2013 Balayı Başlığı

sedna03

Guru
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2008
1.824
32
bu başlık açıldı mı bilemiyorum aradım ama bulamadım :)
2013 de evlenecek balayı için yer arayan arkadaşlar ve daha önce bu deneyime sahip arkadaşlar bilgi paylaşımı yapalım mı?
ben kararsızım mesela...5 yıldızlı tam pansiyon bir otel mi yoksa daha mütavazi bir yer mi?
otelin avantajı herşey dahil balayı programları filan var...ama kıyı otelleri (az odalı,kıyı kasabasında filan)daha çok hoşuma gidiyor..daha az insan daha sakin...istediğin zaman istediğin yerde yemek ye......konforu daha az sadece ve yarım pansiyon çoğu...yemek için mekan bulmakta zorlanır mıyız bilemiyorum km lerce yürümek aç kalmak da var...ama otellerin kalabalıklığı, yemek kuyrukları filan sevmiyorum..hergün aynı yemekler olacak muhtemelen...ve erken gitmek zorundasın çünkü kalmıyor...bu koşturmacayı sevmiyorum
çok maliyetli bir yer istemiyorum...bazı yerler 6000 tl üstü rakamçıkartıyor....o kadar para veremem....6000 tl yeni düğün yapmışım zaten....
birde evler villalar filan var kızlar...mesela siz sadece o evi veya villayı kiralıyorsunuz...sadece ev parası...yemek için hergün ayrı bir yerde yeriz diye düşünüyorum...gittiğimiz yeri n mutlaka güzel yerleri olur tavsiye edilen....
evet kalma parası ile artar ama 6000 tl yi bulmaz sanırım...bu örnekte bahsettiğim bazı yerler 1000-2000 arası fiyat veriyor mesela(kıyı otelleri - villalar filan)
siz ne dersiniz kızlar?
sizler nereleri buldunuz?
bulduğumuz otelleri buradan paylaşalım ne dersiniz?

Ben de 2013 gelinlerinden olacağım ve balayı yerleri araştırıyorum harıl harıl. Vİlla vs hiç duymamıştım nerelerde var mesela örnek verebilir misin? Bence çok güzel bir tercih olabilir ama şehir merkezine yakın olmalı. Mesela Marmaris, Fethiye gibi bir yerde olsa hergün farklı bir aktivite de yapardınız herşey dahile o kadar verene kadar herşey gönlünüzce olurdu ama bu konusuda nişanlının da fikri önemli tabi o nasıl bir tatil istiyor acaba?

sağol canım benim :) nişanlımla araştırıyoruz O da ben gibi aslında...ikimizde alternatif bakıyoruz ama artı eksilerini ikimizde bilmiyoruz :) bende bu villa olayını iş arkadaşımdan öğrendim. onlar yazları gidiyormuş. google da kiralık villa dediğinde çıkıyor siteler(burada link yasak sanırm ). arkadaşım bi haftalığına gittiklerini söyledi..balayı için bilemem ama kalabalık aileler için harika bir fikir...6 oda filan oluyo mesela temmuz - ağustos için 1190 euro denilmiş bodrum kadıkalesinde..bu bir örnek...
ben bahsettiğim gibi ev veya butik otel gibi bişey istiyorum yemek olayını da yakında bir yerlerde yeriz..her gün başka mekanda :) butik oteller var...sadece kahvaltı var mesela...1000 -2000 tl arası tabii lükse göre fiyat değişiyor..benim beğendiğim 1000 tl civarı...öğle akşam yemeğini de araştırırız acıkınca gideriz bi yerlere :)
merak ettiğim buna benzer tecrübesi olanlar ya da fikri olanlar var mı?

merhabalar..ben eski evlilerdenim 2006 daydı balayımız..side de kumköy beach resort e gitmiştik...çok güzel ve harika bir hotel..kendim turizmci olduğumdan detaylara dikkat etmiştim..civardaki en iyi tesisti o zaman..ama biraz da işin içinde olduğumda 7 günlük balayının 4.gününde sıkılmıştım..şimdiki aklım olsa kaş,kalkan,patara tarafındaki butik hotelleri tercih ederdim..daha az gürültülü ve doğanın güzelliğini daha fazla keşfediyor insan..tabi beklentiniz ve bütçenizle de alakalı..şimdiden iyi tatiller ..

