarak, neticesini Alla'tan bekliyerek okuyan pek çok kimse isteğine kavuşmuş, borç ve diğer sıkıntılarından kurtulmuştur. Özellikle borçlu kimseler bu duayı ve diğer duaları okumayı ihmal etmemelidir.[/FONT][FONT=trebuchet_MS]
[/FONT]

“Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

anlamı :
[FONT=trebuchet_MS]“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”
[/FONT]

Merhaba kuzularım.:KK16::KK16::KK24:

Yazamıyorum pek kusura bakmayın.:KK8::KK14: Ama bu sürede de çalışmamazlık yapmıyorum.:KK30::KK28:

Hafta sonu Tarih ve Matematik ağırlıklı gittim,bugün de erken kalktım alan çalıştım.:nazar:

Akşamüstüne kadar ne baksam kar,karışık soru çözerim diye düşünüyorum.:44:

Nilkon hocam okumak lazım aslında ama sayısı çok önemli,ne eksik ne fazla olacak.:KK30:

Tuğbiş başla artık,bak kulaklarını çekeceğim.:KK9::KK9:

Zümrem daha sık uğra ya,gelip kaçıyorsun.:KK14:

Mantarkaya hocam,yapabildiklerim var bir ara ekleyeyim çözümünü inşallah.:KK34::KK51:

Azra hocam kıymetini bil o tempolu günlerin,insan çok özlüyor.:KK14::KK50:

Bu arada fiysbuku olan kızçeler,bana özel mesaj atın da ekleşelim.:KK53::KK1:

Dizi muhabbeti geçmiş.:KK23::KK1: 2 yıl hiçbir cacık izlemedim ama bu yıl öyle yapmayacağım.:KK1:

Deniz Yıldızı ve Tatar Ramazan'ı izliyorum.:KK53::KK53: Bugün de Kanal D de ''Fatih''başlıyor biraz bakacağım,nasıl yapmışlar...:KK14:

Bu arada Eylül ayında 2 kitap bitirdim.:nazar:

Süleyman Han-Okay Tiryakioğlu ( Seri şeklinde,3.ve son kitaptı,tarihseverlere tavsiyemdir,kalemi güçlü bir yazar.)
Müjdelenen Komutan Fatih Sultan Mehmed Han-Mustafa Şahin(Bu yazarı ilk defa okudum ama anlatımı hoşuma gitti,fetih ve Fatih'le ilgili okuduğum kitaplarda iyi bir yere oturdu kafamda.)

Öptüm hepinizi kızçelerim.:KK54::KK54:

günaydın kızçeler ben bugün başlıyorum :KK53: inşallah .bi arkadaşım söyledi selat-ı tefriciye duası var onu 4444 defa okuyan arkadaşlarının hepsi o yıl atanmış banada oku nolur diye ısrar etti dün başladım içim ferahladı ders çalışma istegi geldi sizde okuyun kızlar isterseniz ne olur ne olmaz dünya dua üstüne duayı buraya yazıyorum kuzularım

[FONT=trebuchet_MS]Salati tefriciye duası her türlü ihtiyaçlar ve sıkıntılardan kurtulmak için okunabilir. Hastalıktan,üzüntüden (gam,keder), sıkıntıdan, uğradığı, haksızlıktan, zulümden, haksız yere hapse girmekten, ağır borç yükünden [/FONT][FONT=trebuchet_MS]kurtulmak isteyenler salati tefriciye duasını çokca okursa, o salavâtın bereketiyle ve Allah'ın izniyle her türlü musibetten kurtulur. Tefriciye [/FONT][FONT=trebuchet_MS]duasını samimiyetle ve inanarak, neticesini Alla'tan bekliyerek okuyan pek çok kimse isteğine kavuşmuş, borç ve diğer sıkıntılarından kurtulmuştur. Özellikle borçlu kimseler bu duayı ve diğer duaları okumayı ihmal etmemelidir.[/FONT][FONT=trebuchet_MS]
[/FONT]

“Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

anlamı :
[FONT=trebuchet_MS]“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”
[/FONT]

zümrem başlamışsın çalışmaya, bir de şu tubayı başlatabilsek:KK34: dua olayına gelince bundan 1 ay öncesi eşimin tayini çıksın diye başladım ben okumaya 3000 e kadar okudum..bu aralar iş yeriyle eşim görüşmüş 3 aya göndeririz sizi demişler...yani tamamlamdan bile gerçekleşebiliyor..tabiki dünya dua üstüne...

bir de derse başlamadan önce mesela çok zorlandığınız bi konuyu çalışırken içeceğiniz suya 100 defa'' ya alim'' okuyup içersenizde zihninizde kalıyormuş çalıştığınız...

