Düğün 2013 izmir gelinleri

Canım şu lake sandalye konusunu açtın da aklıma geldi. Benim de lake sandalye olacak, ben de özellikle lake istedim, zaten bir çok yer yenilemiş sandalyeleri, sadece lake çalışıyor. Bağlanacak tüllerin rengini düşündün mü? Ben şeker pembe düşünmüştüm, masaya da aynı renk tül koyuyorlar roller gibi beyaz masa örtüsünün üzerine... Organizasyon müdürü düğünden bir hafta önce karar veririz renklere dedi, ama o beyazın çok güzel göründüğünü söylüyor, tabi tecrübe...Sen ne yapacaksın, kararsız kaldım:44:

Canım cumartesi görüşelim detayları yazacağım sana. Tülün rengini bende uçuk pembe varsa pudra bile olabilir ya da lila düşünüyorum. Şöyle bir fikir vereyim masana sandalyelere bağladığın tülün renginden koydurma. Sadece sandalyelerin arkasına bağlasın bence masa beyaz olsun. Çok daha sade ve güzel gözüküyor.

Canım cumartesi görüşelim detayları yazacağım sana. Tülün rengini bende uçuk pembe varsa pudra bile olabilir ya da lila düşünüyorum. Şöyle bir fikir vereyim masana sandalyelere bağladığın tülün renginden koydurma. Sadece sandalyelerin arkasına bağlasın bence masa beyaz olsun. Çok daha sade ve güzel gözüküyor.

Canım, demolarını gördüm, sandalyeye bağladıkları tülden roller şeklinde masaya da koymuşlardı. Yani beyaz masa örtüsü üzerinde, dar ve uzun renkli tül var, kenarları beyaz masa örtüsü yine.Hoş durmuş... Toz pembe ve pudra gibi seçenekler yoktu, pembede tek seçenek şeker pembe...O da koyu düşüyor diye beyaz mı olsa ki dedim:44:

Son düzenleme:
Canım, demolarını gördüm, sandalyeye bağladıkları tülden roller şeklinde masaya da koymuşlardı. Yani beyaz masa örtüsü üzerinde, dar ve uzun renkli tül var, kenarları beyaz masa örtüsü yine.Hoş durmuş... Toz pembe ve pudra gibi seçenekler yoktu, pembede tek seçenek şeker pembe...O da koyu düşüyor diye beyaz mı olsa ki dedim:44:

O dediğin pembe rengi biliyorum ve hiç beğenmiyorum ben. Hatta bulursam ekleyeceğim canım. Eğer o renk pembeyse beyaz düşün bencede.

Benim beğendiğim pembe tonu bu. Resim Prenses Garden'dan bu arada.

attachment.php

Senin dediğin renk ise böyle bir şey tahminimce. Öyleyse beyaz derim. Lila istemezsen. Foto Atlıspor'dan.

prev_izmir-atli-spor-klubu-lokali-galerisi-1338800840.jpg

Ben lila düşünebilirim hoş duruyor, pembede istediğim ton bulamazsam. Ve Talles Park.

Dekorasyonunuzu-Secin_36.jpg

Eklentiler

• $DSC_0002.JPG
    $DSC_0002.JPG
    151,1 KB · Görüntüleme: 972
Son düzenleme:
Benim beğendiğim pembe tonu bu. Resim Prenses Garden'dan bu arada.

attachment.php

Senin dediğin renk ise böyle bir şey tahminimce. Öyleyse beyaz derim. Lila istemezsen. Foto Atlıspor'dan.

prev_izmir-atli-spor-klubu-lokali-galerisi-1338800840.jpg

Ben lila düşünebilirim hoş duruyor, pembede istediğim ton bulamazsam. Ve Talles Park.

Dekorasyonunuzu-Secin_36.jpg

ilk resimdeki pembe de hoş fakat lila da çok güzel görünüyor yahu..bence de masalar sade beyaz sandalye tülleri renkli olursa daha sade ve güzel görünür gibime geliyor...O değil de o salon kiraları ne öyle ayol, sanki devremülk aıyoruz..alt tarafı bikaç saat millet poposunu koyup oturcak yani,yemeği vesairesi yok..bi düğün salonu kiralama işine girsek köşeyi döneriz desenize..üzerine villa mı dikicez, düğün mü yapıcaz belli değil..valla gelinliğinden salonuna tam mafya olmuş bu düğün sektörü..:KK25:

Valla gözümle gördüm prova oldu. Hatta beğendiğimiz modelleri ben gösterdim telefonumdan. Geçtiğimiz Aralık ayından bahsediyorum bu arada 3 ay öncesinden yani.

