Düğün 2013 izmir gelinleri

Aynen canım...Ben de şimdi tayin dolayısıyla maalesef güneydoğudayım... Nişanlım İzmir' de...Zar zor ve çok az süreliğine gidebiliyorum İzmir' e ve o kadar kısa sürede hangi bir işimi göreceğim bilemiyorum. Buradan internetten vs bakmakla da olmuyor, ona sorarsan herşeyi halledecek, vakit var!! Sinir oluyorum:KK20:

al bendende o kadar :KK14:ne yapayim telden olduğu kadar diyip kaderime küsücem :KK5:onun yapacağına kalsam yandım:KK14:

Gelinliği uygun almışsın canım, mutlulukla giy inşallah...
Dış çekimi iki şehird ayrı ayrı yaptırmak çok maliyetli olmaz mı canım? İzmirde yaptırırsan zaten bir kaç mekanda çekim yapılıyor. Mesela bir tarihi mekan, bir deniz kenarı seçersin...

yok sonradan vazgeçtim zaten fiyatları duyunca sadece izmir de yaptıracağım çekimi bir kaç yerden fiyat aldım, yol bilmem iz bilmem bakalım allaha emanet bir şeyler yapacağım ama :KK52:

henüz 2 yerle konuştum ikisi de ortalama 300 tl istedi saç+makyaj..prova dahilmiş tabiy..diğerlerine henüz gitmedim öncelikli olarak tavsiye üzerine :)) ibrahime gidicem, içimde kalmasın diye soner, locca ve hanifiye de sormayı düşünüyorum..araştırdıkça paylaşırım burda...bugün vesikalığımı çoğaltmaya gittim fotoğrafçıya, düğün albümü fiyatı aldım 950 tl den başlıyomuş - 1.350 tl ye gidiyomuş..40 poz çekiyomuş..fiyatından sonra anlattıklarını pek dinleyemedim gerçi, içimden saydırıyodum o ara...bi albüm gösterdi kapağı taşlı maşlı 2 kişi anca taşır, devasa bişey hiç kibar da değil..kristal miymiş neymiş işte..1000 lira para alıyo o devanası şey için..ulen bi albüm alıp üzerini swarovskiyle kaplasam, profosyonele yakın bi makina alsam, 100 poz çeksem de 1.350 tl ye gelmiyor be..bikaç yere daha sormuştum aynı fiyatlar aynı tavırlar..bu fotoğrafçılarda bi ukalalık bi burnubüyüklük mü var..bana mı öyle geliyor..? :KK20:

al bendende o kadar ben de dün bir yere gittim dediğin gibi 900-1200 tel arasında değişiyor:KK14: dedim herhalde arşiv hazırlayacaklar :KK16:hani hepsi güzel çekilse içim yanmayacak ay ne bilim kafam allak bullak oldu:KK50:

mrb kızlar
ben gelinlik için miss defne, simge moda ve sisters la görüştüm. diktirmek istediğim model pronovias ın full dantelden oluşan modeli. şöyle özetliyeyim, miss defne çookk olumsuzz, simge idare eder, sisters dikimi danteli iyi ama fiyat nerdeyse gelinliğin orjinaline çok yakın=) böyle bir komedi içindeyim. son kararım gelinliğin orjinalini alıp kurtulmak=)hepinize sevgiler sormak istediklerinizi cevaplayabilirim

Kızlar bende Göztepe'liyim bu arada burda tavsiye edebileceğim bir kuaförüm yok ama şirinyer Jale'yi tavsiye etmiyorum. Gidececekseniz Abdullah&Emrah'a gidin Jale'nin yanından ayrıldı Abdullah kendi dükkanını açtı çok başarılı bir çocuk. Jale'nin sırasında 1 durak sonra inip karşıya geçin Moda Giyim'in yan tarafı hemen çok güzel bir kuaför salonu var. Fiyatlar tuzlu ama hakediyorlar bence. Randevu ile çalışıyor. Benim kuaförüm ve İbrahim uzak gelirse ona gitmeyi düşünüyorum çünkü çok özeniyor.