Günaydın kızlar bir süredir yoktum kendime 2 gün kafa tatili verdim şehir dışına çıktım gezdim tozdum çünkü sıkıntılı bi dönem geçiriyordum ve kafamı dağıtmaya ihtiyacım vardı iyi de geldi doğrusu sabah kalkıp tekrar başladım ders çalışmaya yaşadığım herşeyi unutup ders çalışmaya odaklanmalıyım farkındayım yoksa bir darbe de kpss den yiyeceğim Allah korusun hepinize iyi çalışmalar :KK34:

Günaydın kızlar bir süredir yoktum kendime 2 gün kafa tatili verdim şehir dışına çıktım gezdim tozdum çünkü sıkıntılı bi dönem geçiriyordum ve kafamı dağıtmaya ihtiyacım vardı iyi de geldi doğrusu sabah kalkıp tekrar başladım ders çalışmaya yaşadığım herşeyi unutup ders çalışmaya odaklanmalıyım farkındayım yoksa bir darbe de kpss den yiyeceğim Allah korusun hepinize iyi çalışmalar :KK34:

günaydın cnm... zaman herşeyin ilacı...hiçbir şeyi kafana takmamaya çalış...kpss zorlu bi süreç hiçbişeyin önüne geçmesine izin verme...iyi çalışmalar diliyorum

benim evi bu arada b...k götürüyor:KK1:..kalkayım ev temizliği ardından bebişi uyutma ve sonra ders çalışmaya...analık çok zor kpss ile daha da zor..:KK25: bekarlar zamanın kıymetini bilin valla...:nazar:

günaydın cnm... zaman herşeyin ilacı...hiçbir şeyi kafana takmamaya çalış...kpss zorlu bi süreç hiçbişeyin önüne geçmesine izin verme...iyi çalışmalar diliyorum

Ah ah keşke gamsız bir insan olsaymışım ama işte çok takıyorum ama değmiyor öncelik kpss saol cnm...

[/FONT]

anlamı :
[/FONT]

Canım öncelikle teşekkürler bu yolda en büyük yardımcımız Allah olucak o yüzden ben de duanın önemine katılıyorum bu duayı okurken başında şunun için falan dememiz gerekiyor mu yoksa direk okuyalım mı?

selamlar kızçelerim:KK48:
dün çalışamadım ev işi falan oldu. zaten ne zaman niyetlensem başka bir şey çıkıyor. evli olsaydım keşke eminim daha rahat çalışırdım. sadece eşim olurdu hem kendi de bu yoldan geçtiği için anlıyor da beni.:97:

neyse bakalım bugün çalışabilecek miyim:106:

En güzelini yapmışsın canım.:KK16: İnsanın arada gezmeye,rahatlamaya da ihtiyacı var.:KK34:

ayy tatlım kusuruma bakma nolur. evet konuşmuştuk sahi. ama akıl kalmadı bende. ben çok etkilendim atama olmayınca. çok üzüldüm. hani bu kadar üzülceğimi bile tahmin etmiyodum. belki de ilk yenilgim diye.. bugüne kadar lgs öss tıklamadan olmuştu. etraf da senden yüksek beklenti içinde olunca ortam gerçekten bunaltıcı oluyo. ama toparladım şimdi. senin de dediğin gibi bu sene bu iş olucak
evet tatlım seni gerçekten çok iyi anlıyorum. bu yıl senin için zor olucak, yoğun olucak. ama sana kendi sınıfımdakilerden örnek vereyim. onlar da benim yaşadığım fiziksel yorgunlukları yaşadılar ama bizim sınıftan 4 kişi atandı. ki geçen yıl sistem yeni değişmişti fln. şimdiyse tüm sistemi sen biliyosun. daha tecrübelisin. o yüzden ben senin bu yıl atanıcağına inanıyorum. benim biraz ailevi problemlerim de vardı. belki de o yüzden olmadı. bi de ben bi ara ipin ucunu bırakmıştım. 1 ay kadar çalışmamıştım. sağolsun topiktekiler beni geri döndürmüştüler. ama burda önemli olan 1 gün bile olsa bırakmamak. az da olsa her gün çalışmak önemli.