hımm tamam kızlar, çok teşekkürler..provasız mümkünü yok olmaz çünkü..bugün yarın gider konuşurum ibrahimle..soner ve loccayla da bi görüşeyim..neticeyi yazarım buraya..tabii ikisi de mühim ama saçım sade olacağından asıl önemli olan makyaj galiba benim açımdan..ibrahimin makyözü de iyi mi acaba? kryolan mı kullanıyolar malzeme olarak? :44:

Son düzenleme:
İstanbul'dan geldiğine göre gelinliğini oradan aldın değil mi canım? Kaç TL, nasıl bir model??
Dış çekim için ben de araştırmaştırma içindeyim.
Öğretmen evi konusunda hiç fikrim yok canım maalesef...
evet canım istanbuldan hallettim, sposanın modellerinden birini seçtim 1200 tl ye mal oldu ama içime sindi:KK52:dış çekim hem burda hem izmirde olsun istiyordum ama fiyatları almaya başlayınca dudağım uçukladı yeminlen:KK43::KK43:gelin saçını nerde yaptıracaksın sen peki:KK50:benim hiç ama hiç fikrim yok

kuaför ve makyajla ilgili bi fikri olan var mı kızlar..her kafadan bir ses çıkıyor,birinin iyi dediğine diğeri rezalet diyor, napacağımı şaşırdım valla..genel kanısı iyi olan bi yer var mı acaba..bi toplaşıp konuşalım yahu..misal ben bornovada mehmet&halille ve magic handsle konuştum..ama ikna olmadım..nasıl ikna olunur ki zaten görmeden :) saç+makyaj ortalama 300 tl onu söyleyebilirim..soner, ibrahim&ibrahim, locca ve hanifiye de bi bakıcam..fiyatları yazarım buraya..bakalım hangisini gözüm tutacak..hayırlısı.. :KK53:

canım bu dediğin yerler acaba önceden bir prova yaptırıyorlar mıdır :KK5:yoksa ezbere emanet edicez valaaa :KK19:

acıkcası cok sanslısın cnm:) en zor işi halletmıssınız...benm mayısta düğün hala gelinlik konusu kesinleştiremedim:KK43:(( biyandan fotoğraf cekimi içinde bi kaç yerle görüştüm fakat içime sinmedi.Şimdi butik tarzı fotoğrafcıları arastırıyorum..Arkadasım Fth photography diye bımir fotoğrafcı önerdi alsancaktaymış.Cumartesi ordan randevu aldım bakalm görüşmeye gideceğiz.Kuaför işinide benim yıllardır gittiğim kuaförüm var Göztepede Imaj maker by turan diye oraya gideceğim büyük ihtimalle .Özel makyöz getirecekler.Ama hala baska alternatifleride arastırmıyor değilim:)))
canım benim nişanlımda göztepeli dediğin kuaför hakkındaki düşüncelerini yazarsan müteşekkir kalırım :KK30:fiyatlar ortam falan offffffffff ne zormuş yav

Burdan fikir alışverişinde bulunup, en öenmlisi şu düğün konusundaki sürekli konuşma güdümüzü tatmin edelim doğru :)) Erkekler ne kadar rahatlar, bilmiyorum sizinkilerde öyle mi ama benim ki sürekli ''hallederiiiz, daha vakit var, sen niye geriliyorsun ki böyle'' deyip, sözde beni telkin ediyor :)) Daha da çok geriliyorum ve ne kadar ilgisiz ne kadar rahat diye arada bir boğasım geliyor içimden :)) Arkadaşlarım, annem desen, dvamlı başlarını etni yiyiyorum. Bari buradaki bizimle aynı telaş ve stresi yaşayan insanlarla toplaşırsak daha iyi anlar ve anlaşılırız gibime geliyor :)
Kuaför konusuuuu...şu son bir haftadır içimi kemiriyor. Profesyonel bir makyaj uzmanı buldum. Yaptığı işlerin fotoğraflarını gördüm. Facebook' dan konuştum kendisiyle. 300 TL fiyat verdi. Çok fazla geldi bana açıkçası. Piyasası böyle profesyonel makyajın anladım, hatta belki de benim bulduğum en uygunu ama, malum o kadar masraf arasında sadece makyaja o bütçeyi ayıramayacağım. Zaten hepsi resmen organize olmuşlar, nasıl paralar dönüyor ortada hayret ettim. Fotoğrafçı arıyorsun, hemen seni bir kuaföre yönlendiriyor...Kuaför buluyorsun çiçekçiye, çiçekçi buluyorsun davetiyeciye, ne zormuş evlenmek...Fiyat alayım dedim ''yok bugünü kuaförlerin, kalfaların eline bırakmayın,yok bugün en önemli günün aman hata yapmayın''...Memurum ve 2 saatlik makyaj için istediği parayı kazanmak için günlerce çalışıyorum. Elbette en mutlu günüm, elbette en iyisini istiyorum ama parayı da kolay kazanmıyorum. Keşke o kadar üniversite okuyacağım yerde, bir kaç ay kursa gidp serfika alsaydım, ya da ilkokuldan sonra kuaförün yanına çırak olarak girseydim...Koşturmaktan yorulmanın dışında, ortada dönen paraları duydukça, işimden soğudum :))
Kuaför konusunu şu şekilde şimdilik hallettim sanırım...Çocukluğumda beri gittiğim bir kuaförüm var, izmir dışında, (40 km uzaklıkta ilçe) Şuan orada oturmuyorum ama aslen oralıyım ve orda büyüdüm. Nikahım önceden kıyılmıştı, o zaman da ona gittim. Porselen makyaj yapıyor ama profesyonel makyaj uzmanı değil kuaför. Herşeyle bizzat kendisi ilgileniyor. çok özen gösteriyor. Düğünümde, ağır bir makyaj istemiyorum. kır düğünü olacak, uzun kıvrık kirpikler, uçuk pembe ruj, pembe yanaklar ve buğulu gözler...Normalde de kendi yaptığım makyaj. Dalgalı doğal uçusan saçlar, kır düğününe uygun. Kendisiyle konuştum, zaten dediğim gibi çocukluğumdan beri beni tanıyan biri. Elimde istediğim makjın ve saçın resmiyle gidicem, birebir aynısını yapıcak. Tabi bunu provada yapıcak, begenmezsen, içine sinmezse yaptırmazsın dedi. Olay bu...Kuaför işini şimdilik bu şekilkde askıya aldım, istediğiimi yapabilir eminim ve bu telaffuz edilen rakamların çok altında bir fiyata...