Canım sana beyaz masa örneği de koyacağım. Eğer masa aksesuarını biraz daha renkli bir şey seçersen çok daha hoş olur gibi geliyor.

ozel_326.jpg

Talles-Garden_165.jpg

Bu resimden de anlaşıldığı üzere masana mutlaka renkli bir çiçek ya da obje koymalısın. Renksiz bir şamdan tercih etmemelisin misal. Yoksa böyle bir görüntü çıkar ortaya.

Talles-Garden_168.jpg

Harikaaaa:KK9: Çoook beğendim canım ellerine sağlık:KK16: Evet hayali olarak, öyle mi olsun, böyle mi olsundan ziyade görünce direkt olarak karar verdim, beyaz olacak :KK9: Masa üstü objeleri konusunda fikrim yok, zira şamdanlarım olacak, dore...kenarında canlı çiçek olsa süper olurdu ama onlar da ekstra olduğu için maalesef yaptıramıyorum:KK43: Düğünden bir hafta önce renkler, süslemeler netleştiriliyor İzzet' te...O zaman bakıcam artık renk uyumu işine...

mrb kızlar
ben gelinlik için miss defne, simge moda ve sisters la görüştüm. diktirmek istediğim model pronovias ın full dantelden oluşan modeli. şöyle özetliyeyim, miss defne çookk olumsuzz, simge idare eder, sisters dikimi danteli iyi ama fiyat nerdeyse gelinliğin orjinaline çok yakın=) böyle bir komedi içindeyim. son kararım gelinliğin orjinalini alıp kurtulmak=)hepinize sevgiler sormak istediklerinizi cevaplayabilirim

Eveeeet, sorularımız var :))
Gelinliğin orjinali ne kadar ve söylediğin yerlerde verilen fiyatlar ne kadar?? Bir de simgeye ne açıdan idare eder dedin?? defne niye olumsuuuz?? ne çok sordum:KK53:

al bendende o kadar ben de dün bir yere gittim dediğin gibi 900-1200 tel arasında değişiyor:KK14: dedim herhalde arşiv hazırlayacaklar :KK16:hani hepsi güzel çekilse içim yanmayacak ay ne bilim kafam allak bullak oldu:KK50:

Canım ben stüdyo fotoğrafçısı istemedim, çünkü dış çekim ile stüdyo fotoğrafçılığı oldukça farklı...Sadece bu işi yapan yani düğün fotoğrafçısı, doğum fotoğrafçıları var, free çalışan. Onları araştırdım. En ucuzu 1000 TL den başlıyor. Sonunda biriyle anlaştık, 800 TL' ye. Daha doğrusu nişanlım görüştü, ben internetten inceledim yaptığı işleri ve beğendim. Albüm konusunda isteklerimiz vardı standartların dışında, onları söyledik, kuaförden başlatacak çekimi ve istediğimiz kadar mekana gidecek...Biz efes antik kenti ve pamucak sahili yapacağız sanırım...

mrb kızlar

Canım benim Vakko'da provam oldu geçtiğimiz aylarda. Bende Pronovias ve La Sposa'dan beğendim gelinliklerimi ama en çok La Sposa içime sindi. Gelinliğimi Sister'stan almayı düşünüyorum herhalde Mayıs'ta falan bakarım.

Harikaaaa:KK9: Çoook beğendim canım ellerine sağlık:KK16: Evet hayali olarak, öyle mi olsun, böyle mi olsundan ziyade görünce direkt olarak karar verdim, beyaz olacak :KK9: Masa üstü objeleri konusunda fikrim yok, zira şamdanlarım olacak, dore...kenarında canlı çiçek olsa süper olurdu ama onlar da ekstra olduğu için maalesef yaptıramıyorum:KK43: Düğünden bir hafta önce renkler, süslemeler netleştiriliyor İzzet' te...O zaman bakıcam artık renk uyumu işine...