Aynen öyle canım eğer pes edersen zaten yenilgiyi kabullenmişsin demektir.. Pes etmek yok kazanacağız inşallah :KK34:

Ayrıca hiç üzülme o sıkışık durumda elinden geleni yapmışsın. Nasip kısmet bu işler,oradan alacağımız para varsa nasibimizde hiç merak etme kolayca gideceğiz sedefçim :KK19:

Artık dualarımda bile hayırlısını diliyorum. Eğer atanmak hakkımızda hayırlıyıysa her çalışana ver Allahım ama eğer hayırlı değilse bize daha hayırlı kapılar aç diye...

İyi ki tanımışım seni inan bana çok moral oluyorsun :KK48: 1 Ekim de başlayacağım demişsin kuzum bekliyoruz seni :81:

Bu sene bu topikteki herkes kazanacak inanmak başarmanın yarısıdır kızlar inanalım ve çalışalım yeter :KK19:

kızlar beni keşan mebden ücretli için aradılar
keşanın köyüne çıkmış. ama hemen yarın başlamamı istiyolar
ben nasıl hemen yarın başlıyayım. orda ev bulmam lazım. edirneden keşana, keşandan köyüne git gel yapsam saat kaç olur zaten
evi de bugün hemen nasıl bulayım.
şansıma tüküreyim yahu :KK5:
insan cumadan arar haftasonu bulurdum bi şekilde. oofff offf :KK14:

kızlar beni keşan mebden ücretli için aradılar
keşanın köyüne çıkmış. ama hemen yarın başlamamı istiyolar
ben nasıl hemen yarın başlıyayım. orda ev bulmam lazım. edirneden keşana, keşandan köyüne git gel yapsam saat kaç olur zaten
evi de bugün hemen nasıl bulayım.
şansıma tüküreyim yahu :KK5:
insan cumadan arar haftasonu bulurdum bi şekilde. oofff offf :KK14:

Canım yarın bi gitsen yüzyüze görüşsen belki bir iki gün daha verirler sana hem bu arada ev bakarsın olmaz mı acaba? Yüzyüze konuşunca ikna edebilirsin bence :44:

Canım yarın bi gitsen yüzyüze görüşsen belki bir iki gün daha verirler sana hem bu arada ev bakarsın olmaz mı acaba? Yüzyüze konuşunca ikna edebilirsin bence :44:

tatlım müdürün numarasını verdi konuştuğum kız. müdürü arayıp konuştum. ama o da diyo kesin yarın başlaman lazım, veliler kapıma dayandı diyo.
onur da diyo ki bu ücretli işi bu kadar ters gittiğine göre bunda hayır yok bence diyo
bana da ne hayırlı bilemedim doğrusu kuzum :KK14:

tatlım müdürün numarasını verdi konuştuğum kız. müdürü arayıp konuştum. ama o da diyo kesin yarın başlaman lazım, veliler kapıma dayandı diyo.
onur da diyo ki bu ücretli işi bu kadar ters gittiğine göre bunda hayır yok bence diyo
bana da ne hayırlı bilemedim doğrusu kuzum :KK14:

e bunlar okullar açıldığından beri neredeymiş sen o kadar zamandır haber bekliyorsun üstelik
kapısına dayanana kadar arayamamışlar mı

[FONT=trebuchet_MS]Salati tefriciye duası her türlü ihtiyaçlar ve sıkıntılardan kurtulmak için okunabilir. Hastalıktan,üzüntüden (gam,keder), sıkıntıdan, uğradığı, haksızlıktan, zulümden, haksız yere hapse girmekten, ağır borç yükünden
[FONT=trebuchet_MS]kurtulmak isteyenler salati tefriciye duasını çokca okursa, o salavâtın bereketiyle ve Allah'ın izniyle her türlü musibetten kurtulur. Tefriciye [/FONT][FONT=trebuchet_MS]duasını samimiyetle ve inanarak, neticesini Alla'tan bekliyerek okuyan pek çok kimse isteğine kavuşmuş, borç ve diğer sıkıntılarından kurtulmuştur. Özellikle borçlu kimseler bu duayı ve diğer duaları okumayı ihmal etmemelidir.[/FONT][FONT=trebuchet_MS]
[/FONT]

anlamı :
[/FONT]

nilcim Allah senden razı olsun. ben de okumaya karar verdim inşallah ama araştırdım her yerde değişik yazıyor. şimdi 2 rekat namaz kılcaz ardından tövbe duası vermişler onu okuyacagız ardından bir ayet var onu. sonra niyet edip mi başlayacağız?
bir de illa cuma mı başlamak lazım ve regl iken okunması uygun olur mu? biliyorsan sana zahmet söyler misin?:26:
atanmak için okumayacağım ben başka dileğim için. ardından atanmak için de okurum inşallah[/FONT]

X