canım benim nişanlımı bu kadar anlatabilirdin HALLEDERİZ yav neyi hallediyon 4 ay kalmış şehirler ayrı:KK51:bu rahatlığı beni mahvediyor neyse dediğin doğru ne kadar çok paylaşım o kadar çok fikir allah hep gönlümüze göre verir inşallah:KK9:

Süpersin canım, ellerine sağlık!!
Hatta benim demosunu gördüğüm şeker pembe bundan çok az daha koyuydu. Tüm örnekleri bir arada görünce en çok toz pembeyi beğendim ama dediğim gibi İzzet' te toz pembe yok :KK43: En iyisi beyaz tercih edeyim o halde, teşekkürler canım yardımın için:KK16:

canım benim nişanlımı bu kadar anlatabilirdin HALLEDERİZ yav neyi hallediyon 4 ay kalmış şehirler ayrı:KK51:bu rahatlığı beni mahvediyor neyse dediğin doğru ne kadar çok paylaşım o kadar çok fikir allah hep gönlümüze göre verir inşallah:KK9:

Aynen canım...Ben de şimdi tayin dolayısıyla maalesef güneydoğudayım... Nişanlım İzmir' de...Zar zor ve çok az süreliğine gidebiliyorum İzmir' e ve o kadar kısa sürede hangi bir işimi göreceğim bilemiyorum. Buradan internetten vs bakmakla da olmuyor, ona sorarsan herşeyi halledecek, vakit var!! Sinir oluyorum:KK20:

evet canım istanbuldan hallettim, sposanın modellerinden birini seçtim 1200 tl ye mal oldu ama içime sindi:KK52:dış çekim hem burda hem izmirde olsun istiyordum ama fiyatları almaya başlayınca dudağım uçukladı yeminlen:KK43::KK43:gelin saçını nerde yaptıracaksın sen peki:KK50:benim hiç ama hiç fikrim yok

Evet canım, bu işlerin içine girince ben de şok oldum resmen, bunlar şebeke olmuş!!!
Kuaför konusunu sanırım hallettim canım... Bilindik biri değil, çocuklugumdan beri kuaförüm. ama merkezde değil, 40 km var arada :) prova yapıcaz önce, beğenirsem ona yaptırcam...
Jaleyi çok övüyorlar ama bilmiyorum, 3 yıl önce düğünü için ona giden ve memnun kalan bir arkadaşım tavsiye etmişti.

ilk resimdeki pembe de hoş fakat lila da çok güzel görünüyor yahu..bence de masalar sade beyaz sandalye tülleri renkli olursa daha sade ve güzel görünür gibime geliyor...O değil de o salon kiraları ne öyle ayol, sanki devremülk aıyoruz..alt tarafı bikaç saat millet poposunu koyup oturcak yani,yemeği vesairesi yok..bi düğün salonu kiralama işine girsek köşeyi döneriz desenize..üzerine villa mı dikicez, düğün mü yapıcaz belli değil..valla gelinliğinden salonuna tam mafya olmuş bu düğün sektörü..:KK25:

Yaa kızlar masalar sade beyaz olsun diyorsunuz ama bunların da üstünde tül vaar:44: Gerçi tripliciğimin de yardımlarıyla ben galiba beyaza karar kıldım, yani tül de olsa masada o da beyaz olacak:KK9:

Gelinliği uygun almışsın canım, mutlulukla giy inşallah...
Dış çekimi iki şehird ayrı ayrı yaptırmak çok maliyetli olmaz mı canım? İzmirde yaptırırsan zaten bir kaç mekanda çekim yapılıyor. Mesela bir tarihi mekan, bir deniz kenarı seçersin...

hımm tamam kızlar, çok teşekkürler..provasız mümkünü yok olmaz çünkü..bugün yarın gider konuşurum ibrahimle..soner ve loccayla da bi görüşeyim..neticeyi yazarım buraya..tabii ikisi de mühim ama saçım sade olacağından asıl önemli olan makyaj galiba benim açımdan..ibrahimin makyözü de iyi mi acaba? kryolan mı kullanıyolar malzeme olarak? :44:

Canım ibrahim'in makyözü gerçekten çok iyi. Git görüş derim. Ben saçtada başarılı buldum onları makyajda da. Benim istediğim tarzda makyaj yapıyorlar en azından doğal. Ne yanaklara allığı boca ediyor ne dudaklara ruju. Bir yere yoğunlaşıyor ya gözler ya dudaklar. Doğal makyaj yapıyor.

canım bu dediğin yerler acaba önceden bir prova yaptırıyorlar mıdır :KK5:yoksa ezbere emanet edicez valaaa :KK19:

henüz 2 yerle konuştum ikisi de ortalama 300 tl istedi saç+makyaj..prova dahilmiş tabiy..diğerlerine henüz gitmedim öncelikli olarak tavsiye üzerine :)) ibrahime gidicem, içimde kalmasın diye soner, locca ve hanifiye de sormayı düşünüyorum..araştırdıkça paylaşırım burda...bugün vesikalığımı çoğaltmaya gittim fotoğrafçıya, düğün albümü fiyatı aldım 950 tl den başlıyomuş - 1.350 tl ye gidiyomuş..40 poz çekiyomuş..fiyatından sonra anlattıklarını pek dinleyemedim gerçi, içimden saydırıyodum o ara...bi albüm gösterdi kapağı taşlı maşlı 2 kişi anca taşır, devasa bişey hiç kibar da değil..kristal miymiş neymiş işte..1000 lira para alıyo o devanası şey için..ulen bi albüm alıp üzerini swarovskiyle kaplasam, profosyonele yakın bi makina alsam, 100 poz çeksem de 1.350 tl ye gelmiyor be..bikaç yere daha sormuştum aynı fiyatlar aynı tavırlar..bu fotoğrafçılarda bi ukalalık bi burnubüyüklük mü var..bana mı öyle geliyor..? :KK20:

Kızlar bende Göztepe'liyim bu arada burda tavsiye edebileceğim bir kuaförüm yok ama şirinyer Jale'yi tavsiye etmiyorum. Gidececekseniz Abdullah&Emrah'a gidin Jale'nin yanından ayrıldı Abdullah kendi dükkanını açtı çok başarılı bir çocuk. Jale'nin sırasında 1 durak sonra inip karşıya geçin Moda Giyim'in yan tarafı hemen çok güzel bir kuaför salonu var. Fiyatlar tuzlu ama hakediyorlar bence. Randevu ile çalışıyor. Benim kuaförüm ve İbrahim uzak gelirse ona gitmeyi düşünüyorum çünkü çok özeniyor.

Canım sana beyaz masa örneği de koyacağım. Eğer masa aksesuarını biraz daha renkli bir şey seçersen çok daha hoş olur gibi geliyor.

ozel_326.jpg

Talles-Garden_165.jpg

Bu resimden de anlaşıldığı üzere masana mutlaka renkli bir çiçek ya da obje koymalısın. Renksiz bir şamdan tercih etmemelisin misal. Yoksa böyle bir görüntü çıkar ortaya.

Talles-Garden_168.jpg

Canım ibrahim'in makyözü gerçekten çok iyi. Git görüş derim. Ben saçtada başarılı buldum onları makyajda da. Benim istediğim tarzda makyaj yapıyorlar en azından doğal. Ne yanaklara allığı boca ediyor ne dudaklara ruju. Bir yere yoğunlaşıyor ya gözler ya dudaklar. Doğal makyaj yapıyor.

hımm..tamam canım çok teşekkürler..makyajda cildin pürüzsüz olması esas bence, o yüzden porselen istiyorum zaten..bundan 5-6 yıl önce gelin damat fuarında model olarak porselen makyaj yapmışlardı bana,kendimi tanıyamadım aynaya bakınca,süperdi..yine öyle bişey istiyorum..neyse provalıysa netleşir zaten herşey :)) en erken benim düğünüm heralde...önden ben atlatayım da izlenimleri paylaşırım burda..:KK53:

X