Canım beğenmene sevindim en azından görmüş oldun nasıl gözüküyor diye. Bence gayet zarif görünüyor. Gelenler zaten rengarenk giyindikleri için masaların beyaz olması hoş duruyor. Bende uçuk pembe, lila ya da beyaz tercih ederim muhtemelen. Beyazın asaleti başka.:KK34:

mrb kızlar

pronoviasın hangi modeli canım bende bayağı dolanmıştım sitesinde bir ara:KK9:bencede çok iyi düşünmüssün direkt kendisini götürmek modelin en iyisi :KK16:

Canım ben stüdyo fotoğrafçısı istemedim, çünkü dış çekim ile stüdyo fotoğrafçılığı oldukça farklı...Sadece bu işi yapan yani düğün fotoğrafçısı, doğum fotoğrafçıları var, free çalışan. Onları araştırdım. En ucuzu 1000 TL den başlıyor. Sonunda biriyle anlaştık, 800 TL' ye. Daha doğrusu nişanlım görüştü, ben internetten inceledim yaptığı işleri ve beğendim. Albüm konusunda isteklerimiz vardı standartların dışında, onları söyledik, kuaförden başlatacak çekimi ve istediğimiz kadar mekana gidecek...Biz efes antik kenti ve pamucak sahili yapacağız sanırım...

fotoğrafçının ismi ne canım bende bakayim olmadı:S

Eveeeet, sorularımız var :))
Gelinliğin orjinali ne kadar ve söylediğin yerlerde verilen fiyatlar ne kadar?? Bir de simgeye ne açıdan idare eder dedin?? defne niye olumsuuuz?? ne çok sordum:KK53:

gwlinliğin orjinali dantel modellerde 5-6 bin arası bi kaç model baktım. sisters bana 4750 dedi 100 lira indi=) pazaarlık yapmadılar daha fazla çünkü gelinlikte bu kadar dantel olduğunu farketmedim ilk etapta diye açıkladılar=)defne 3 bin civarı gelinlikler ama kalite çok düşük geldi bana. bakınca anlaşılıyor. simge de istediğim modeli çıkaramıyacaklardı konuşmalardan anlaşıldı.onlarda 3-4 bin arası fiyat çıkardı

pronoviasın hangi modeli canım bende bayağı dolanmıştım sitesinde bir ara:KK9:bencede çok iyi düşünmüssün direkt kendisini götürmek modelin en iyisi :KK16:

pronovias uceda bir de berline baktım canım.san patrick america da benzer model. dantel gelinlikler favorim

Benim gelinliğimde eğer hazır almazda diktirirsem San Patrick Aries modeli olacak. Sisters diker diye düşünüyorum.

3000-4000 TL mi???
Çok pahalı:KK43:
Yaa kızlar hepiniz gelinliğinizi beğenmişsiniz ne güzel, bir benim kafamda hala net birşey oluşmamış anlaşılan:KK43:

Kızlar sizin gelinlik için ayırdığınız bütçe ne kadar?
Ben henüz hiç araştırmadım diyebilirim ama kafamda en fazla 2.000 TL' ye halledebilirim diye kurmuştum. Dantelli bir model istiyorum ben de, ee haliyle dantel fiyatı yukarı çeker. Fiyatlar konusunda araştırma yapan var mı?

Benim gelinliğimde eğer hazır almazda diktirirsem San Patrick Aries modeli olacak. Sisters diker diye düşünüyorum.

Bayılıyorum böyle net konuşana...Hayatımın her alanında her kararım nettir. Düğünümle ilgili konularda niye bu kadar kararsız oldum anlayamıyorum. Hiçbir şeye karar veremiyorum, kendime kızıyorum vallahi:KK47:

X