balayı yeri araştıranlardan biride benim :) villa kiralamayı bizde çok düşndük ama snradan akla gelen birşy var ki... balayınız boynca yemek hazrlamk gibi bi sorununuz olucak (!) bırakalım yemekleri başkaları yapsın biz eşimzle balayımızn tadına bakalım :) yani en iisi iisinden bi otel :)

bende 2013 gelini olacağım inşallahh araştırıyorum bolcaa,kesinlikle herşey dahil olmalı yemek fln uğraşmamalıyız :) bi kaç tane buldum isterseniz isimlerini yazabilirim ?

merhaba.. bende 2013 gelini olacağım ve balayı planını iş durumu yüzünden henüz yapamıyoruz ama yinede ben şöyle bi araştırıyorum butik oteller çok mantıklı sessiz sakin ve civarda gezilecek bir çok yer oluyor.. yurtdışı turlarıda gayet uygun fiyatlarda aslında romantik bir kentte de geçirebiliriz balayını kızlar ikna edelim müstakbel eşlerimizi

bende 2013 gelini olcm inş balayı araştırmasındayım ve kafam çook karışık.Ailemle birçok otele gittik size voyage belek şiddetle tavsiye derim bütçeniz müsaitse deluxe odalarını tercih edin derim aklınızda bulunsun..

Benim balayı programının ucu çok açık. Bi yandan kıyalım paraya öderiz nasılsa bir kere balayına çıkılıyor diyip Phuket adasını istiyorum, bi yandan zaten düğün çok yorucu olacak, oranın tadını çıkaramayacağız yorgunluktan Türkiye'de sahilde bir otelde geçir diyoruz. Eylül ayı olacağı için tropikal iklimler için de tehlikeli sezon. Bi yandan Antalya'daki otellerin fiyatını görünce aynı fiyata avrupada küçük bir tur ayarlarız diyoruz bi yandan da yine yorucu olmasın Türkiye candır diyoruz. Aslında en iyisi Cruise gemileri ama onlarda da geminin tutma ihtimali varmış. Tabi bir de Kıbrıs var ki Eylül ayı için güzel sakin bir tercih olabilir. Önerisi olanlar ve tecrübeli arkadaşlar lütfen yardımcı olsun erken rezervasyonları kaçırmamıza az kaldı..

aynı telaş bendede var antalya sidede crystal sunrıse ile alanyada granada arasında kaldım arkadaşlar bu otellere giden varmı acaba yada önereceğiniz başka oteller

ben de 2013 gelini olacağım inşallah:) bizim de kafamız karıştı otellere baka baka... tam beğeniyoruz yorumları okuyunca şüphe düşüyor aklımıza , en güzel otele bile olumsuz yorumlar yapılmış 5 yıldıza da güven olmuyo demek içime sinen otel: kamelya world selin bir de nashira var? bu otellere giden var mı arkadaşlar hangisini önerirsiniz??

Biz de Dubrovnik veya Roma düşünüyoruz, kıyıcaz paraya valla uçucaz oralaraa inş tabiiki. Oralara giden, önerisi olacaklar varsa çok memnun olurum ben de. Eğer Türkiye'de olursa şöyie hem ata binebileceğim, hem doğayla içiçe hem modern aktiviteli bir otel olsa yeme de yanında yat hani

Kızlar selam,
Biz de 15 haziranda evleneceğiz.. balayı için hiç yurt içi alternatif düşünmedik, uzakdoğuyu tercih ettik.. Tam tatil başlangıcı olduğu ve ramazan öncesi olduğu için yurtiçi yüksek sezon oluyor ve inanılmaz fiyatlar var.. uçak biletleri ve herşey dahil 11 günlük uzak doğu bütçemiz ile yurt içinde 10 günlük bir tatil düzenleniyor.. size de tavsiye ederim..

sağol canım bende aynı şeyi düşüneceğim muhtemelen...bikaç gün sonra istediği kadar büyük olsun sıkılacağım...insanlarla ilgili bir işimiz var eşimle..yanlış anlaşılmasın ama bu tarz işlerde çalışanlar genellikle sakinlik arar ve 5 yıldızlı otellerde bu imkansız gibi geliyor bana o yüzden bizde sakin bi yer istiyoruz..tavsiyelerini araştıracağım sağol :)

yemek olayı yüzünden bende villaya soğuğum tek cazibesi kişiye özel havuzlar...etrafı kapalı olanlar var ve size özel ... ama oralarda da yemek yeri yok...bende istiyorum ki canımız nerede neyi isterse onu yiyelim :)

bende 2013 gelini olacağım inşallahh araştırıyorum bolcaa,kesinlikle herşey dahil olmalı yemek fln uğraşmamalıyız :) bi kaç tane buldum isterseniz isimlerini yazabilirim ?

yaz yaz yaz

haha süper olur canım:) paris güzel ama iyi bi tur bul..yorumlara bakıyorumda şehir turu diye koştur koştur dolaştırıyolarmış aman aman

abooo bacım sen naptın :) şaka şaka aynı karışıklık bende de var :) bikere olacak sonuçta dimi :)

aynı telaş bendede var antalya sidede crystal sunrıse ile alanyada granada arasında kaldım arkadaşlar bu otellere giden varmı acaba yada önereceğiniz başka oteller
granadaya gittim...mimari çok güzel...yemekler fena değil....sahili sitede de gördüğün üzere yok...iskele kurmuşlar o eksiği gidermek içn...bana pek hitap etmedi ama düşünürsen mutlaka denize bakan tarafı seç...manzara güzel...

sorma o kadar övüyorlar sanırsın ki kral dairesinde kalacaksın...fazla tatil tecrübem yok ama gördüğüm çoğu aynı....ii olanlarda az ve çok pahalı...mesela ben kemer de bi otelde kalmıştım..otelin barı diskosu yok..ortada bi alan var..tüm odalar o boşluğa bakıyor o alanda eğlence yapıyolar...uğultuyu siz düşünün

bilemiyorum kızlar oteller soğuk geliyor bana...özel hayat yok sanki.... asansör sırası yemek kuyruğu..hele bide klasik biyerse zaten yüzlerce turist ...az geç kalırsanız yemekler bitebiliyor koş koş koş durumu yani :18:
küçük otellerde de hizmet temizlik belli değil...ii biyer olmalı...
butik oteller hakkında düşüncecsi ve önerisi olan varmı yada hangi internet sitesine yada otellere tur şirketlerine bakalım..güven çok önemli...yorumların kimi i kimi kötü...

Peki hangi tur şirketiyle hangi turu ne kadara aldınız sorabilir miyim? Hayırlı olsun :)

granda adada balayını yapmadık ama birkaç otel otesındeydık. otelın dış görunuşu gayet guel. Antalyayı çok beğendım ama Alanyada balıyını yapan bırı olarak orayı tercıh etme dıyorum.guzel yer ama meğer Antalyada çok daha guzel yerler varmış. Alanyada gezecek görecek yer pek yok. yanı daha doğrusu varda diğer yerler oakadar değil. heryere mesafesı var az yada çok.bıde denızını beğenmedim çok derindi
ama Antalya muthıştı. çok gezdık balayında. bu yuzden Antalyayı rahatlıkla tavsıye edebılırım kızlar

arkadaşa katılıyorum...ben yüzme bilmiyorum ... arkadaşlar bahsetmişti hemen derinleştiğini yüzme bilmiyorsan gitmemen gerek demişlerdi..plaj filan yok otelde...o iskelede o yüzden kurulmuş zaten...plaj yerine iskelede güneşleneceksin....taş zaten sahil.... ben kumda yürümek isterim mesela ((
alanya ya uzak...granadanın arkasında yoldan geçen minibüsler var onlarla gideceksin...otelin arkası bomboş desem yeridir...anayolun ötesinde evler var aralıklı...ufak tefek ama gitme gereği duymadığım bikaç dükkan (yanlış hatırlamıyorsam küçük market lokanta filan) ...yolun karşısına geçtiğine değmez...yürüyerek 10-15 dk uzakta çarşı dedikleri biyer var..otobüsle gidemezsin..mecbursun yürümeye...gittiğinde birsürü küçük dükkan var...çok gerekli değil çoğunluk ya turistlere yada acil bişey lazım olanlara... yanları otel..bu kadar...çıkıp dolaşmak zor bence..okurcalar mevkii zaten o bölge...ben başka bişey bilmiyorum belki vardır ben görmemşimdir

sedna ve sibel teşekkürler yorumunuz için. sedna bende kumsalda yürümek isterim kuma yatıp güneşlenmek isterim oraya giden akrabamızda söyledi o zaman başka yer bak diye.. büyük ihtimal crystal sunrise olacak orayada arkadaşlar balayına gitmişti o kadar beğendilerki bu yıl yine gittiler hem side manvgat şelalesinede yakınmış gitmişken oralarıda gezmek gerek aslında yaa..
bide arkadaşın biri antalyayı gezdim kesinlikle gidin yazmıştı acaba merkezinimi gezmiş

manavgat şelalesi değilde Düden şelalesını kesinlıkle görun. Antalya merkezde. okadar muthış kı... manavgat şelalesıde guzel ama Düden ın yanında solda sıfır. Antalyaya gıdenler Duden ı görmeden gelmeyın sakın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…